• Aktualności

     • POLA NADZIEI 2022/2023

      5 października 2022 r. o godz. 10.30, przy ul. Estkowskiego w Gorzowie Wlkp. odbyła się uroczysta inauguracja akcji dla Hospicjum św. Kamila w Gorzowie Wlkp. - Pola Nadziei.

      W tym roku uroczysta inauguracja akcja „Pola nadziei” przygotowana została na skwerze przy zbiegu ulic Estkowskiego i Sikorskiego. Zaproszeni goście, tj. dzieci i młodzież oraz wojewoda lubuski, radni Rady Miasta Gorzowa Anna Kozak i Sebastian Pieńkowski oraz przedstawiciele zarządu hospicjum wspólnie posadzili ponad 500 cebulek żonkili.

     • Akcja Sprzątanie Świata 2022 w naszej szkole pod hasłem „Wszystkie śmieci są nasze”

      Jak co roku, uczniowie Szkoły Podstawowej nr 10 z Oddziałami Integracyjnymi przystąpili do akcji. Społeczność nasza sprzątała tereny wokół szkoły, placu zabaw przy ulicy Fabrycznej, park przy ulicy Wawrzyniaka, oraz miejsca nad Wartą od Mostu Żelaznego do Mostu Staromiejskiego. Koordynatorami akcji były panie: Jolanta Ciuksza, Joanna Śluborska, Renata Wiśniowska-Kallio. Jak zwykle uczniowie spisali się znakomicie, zebrali dużą ilości worków pełnych odpadów. Śmieci to nie tylko problem estetyczny, ale ogromne niebezpieczeństwo dla natury. Dziękujemy nauczycielom, którzy pełnili opiekę nad uczniami, podczas Akcji Sprzątania Świata.

     • ZBIÓRKA KARMY DLA ZWIERZĄT ZE SCHRONISKA

      Serdecznie dziękuję uczniom, rodzicom i nauczycielom za udział w zbiórce karmy dla zwierząt ze schroniska. Przypominam, iż akcja zbiórki karmy trwa do 11.10.22 r. włącznie, więc każdy ma jeszcze możliwość dorzucenia cegiełki - karmy dla zwierząt na cel akcji. 12.10.22 r. na przerwie po 4 lekcji odbędzie się przekazanie darów naszej szkoły dla pracownika schroniska dla zwierząt w Dobiegniewie, zapraszam wszystkich do pamiątkowego zdjęcia. Jeszcze raz bardzo Wszystkim dziękuję za zaangażowanie.

     • To już siódmy finał konkursu o gorzowskich legendach.

      W czwartek 29.09.2022 r. wręczono nagrody w VII Miejskim konkursie plastycznym "Gorzowskie legendy widziane oczami dziecka" pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Gorzowa Wielkopolskiego.

      Z prawdziwą satysfakcję informuję, że wśród nagrodzonych uczestników znalazło się aż troje naszych uczniów:

     • Kasztany Zbieramy Malwince Pomagamy

      Kochani zwracam się do Was z prośbą o przyłączenie się do akcji "Kasztany na Pomaganie".

      • Zbiórkę kasztanów zaczynamy od poniedziałku tj. od 10 października 2022 r., a kończymy w czwartek, 13 października 2022 r.

      • Osoby koordynujące za zbiórkę kasztanów w naszej szkole:

      Mała szkoła - p. Ewa Strzyżykowska – Opiekun Szkolonego Koła Wolontariatu

     • Dzień Chłopaka

      30 września Świetliki uroczyście obchodziły Dzień Chłopaka. Chłopcy otrzymali upominki wraz z dyplomami i muszkami wykonanymi metodą origami. Wspólnie z dziewczynkami częstowali się słodkościami i bawili przy muzyce.

     • Zajęcia techniczne- LABORATORIUM PRZYSZŁOŚCI

      W ramach programu "Laboratoria przyszłości" uczniowie naszej szkoły, pod czujnym okiem pana Piotra, rozpoczęli zajęcia techniczne. Na pierwszym spotkaniu zapoznali się z nowym sprzętem, z przepisami BHP i instrukcją obsługi. Na kolejnym spotkaniu rozpoczęli swoją pierwszą przygodę z obróbką drewna.

     • Marchewkowo i zdrowo

      Nasi mali kucharze z klas 1-3 podczas zajęć koła kulinarnego nie próżnują. Tym razem uczniowie przygotowali pyszne marchewkowe babeczki .Okazuję się, że słodkości wcale nie muszą być niezdrowe. Dzieci były bardzo zaciekawione samym procesem wypiekania smakołyków. Było smacznie, radośnie, zdrowo! W całej szkole unosił się słodki zapach, który przywiódł do nas wielu zainteresowanych pracowników szkoły.

     • Dzień Chłopaka w klasie 3c

      Uczniowie klasy 3c z okazji Dnia Chłopaka przenieśli się do #Laboratorium Przyszłości. Dzieci wykonały pyszne gofry. Trzecioklasiści mieli okazję tego dnia utrwalić jednostki masy, objętości, doskonalić umiejętność zrozumienia instrukcji. To był miło spędzony dzień i wspaniały sposób na integracje grupy. Wszystkim chłopcom jeszcze raz życzymy wszystkiego dobrego!

     • "Dzień Chłopaka" w naszej szkole

      30 września odbył się w naszej szkole „Dzień chłopaka”. Klasy miały za zadanie wybrać najsympatyczniejszego chłopaka. Samorząd uczniowski wręczył wybranym uczniom słodkie upominki i dyplomy.

      W tym dniu obowiązywał szczególny strój dla chłopców. Każdy kto miał na sobie muszkę lub krawat i elegancką koszulę nie był pytany. Niektórzy uczniowie podeszli do tego bardzo profesjonalnie i strój ich był wyjątkowy.

