• Aktualności

     • Specjalne spotkanie z gościem

      UWAGA!!!

      W ramach ogólnopolskiej akcji EMOTIKONKOWE POŻERACZE SMUTKÓW organizujemy specjalne spotkania z gościem.Tym razem na pierwsze spotkanie i jeszcze w tym roku zgodziła się Kira Sukhoboichenko założycielka Międzynarodowego Ruchu Latających Plecaczków / Flying Bag.

      Kira jest niezwykłą, młodą osobą. Jest 15-latką pochodzącą z Krymu na Ukrainie. Obecnie mieszka w Warszawie. Od 10. roku życia działa społecznie, dużo występuje i angażuje się w mnóstwo akcji. Będziemy mogli posłuchać jej historii i uwierzyć, że warto mieć pasje, zainteresowania i dzielić się tym ze światem. Kim jest KIRA?

     • NASZE ZMAGANIA KULINARNE

      Listopad to nadal czas czerpania zdrowia i smaku z natury. Nasi uczniowie wiedzą, że witaminy kryją się w owocach i warzywach. Dlatego w ramach zajęć kulinarnych przygotowali tortille wypełnione samymi zdrowymi składnikami. Nie zabrakło również słodkości- pyszne desery z nasion chia, owoców i mleczka kokosowego wzbudziły w dzieciach wiele radości. Na specjalne życzenie małych kucharzy przyrządzone zostały również frytki. Wszystkie paluszki całe, więc listopadowe zmagania koła uważamy za udane.

     • Debiut teatralny szkolnego koła recytatorsko – teatralnego

      Dzień 6 grudnia - Mikołajki, w naszej szkole obchodziliśmy prezentowo, słodko i radośnie. W każdej klasie pojawili się małe i duże Mikołajki, znak rozpoznawczy czerwona czapka z białym pomponem.

      Miłym prezentem dla uczniów naszej szkoły był debiut dzieci z Koła recytatorsko – teatralnego, którzy zaprezentowali w świetlicy szkolnej, w prezencie dla wszystkich dzieci SP 10, uczęszczających do świetlicy bajkę pt.: „Czerwony Kapturek”.

     • Życzenia bożonarodzeniowe dla społeczności szkolnej

      Uczniowie naszej szkoły przygotowują wirtualną tablicę "Padlet" z życzeniami świątecznymi dla całej społeczności szkolnej. Padlet na bieżąco będzie uzupełniany dlatego już dzisiaj zachęcamy do zapoznania się z pięknymi kartkami świątecznymi, filmikami w formie życzeń i życzeniami bożonarodzeniowymi.

     • ZAPROSZENIE NA IX ORSZAK TRZECH KRÓLI W GORZOWIE WLKP.

      W imieniu organizatorów IX Orszaku Trzech Króli w Gorzowie Wlkp., z hasłem przewodnim „Niech prowadzi nas gwiazda!”, zapraszamy Państwa Szkołę; Dyrekcję, Nauczycieli, Dzieci/Młodzież i ich Rodziców do udziału w tym wydarzeniu, które odbędzie się w dniu 6 stycznia 2023 r.

      Uczestnicy Orszaku będą świętować Tajemnicę Objawienia Pańskiego, promować polskie obyczaje, rodzime tradycje, chrześcijańskie wartości - umacniając wzajemne relacje i więzi rodzinne, a także ducha wiary i narodowy patriotyzm.

     • Projektujemy modele 3D

      W listopadzie odbywały się prace projektowe 3D w pracowni komputerowej. Uczniowie doskonalili swoje umiejętności w tworzeniu własnych projektów.

     • Zagubione figury szachowe

      Gdzie się podziały pionki, gońce i wieże z naszej szkolnej świetlicy? Nikt nie wie...., więc dla uczestników koła informatycznego to wyzwanie. Projektujemy dla naszych Świetlików figury szachowe.

     • Światowy dzień pluszowego misia w naszej szkole

      25 listopada Światowy dzień pluszowego misia.

      „Czy to jutro ,czy to dziś, wszystkim jest potrzebny miś.”

      Ach co to był za dzień. Na korytarzach grasowały misie wszelkiego rodzaju misie i te duże i te najmniejsze najbardziej ulubione.

     • Dzień życzliwości w „Dziesiątce”

      21 listopada przypadał Światowy Dzień Życzliwości pod hasłem: „Znajdź się wśród życzliwych.”

      To był szalony dzień. Samorząd uczniowski przygotował specjalną dekorację na korytarzu szkoły.

