• Nowa edycja konkursu o legendach gorzowskich

    Serdecznie zapraszamy do udziały wszystkich uczniów z klas 1-3. Prace można wykonać na lekcji lub w świetlicy i dostawczyć bezpośtrednio do gabinetu 105. We wrzesniu, jak zwykle odbędzie się wernisaż prac w galerii Na mansardzie. Szczegóły poniżej w regulaminie.
    Czytaj więcej
   • Wyślij pączka do Afryki 2022

    W tym roku akcję charytatywną w ramach ogólnopolskiej akcji FUNDACJI KAPUCYNI I MISJĘ wyjątkowo przeprowadziliśmy dopiero w drugiej połowie marca. Doskonałym terminem był Światowy Dzień Wody. Społeczność szkolna włączyła się w działania bardzo aktywnie.
    Czytaj więcej
   • ZBIÓRKA ARTYKUŁÓW ORAZ FUNDUSZY NA RZECZ UKRAINY

    Nasza szkoła prosi o pomoc dla mieszkańców z Ukrainy. Nie chcemy czuć się bezsilni! Dlatego ruszamy ze zbiórką najbardziej potrzebnych rzeczy i artykułów spożywczych! Włączyliśmy się również w zbiórkę Polskiej Akcji Humanitarnej i stale dla wszystkich dostępna będzie skarbonka – SOS UKRAINA.
    Czytaj więcej
   • Światowy Dzień Wody

    Przedsięwzięcie realizowane w ramach projektu SPRWANIE-LOKALNIE-GLOBALNIE
   • „Dom bez strachu”

    Gorzowskie Centrum Pomocy Rodzinie w partnerstwie z Wydziałem Prewencji Komendy Miejskiej Policji realizuje projekt „Dom bez strachu”- działanie jest realizowane w ramach Programu Osłonowego „Wspieranie Jednostek Samorządu Terytorialnego w Tworzeniu Systemu Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie- edycja 2021”. W ramach realizacji projektu przygotowano SPOT DLA DZIECI, link poniżej...
    Czytaj więcej
   • Drodzy Rodzice, Uczniowie, Nauczyciele i Przyjaciele , jest nam niezwyykle miło poinformować, że projekt SPRAWNIE-LOKALNIE-GLOBALNIE złożony przez nas w ramach IV edycji programu Moje miejsce na Ziemi uzyskał dofinansowanie. Zarząd Fundacji ORLEN zdecydował o przyznaniu nam grantu w wysokości 10 000 zł.
    Czytaj więcej
   • Telefon zaufania Rzecznika Praw Dziecka

    Ogólnopolska infolinia dla dzieci i młodzieży oraz ich opiekunów POMAGAMY (800 800 605) od 1 listopada br. zastąpiona została telefonem zaufania Rzecznika Praw Dziecka. Nowy bezpłatny numer, pod którym dzieci i młodzież mogą otrzymać wsparcie psychologiczne, to 800 12 12 12. Telefon i czat internetowy są czynne przez całą dobę, siedem dni w tygodniu. Czat nie wymaga logowania oraz instalowania żadnej aplikacji. Połączenia telefonicznie nadal pozo
    Czytaj więcej
   • Emp@tyczna klasa

    Nasza szkoła bierze udział w projekcie i w każdym miesiącu realizuje inną misję.
  • Aktualności

     • Empatyczna klasa - misja na listopad w klasie 3b

      Listopadowa misja w klasie 3b obfitowała w różnorodne działania i wydarzenia. Uczniowie mocno zaangażowali się w organizację Tygodnia Edukacji Globalnej, poszerzyli swoją wiedzę o zagadnienia związane ze sprawiedliwym handlem i godną pracą. Teraz produkty z logo fairtrade nie będą im obce. Dodatkowo rozpoczęliśmy realizację projektu PAH “Wiem i działam” - mamy już za sobą dwie lekcje.