     • Bieg z sercem

      29 września „Świetliki” z radością wzięły udział w "Biegu z sercem" w ramach projektu "Czytam z sercem". Wszyscy chętnie i z zaangażowaniem uczestniczyli w biegu.

     • Laboratoria Przyszłości - zajęcia koła kulinarnego

      26.09.2022 odbyły się pierwsze zajęcia koła kulinarnego klas 4-6.

      Uczniowie mieli okazję wypróbować nowy sprzęt kuchenny podczas pieczenia ciasteczek owsianych. Ta zdrowa i bogata w witaminy oraz inne składniki odżywcze przekąska wyszła pysznie!
      Było bardzo smacznie, zdrowo i wesoło😊

      Opiekun koła Alicja Sabino

     • Lekkoatletyczne Nadzieje Olimpijskie

      Otwarcie nowego stadionu lekkoatletycznego im. Lubuskich Olimpijczyków odbyło się 16 września 2022 roku. To ważne dla naszego miasta wydarzenie połączono z organizacją dwuboju lekkoatletycznego w kategorii U12 dla uczniów klas czwartych i piątych. W zawodach udział wzięło ponad pół tysiąca młodych sportowców z całego województwa lubuskiego. Naszą szkołę reprezentowała dwudziestopięcioosobowa grupa chłopców i dziewczyn. Największy sukces osiągnął Wojciech Jurek uczeń klasy 4 a zdobywając w dwuboju (skok wzwyż i bieg na 300 m.) III miejsce. Tym wynikiem zapewnił sobie udział w finale ogólnopolskim, który odbędzie się 1 października na obiektach sportowych AWF Warszawa. Gratulujemy i trzymamy kciuki za Wojtka!

     • Dzień Kropki w klasach 1-3

      15 września obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Kropki czyli święto kreatywności, odwagi i zabawy. W tym dniu na całym świecie, organizuje się wiele działań, które pomagają dzieciom odkryć talenty, poznać ich mocne strony i je zaprezentować. W naszej szkole najmłodsi uczniowie od samego rana cieszyli się dniem Kropki. Były kolorowe stroje i projekcja filmu o kropce, która zmieniła świat małej dziewczynki. Nie zabrakło również zakropkowanych zadań, łamigłówek, prac plastycznych, piosenek o kropkach, gier i zabaw sportowych a także kropkowej fotobudki. Odkryliśmy, że świat wokół nas pełen jest kropek. To był wspaniały i niezapomniany dzień! Poniżej krótka fotorelacja.

     • Dzień Kropki w naszej szkole

      15 września to Światowy Dzień Kropki - dzień kreatywności.

      Świetliki włączyły się w obchody tego dnia z wielką radością. Wspólnie wykonaliśmy czapeczki w kropki, kolorowe prace na kropkowanym papierze. Zaprosiliśmy chętnych uczniów szkoły oraz dorosłych do wykazania się kreatywnością. Wielu chętnych świetnie bawiło się z nami.

     • Pola Nadziei

      Naszą szkoła po raz kolejny włączyła się do akcji Pola Nadziei gorzowskiego Hospicjum Św. Kamila.
      Cebulki żonkili to symbol solidarności z osobami, które przebywają w hospicjach i są ciężko chore.

      Zapraszamy całą społeczność szkolną do wsparciat i zakupu cebulek.

      Justyna Brzezińska

      i Szkolne Koło Wolontariatu

     • Ponownie włączamy się w akcję Przerwa na czytanie

      Zapraszamy w październiku uczniów naszej szkoły do wzięcia udziału w III Międzynarodowej edycji VII Ogólnopolskiej akcji bicia rekordu w liczbie osób czytających na przerwie pt. Przerwa na czytanie - bicie rekordu w czytaniu na przerwie. Wydarzenie odbywa się w ramach Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych oraz kampanii społecznej Cała Polska czyta dzieciom.

     • Tytuł honorowego Przyjaciela Gorzowskiej Oświaty

      Z przyjemnością informujemy, iż w dniu 1 września 2022 roku podczas Miejskiej Inauguracji roku szkolnego 2022/2023 tytuł honorowy Przyjaciela Gorzowskiej Oświaty otrzymała pani Joanna Błażejczak oraz pani Magdalena Kowalińska. Obie panie od lat współpracują z naszą szkołą z dużym zaangażowaniem.
      Dziękujemy i liczymy na więcej :-)

     • 40. rocznica Gorzowskiego Sierpnia

      We wtorek 31 sierpnia 1982 roku przy Katedrze odbyła się największa manifestacja polityczna na Ziemi Lubuskiej przeciwko trwającemu stanowi wojennemu, doszło do starć z funkcjonariuszami milicji. W 40. Rocznicę Gorzowskiego Sierpnia dla uczczenia tych wydarzeń 31 sierpnia 2022 roku w Katedrze Gorzowskiej odbyła się Msza święta pod przewodnictwem biskupa Tadeusza Lityńskiego z udziałem przedstawicieli władz państwowych i samorządowych, służb mundurowych i delegacji - pocztów sztandarowych Solidarności, szkół średnich i podstawowych. Po Mszy pod Białym Krzyżem złożono wiązanki kwiatów. Naszą szkołę w tych uroczystościach godnie reprezentował poczet sztandarowy w składzie: Maja Pussty, Hanna Kwiatkowska i Dominik Szeszko.

   • WOJEWÓDZKI OŚRODEK METODYCZNY
   • KO w Gorzowie Wlkp.
   • MEiN
   • UM w Gorzowie Wlkp.
   • OKE
  • Biuletyn informacji publicznej
  • Media społecznościowe

   • Czwartek09.02.2023
  • Galeria zdjęć

    brak danych

Nagłówek