• Nowa edycja konkursu o legendach gorzowskich

    Serdecznie zapraszamy do udziały wszystkich uczniów z klas 1-3. Prace można wykonać na lekcji lub w świetlicy i dostawczyć bezpośtrednio do gabinetu 105. We wrzesniu, jak zwykle odbędzie się wernisaż prac w galerii Na mansardzie. Szczegóły poniżej w regulaminie.
    Czytaj więcej
   • Wyślij pączka do Afryki 2022

    W tym roku akcję charytatywną w ramach ogólnopolskiej akcji FUNDACJI KAPUCYNI I MISJĘ wyjątkowo przeprowadziliśmy dopiero w drugiej połowie marca. Doskonałym terminem był Światowy Dzień Wody. Społeczność szkolna włączyła się w działania bardzo aktywnie.
    Czytaj więcej
   • ZBIÓRKA ARTYKUŁÓW ORAZ FUNDUSZY NA RZECZ UKRAINY

    Nasza szkoła prosi o pomoc dla mieszkańców z Ukrainy. Nie chcemy czuć się bezsilni! Dlatego ruszamy ze zbiórką najbardziej potrzebnych rzeczy i artykułów spożywczych! Włączyliśmy się również w zbiórkę Polskiej Akcji Humanitarnej i stale dla wszystkich dostępna będzie skarbonka – SOS UKRAINA.
    Czytaj więcej
   • Światowy Dzień Wody

    Przedsięwzięcie realizowane w ramach projektu SPRWANIE-LOKALNIE-GLOBALNIE
   • „Dom bez strachu”

    Gorzowskie Centrum Pomocy Rodzinie w partnerstwie z Wydziałem Prewencji Komendy Miejskiej Policji realizuje projekt „Dom bez strachu”- działanie jest realizowane w ramach Programu Osłonowego „Wspieranie Jednostek Samorządu Terytorialnego w Tworzeniu Systemu Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie- edycja 2021”. W ramach realizacji projektu przygotowano SPOT DLA DZIECI, link poniżej...
    Czytaj więcej
   • Drodzy Rodzice, Uczniowie, Nauczyciele i Przyjaciele , jest nam niezwyykle miło poinformować, że projekt SPRAWNIE-LOKALNIE-GLOBALNIE złożony przez nas w ramach IV edycji programu Moje miejsce na Ziemi uzyskał dofinansowanie. Zarząd Fundacji ORLEN zdecydował o przyznaniu nam grantu w wysokości 10 000 zł.
    Czytaj więcej
   • Telefon zaufania Rzecznika Praw Dziecka

    Ogólnopolska infolinia dla dzieci i młodzieży oraz ich opiekunów POMAGAMY (800 800 605) od 1 listopada br. zastąpiona została telefonem zaufania Rzecznika Praw Dziecka. Nowy bezpłatny numer, pod którym dzieci i młodzież mogą otrzymać wsparcie psychologiczne, to 800 12 12 12. Telefon i czat internetowy są czynne przez całą dobę, siedem dni w tygodniu. Czat nie wymaga logowania oraz instalowania żadnej aplikacji. Połączenia telefonicznie nadal pozo
    Czytaj więcej
   • Emp@tyczna klasa

    Nasza szkoła bierze udział w projekcie i w każdym miesiącu realizuje inną misję.
  • Aktualności

     • Realizacja projektu Emp@tyczna klasa

      Uczniowie naszej szkoły biorą udział w Ogólnopolskim Projekcie Emp@tyczna Klasa. Głównym celem Projektu jest kreowanie u dzieci i młodzieży postawy lojalności, współpracy i pomocy oraz rozwijanie umiejętności odczuwania stanów emocjonalnych innych osób i reagowania na dany sposób zachowania.

      W projekcie biorą udział klasy: 3b i 7c oraz nasze Świetliki.

     • Telefon zaufania Rzecznika Praw Dziecka

      Ogólnopolska infolinia dla dzieci i młodzieży oraz ich opiekunów POMAGAMY (800 800 605) od 1 listopada br. zastąpiona została telefonem zaufania Rzecznika Praw Dziecka. Nowy bezpłatny numer, pod którym dzieci i młodzież mogą otrzymać wsparcie psychologiczne, to 800 12 12 12. Telefon i czat internetowy są czynne przez całą dobę, siedem dni w tygodniu. Czat nie wymaga logowania oraz instalowania żadnej aplikacji. Połączenia telefonicznie nadal pozostaną bezpłatne, a rozmówcy będą mieli zapewnioną dyskrecję i anonimowość.

