• Godziny pracy biblioteka szkolnej.

    Zapraszamy serdecznie !!!
   • „Dom bez strachu”

    Gorzowskie Centrum Pomocy Rodzinie w partnerstwie z Wydziałem Prewencji Komendy Miejskiej Policji realizuje projekt „Dom bez strachu”- działanie jest realizowane w ramach Programu Osłonowego „Wspieranie Jednostek Samorządu Terytorialnego w Tworzeniu Systemu Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie- edycja 2021”. W ramach realizacji projektu przygotowano SPOT DLA DZIECI, link poniżej...
    Czytaj więcej
   • Telefon zaufania Rzecznika Praw Dziecka

    Ogólnopolska infolinia dla dzieci i młodzieży oraz ich opiekunów POMAGAMY (800 800 605) od 1 listopada br. zastąpiona została telefonem zaufania Rzecznika Praw Dziecka. Nowy bezpłatny numer, pod którym dzieci i młodzież mogą otrzymać wsparcie psychologiczne, to 800 12 12 12. Telefon i czat internetowy są czynne przez całą dobę, siedem dni w tygodniu. Czat nie wymaga logowania oraz instalowania żadnej aplikacji. Połączenia telefonicznie nadal pozo
    Czytaj więcej
  • Aktualności

     • "Szkoła pamięta"

      Samorząd uczniowski w dniu 27 października uczestniczył w wydarzeniu związanym ze świętem 1listopada.

      Grupa składająca się z 11 osób z opiekunem udała się na najstarszy gorzowski cmentarz. Jest to nasz udział w akcji”Szkoła pamięta” prowadzonej pod patronatem MEN.

      Cmentarz Świętokrzyski, który znajduje się przy ulicy Warszawskiej, aby wspólnie porządkować groby i miejsca pamięci gorzowian.

     • Koło kulinarne klas 4-6

      11 października uczestnicy koła kulinarnego klas 4-6 upiekli gofry.

      Przygotowanie ciasta nie zabrało za dużo czasu, więc najważniejsze było oczekiwania na upieczenie się gofrów. Nasz sprzęt kuchenny - nowe gofrownice spisały się na medal. Gorące gofry były rozchwytywane i natychmiast próbowane. Jak smakowały i wyglądały pokazują zdjęcia. Dodatki do gofrów uczniowie dobierali według własnych smaków.

     • Wycieczka do Owczogrodu

      11 października wszystkie klasy pierwsze wzięły udział w swojej pierwszej szkolnej wycieczce. Odwiedziliśmy Owczogród w miejscowości Rudnica. Na miejscu czekały na nas zajęcia przyrodnicze, plastyczne, ruchowe, sprawnościowe. Dowiedzieliśmy się jak żyją owce, obejrzeliśmy pokaz zaganiania, poznaliśmy zastosowanie owczej wełny. Nie zabrakło zadań do wykonania takich jak dojenie, strzyżenie, karmienie owiec, czy szukanie złotego rana w labiryncie. Na koniec każdy wykonał swoją owieczkę z wełny i plastikowego talerzyka. Całość zwieńczyło ognisko z kiełbaskami, które na świeżym powietrzu smakowały wyśmienicie. Ocena wycieczki: 10/10, z niecierpliwością czekamy na kolejne wyjazdy.

     • Koło informatyczne dla klas 7-8

      10 października odbyły się kolejne zajęcia z wykorzystaniem drukarki 3D. Stworzenie projektu to nie taka prosta sprawa, ale uczestnicy koła świetnie sobie poradzili. Na razie wydrukowaliśmy sfinksa, który kolorem nie przypomina oryginału ale kształtem jak najbardziej. Czas wydruku projektu to kilka godzin więc musicie uzbroić się w cierpliwość aby podziwiać kolejne nasze prace.

     • Przerwa na czytanie

      Tradycyjnie, już kolejny raz, nasza szkoła uczestniczyć będzie w Międzynarodowej akcji „Przerwa na czytanie”. Przeprowadzona zostanie 13.10.2022 r. (czwartek):

      • klasy I-III: strefa czytania odbędzie się w gabinetach lekcyjnych, czytać będą uczennice Zespołu Szkół Odzieżowych, godz. 9.00, do każdej klasy dotrze gość z własną książką.

