• Aktualności

     • „Mój ulubiony sportowiec, sportsmenka”

      Na początku marcu 2022 został ogłoszony konkurs na „ulubionego sportowca”. Konkurs był przeznaczony dla klas 1-8 a termin zbierania oraz zakończył się 25 marca.

      Zwycięzcami konkursu zostali:

      I miejsce Leon Szoppe kl. 4b ,

      II miejsce Patryk Baranowski kl. 4b,

      III miejsce Gabrysia Hańczyk kl. 2b.

     • Kacper Ziemecki z klasy 8c zakwalifikowany do ostatniego etapu olimpiady.

      Chwalim się naszym uczniem !!!

      Jak wiecie, Kacper Ziemecki z klasy 8c bierze udział w XVI Olimpiadzie Informatycznej Juniorów, organizowanej przez Ministerstwo Edukacji i Nauki, Fundację Rozwoju Informatyki, Ośrodek Edukacji Informatycznej i Zastosowań Komputerów w Warszawie, Olimpijskie Koło Informatyczne oraz InstaLogik. Zakwalifikował się do ostatniego etapu zajmując 51 miejsce w Polsce!

     • ŚWIAT WIDZIANY OCZAMI AUTYSTÓW

      Z okazji Światowego Dnia Świadomości Autyzmu w piątek 1.04.22 r. uczniowie klasy 6biobejrzeli w gorzowskiej Bibliotece Pedagogicznej wystawę , na której eksponowane były prace plastyczne uczniów z autyzmem.

      Na zakończenie wizyty w BP uczniowie chętnie wpisali się do księgi pamiątkowej.

      Katarzyna Dąbrowska i Beata Gizińska-Gigoła

     • Dni Patrona z Samorządem Uczniowskim w SP 10 - jak zwykle w marcu.

      Obchody Dni Patrona Szkoły, podobnie jak w latach ubiegłych odbyły się w marcu, gdyż ta data ma ścisły związek z faktami z życia naszego patrona! To właśnie 24 marca 1794 r. Tadeusz Kościuszko złożył uroczystą przysięgę narodowi polskiemu na Rynku Krakowskim.

      Nowością, na wniosek opiekuna SU, było w tym roku, złożenie kwiatów pod płaskorzeźbą T. Kościuszki, autorstwa znanej gorzowskiej rzeźbiarki – Zofii Bilińskiej. W uroczystości, dnia 30 marca, uczestniczyła pani Dyrektor Beata Szmit, opiekunki SU, no i oczywiście sami reprezentanci samorządu. Na każdej z przerw szkolnych wspomniani uczniowie SU pełnili honorową wartę przy popiersiu patrona, oczywiście w strojach galowych. Byli to: Nadia i Lena Chrostek, Ewelina Gałka, Mateusz Liskowski (2 razy), Maciej Woźniak, Karol Hrycaj, Jan Kowalczyk, Maja Pussty, Hania Watral, Igor Warda i Hania Pietrzakowska.

     • Światowy Dzień Wody w naszej szkole

      Niedawno, 22 marca przypadał Światowy Dzień Wody, w którym jako szkoła braliśmy czynny udział. Klasy starsze i młodsze omawiały na różne sposoby zagadnienie wody na świecie. Zajęcia prowadziliśmy głównie w oparciu o materiały z Polskiej Akcji Humanitarnej, rozważając tegoroczne hasło: “Oszczędzanie wody to za mało”.

     • Międzynarodowy Konkurs Matematyczny Kangur

      Międzynarodowy Konkurs Matematyczny Kangur, odbył się po raz kolejny w naszej szkole. Głównym organizatorem konkursu Kangur w Polsce jest Towarzystwo Upowszechniania Wiedzy i Nauk Matematycznych w Toruniu, natomiast międzynarodowym inicjatorem konkursu jest paryskie stowarzyszenie „Kangourou Sans Frontières". Polska edycja konkursu Kangur prowadzona jest pod patronatem Wydziału Matematyki i Informatyki Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu i ma na celu popularyzację matematyki, propagowanie kultury matematycznej w jak najszerszych kręgach uczniów, zachęcenie młodych do wspólnej, intelektualnej, międzynarodowej zabawy. W naszej szkole w konkursie wzięło udział 25 uczniów w różnych kategoriach:

     • „WIOSNA – CIEPLEJSZY WIEJE WIATR, WIOSNA – ZNÓW NAM UBYŁO LAT!”

      Takie właśnie słowa dawnej piosenki Skaldów towarzyszyły nam z okazji powitania Wiosny. Gdyż tradycyjnie, jak co roku cała nasza społeczność szkolna cieszy się na tę upragnioną porę roku.

      Wydarzenie zostało poprzedzone informacją plakatową (na tablicy biblioteki i w pokoju nauczycielskim) oraz tradycyjnie poprzez ogłoszenie zamieszczone w Librusie.

     • Wyślij pączka do Afryki 2022

      W tym roku akcję charytatywną w ramach ogólnopolskiej akcji FUNDACJI KAPUCYNI I MISJĘ wyjątkowo przeprowadziliśmy dopiero w drugiej połowie marca. Doskonałym terminem był Światowy Dzień Wody. Społeczność szkolna włączyła się w działania bardzo aktywnie.

      Zamawialiśmy pączki dla całych klas i kupowaliśmy słodkości na zorganizowanym kiermaszu. Były tam pączki podarowane na akcję z Cukierni Śnieżka, kilka pączków podarowanych przez Cukiernię Jutrzenka oraz wyroby domowe naszych uczniów i ich rodziców.

