• Aktualności

     • „NO BACKPACK DAY” PO RAZ PIERWSZY W NASZEJ SZKOLE!

      Na prośbę Samorządu Uczniowskiego w naszej „Dziesiątce” zorganizowano „Dzień bez plecaka”. Wybraliśmy za termin realizacji 29 kwietnia, gdyż jest to przeddzień długiego, majowego weekendu. I tak, w naszej szkole zamiast plecaków pojawiły się....koszyki, walizki, kuwety dla zwierząt, poduszki, wózki dla lalek, lodówki i ...wiele, wiele innych przedmiotów zastępujących wspomniany plecak. Bo właśnie na tym miała polegać nasza zabawa. Liczyła się tu pomysłowość i Wasz spryt. Należało też pamiętać o zasadach bezpieczeństwa, by nasz „środek komunikacji” nikomu nie zagrażał.

     • Łańcuch Dobroci

      Dnia 23 kwietnia w naszej szkole z inicjatywy rodziców oraz samych uczniów odbyła się akcja charytatywna pod hasłem ,,Łańcuch Dobroci” zorganizowana na rzecz uczennicy klasy 4c Nadii Kimon. Dziewczynka od trzech lat należy do społeczności uczniowskiej Dziesiątki i pilnie potrzebuje operacji, by móc zacząć poruszać się samodzielnie. Klasa, która utworzyła najdłuższy złotówkowy łańcuch i przekazała zebrane złotówki do koordynatora otrzyma w nagrodę pizzę od tajemniczego sponsora.

     • Rodzinny Turniej Wielkoformatowych Gier Planszowych w ramach projektu ODPOWIEDZIALNIE - LOKALNIE - GLOBALNIE (realizacja grantu “Moje miejsce na Ziemi”)

      W sobotę 23 kwietnia rozegrany został w naszej szkole wyjątkowy turniej gier planszowych. Pierwszy taki turniej wielkoformatowych gier, rozegrany został w ramach realizowanego projektu: SPRAWNIE - LOKALNIE - GLOBALNIE finansowanego ze środków Fundacji ORLEN .

      Idee Rodzinnego Turnieju Wielkoformatowych Gier Planszowych to:- promocja gier planszowych jako kształcącej i mądrej rozrywki,- kształtowanie umiejętności przewidywania, myślenia, budowania strategii i planowania działań,- uczenie samodzielnego podejmowania decyzji i przyjmowania jej skutków, - szerzenie wiedzy ekologicznej oraz z zakresu edukacji globalnej,- budowanie umiejętności współpracy i wzajemnych relacji.

     • Dzień gier planszowych - nie samą nauką uczeń żyje!

      23 kwietnia uczniowie klasy 4c w ramach zajęć z wychowawcą uczyli się zdrowej rywalizacji podczas dnia gier planszowych. Wychowankowie kształtowali pozytywne relacje interpersonalne, reintegrowali się w zespole klasowym po okresie pandemii oraz uczyli szacunku do drugiego człowieka. Był czas na zabawę i szczere rozmowy oraz wspólne rozwiązywanie problemów.

     • Rozstrzygnięcie II etapu konkursu fotograficznego "4 pory roku"

      Z przyjemnością informujemy, że konkurs fotograficzny 4 pory roku - etap II "Zima w obiektywie" został rozstrzygnięty i wyłoniono zwycięzców.

      1 miejsce - Mikołaj Czerniewski 8b

      2 miejsce - Miłosz Woźniak 8e

      3 miejsce - Julia Szajstek 8c i Oliwia Banak 7d

      Wyróżnienie - Emil Kurkowski 7c

      Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy !!!

     • Obchody Światowego Dnia Świadomości Autyzmu

      2 kwietnia uczniowie naszej szkoły po raz trzeci obchodzili Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. W tym roku obchody zostały zaplanowane w dwóch etapach.

      I etap obejmował część teoretyczną, podczas której uczniowie klas 1-8 obejrzeli prezentację medialną, której celem było przybliżenie uczniom spectrum autyzmu i obudzenie w uczniach wrażliwości oraz wyrozumiałości na zachowania uczniów z autyzmem w myśl przesłania:Inny, nie znaczy gorszy.

     • Śniadanie wielkanocne w klasie 6b

      Uczniowie klasy 6bi po raz szósty zasiedli przy wspólnym stole podczas śniadania wielkanocnego. Smacznym akcentem w tym roku były serniczki truskawkowe własnoręcznie przygotowane przez naszego kolegę Patryka Błażejczyka. Nie zabrakło również tradycyjnej bitwy na jajka, podczas której uczniowie składali sobie świąteczne życzenia. Celem wspólnego śniadania była integracja uczniów, wzmacnianie więzi między uczniami oraz utrwalanie zasad savoir-vivre przy świątecznym stole.

     • Proekologiczne warsztaty

      W środę 20 kwietnia uczniowie klasy 6bi uczestniczyli w proekologicznych warsztatach „Woda u nas i gdzie indziej”. Celem warsztatów było przybliżenie uczniom szerokiego zagadnienia wody oraz obudzenie u uczniów świadomości oszczędzania wody na naszej planecie. Uczniowie uczestniczyli również w warsztatach rękodzieła dla dzieci, na których wykonywały wieloryby chcące pływać w czystych wodach. Były też wiosenne zawody wodnych jajeczek.

