• Godziny pracy biblioteka szkolnej.

    Zapraszamy serdecznie !!!
   • „Dom bez strachu”

    Gorzowskie Centrum Pomocy Rodzinie w partnerstwie z Wydziałem Prewencji Komendy Miejskiej Policji realizuje projekt „Dom bez strachu”- działanie jest realizowane w ramach Programu Osłonowego „Wspieranie Jednostek Samorządu Terytorialnego w Tworzeniu Systemu Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie- edycja 2021”. W ramach realizacji projektu przygotowano SPOT DLA DZIECI, link poniżej...
    Czytaj więcej
   • Telefon zaufania Rzecznika Praw Dziecka

    Ogólnopolska infolinia dla dzieci i młodzieży oraz ich opiekunów POMAGAMY (800 800 605) od 1 listopada br. zastąpiona została telefonem zaufania Rzecznika Praw Dziecka. Nowy bezpłatny numer, pod którym dzieci i młodzież mogą otrzymać wsparcie psychologiczne, to 800 12 12 12. Telefon i czat internetowy są czynne przez całą dobę, siedem dni w tygodniu. Czat nie wymaga logowania oraz instalowania żadnej aplikacji. Połączenia telefonicznie nadal pozo
    Czytaj więcej
  • Aktualności

     • ZAPROSZENIE NA IX ORSZAK TRZECH KRÓLI W GORZOWIE WLKP.

      W imieniu organizatorów IX Orszaku Trzech Króli w Gorzowie Wlkp., z hasłem przewodnim „Niech prowadzi nas gwiazda!”, zapraszamy Państwa Szkołę; Dyrekcję, Nauczycieli, Dzieci/Młodzież i ich Rodziców do udziału w tym wydarzeniu, które odbędzie się w dniu 6 stycznia 2023 r.

      Uczestnicy Orszaku będą świętować Tajemnicę Objawienia Pańskiego, promować polskie obyczaje, rodzime tradycje, chrześcijańskie wartości - umacniając wzajemne relacje i więzi rodzinne, a także ducha wiary i narodowy patriotyzm.

     • Projektujemy modele 3D

      W listopadzie odbywały się prace projektowe 3D w pracowni komputerowej. Uczniowie doskonalili swoje umiejętności w tworzeniu własnych projektów.

     • Zagubione figury szachowe

      Gdzie się podziały pionki, gońce i wieże z naszej szkolnej świetlicy? Nikt nie wie...., więc dla uczestników koła informatycznego to wyzwanie. Projektujemy dla naszych Świetlików figury szachowe.

     • Światowy dzień pluszowego misia w naszej szkole

      25 listopada Światowy dzień pluszowego misia.

      „Czy to jutro ,czy to dziś, wszystkim jest potrzebny miś.”

      Ach co to był za dzień. Na korytarzach grasowały misie wszelkiego rodzaju misie i te duże i te najmniejsze najbardziej ulubione.

     • Dzień życzliwości w „Dziesiątce”

      21 listopada przypadał Światowy Dzień Życzliwości pod hasłem: „Znajdź się wśród życzliwych.”

      To był szalony dzień. Samorząd uczniowski przygotował specjalną dekorację na korytarzu szkoły.

      Powstało tam wielkie drzewo życzliwości, a uczniowie w tym dniu ubrani byli w kolor zółty -symbol tego dnia. Czekało nas kilka zadań: ozdobienie drzwi swojej klasy w uśmiechnięte emotki, wybór najbardziej życzliwego ucznia z klasy i życzliwe życzenia dla swoich kolegów, koleżanek oraz nauczycieli, które były odczytane przez szkolny radiowęzeł.

     • VI EDYCJA AKCJI „PRZYJAZNA ZIMA”

      Zapraszamy po raz kolejny do przyłączenia się do akcji „Przyjazna Zima”, organizowanej we współpracy z Komendą Miejską Policji w Gorzowie Wlkp.

      Akcja trwać będzie od 21 listopada do 15 grudnia 2022r., ma na celu pomoc dla osób samotnych i potrzebujących w naszym mieści.

      Wzorem lat ubiegłych zbieramy:

     • Konkurs fotograficzny „4 pory roku”

      W roku szkolnym 2022/2023 ruszyła kolejna edycja konkursu fotograficznego „4 pory roku”. Uczniowie w ramach zadania wykonują fotografie przedstawiające charakterystyczne elementy ukazujące piękno przyrody podczas kolejnych pór roku.

      W pierwszym etapie konkursu zatytułowanym „Dary jesieni” uczniowie mieli za zadania pokazać dary przyrody, którymi obdarowuje nas jesień. Uczniowie spisali się wyśmienicie i zaprezentowali jesień z najlepszej strony, pokazując, że nie jest to czas słoty i szarych, ponurych dni, lecz pora jawiąca się pięknymi barwami i obfitością przyrody.

