• Mały Mistrz

• MAŁY MISTRZ W NASZEJ SZKOLE

Z radością informujemy, że od września w naszej szkole realizowany jest ogólnopolski program „Mały Mistrz – zdrowie i sprawność młodych pokoleń”. Inicjatywa ta ma na celu wsparcie aktywności fizycznej uczniów klas I-III, co wpływa pozytywnie na ich zdrowie, kondycję oraz ogólny rozwój fizyczny.

Różnorodne zajęcia sportowe

W ramach programu realizowane są zajęcia wychowania fizycznego zgodnie z przygotowanym tokiem umożliwiającym zdobycie przez dzieci sześciu podstawowych sprawności:

• Rowerzysta-Turysta
        • Piłkarz
        • Narciarz-Saneczkarz-Łyżwiarz
        • Pływak
        • Lekkoatleta
        • Gimnastyk-Tancerz

W przypadku braku możliwości zrealizowania którejś z tych sprawności, nauczyciel ma opcję wprowadzenia alternatywnych propozycji, takich jak: Tenisista, Badmintonista czy Miłośnik hulajnogi. Dzięki tak szerokiej ofercie sportowej każdy uczeń może znaleźć dyscyplinę, która go zainteresuje i umożliwi mu dalszy rozwój.

Kto uczestniczy w programie?

W naszej szkole w programie „Mały Mistrz” uczestniczą:

• klasa Ib, której zajęcia prowadzi nauczycielka wychowania fizycznego, Pani Asia, we współpracy z wychowawczynią, Panią Moniką,
        • klasa IIIb, której uczniowie również rozwijają swoje sportowe umiejętności pod okiem Pani Asi oraz wychowawczyni, Pani Beaty.

Te zajęcia pozwalają dzieciom nie tylko rozwijać sprawność fizyczną, ale również uczą współpracy, rywalizacji fair play oraz wytrwałości w dążeniu do celu.

Więcej informacji

Program „Mały Mistrz” jest realizowany we współpracy z Ministerstwem Sportu i Turystyki oraz Szkolnym Związkiem Sportowym. Zachęcamy do zapoznania się z dodatkowymi informacjami na temat tego programu na stronie: Mały Mistrz.

Naszym celem jest wspieranie wszechstronnego rozwoju naszych uczniów, a program „Mały Mistrz” doskonale wpisuje się w tę misję, promując zdrowy styl życia oraz aktywność fizyczną od najmłodszych lat.