• Nowa edycja konkursu o legendach gorzowskich

    Serdecznie zapraszamy do udziały wszystkich uczniów z klas 1-3. Prace można wykonać na lekcji lub w świetlicy i dostawczyć bezpośtrednio do gabinetu 105. We wrzesniu, jak zwykle odbędzie się wernisaż prac w galerii Na mansardzie. Szczegóły poniżej w regulaminie.
    Czytaj więcej
   • Wyślij pączka do Afryki 2022

    W tym roku akcję charytatywną w ramach ogólnopolskiej akcji FUNDACJI KAPUCYNI I MISJĘ wyjątkowo przeprowadziliśmy dopiero w drugiej połowie marca. Doskonałym terminem był Światowy Dzień Wody. Społeczność szkolna włączyła się w działania bardzo aktywnie.
    Czytaj więcej
   • ZBIÓRKA ARTYKUŁÓW ORAZ FUNDUSZY NA RZECZ UKRAINY

    Nasza szkoła prosi o pomoc dla mieszkańców z Ukrainy. Nie chcemy czuć się bezsilni! Dlatego ruszamy ze zbiórką najbardziej potrzebnych rzeczy i artykułów spożywczych! Włączyliśmy się również w zbiórkę Polskiej Akcji Humanitarnej i stale dla wszystkich dostępna będzie skarbonka – SOS UKRAINA.
    Czytaj więcej
   • Światowy Dzień Wody

    Przedsięwzięcie realizowane w ramach projektu SPRWANIE-LOKALNIE-GLOBALNIE
   • „Dom bez strachu”

    Gorzowskie Centrum Pomocy Rodzinie w partnerstwie z Wydziałem Prewencji Komendy Miejskiej Policji realizuje projekt „Dom bez strachu”- działanie jest realizowane w ramach Programu Osłonowego „Wspieranie Jednostek Samorządu Terytorialnego w Tworzeniu Systemu Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie- edycja 2021”. W ramach realizacji projektu przygotowano SPOT DLA DZIECI, link poniżej...
    Czytaj więcej
   • Drodzy Rodzice, Uczniowie, Nauczyciele i Przyjaciele , jest nam niezwyykle miło poinformować, że projekt SPRAWNIE-LOKALNIE-GLOBALNIE złożony przez nas w ramach IV edycji programu Moje miejsce na Ziemi uzyskał dofinansowanie. Zarząd Fundacji ORLEN zdecydował o przyznaniu nam grantu w wysokości 10 000 zł.
    Czytaj więcej
   • Telefon zaufania Rzecznika Praw Dziecka

    Ogólnopolska infolinia dla dzieci i młodzieży oraz ich opiekunów POMAGAMY (800 800 605) od 1 listopada br. zastąpiona została telefonem zaufania Rzecznika Praw Dziecka. Nowy bezpłatny numer, pod którym dzieci i młodzież mogą otrzymać wsparcie psychologiczne, to 800 12 12 12. Telefon i czat internetowy są czynne przez całą dobę, siedem dni w tygodniu. Czat nie wymaga logowania oraz instalowania żadnej aplikacji. Połączenia telefonicznie nadal pozo
    Czytaj więcej
   • Emp@tyczna klasa

    Nasza szkoła bierze udział w projekcie i w każdym miesiącu realizuje inną misję.
  • Aktualności

     • Obchody Światowego Dnia Świadomości Autyzmu

      2 kwietnia uczniowie naszej szkoły po raz trzeci obchodzili Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. W tym roku obchody zostały zaplanowane w dwóch etapach.

      I etap obejmował część teoretyczną, podczas której uczniowie klas 1-8 obejrzeli prezentację medialną, której celem było przybliżenie uczniom spectrum autyzmu i obudzenie w uczniach wrażliwości oraz wyrozumiałości na zachowania uczniów z autyzmem w myśl przesłania:Inny, nie znaczy gorszy.

     • Śniadanie wielkanocne w klasie 6b

      Uczniowie klasy 6bi po raz szósty zasiedli przy wspólnym stole podczas śniadania wielkanocnego. Smacznym akcentem w tym roku były serniczki truskawkowe własnoręcznie przygotowane przez naszego kolegę Patryka Błażejczyka. Nie zabrakło również tradycyjnej bitwy na jajka, podczas której uczniowie składali sobie świąteczne życzenia. Celem wspólnego śniadania była integracja uczniów, wzmacnianie więzi między uczniami oraz utrwalanie zasad savoir-vivre przy świątecznym stole.

     • Proekologiczne warsztaty

      W środę 20 kwietnia uczniowie klasy 6bi uczestniczyli w proekologicznych warsztatach „Woda u nas i gdzie indziej”. Celem warsztatów było przybliżenie uczniom szerokiego zagadnienia wody oraz obudzenie u uczniów świadomości oszczędzania wody na naszej planecie. Uczniowie uczestniczyli również w warsztatach rękodzieła dla dzieci, na których wykonywały wieloryby chcące pływać w czystych wodach. Były też wiosenne zawody wodnych jajeczek.