     • Empatyczna klasa - misja na listopad w klasie 7c

      Tydzień Edukacji Globalnej, był dobrą okazją do przeprowadzenia w klasie 7c gry „Koło sprawiedliwej czekolady”. Ale zanim zagraliśmy w grę, obejrzeliśmy film , jak dzieci z Afryki ciężko pracują, by powstała czekolada. Film uczniom dał dużo do myślenia, po obejrzeniu mówili o tym, za co są wdzięczni swoim najbliższym, były refleksje na temat tego, z jakimi przeszkodami niektóre dzieci się mierzą na co dzień, poznali jedną z pięknych cech, jaką jest życzliwość. Jest to cecha człowieka , który chce dobra dla innych i jest gotowa działać w tym celu. Zapytani, czy mają w swoim otoczeniu taką osobę, wszyscy uczniowie wymieniali jakie to osoby. Najczęstsze odpowiedzi to: rodzice, dziadkowi, kolega, koleżanka. Uczniowie dowiedzieli się jak mogą po przez kupno odpowiednich produktów z oznaczeniem Fairtrade pomóc najuboższym pracującym.

     • Empatyczna klasa - misja na listopad w świetlicy

      TOLERANCJA- niszczy bariery, łączy ludzi”

      Właśnie pod takim hasłem w listopadzie w ramach realizacji projektu Empatyczna Klasa w świetlicy szkolnej przeprowadzone zostały lekcje dotyczące takich zagadnień jak: tolerancja, empatia, życzliwość szacunek.Celem zajęć było kształtowanie postawy tolerancji i szacunku wobec innych, rozwijanie zachowań empatycznych, wzmacnianie więzi emocjonalnych, wzajemnego zrozumienia i życzliwości. Zajęcia rozpoczęły się od rozmowy z uczniami na temat "Co Ciebie wyróżnia wśród innych w klasie?"- co sprawia że jesteśmy wyjątkowi i jedyni w swoim rodzaju. Uczniowie doszli do wniosku, że każdy z nich jest inny, każdy ma jakieś cechy, które go wyróżniają wśród innych, ale każdy jest wartością, a wartość człowieka nie zależy od żadnych cech zewnętrznych więc każdy zasługuje na szacunek.

     • Tydzień Edukacji Globalnej: DZIAŁAJMY RAZEM! To nasz wspólny świat!

      Między 15 a 22 listopada działo się wiele w naszej szkole. W ramach TEG 2021 prowadziliśmy różnorodne działania. lekcje, gry i warsztaty. Tematem przewodnim było hasło FAIR TRADE czyli SPRAWIEDLIWY HANDEL i GODNA PRACA. Uczniowie z gazetki umieszczonej na szkolnym korytarzu i prowadzonych zajęć, mogli dowiedzieć się, co to jest fairtrade oraz dlaczego to pojęcie i związane z nim działania są takie ważne.

     • Konkurs „ Świetlikowy Atleta”

      Pod koniec października 2021 roku w SP10 z OI został przeprowadzony został konkurs pt.” Świetlikowy Atleta”. Konkurs był dedykowany dla uczniów klas1-3-dzieci którzy chcieli aktywnie spędzać czas po lekcjach w świetlicy szkolnej.Świetliki mieli możliwość sprawdzenia swoich możliwości fizycznych w konkurencjach lekkoatletycznych gdzie wykonywali różne konkurencjetj. biegowe, rzutne, skoczne, szybkościowe, sprawnościowe pod bacznym okiem asystentek sportowych -dziewcząt z klasy 8ai 

     • Podziękowanie za udział w akcji „Szkoła do hymnu 2021”

      Przekazujemy podziękowanie z Ministerstwa Edukacji i Nauki za udział w akcji:

      W imieniu Ministra Edukacji i Nauki Przemysława Czarnka serdecznie dziękuję za udział w akcji „Szkoła do hymnu”. Miło mi poinformować, że w tegorocznej inicjatywie wzięło udział blisko 21 tys. przedszkoli, szkół i placówek oświatowych z kraju oraz ponad 260 placówek polonijnych z całego świata. Cieszymy się, że 10 listopada o godz. 11:11 byli Państwo z nami!”

     • PRZYPOMINAMY O PLEBISCYCIE: NAUCZYCIEL NA MEDAL

      GŁOSUJ NA NASZEGO NAUCZYCIELA!

