• Nowa edycja konkursu o legendach gorzowskich

    Serdecznie zapraszamy do udziały wszystkich uczniów z klas 1-3. Prace można wykonać na lekcji lub w świetlicy i dostawczyć bezpośtrednio do gabinetu 105. We wrzesniu, jak zwykle odbędzie się wernisaż prac w galerii Na mansardzie. Szczegóły poniżej w regulaminie.
    Czytaj więcej
   • Wyślij pączka do Afryki 2022

    W tym roku akcję charytatywną w ramach ogólnopolskiej akcji FUNDACJI KAPUCYNI I MISJĘ wyjątkowo przeprowadziliśmy dopiero w drugiej połowie marca. Doskonałym terminem był Światowy Dzień Wody. Społeczność szkolna włączyła się w działania bardzo aktywnie.
    Czytaj więcej
   • ZBIÓRKA ARTYKUŁÓW ORAZ FUNDUSZY NA RZECZ UKRAINY

    Nasza szkoła prosi o pomoc dla mieszkańców z Ukrainy. Nie chcemy czuć się bezsilni! Dlatego ruszamy ze zbiórką najbardziej potrzebnych rzeczy i artykułów spożywczych! Włączyliśmy się również w zbiórkę Polskiej Akcji Humanitarnej i stale dla wszystkich dostępna będzie skarbonka – SOS UKRAINA.
    Czytaj więcej
   • Światowy Dzień Wody

    Przedsięwzięcie realizowane w ramach projektu SPRWANIE-LOKALNIE-GLOBALNIE
   • „Dom bez strachu”

    Gorzowskie Centrum Pomocy Rodzinie w partnerstwie z Wydziałem Prewencji Komendy Miejskiej Policji realizuje projekt „Dom bez strachu”- działanie jest realizowane w ramach Programu Osłonowego „Wspieranie Jednostek Samorządu Terytorialnego w Tworzeniu Systemu Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie- edycja 2021”. W ramach realizacji projektu przygotowano SPOT DLA DZIECI, link poniżej...
    Czytaj więcej
   • Drodzy Rodzice, Uczniowie, Nauczyciele i Przyjaciele , jest nam niezwyykle miło poinformować, że projekt SPRAWNIE-LOKALNIE-GLOBALNIE złożony przez nas w ramach IV edycji programu Moje miejsce na Ziemi uzyskał dofinansowanie. Zarząd Fundacji ORLEN zdecydował o przyznaniu nam grantu w wysokości 10 000 zł.
    Czytaj więcej
   • Telefon zaufania Rzecznika Praw Dziecka

    Ogólnopolska infolinia dla dzieci i młodzieży oraz ich opiekunów POMAGAMY (800 800 605) od 1 listopada br. zastąpiona została telefonem zaufania Rzecznika Praw Dziecka. Nowy bezpłatny numer, pod którym dzieci i młodzież mogą otrzymać wsparcie psychologiczne, to 800 12 12 12. Telefon i czat internetowy są czynne przez całą dobę, siedem dni w tygodniu. Czat nie wymaga logowania oraz instalowania żadnej aplikacji. Połączenia telefonicznie nadal pozo
    Czytaj więcej
   • Emp@tyczna klasa

    Nasza szkoła bierze udział w projekcie i w każdym miesiącu realizuje inną misję.
  • Aktualności

     • Podziękowania za akcję charytatywną na rzecz WOŚP

      Kochani!

      Otrzymaliśmy podziękowanie za udział w akcji dziergania rekordowego szalika na licytację dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

      Szalik wydziergany przez wolontariuszy i sympatyków Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy mierzy - UWAGA! - 18.724 metry!

      W przeliczeniu jest to 18,724 km. Najdłuższy szalik na świecie do tej pory mierzył 4.000 metrów.

     • Laboratoria Przyszłości w naszej szkole

      Laboratoria Przyszłości to program skierowany do szkół podstawowych, którego celem jest kształtowanie kompetencji kreatywnych i technicznych wśród uczniów.

      Miło jest nam poinformować, że nasza szkoła otrzymała środki na realizację programu Laboratorium Przyszłości i uzyskała środki, dzięki którym uczniowie będą mogli rozwijać kreatywne myślenie, umiejętność obsługi nowoczesnych narzędzi technologicznych oraz zdolności konstrukcyjne.

     • Młodzi prawnicy w natarciu

      Przepisy prawa nie tylko ich nie odstraszają, ale wręcz przeciwnie - interesują. Uczestnicy Lubuskiego Konkursu Wiedzy o Prawie, 9 lutego br. otrzymali z rąk dyrektor Szkoły Podstawowej nr 10 Beaty Szmit dyplomy, które przesłał organizator konkursu, a laureatka szczebla powiatowego Amelia Mularska z kl. 8E nagrody rzeczowe.

     • Akcja Żonkile 2022

      19 kwietnia weźmiemy udział w akcji Żonkile upamiętniającej rocznicę powstania w getcie warszawskim.