     • Wycieczka uczniów z klas 7 i 8

      Dnia 21 X 2021 r. 54 uczniów z klas VII i VIII wzięło udział w szkolnej wycieczce dydaktycznej do Międzyrzecza i Gościkowa – Paradyża. Uczniowie byli pod opieką nauczycieli: Renaty Wiśniowskiej - Kallio, Karoliny Herman- Lewy, Grażyny Jakubik i Renaty Matuszek – Jaroszewicz, która wycieczkę zorganizowała i pełniła funkcję kierownika. Zbiórka klas odbyła się o 7.40. Po przywitaniu z pilotem biura turystycznego Project z Gorzowa Wklp., zajęciu miejsc w autokarze i sprawdzeniu listy udaliśmy się do Międzyrzecza. Tam podzieleni na dwie grupy zwiedziliśmy Muzeum Ziemi Międzyrzeckiej i podziwialiśmy unikatową kolekcję portretów trumiennych oraz wysłuchaliśmy ciekawostek na temat pochówków polskiej szlachty.

     • Wyjście klas VIII do teatru

      Dnia 19 X 2021 r. klasy VIII pod opieką nauczycieli i wychowawców poszły na godzinę 13.00 do teatru im. Juliusza Osterwy w Gorzowie Wlkp. na musical pt.: „1980-Ty”.

      Zbiórka przed szkołą miała miejsce o 12.15 i pieszo udaliśmy się w kierunku teatru. Z zachowaniem reżimu sanitarnego zostawiliśmy okrycia w szatni i zajęliśmy wyznaczone miejsca na widowni. Nasza młodzież początkowo bez entuzjazmu ale w miarę rozwoju akcji coraz bardziej zaciekawiona, dała się uwieść piosenkom i grze aktorów zarówno profesjonalnych jak i najmłodszego pokolenia.

     • Międzynarodowy Projekt Edukacyjny "Wirtualne podróże"

      W czwartek 21 października uczniowie klasy 2b rozpoczęli realizację Międzynarodowego Projektu Edukacyjnego "Wirtualne podróże". Za nami pierwsze spotkanie i pierwsza ekscytująca wirtualna podróż po siedmiu kontynentach. Wiemy jakie zadania mamy wykonać i już szykujemy się do tego z całych sił, bo bardzo nam się spodobały pomysły pani Sabiny - autorki projektu. Jesteśmy pełni własnych pomysłów na ich realizacje. Dzięki projektowi uczniowie będą mogli poszerzyć swoją wiedzę na temat swojej małej ojczyzny, Polski, Europy i świata, a także kształtować postawy otwartości, tolerancji i życzliwości wobec otaczających ich ludzi.

     • Pasowanie Pierwszaków

      W dniu 15 października 2021r. w naszej szkole odbyło się pasowanie na ucznia. To ważne wydarzenie prowadzili uczniowie z klas starszych: Maja Pussty i Grzegorz Błochowiak. Uroczyste ślubowanie złożyli uczniowie klas 1a i 1b. Zanim jednak nastąpił ten ważny w życiu każdego pierwszaka moment uczniowie zaprezentowali swoje umiejętności wokalne i recytatorskie. Swoją postawą udowodnili, że są gotowi do złożenia uroczystego ślubowania.W niezwykle podniosłej atmosferze, przed sztandarem szkoły, pierwszacy ślubowali być dobrymi Polakami, godnie reprezentować swoją szkołę, swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom. Po złożeniu ślubowania pani dyrektor Beata Szmit i pani wicedyrektor Sylwia Głąb dokonały symbolicznego pasowania na ucznia wypowiadając słowa: „Pasuję Cię na ucznia…”

     • BohaterON - włącz historię!

      Nasza szkoła po raz kolejny włączyła się w ogólnopolski projekt „BohaterON w Twojej Szkole”. Akcja ma na celu upamiętnienie i uhonorowanie uczestników powstania warszawskiego, promocję postaw patriotycznych i popularyzowanie historii Polski XX wieku.

      Nazwa akcji stanowi połączenie dwóch słów – polskiego „bohater” oraz angielskiego „ON”, czyli „włączyć”. Angielskie „ON” dosłownie włącza historię bohaterów Powstania Warszawskiego w życiu młodych Polaków. Nazwa ma również sygnalizować chęć włączenia do świadomości społecznej indywidualnych historii Powstańców poprzez nowoczesny patriotyzm.

     • Tydzień Empatii w klasie 3b - misja na październik wykonana!!!

      Klasa 3b realizując projekt Empatyczna Klasa podjęła różne działania. Oprócz wycieczki do Wojcieszyc prowadziliśmy wiele rozmów między innymi w oparciu o wiersz Dorota Gellner - "Zły Humorek" oraz film “Operacja człowiek w czerni”, który oglądaliśmy w ramach NOCY BIBLIOTEK. Całą klasą też włączyliśmy się do akcji Pola Nadziei.