     • Zawody na ergometrach wioślarskich

      4 kwietnia 2022 r. w Szkole Podstawowej nr 20 odbyły się zawody na ergometrach wioślarskich pod patronatem ZŁOTEGO MEDALISTY IGRZYSK OLIMPIJSKICH TOMASZA KUCHARSKIEGO.

      Drużyna szkolna składała się z 9 osób startujących w swoich kategoriach wiekowych. Zawodnicy mieli do pokonania dystans 200 metrów na ergometrach a sztafeta 4 x 100 m. Uczniowie zdobyli łącznie 8 medali indywidualnie i II miejsce w sztafecie.

     • Wyróżnienia medalowe

      Dnia 13 kwietnia 2022 roku w auli Zespołu Szkół Ekonomicznych w Gorzowie Wlkp. odbyło się podsumowanie XXII.edycji Międzyszkolnej Ligii Strzeleckiej i Gorzowskiej Spartakiady Młodzieży w strzelectwie sportowym. Podczas uroczystości zorganizowanej przez Zarząd Rejonowy Ligii Obrony Kraju rozdano medale indywidualne za zasługi na rzecz LOK w promowaniu strzelectwa sportowego na terenie naszego miasta, wśród młodzieży szkolnej. Medalem brązowym odznaczono Panią dyrektor Beatę Szmit oraz Renatę Wiśniowską-Kallio i Agnieszkę Jędrzejczak. Na ręce Pani dyrektor został wręczony medal zbiorowy dla naszej szkoły.

     • ŁĄCZY NAS PAMIĘĆ…

      Żółty żonkil jest symbolem zbiorowej pamięci.

      My wszyscy, którzy chcieliśmy pamiętać, zanosiliśmy na Muranów żonkile.

      Paula Sawicka

      W tym roku kolejny raz bierzemy udział w akcji społeczno – edukacyjnej Żonkile, organizowanej przez Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN. Akcja związana jest z rocznicą wybuchu powstania w getcie warszawskim – największego zbrojnego zrywu Żydów podczas II wojny światowej, a zarazem pierwszego powstania miejskiego w okupowanej Europie.

     • KONKURS PRZEMIOTOWY Z JĘZYKA ANGIELSKIEGO

      Miło mi poinformować, że uczniowie klas ósmych - Jan Kowalczyk (kl. 8B) oraz Kacper Ziemecki (kl. 8C) uzyskali Tytuł Finalisty w Konkursie z Języka Angielskiego organizowanym przez kuratorium oświaty.

      Serdeczne gratulacje! Życzymy dalszych sukcesów!

      Karolina Herman-Lewy

     • ŚWIĘTA TUŻ, TUŻ, CZYLI SPOTKANIE Z „WIELKANOCNYM ZAJĄCZKIEM”

      Święta Wielkiej Nocy, to czas radości również w naszej szkole. Od lat Samorząd Uczniowski kultywuje tradycje świąteczne, które są bogactwem każdego narodu. Nie inaczej było w tym roku.

      Tym razem postanowiliśmy, oprócz tradycyjnych życzeń (przy tablicy z patronem), odwiedzić każdą klasę, by… poczęstować czekoladowymi jajeczkami. Wszak jajko to symbol życia oraz nadchodzących świąt!

     • Turystyczna Klasa - zdobywamy Odznakę PTTK Ziemi Gorzowskiej.

      Integracja jest niezwykle ważnym elementem, który usprawnia nie tylko komunikację, ale również od niej zależy skuteczna współpraca w grupie. Gra terenowa jest zawsze ekscytującym wyzwaniem. Zachęca do pracy zespołowej, by wspólnie osiągnąć zamierzony cel. To idealny pomysł na wycieczkę klasową. Stwarza wyśmienitą okazję do spędzenia czasu na świeżym powietrzu, a jednocześnie zrobienia czegoś ekscytującego, dlatego uczniowie klas drugich wzięli udział w miejskiej grze terenowej zorganizowanej przez Panią Hannę Rudzińską z PTTK Ziemi Gorzowskiej ramach projektu "Turystyczna Klasa" - zdobywamy Odznakę PTTK Ziemi Gorzowskiej. Czy naszym małym turystom, udało się zgłębić tajemnice naszego miasta? Sami zobaczcie.

     • Światowy Dzień Świadomości Autyzmu

      1.04 w piątek obchodziliśmy w szkoleŚwiatowy Dzień Świadomości Autyzmu z racji, że tacy uczniowie są na co dzień wśród nas.Uczniowie klas 1-8 obejrzeli prezentację medialną mającą na celu przybliżenie spektrum autyzmu i pomoc w zrozumieniu zachowań uczniów z autyzmem.Prezentacja została przygotowana przez nauczycieli: Katarzynę Dąbrowską i Monikę Kosakowską.