      Powstało tam wielkie drzewo życzliwości, a uczniowie w tym dniu ubrani byli w kolor zółty -symbol tego dnia. Czekało nas kilka zadań: ozdobienie drzwi swojej klasy w uśmiechnięte emotki, wybór najbardziej życzliwego ucznia z klasy i życzliwe życzenia dla swoich kolegów, koleżanek oraz nauczycieli, które były odczytane przez szkolny radiowęzeł.

     • VI EDYCJA AKCJI „PRZYJAZNA ZIMA”

      Zapraszamy po raz kolejny do przyłączenia się do akcji „Przyjazna Zima”, organizowanej we współpracy z Komendą Miejską Policji w Gorzowie Wlkp.

      Akcja trwać będzie od 21 listopada do 15 grudnia 2022r., ma na celu pomoc dla osób samotnych i potrzebujących w naszym mieści.

      Wzorem lat ubiegłych zbieramy:

     • Konkurs fotograficzny „4 pory roku”

      W roku szkolnym 2022/2023 ruszyła kolejna edycja konkursu fotograficznego „4 pory roku”. Uczniowie w ramach zadania wykonują fotografie przedstawiające charakterystyczne elementy ukazujące piękno przyrody podczas kolejnych pór roku.

      W pierwszym etapie konkursu zatytułowanym „Dary jesieni” uczniowie mieli za zadania pokazać dary przyrody, którymi obdarowuje nas jesień. Uczniowie spisali się wyśmienicie i zaprezentowali jesień z najlepszej strony, pokazując, że nie jest to czas słoty i szarych, ponurych dni, lecz pora jawiąca się pięknymi barwami i obfitością przyrody.

     • „Jesteśmy Niepodlegli”

      Z okazji Święta Niepodległości uczniowie naszej szkoły brali udział w szczególnych akcjach związanych z rocznicą tego święta.

      Obchody trwały dwa dni.

      9 listopada to dzień wspólnego śpiewu pieśni patriotycznych i barw biało-czerwonych. Każdy uczeń nosił w tym dniu barwy narodowe, a na przerwach wszystkie klasy śpiewały patriotyczne pieśni.

     • Szkolny konkurs na wykonanie projektu oraz urządzenie klombu

      To wydarzenie przeznaczone było dla wszystkich chętnych klas 1-3 z naszej szkoły.

      Brały w nim udział całe zespoły klasowe, czyli uczniowie oraz ich rodzice i wychowawca.

      Zadanie konkursowe polegało na wykonaniu projektu klombu oraz jego zagospodarowanie zgodnie z wytycznymi. Należało również dostarczyć projekt oraz zdjęcia przedstawiające prace przy klombie wraz z efektem końcowym.

     • „Niepodległa do hymnu”

      Nasza szkoła wzięła udział w akcji „Niepodległa do hymnu”. W samo południe 10 listopada włączyliśmy się we wspólne świętowanie. Pokazaliśmy , że w kolejną rocznicę odzyskania niepodległości jesteśmy jedną, biało-czerwoną rodziną. Poprzez wspólne odśpiewanie „Mazurka Dąbrowskiego” włączyliśmy całą społeczności naszej szkoły we wspólne świętowanie kolejnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

     • Bananowe pancakes

      W październiku uczestnicy koła kulinarnego uczestniczyli w zajęciach zorganizowanych w ramach projektu #Laboratoria Przyszłości. Uczniowie przygotowali tym razem zdrowe i pożywne pankejki bananowe. Po przyrządzeniu potrawy, wszyscy uczniowie posprzątali swoje stanowiska pracy, a następnie usiedli do wspólnej degustacji. Zdrowe placuszki były przepyszne i zniknęły szybciej niż się pojawiły na stole.

     • „Symbole naszej szkoły – lekcja ze sztandarem”

      Dnia 10 listopada 2022 r. (czwartek) odbyła się patriotyczna lekcja pod hasłem: „Symbole naszej szkoły – lekcja ze sztandarem” z okazji 11 listopada – Narodowego Święta Niepodległości.

      W uroczystości wzięli udział uczniowie klas pierwszych, zgodnie z przygotowanym wcześniej harmonogramem.

      Celem lekcji było:

   • WOJEWÓDZKI OŚRODEK METODYCZNY
   • KO w Gorzowie Wlkp.
   • MEiN
   • UM w Gorzowie Wlkp.
   • OKE
  • Biuletyn informacji publicznej
  • Media społecznościowe

   • Czwartek09.02.2023
  • Galeria zdjęć

    brak danych

Nagłówek