      Przypominamy, że Pani Renata Wiśniowska-KalIio została nominowana przez Uczniów i Rodziców naszej szkoły SP 10 z OI do nagrody dla najbardziej cenionychi lubianych nauczycieli w plebiscycie Gazety Lubuskiej „NAUCZYCIEL NA MEDAL”.

      Jest to duże wyróżnienie :), a Pani Renata Wiśniowska-Kallio jest nie tylko bardzo dobrym nauczycielem ale przede wszystkim wspaniałym człowiekiem.

     • Rozgrywka gry z PAH „Wodne wyzwania”

      W poniedziałek na zakończenie TEG uczniowie reprezentujący klasy piąte przystąpili do rozegrania wyjątkowej gry.

      Gra ta obrazuje problem braku dostępu do wody w różnych miejscach na świecie i uświadamia o jego wpływie na inne aspekty życia. Osoby uczestniczące poprzez wcielenie się w rodzinę z globalnego Południa na własnej skórze przekonały się, że trudności w dostępie do wody wpływają także bezpośrednio na możliwości edukacji i rozwoju człowieka. Dzięki rozgrywce i omówieniu uczniowie poznali przyczyny braku dostępu do wody na świecie oraz dowiedzieli się, jakie działania można podjąć w celu urzeczywistnienia dostępu do wody pitnej w krajach globalnego Południa. Gra odbywa się w 5 drużynach i przeniosła nas do pewnej miejscowości, gdzie każda z drużyn wcieliła się w rolę 3-osobowej rodziny.

     • „Symbole naszej szkoły – lekcja ze sztandarem”

      Dnia 10 listopada 2021 r. odbyła się patriotyczna lekcja pod hasłem: „Symbole naszej szkoły – lekcja ze sztandarem” z okazji 11 listopada – Narodowego Święta Niepodległości.

      W uroczystości wzięli udział uczniowie klas I – III, zgodnie z przygotowanym wcześniej harmonogramem.

      Celem lekcji było:

     • II edycja - Biegamy dla Kobiet chorych na RAKA

      Moi Drodzy, ruszamy z II edycją wspaniałego projektu - Biegamy dla KOBIET chorych na RAKA. Czas trwania projektu od 15 listopada 2021 r. do 07 stycznia 2022 r.

      Zadaniem szkoły biorącej udział w projekcie jest zaangażowanie uczniów w bieg. Każda ze szkół sumuje dystans przebyty przez uczniów i nauczycieli na podstawie zdjęcia uczestnika z krokomierzem, screenów krokomierza (w telefonach, zegarkach itp.) wskazującym przebyty dystans. Placówka by zdobyć dyplom uczestnictwa w akcji musi przebyć w sumie dystans 100 km.

     • Narodowe Święto Niepodległości w naszej szkole...

      Święto państwowe, które przypada 11 listopada, w naszej szkole było, jak zwykle, hucznie obchodzone już w wigilię tego święta (ze względu na wolny dzień od pracy).

      Jest to święto uchwalone ustawą z dnia 23 kwietnia 1937 roku w celu upamiętnienia odzyskania niepodległości przez Polskę w roku 1918! Zostało zniesione, a następnie przywrócone w okresie transformacji systemowej w roku 1989. Tyle historii.

     • PRZYPOMINAMY O PLEBISCYCIE: NAUCZYCIEL NA MEDAL

      GŁOSUJ NA NASZEGO NAUCZYCIELA!

      Z radością informujemy, że Pani Renata Wiśniowska-KalIio została nominowana
      przez Uczniów i Rodziców naszej szkoły SP 10 z OI do nagrody dla najbardziej cenionych
      i lubianych nauczycieli w plebiscycie Gazety Lubuskiej
      „NAUCZYCIEL NA MEDAL”.

      Jest to duże wyróżnienie :), a Pani Renata Wiśniowska-Kallio jest nie tylko bardzo dobrym nauczycielem ale przede wszystkim wspaniałym człowiekiem.

     • UWAGA, KONKURS !!!