      Nasza szkoła po raz trzeci przyłączy się do Ogólnopolskiej Akcji “Żonkile”, która upamiętnia powstanie w getcie warszawskim (19.04-16.05.1943). Choć powstanie trwało niecały miesiąc i było z góry skazane na niepowodzenie, jego uczestnicy wiedzieli, że walczą o coś więcej niż życie – o swój honor i człowieczeństwo.

     • DZIERGAM SZALIK DLA...WOŚP

      Pomysł , by wydziergać dla Orkiestry Owsiaka rekordowy szalik okazał się strzałem w „dziesiątkę”! Fantastycznie, że w tak krótkim czasie udało się Wam poszukać tak wiele osób w Waszych rodzinach, które potrafiły zrobić na drutach lub szydełku wspomniany szalik.Nie trzeba było was długo namawiać do wsparcia tej jakże szczytnej akcji.30 stycznia 2022 r. , gdy zagrała po raz 30. Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy, my również mieliśmy w niej swój udział! W ten sposób włączyliśmy się do stworzenia najdłuższego szalika w Polsce. Akcję przeprowadziliśmy wspólnie z gorzowską szkołą Odzieżową, do której dostarczono nasz ostateczny „ometkowny” szalik. „Dzieło” to otrzymało też specjalne logo naszej szkoły.Jednocześnie zapewniono nas, iż po zakończeniu akcji „mega” szalik otrzyma drugie życie.

     • Realizacja projektu Empatyczna klasa w grudniu !!!

      W ostatnim miesiącu roku 2021 uczniowie realizujący projekt Empatyczna klasa zgłębiali tajniki wolontariatu.

      Uczniowie klasy 7c zapoznali się z pojęciem wolontariat, kto może zostać wolontariuszem, co im daje bycie wolontariuszem, jakie cechy posiada wolontariusz. Miesiąc grudzień – jest miesiącem pomagania, gdzie dzieją się WIELKIE rzeczy. Uczniowie wzięli aktywny udział w Ogólnopolskim Projekcie Edukacyjno-Społecznym- biegamy dla kobiet chorych na raka, gdzie przeznaczyli pieniążki na fundację onkologiczną Życie z Rakiem, oraz pokonali wiele km. Wzięliśmy udział w Akcji Szlachetna paczka-pomogliśmy prababci naszego kolegi z klasy, przekazując 4 kartony z żywnością, chemią, oraz upominkiem i życzeniami na Święta Bożego Narodzenia. (tekst – Joanna Śluborska)

     • Uczeń naszej szkoły na XVI Olimpiadzie Informatycznej Juniorów

      Chwalim się naszym uczniem !!!

      Kacper Ziemecki z klasy 8c bierze udział w XVI Olimpiadzie Informatycznej Juniorów, organizowanej przez Ministerstwo Edukacji i Nauki, Fundację Rozwoju Informatyki, Ośrodek Edukacji Informatycznej i Zastosowań Komputerów w Warszawie, Olimpijskie Koło Informatyczne oraz InstaLogik. Wykonał kawał dobrej i ciężkiej pracy. Zajął 165 miejsce w klasyfikacji na całą Polskę!!! i zakwalifikował się z Gorzowa Wielkopolskiego jako jedyny do zawodów II stopnia. GRATULUJEMY Kacprowi i trzymamy kciuki aby osiągnął zamierzony cel....czyli został laureatem lub finalistą olimpiady.

     • Podziękowania od organizatorów akcji „Wirtualnie biegamy dla kobiet"

      Koordynatorzy II edycji ogólnopolskiego projektu społeczno-edukacyjnego: Wirtualnie biegamy dla kobiet - wspólnie pomagajmy Fundacji onkologicznej Życie z rakiem przesłali nam podziękowania oraz certyfikaty za udział w/w akcji.

      Witamy serdecznie - chcąc jak najpiękniej podziękować za Państwa udział w Naszej akcji przesyłamy moc pozdrowień łącznie z certyfikatami dla szkoły, nauczycieli – koordynatorów oraz dla uczestników. Dziękujemy za Państwa wielkie serce i chęć niesienia pomocy podopiecznym FUNDACJI ONKOLOGICZNEJ - ŻYCIE Z RAKIEM. Państwa pomoc to nieoceniony dar, jaki możemy wspólnie złożyć na rzecz Fundacji. Pozdrawiamy serdecznie i obiecujemy przesłać całościowe podsumowanie tegorocznej edycji Biegu.

     • Ogólnopolski Konkurs Ekologiczny Szkolny Gang Swojaków w II b

      Niesamowite skarby lubuskich lasów.

      Ogromna część województwa lubuskiego porośnięta jest lasami. Lasy to dom dla tysięcy zwierząt. Zadomowiły się u nas łosie, wilki, żubry, daniele, bieliki, nietoperze, bażanty, kuropatwy, bociany i bociany czarne. Żyją tu największe na świecie puchacze, to bardzo rzadkie w naszym kraju ptaki. Rozpiętość ich skrzydeł wynosi około dwóch metrów. Skrajnie rzadkim w naszym kraju ptakiem jest też sokół wędrowny. Najbliższa para żyje w Puszczy Barlineckiej, ale jest też sokół, który podczas zimy pojawia się w Gorzowie na budynku urzędu wojewódzkiego. Przy odrobinie szczęścia spotkać można cietrzewia czy głuszca. Województwo lubuskie jest zróżnicowane krajobrazowo, są tu łagodnie pofalowane wzgórza i około 200 jezior, które są siedliskiem bobrów, wydr, żółwi błotnych oraz ptactwa wodnego kormoranów, czapli, żurawi czy rybołowów.