     • Wybory do Rady Samorządu Uczniowskiego

      5 października w naszej szkole odbyły się wybory do Rady Samorządu Szkolnego. Nasi kandydaci mieli możliwość wcześniejszego zaprezentowania się całej szkole.

      Na korytarzu szkoły rozwieszali plakaty ze swoimi pomysłami i hasłami.

      Uczniowie w klasach głosowali na wybranego kandydata oddając swój głos.

     • Tydzień dla zwierząt w świetlicy

      Pierwszy tydzień października upłynął Świetlikom na wspólnych zajęciach poświęconych zwierzętom.
      4 października to Światowy Dzień Zwierząt. Zabawy, prace plastyczne i techniczne oraz piosenki o zwierzętach przybliżyły dzieciom ważne tematy związane z wrażliwością, opiekuńczością oraz poszanowaniem i miłością do naszych pupili 😊

     • Laboratorium przyszłości – zajęcia kulinarne w klasie 1b

      We wrześniu i październiku korzystaliśmy z pracowni kulinarnej wyposażonej w ramach projektu „Laboratoria przyszłości”. 30 września świętując Dzień Chłopaka mieliśmy okazję dowiedzieć się z jakich produktów powstają gofry oraz samodzielnie je wykonać, natomiast 4 października rozmawialiśmy o zdrowym odżywianiu oraz przygotowywaliśmy pełnowartościowe drugie śniadanie. Dowiedzieliśmy się dlaczego należy jeść owoce i warzywa oraz jak powstaje prawdziwy sok jabłkowy. Eksperymenty sprawiły nam wiele radości a wytwory znikały w mgnieniu oka z kubeczków i talerzy.

     • Archipelag Skarbów - projekt

      W dniach 29-30 września 2022 r. uczniowie klas ósmych wzięli udział w warsztatach profilaktycznych w ramach projektu ARCHIPELAG SKARBÓW przeprowadzonych przez trenerów Fundacji Wychowanie i Profilaktyka.

      Czterogodzinne spotkania przeprowadzone były bardzo dynamicznie w formie multimedialnego „show”, bogatego w quizy, krótkie filmiki i muzykę, co skutecznie zaangażowało młodzież. Podczas warsztatów uczniowie zostali zaczarowani w poszukiwaczy skarbów, którymi są głębokie szczęście, trwała miłość i realizacja w życiu własnych pasji i marzeń. Na spotkaniach młodzież otrzymała konkretne wskazówki, jak radzić sobie z zakochaniem, złością i gniewem, jak budować relacje oparte na zaufaniu i szacunku. Trenerzy omówili także problemy takie jak uzależnienie od seksu i pornografii oraz mechanizmy powodujące uzależnienie od alkoholu i narkotyków. Ważną częścią warsztatów był trening asertywności,

     • Zapraszamy na zajęcia wokalne

      Chętni uczniowie klas 4-8 na zajęciach rozwijających uzdolnienia: Zajęcia wokalne – już we wrześniu korzystali z pomocy zakupionych w ramach Programu Laboratorium Przyszłości. Na zajęciach pod czujnym okiem Pani Dagmary uczniowie przygotowują obecnie repertuar na Dzień Edukacji Narodowej😊

      Koordynator projektu: Justyna Brzezińska

     • Lekkoatletyczne Nadzieje Olimpijskie – Finał Ogólnopolski

      Rewelacyjny występ Wojtka Jurka w finałowych zawodach z cyklu „Lekkoatletyczne Nadzieje Olimpijskie”, które odbyły się 30.09 i 01.10 w Warszawie. Około pół tysiąca zawodniczek i zawodników z całej Polski, w tym 36 lekkoatletów z województwa lubuskiego wyłonionych w drodze eliminacji w zawodach w Gorzowie Wlkp. rywalizowało w dwuboju lekkoatletycznym (jedna konkurencja biegowa i jedna techniczna). Wojtek startował w biegu sprinterskim na 60 m i w skoku wzwyż - pokonał poprzeczkę na wysokości 130 m swoim bardzo dobrym startem uplasował się na bardzo wysokim 4 miejscu. Gratulujemy i życzymy udanych kolejnych startów.