     • „Mój ulubiony sportowiec, sportsmenka”

      Na początku marcu 2022 został ogłoszony konkurs na „ulubionego sportowca”. Konkurs był przeznaczony dla klas 1-8 a termin zbierania oraz zakończył się 25 marca.

      Zwycięzcami konkursu zostali:

      I miejsce Leon Szoppe kl. 4b ,

      II miejsce Patryk Baranowski kl. 4b,

      III miejsce Gabrysia Hańczyk kl. 2b.

     • Kacper Ziemecki z klasy 8c zakwalifikowany do ostatniego etapu olimpiady.

      Chwalim się naszym uczniem !!!

      Jak wiecie, Kacper Ziemecki z klasy 8c bierze udział w XVI Olimpiadzie Informatycznej Juniorów, organizowanej przez Ministerstwo Edukacji i Nauki, Fundację Rozwoju Informatyki, Ośrodek Edukacji Informatycznej i Zastosowań Komputerów w Warszawie, Olimpijskie Koło Informatyczne oraz InstaLogik. Zakwalifikował się do ostatniego etapu zajmując 51 miejsce w Polsce!

     • ŚWIAT WIDZIANY OCZAMI AUTYSTÓW

      Z okazji Światowego Dnia Świadomości Autyzmu w piątek 1.04.22 r. uczniowie klasy 6biobejrzeli w gorzowskiej Bibliotece Pedagogicznej wystawę , na której eksponowane były prace plastyczne uczniów z autyzmem.

      Na zakończenie wizyty w BP uczniowie chętnie wpisali się do księgi pamiątkowej.

      Katarzyna Dąbrowska i Beata Gizińska-Gigoła

     • Dni Patrona z Samorządem Uczniowskim w SP 10 - jak zwykle w marcu.

      Obchody Dni Patrona Szkoły, podobnie jak w latach ubiegłych odbyły się w marcu, gdyż ta data ma ścisły związek z faktami z życia naszego patrona! To właśnie 24 marca 1794 r. Tadeusz Kościuszko złożył uroczystą przysięgę narodowi polskiemu na Rynku Krakowskim.

      Nowością, na wniosek opiekuna SU, było w tym roku, złożenie kwiatów pod płaskorzeźbą T. Kościuszki, autorstwa znanej gorzowskiej rzeźbiarki – Zofii Bilińskiej. W uroczystości, dnia 30 marca, uczestniczyła pani Dyrektor Beata Szmit, opiekunki SU, no i oczywiście sami reprezentanci samorządu. Na każdej z przerw szkolnych wspomniani uczniowie SU pełnili honorową wartę przy popiersiu patrona, oczywiście w strojach galowych. Byli to: Nadia i Lena Chrostek, Ewelina Gałka, Mateusz Liskowski (2 razy), Maciej Woźniak, Karol Hrycaj, Jan Kowalczyk, Maja Pussty, Hania Watral, Igor Warda i Hania Pietrzakowska.

     • Światowy Dzień Wody w naszej szkole

      Niedawno, 22 marca przypadał Światowy Dzień Wody, w którym jako szkoła braliśmy czynny udział. Klasy starsze i młodsze omawiały na różne sposoby zagadnienie wody na świecie. Zajęcia prowadziliśmy głównie w oparciu o materiały z Polskiej Akcji Humanitarnej, rozważając tegoroczne hasło: “Oszczędzanie wody to za mało”.

     • Międzynarodowy Konkurs Matematyczny Kangur

      Międzynarodowy Konkurs Matematyczny Kangur, odbył się po raz kolejny w naszej szkole. Głównym organizatorem konkursu Kangur w Polsce jest Towarzystwo Upowszechniania Wiedzy i Nauk Matematycznych w Toruniu, natomiast międzynarodowym inicjatorem konkursu jest paryskie stowarzyszenie „Kangourou Sans Frontières". Polska edycja konkursu Kangur prowadzona jest pod patronatem Wydziału Matematyki i Informatyki Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu i ma na celu popularyzację matematyki, propagowanie kultury matematycznej w jak najszerszych kręgach uczniów, zachęcenie młodych do wspólnej, intelektualnej, międzynarodowej zabawy. W naszej szkole w konkursie wzięło udział 25 uczniów w różnych kategoriach:

   • WOJEWÓDZKI OŚRODEK METODYCZNY
   • KO w Gorzowie Wlkp.
   • MEiN
   • UM w Gorzowie Wlkp.
   • OKE
  • Biuletyn informacji publicznej
  • Media społecznościowe

   • Wtorek24.05.2022
  • Galeria zdjęć

    brak danych