• MIĘDZYSZKOLNA GRYWALIZACJA EKOLOGICZNA "Jak dbam, tak mam"

   • V MIĘDZYSZKOLNA GRYWALIZACJA EKOLOGICZNA “Jak dbam, tak mam” pod patronatem Lubuskiego Kuratora Oświaty 

     

    To już V edycja naszej ekologicznej grywalizacji,
    która wprowadza uczniów również w edukację globalną. 

    W tegorocznej edycji grywalizacji rozegranej w ramach realizowanego projektu: SPRAWNIE - LOKALNIE - GLOBALNIE, finansowanego ze środków Fundacji ORLEN, rywalizowało ze sobą 6 drużyn z województwa lubuskiego. 

    Uczniowie czwartych klas mieli do wykonania 6 zadań, na 6 różnych stacjach. Zadania jak zwykle były bardzo rozmaite i oczywiście dotyczyły bardzo różnorodnych zagadnień. Tradycyjnie nie mogło zabraknąć stacji z segregacją odpadów czy też tworzenia kreatywnego hasła na zadany temat. Drużyny poszukiwały również QR kodów i zdobywały informacje na temat edukacji globalnej. Dużo zagadnień poświęconych było w tym roku wodzie.  Oprócz zadania technicznego polegającego na budowie studni, młodzi ekolodzy dowiedzieli się, iż samo oszczędzanie wody, to za mało.  Zgłębili tajniki śladu wodnego oraz możliwości dbania o ten cenny dar przez każdego z nas. 

    Niezwykle miłą niespodziankę sprawili nam nasi uczniowie, którzy pierwszy raz w historii grywalizacji zdobyli pierwsze miejsce. 

    A oto pełna informacja o uczestnikach oraz zajętych miejscach przez poszczególne szkoły:

    Miejsce I - Szkoła Podstawowa nr 10 z Oddziałami Integracyjnymi im. Tadeusza Kościuszki w Gorzowie Wielkopolskim 

    Miejsce II -  Szkoła Podstawowa nr 12 w Gorzowie Wielkopolskim 

    Miejsce III - Społeczna Szkoła Podstawowa Stowarzyszenia Edukacyjnego
    w Gorzowie Wielkopolskim 

    Miejsce IV - Szkoła Podstawowa im. Kresowian w Czarnowie 

    Miejsce V - Szkoła Podstawowa nr 13 z Oddziałami Integracyjnymi i Oddziałami Sportowymi im. Arkadego Fiedlera w Gorzowie Wielkopolskim

    Miejsce VI - Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Ciecierzycach. 

     

    W grywalizacji nad poszczególnymi zadaniami czuwali nasi nauczyciele oraz zaproszeni goście. Odwiedziła nas pani Edyta Wyborska z Wydziału Ochrony Środowiska i Rolnictwa oraz eksperci z firmy Inneko, panie Emilia Grzegorczyk i Wioleta Pec wraz z panem Dariuszem Majewskim.

    Swoją obecnością zaszczyciła nas również pani wicedyrektor Sylwia Głąb, która dokonała uroczystego otwarcia grywalizacji, a po ogłoszeniu wyników wręczała nagrody (w tym Puchar Dyrektora Szkoły) i oficjalnie zakończyła naszą grywalizację. 

     

    Wszyscy uczestnicy dzielnie zmagali się z postawionymi przed nimi zadaniami i mimo, że czasem pierwszy raz słyszeli o niektórych zagadnieniach, ostatecznie okazywało się, że są mistrzami. Wyjątkowe skupienie, pozytywna energia i współpraca spowodowały, że drużyny osiągały bardzo wysokie notowania na wszystkich stacjach, co spowodowało, że trzymali nas w napięciu do ostatniej chwili. 

    Mamy nadzieję, że zdobytą wiedzą będą dzielili się z rówieśnikami i nie tylko.
     

    Dziękujemy wszystkim uczestnikom za wspaniałą edukacyjną przygodą, 
    w którą rok rocznie zabieracie nas,
    gdy z pasją podejmujecie wyzwanie.

     

    Organizator Agnieszka Żelazna

    ZAPRASZAMY DO GALERII
    kliknij ⇒ ZDJĘCIA Z V MIĘDZYSZKOLNEJ GRYWALIZACJI EKOLOGICZNEJ

     

     

     

    Szkoła Podstawowa nr 10 z Oddziałami Integracyjnymi im. Tadeusza Kościuszki w Gorzowie Wielkopolskim, serdecznie zaprasza uczniów czwartych klas szkół podstawowych z województwa lubuskiego do udziału w V Międzyszkolnej grywalizacji ekologicznej „Jak dbam, tak mam” 2022 pod patronatem Lubuskiego Kuratora Oświaty.
    Do udziału w rozgrywkach zapraszamy drużyny składające się z pięciu uczniów oraz jednego nauczyciela/opiekuna, jako reprezentacje swoich szkół.
    O zakwalifikowaniu się do uczestnictwa w grywalizacji decyduje kolejność zgłoszeń. Opiekun drużyny, która dostanie się do rozgrywek zostanie poinformowany drogą e-mailową na adres podany
    w zgłoszeniu.

    Osoba do kontaktu: Agnieszka Żelazna aga1zel@wp.pl, 509 385 193

    Więcej informacji znajdziesz w załącznikach:

    - regulamin Międzyszkolnej grywalizacji ekologicznej (kliknij)

    - link do formularza zgłoszeniowego (kliknij)