     • Projekt „Wirtualnie biegamy dla kobiet” zakończony!!!

      Zespół nauczyciel wychowania fizycznego zaangażował uczniów, rodziców i nauczycieli naszej szkoły do udziału w ogólnopolskim projekcie społeczno-edukacyjnym skierowanym do wszystkich placówek oświatowych: Wirtualnie biegamy dla kobiet - wspólnie pomagajmy Fundacji onkologicznej Życie z rakiem. Akcja została zainicjowana po raz drugi przez Szkołę Podstawową im. ks. Jana Twardowskiego w Brzózie Stadnickiej.

     • Rekordowy szalik HANDMADE dla WOŚP

      Siema!

      Zachęcam do dołączenia do świetnej akcji.

      Pokażmy, że nasza społeczność szkoła też potrafi!

      Pomysł jest prosty a idea szczytna.

      Organizujemy się na szybko bo czasu bardzo mało!

      ZADANIE: wykonać szalik na drutach/szydełku/palcach, długości 1,5m i 20 cm szerokości (włóczka, wzór i kolor nie ma znaczenia)

     • ROZWIJAMY SWOJE TALENTY!

      Zdjęcia zrobili i zachwycili!

      Na przełomie października i listopada odbył się XX Przegląd Fotografii Dzieci i Młodzieży Impresje miejskie, zorganizowany przez MDK oraz Gorzowskie Towarzystwo Fotograficzne. Wzięło w nim udział 83 autorów, którzy przesłali aż 410 zdjęć!

      Wśród nich znalazły się także prace naszych uczniów, którzy uczestniczą w zajęciach fotograficznych w MDK.

     • PRZED WIGILIĄ W DZIESIĄTCE...

      W ostatni dzień przed przerwą świąteczną zamiast lekcji z okazji nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia i Nowego 2022 Roku w naszej szkole odbyły się świąteczne spotkania uczniów z wychowawcami. Wszyscy z przyjemnością skorzystaliśmy z aktywności multimedialnych, zamieszczonych w okolicznościowym padlecie. Każdy uczeń znalazł coś dla siebie, a wszystko było tematycznie związane ze świętami. Przy tej okazji m.in uczniowie: dekorowali wirtualne choinki, układali puzzle, sprawdzali swoją znajomość rodzimych tradycji świątecznych i kolędowali. Poznali nieznane im dotąd ciekawostki na temat świąt obchodzonych za granicą. Poza tym samodzielnie za pomocą narzędzi TIK wykonali świąteczne kartki i zamieścili na nich w drugim padlecie serdeczne życzenia dla członków szkolnej społeczności. Był to czas spędzony aktywnie i w miłej atmosferze.

     • Bożonarodzeniowe inspiracje

      9 uczniów z naszej szkoły wzięło udział w VIII edycji konkursu „Bożonarodzeniowe inspiracje" zorganizowanym przez Zespół Szkół Ogrodniczych pod patronatem Prezydenta Miasta Gorzowa.

      Celem konkursu było kultywowanie tradycji bożonarodzeniowych oraz wsparcie akcji „Podaruj serce" poprzez przekazanie wszystkich prac konkursowych na kiermasz, z którego dochód zostanie przeznaczony dla chorej Laury.

     • Piernikowy zawrót głowy

      Na zajęciach z teatrzykiem kamishibai dzieci ozdabiały pierniczki. Było wesoło, kolorowo i smacznie. Jednak czym byłyby zajęcia teatralne bez przedstawienia.

      Chętni uczniowie angażując swoje wspaniale przystrojone pierniczki wystąpili przed swoimi kolegami. Pomysłów nie brakowało, a śmiechu było jeszcze więcej.

     • O aspektach powstawania uzależnień

      Uczniowie klasy 3b uczestniczyli w zajęciach na temat: Aspekty powstawania uzależnień, prowadzonych przez panią Karolinę Topę w ramach projektu - ZAPROŚ MNIE NA SWOJĄ LEKCJĘ. Dzięki temu spotkaniu uczniowie dowiedzieli się między innymi co to jest uzależnienie, dlaczego ludzie sięgają po środki uzależniające, jak uzależnienie wpływa na nasz organizm oraz jak walczyć z uzależnieniem. Całość prowadziła nas do odpowiedzi na pytanie kluczowe: Jak nie dać się uzależnieniom?

   • WOJEWÓDZKI OŚRODEK METODYCZNY
   • KO w Gorzowie Wlkp.
   • MEiN
   • UM w Gorzowie Wlkp.
   • OKE
  • Biuletyn informacji publicznej
  • Media społecznościowe

   • Wtorek24.05.2022
  • Galeria zdjęć

    brak danych