     • Zawody na ergometrach wioślarskich

      4 kwietnia 2022 r. w Szkole Podstawowej nr 20 odbyły się zawody na ergometrach wioślarskich pod patronatem ZŁOTEGO MEDALISTY IGRZYSK OLIMPIJSKICH TOMASZA KUCHARSKIEGO.

      Drużyna szkolna składała się z 9 osób startujących w swoich kategoriach wiekowych. Zawodnicy mieli do pokonania dystans 200 metrów na ergometrach a sztafeta 4 x 100 m. Uczniowie zdobyli łącznie 8 medali indywidualnie i II miejsce w sztafecie.

     • Wyróżnienia medalowe

      Dnia 13 kwietnia 2022 roku w auli Zespołu Szkół Ekonomicznych w Gorzowie Wlkp. odbyło się podsumowanie XXII.edycji Międzyszkolnej Ligii Strzeleckiej i Gorzowskiej Spartakiady Młodzieży w strzelectwie sportowym. Podczas uroczystości zorganizowanej przez Zarząd Rejonowy Ligii Obrony Kraju rozdano medale indywidualne za zasługi na rzecz LOK w promowaniu strzelectwa sportowego na terenie naszego miasta, wśród młodzieży szkolnej. Medalem brązowym odznaczono Panią dyrektor Beatę Szmit oraz Renatę Wiśniowską-Kallio i Agnieszkę Jędrzejczak. Na ręce Pani dyrektor został wręczony medal zbiorowy dla naszej szkoły.

     • ŁĄCZY NAS PAMIĘĆ…

      Żółty żonkil jest symbolem zbiorowej pamięci.

      My wszyscy, którzy chcieliśmy pamiętać, zanosiliśmy na Muranów żonkile.

      Paula Sawicka

      W tym roku kolejny raz bierzemy udział w akcji społeczno – edukacyjnej Żonkile, organizowanej przez Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN. Akcja związana jest z rocznicą wybuchu powstania w getcie warszawskim – największego zbrojnego zrywu Żydów podczas II wojny światowej, a zarazem pierwszego powstania miejskiego w okupowanej Europie.

     • KONKURS PRZEMIOTOWY Z JĘZYKA ANGIELSKIEGO

      Miło mi poinformować, że uczniowie klas ósmych - Jan Kowalczyk (kl. 8B) oraz Kacper Ziemecki (kl. 8C) uzyskali Tytuł Finalisty w Konkursie z Języka Angielskiego organizowanym przez kuratorium oświaty.

      Serdeczne gratulacje! Życzymy dalszych sukcesów!

      Karolina Herman-Lewy

     • ŚWIĘTA TUŻ, TUŻ, CZYLI SPOTKANIE Z „WIELKANOCNYM ZAJĄCZKIEM”

      Święta Wielkiej Nocy, to czas radości również w naszej szkole. Od lat Samorząd Uczniowski kultywuje tradycje świąteczne, które są bogactwem każdego narodu. Nie inaczej było w tym roku.

      Tym razem postanowiliśmy, oprócz tradycyjnych życzeń (przy tablicy z patronem), odwiedzić każdą klasę, by… poczęstować czekoladowymi jajeczkami. Wszak jajko to symbol życia oraz nadchodzących świąt!

     • Turystyczna Klasa - zdobywamy Odznakę PTTK Ziemi Gorzowskiej.

      Integracja jest niezwykle ważnym elementem, który usprawnia nie tylko komunikację, ale również od niej zależy skuteczna współpraca w grupie. Gra terenowa jest zawsze ekscytującym wyzwaniem. Zachęca do pracy zespołowej, by wspólnie osiągnąć zamierzony cel. To idealny pomysł na wycieczkę klasową. Stwarza wyśmienitą okazję do spędzenia czasu na świeżym powietrzu, a jednocześnie zrobienia czegoś ekscytującego, dlatego uczniowie klas drugich wzięli udział w miejskiej grze terenowej zorganizowanej przez Panią Hannę Rudzińską z PTTK Ziemi Gorzowskiej ramach projektu "Turystyczna Klasa" - zdobywamy Odznakę PTTK Ziemi Gorzowskiej. Czy naszym małym turystom, udało się zgłębić tajemnice naszego miasta? Sami zobaczcie.

     • Światowy Dzień Świadomości Autyzmu

      1.04 w piątek obchodziliśmy w szkoleŚwiatowy Dzień Świadomości Autyzmu z racji, że tacy uczniowie są na co dzień wśród nas.Uczniowie klas 1-8 obejrzeli prezentację medialną mającą na celu przybliżenie spektrum autyzmu i pomoc w zrozumieniu zachowań uczniów z autyzmem.Prezentacja została przygotowana przez nauczycieli: Katarzynę Dąbrowską i Monikę Kosakowską.

   • WOJEWÓDZKI OŚRODEK METODYCZNY
   • KO w Gorzowie Wlkp.
   • MEiN
   • UM w Gorzowie Wlkp.
   • OKE
  • Biuletyn informacji publicznej
  • Media społecznościowe

   • Czwartek09.02.2023
  • Galeria zdjęć

    brak danych

Nagłówek