     • Dzień Nauczyciela w naszej szkole

      Już w przeddzień Święta Edukacji Narodowej społeczność szkolna przystąpiła do obchodów tego wyjątkowego Dnia. Wszelkim życzeniom towarzyszyła przepiękna dekoracja plastyczna wykonana pod kierunkiem nauczyciela plastyki p. Dagmary Sobackiej, w której znalazły się m.in. oryginalne, wykonane przez uczniów laurki.

     • Wycieczka do Wojcieszyc na rozpoczęcia realizacji projektu “Empatyczna klasa”

      Uczniowie klasy 3b wybrali się na wycieczkę do miejsca zwanego Agroturystyką Wojcieszyce. Tajemniczo brzmiące z nazwy miejsce, kryje wiele niespodzianek i dostarcza dzieciom mnóstwa radości, a dodatkowo przybliża im świat zwierząt hodowlanych. Nasi uczniowie poznali tam życie, budowę i zwyczaje kur. Dokonali zbioru jajek i dokładnie zapoznali się z jego budową oraz znaczeniem i zastosowaniem. Wśród ssaków hodowlanych dzieci poznały króliki, kozy i owce. Wiedzą już czym różnią się między sobą i od ptaków. Najważniejsze, że wiedzą jak zachować się w towarzystwie zwierząt. W spokojnej atmosferze, z uśmiechem na twarzy, bez krzyków i przekomarzania się odwiedzały wszystkie zwierzątka, głaskały je i karmiły. Wszyscy czerpali z tego ogromną przyjemność.

     • Dzień Drzewa.

      Drzewa - spotykamy codziennie, ale czy je dobrze znamy i doceniamy ich rolę w życiu? Warto dowiedzieć się o nich więcej, poznać ich zwyczaje i tajemnice oraz nauczyć się rozpoznawać gatunki, które najczęściej występują w naszym otoczeniu. Wyposażeni w fiszki uczniowie klasy 2 b, wybrali się w czwartek 7 października na wycieczkę dydaktyczną wokół terenu szkoły w poszukiwaniu drzew rozpoznawanych po liściach. Przy okazji uczniowie doskonalili umiejętności pomiaru obwodów pni drzew, zamieniali centymetry na metry, szukali najwyższego drzewa.

     • Code Week 2021r.

      W dniach od 11.10 - 22.10 uczniowie klasy 2b biorą udział w międzynarodowym wyzwaniu Code Week 2021 oraz ogólnopolskim konkursie kodowania i programowania. Zgłosiliśmy 10 wyzwań, w które włożymy wiele pracy i serca. Dziś prezentujemy pierwsze z nich.

      Elżbieta Zapotocka

     • Programowanie na dywanie – gry i zabawy dla dzieci z elementami programowania w SP10

      W październiku br. uczniowie klas I-III brali udział w warsztatach „Programowanie na dywanie”. Zajęcia poświęcone były elementom programowania. W formie gier i zabaw uczniowie rozwijali kluczowe kompetencje: myślenie matematyczne, umiejętność pracy zespołowej. Posługiwali się językiem komputerów. Dzieci programowały siebie nawzajem oraz tworzyły drogę z bloczków dla robota. Programowały Bee Bota – robota pszczółkę, który poruszał się po wyznaczonej drodze na macie.

     • Dzień Chłopaka w klasie 3 B

      W czwartek 30 września obchodziliśmy Dzień Chłopaka. Oprócz życzeń i upominków od dziewcząt były wspólne zabawy, na przykład: Kim jesteś?; Kalambury czy Memo. Odbył się również konkurs na najmniejszego chłopca oraz znawcę aut. Mimo tego, iż nie pracowaliśmy z podręcznikami, to naprawdę dużo się nauczyliśmy.

     • Dzień Chłopaka z Samorządem Uczniowskim

      Zgodnie z planem pracy SU jesteśmy już po akcji sprzątania świata oraz sprzedaży cebulek żonkili na rzecz Hospicjum. Naszym kolejnym zadaniem było przeprowadzenie na terenie szkoły Dnia Chłopaka, czyli wybór najsympatyczniejszych uczniów w klasach 3-8.

      Dnia 30 września, w czwartek, zespoły klasowe dokonały wyboru wśród uczniów. Natomiast w piątek do biblioteki szkolnej zaprosiliśmy wyróżnionych chłopców na słodką niespodziankę, wręczenie dyplomów oraz pamiątkowe zdjęcie z panią wicedyrektor Justyną Brzezińską.

   • WOJEWÓDZKI OŚRODEK METODYCZNY
   • KO w Gorzowie Wlkp.
   • MEiN
   • UM w Gorzowie Wlkp.
   • OKE
  • Biuletyn informacji publicznej
  • Media społecznościowe

   • Wtorek24.05.2022
  • Galeria zdjęć

    brak danych