     • „Jesteśmy Niepodlegli”

      Z okazji Święta Niepodległości uczniowie naszej szkoły brali udział w szczególnych akcjach związanych z rocznicą tego święta.

      Obchody trwały dwa dni.

      9 listopada to dzień wspólnego śpiewu pieśni patriotycznych i barw biało-czerwonych. Każdy uczeń nosił w tym dniu barwy narodowe, a na przerwach wszystkie klasy śpiewały patriotyczne pieśni.

     • Szkolny konkurs na wykonanie projektu oraz urządzenie klombu

      To wydarzenie przeznaczone było dla wszystkich chętnych klas 1-3 z naszej szkoły.

      Brały w nim udział całe zespoły klasowe, czyli uczniowie oraz ich rodzice i wychowawca.

      Zadanie konkursowe polegało na wykonaniu projektu klombu oraz jego zagospodarowanie zgodnie z wytycznymi. Należało również dostarczyć projekt oraz zdjęcia przedstawiające prace przy klombie wraz z efektem końcowym.

     • „Niepodległa do hymnu”

      Nasza szkoła wzięła udział w akcji „Niepodległa do hymnu”. W samo południe 10 listopada włączyliśmy się we wspólne świętowanie. Pokazaliśmy , że w kolejną rocznicę odzyskania niepodległości jesteśmy jedną, biało-czerwoną rodziną. Poprzez wspólne odśpiewanie „Mazurka Dąbrowskiego” włączyliśmy całą społeczności naszej szkoły we wspólne świętowanie kolejnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

     • Bananowe pancakes

      W październiku uczestnicy koła kulinarnego uczestniczyli w zajęciach zorganizowanych w ramach projektu #Laboratoria Przyszłości. Uczniowie przygotowali tym razem zdrowe i pożywne pankejki bananowe. Po przyrządzeniu potrawy, wszyscy uczniowie posprzątali swoje stanowiska pracy, a następnie usiedli do wspólnej degustacji. Zdrowe placuszki były przepyszne i zniknęły szybciej niż się pojawiły na stole.

     • „Symbole naszej szkoły – lekcja ze sztandarem”

      Dnia 10 listopada 2022 r. (czwartek) odbyła się patriotyczna lekcja pod hasłem: „Symbole naszej szkoły – lekcja ze sztandarem” z okazji 11 listopada – Narodowego Święta Niepodległości.

      W uroczystości wzięli udział uczniowie klas pierwszych, zgodnie z przygotowanym wcześniej harmonogramem.

      Celem lekcji było:

     • WITAJCIE W SZKOLE PIERWSZAKI !

      28 października odbyła się uroczystość pasowania na ucznia. Pierwszoklasiści oficjalnie zostali przyjęci do grona uczniów Szkoły Podstawowej nr 10 z Oddziałami Integracyjnymi im. T. Kościuszki.

      W tym szczególnym dniu we wzniosłej atmosferze w obecności pocztu sztandarowego uczniowie klas pierwszych składali uroczyste ślubowanie.
      Przyrzekali być dobrymi Polakami, dbać o dobre imię swej klasy i szkoły, być dobrymi kolegami, kochać Ojczyznę, a swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom.
      Dyrektor Szkoły Pani Beata Szmit oraz Wicedyrektor Pani Agnieszka Żelazna dokonały aktu pasowania na uczniów wszystkich pierwszoklasistów.
      Podczas uroczystości dzieci chętnie uczestniczyły w rozwiązywaniu zagadek, pięknie zaśpiewały piosenki, wyrecytowały wiersze.
      Ślubowanie uczniów klas pierwszych to ważne wydarzenie nie tylko dla najmłodszych, ale również dla ich rodziców, bliskich

     • Bierzemy udział w akcji „Niepodległa do hymnu”!

      Bierzemy udział w akcji „Niepodległa do hymnu”! W samo południe 10 listopada włączymy się we wspólne świętowanie. Pokażmy, że w kolejną rocznicę odzyskania niepodległości jesteśmy jedną, biało-czerwoną rodziną. Zademonstrujmy to w najbliższy sercom Polaków sposób – poprzez wspólne odśpiewanie Mazurka Dąbrowskiego!

     • "Halloweenowo" na lekcjach informatyki


      Sprzęt zakupiony do naszej szkoły w ramach Laboratoriów Przyszłości - inicjatywa edukacyjna realizowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów jest wykorzystywany również na lekcjach informatyki. Uczniowie klas 8 tworzyli projekty halloweenowe, które były drukowane przy pomocy drukarki 3D.

   • WOJEWÓDZKI OŚRODEK METODYCZNY
   • KO w Gorzowie Wlkp.
   • MEiN
   • UM w Gorzowie Wlkp.
   • OKE
  • Biuletyn informacji publicznej
  • Media społecznościowe

   • Sobota23.09.2023
  • Galeria zdjęć

    brak danych

Nagłówek