     • POLA NADZIEI 2022/2023

      5 października 2022 r. o godz. 10.30, przy ul. Estkowskiego w Gorzowie Wlkp. odbyła się uroczysta inauguracja akcji dla Hospicjum św. Kamila w Gorzowie Wlkp. - Pola Nadziei.

      W tym roku uroczysta inauguracja akcja „Pola nadziei” przygotowana została na skwerze przy zbiegu ulic Estkowskiego i Sikorskiego. Zaproszeni goście, tj. dzieci i młodzież oraz wojewoda lubuski, radni Rady Miasta Gorzowa Anna Kozak i Sebastian Pieńkowski oraz przedstawiciele zarządu hospicjum wspólnie posadzili ponad 500 cebulek żonkili.

     • Akcja Sprzątanie Świata 2022 w naszej szkole pod hasłem „Wszystkie śmieci są nasze”

      Jak co roku, uczniowie Szkoły Podstawowej nr 10 z Oddziałami Integracyjnymi przystąpili do akcji. Społeczność nasza sprzątała tereny wokół szkoły, placu zabaw przy ulicy Fabrycznej, park przy ulicy Wawrzyniaka, oraz miejsca nad Wartą od Mostu Żelaznego do Mostu Staromiejskiego. Koordynatorami akcji były panie: Jolanta Ciuksza, Joanna Śluborska, Renata Wiśniowska-Kallio. Jak zwykle uczniowie spisali się znakomicie, zebrali dużą ilości worków pełnych odpadów. Śmieci to nie tylko problem estetyczny, ale ogromne niebezpieczeństwo dla natury. Dziękujemy nauczycielom, którzy pełnili opiekę nad uczniami, podczas Akcji Sprzątania Świata.

     • ZBIÓRKA KARMY DLA ZWIERZĄT ZE SCHRONISKA

      Serdecznie dziękuję uczniom, rodzicom i nauczycielom za udział w zbiórce karmy dla zwierząt ze schroniska. Przypominam, iż akcja zbiórki karmy trwa do 11.10.22 r. włącznie, więc każdy ma jeszcze możliwość dorzucenia cegiełki - karmy dla zwierząt na cel akcji. 12.10.22 r. na przerwie po 4 lekcji odbędzie się przekazanie darów naszej szkoły dla pracownika schroniska dla zwierząt w Dobiegniewie, zapraszam wszystkich do pamiątkowego zdjęcia. Jeszcze raz bardzo Wszystkim dziękuję za zaangażowanie.

     • To już siódmy finał konkursu o gorzowskich legendach.

      W czwartek 29.09.2022 r. wręczono nagrody w VII Miejskim konkursie plastycznym "Gorzowskie legendy widziane oczami dziecka" pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Gorzowa Wielkopolskiego.

      Z prawdziwą satysfakcję informuję, że wśród nagrodzonych uczestników znalazło się aż troje naszych uczniów:

     • Kasztany Zbieramy Malwince Pomagamy

      Kochani zwracam się do Was z prośbą o przyłączenie się do akcji "Kasztany na Pomaganie".

      • Zbiórkę kasztanów zaczynamy od poniedziałku tj. od 10 października 2022 r., a kończymy w czwartek, 13 października 2022 r.

      • Osoby koordynujące za zbiórkę kasztanów w naszej szkole:

      Mała szkoła - p. Ewa Strzyżykowska – Opiekun Szkolonego Koła Wolontariatu

   • WOJEWÓDZKI OŚRODEK METODYCZNY
   • KO w Gorzowie Wlkp.
   • MEiN
   • UM w Gorzowie Wlkp.
   • OKE
  • Biuletyn informacji publicznej
  • Media społecznościowe

   • Piątek22.09.2023
  • Galeria zdjęć

    brak danych

Nagłówek