      REGULAMIN SZKOLNEGO KONKURSU “GLOBALNY DETEKTYW” DLA UCZNIÓW KLAS 1-8

      1. Konkurs trwa od 15 listopada do 21 listopada 2021 roku do godziny 23.59, na terenie miasta Gorzowa Wielkopolskiego.

      2. Zadanie konkursowe polega na odszukaniu w sklepach produktów oznaczonych logo Fairtrade, zrobieniu zdjęcia produktu ( z widocznym logo) wraz ze swoim wizerunkiem, a następnie wysłanie zdjęcia wraz z opisem zawierającym: imię, nazwisko, klasę, nazwę produktu oraz sklep, w którym odnaleziono produkt na adres e mail: gorzowskadziesiatka@gmail.com

     • Nowy projekt SPRAWNIE - LOKALNIE - GLOBALNIE

      Drodzy Rodzice, Uczniowie, Nauczyciele i Przyjaciele ,

      jest nam niezwyykle miło poinformować, że projekt SPRAWNIE - LOKALNIE - GLOBALNIE złożony przez nas w ramach IV edycji programu Moje miejsce na Ziemi uzyskał dofinansowanie. Zarząd Fundacji ORLEN zdecydował o przyznaniu nam grantu w wysokości 10 000 zł.

     • „Szkoła do hymnu” 2021 – zapraszamy do wspólnego odśpiewania hymnu narodowego

      W środę 10 listopada zapraszamy wszystkie klasy do wspólnego odśpiewania czterech zwrotek „Mazurka Dąbrowskiego” o symbolicznej godzinie 11:11.

      W ten sposób chcemy włączyć całą społeczności naszej szkoły we wspólne świętowanie kolejnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Z uwagi na trwający stan epidemii proponujemy odśpiewanie hymnu w grupach klasach, przy zachowaniu zasad bezpieczeństwa.

     • Finał rozgrywek w unihokeja

      Na hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 21, w dniu 5 listopada 2021 roku odbyły się rozgrywki w unihokeja w ramach Gorzowskiej Spartakiady Młodzieży, dla młodszej młodzieży szkolnej. Nasi uczniowie w składzie Aleksy Glinkowski, Nikodem Rybicki, Aleksander Palka, Wojtek Woźny, Oliver Pernet, Olaf Beker,, Natan Bukowski, Marcel Gałązka i Michał Jarosiński w roli bramkarza wywalczyli III miejsce. Stając na trzecim stopniu podium otrzymali puchar dla szkoły oraz medal dla każdego zawodnika.

     • Najlepsi wioślarze to uczniowie naszej szkoły

      4 listopada 2021 roku na sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej nr 21 odbyły się zawody # ACTIV ROW na ergometrze wioślarskim. Organizatorem zawodów był współpracujący z nami KS AZS AWF Gorzów Wielkopolski, przy wsparciu Ministerstwa Kultury Dziedzictwa Narodowego i Sportu oraz Fundacja Michała Jelińskiego Active diabet. Uczniowie startowali w trzech grupach wiekowych, w kategorii dziewczyn i chłopców „płynąc” na dystansie 200 metrów oraz w sztafecie 4 x 100 metrów drużyna to 2 chłopców i 2 dziewczyny. Wśród najmłodszych indywidualnie na podium stanęli: Maja Migoda I miejsce i Jakub Szymański III miejsce. Wśród siódmoklasistów najlepsi byli: Maja Soch I miejsce i Filip Druszcz I miejsce. Natomiast w najstarszej kategorii wiekowej pierwsze miejsce zdobyła Agata Kuźma deklasując rywalki. Najwięcej emocji towarzyszyło podczas rywalizacji sztafet, gdzie na sukces pracowała cała drużyna i po

   • WOJEWÓDZKI OŚRODEK METODYCZNY
   • KO w Gorzowie Wlkp.
   • MEiN
   • UM w Gorzowie Wlkp.
   • OKE
  • Biuletyn informacji publicznej
  • Media społecznościowe

   • Wtorek24.05.2022
  • Galeria zdjęć

    brak danych