     • Rekrutacja do klas pierwszych

      ZAPRASZAMY NA WIRTUALNY SPACER
      PO NASZEJ SZKOLE

      REKRUTACJA DO KLAS PIERWSZYCH NA ROK SZKOLNY 2022/2023

      Rekrutacja rozpoczyna się 14.03.2022 r. i trwa do 13.04.2022 r.

      Wypełnienie wniosku następuje przez stronę E-Urząd

     • WIRTUALNE PODRÓŻE 2B

      W piątek 25 marca uczniowie kl. 2b w ramach realizowanego projektu " Wirtualne podróże" - Uczestniczyli w lekcji na żywo z Panią Sabiną Piłat - autorką projektu. Tym razem podążaliśmy śladami pór roku na świecie. Zwiedziliśmy Maderę, wyspę nazywaną wiecznej wiosny. Wiemy już, jaką musimy pokonać odległość, aby cieszyć się jej ciepłym klimatem. Okazało się, że nie we wszystkich krajach są cztery pory roku. Na przykład w Indonezji jest pora deszczowa i sucha. Nauczyliśmy się rysować krokusa, który zwiastuje wiosnę. To były wspaniałe chwile.

     • Dni Patrona Szkoły

      W dniach 21.03-25.03.2022 r. w naszej szkole obchodzono Dni Patrona Szkoły- Tadeusza Kościuszki.

      Świetlica szkolna z tej okazji przygotowała prezentację multimedialną, na którą zaproszono uczniów klas I-III. Podczas prezentacji uczniowie mogli poznać wydarzenia z życia patrona oraz jego zasługi w odzyskaniu niepodległości przez Polskę.

     • Bawimy się w teatr.

      Uczniowie klasy II b w ramach omawiania tekstu " Bajka o smoku, królu, królewnie, rycerzu i ... nie zgadniecie, o kim jeszcze" przygotowali kukiełkowe przedstawienie. Zanim jednak doszło do pokazu konieczne było stworzenie odpowiednich rekwizytów, scenografii i bohaterów. Dzieci poradziły sobie z tym zadaniem znakomicie! W ruch poszły kredki, nożyczki, taśma klejąca… i już po chwili na stolikach spoczęli kolorowi bohaterowie i barwna scenografia. Wreszcie aktorzy zajęli miejsca na scenie, w grupach przybliżyli zaproszonym widzom z I b przygody swoich bohaterów. Emocje, zarówno wśród występujących, jak i widowni, były ogromne! Wszystkie spektakle zakończyły się gromkimi brawami. Przedstawienie obejrzeli również przyszli uczniowie naszej szkoły, którzy dziś odwiedzili naszą szkołę.

     • Dzień Przyjaźni Klasowej w klasie 3b

      Idzie wiosna, wszędzie dookoła porządki. My postanowiliśmy sprawdzić i uporządkować nasze klasowe relacje. Spisaliśmy ponownie Klasowy kodeks zachowania i podjęliśmy się wykonania przeróżnych zadań, działając wspólnie w wylosowanych grupach.

      Na starcie stawiły się 4 drużyny:

      DRUŻYNA KOLEŻEŃSKA

     • Warsztaty literackie klas trzecich

      W środę 16 marca uczniowie klas trzecich uczestniczyli w warsztatach literackich “Zagadki detektywistyczne z Lassem i Mają”. Spotkanie on-line na podstawie książki “Tajemnica diamentów” z serii Biuro Detektywistyczne Lassego i Mai przypadło naszym uczniom do gustu. Brali czynny udział w zajęciach i…

     • Święto Matematyki w II b

      Liczby jak wiecie są wszędzie: w domu, na ulicy, w urzędzie. W sklepie, w pralni i w lesie, w kalendarzu, rozkładzie autobusów, godzinach na zegarze. W dawnych i nowych wiekach i w cenach na bazarze. W Twoim wzroście i wadze, w wielkości słonia i mrówki, w długości rzeki i drogi do szkoły oraz wartości złotówki.

     • NA POMOC UKRAINIE

      Bardzo, bardzo dziękujemy wszystkie przyniesione artykuły pierwszej potrzeby i za przybory szkolne.

      Akcja cieszy się ogromnym zainteresowaniem, zaangażowali się w nią nie tylko uczniowie szkoły, ale także rodzice, nauczyciele, pracownicy szkoły oraz mieszkańcy Gorzowa Wlkp. i okolic nie związani z naszą szkołą. Jesteśmy pod ogromnym wrażeniem tego, ile udało nam się dzięki Wam zebrać przez te dwa tygodnie. Dziękujemy!

     • Emotikonkowe Pożeracze Smutków

      Pierwsze Emotikonkowe Pożeracze Smutków w ramach akcji "SZYJEMY DLA UKRAINY" właśnie do mnie dotarły. 😍

      Zapraszam wszystkich chętnych do szycia.

      Wspólnie możemy uszyć wiele DOBRA. 💙💛

      Gotowe polarkowe podusie pożerające wszelkie smutki, proszę dostarczać do sali 105.

      GARŚĆ INFORMACJI DLA NOWYCH WOLONTARIUSZY chcących dołączyć do inicjatywy SZYCIA DOBRA

     • Wspólnie czyńmy DOBRO

      Szanowni Państwo,

      w związku z dynamicznie zmieniającą się sytuacją dotyczącą przybywających do nas uchodźców, I Liceum Ogólnokształcące im. Tadeusza Kościuszki w Gorzowie Wielkopolskim przygotowuje się do przyjęcia 250 gości z Ukrainy uciekających przed wojną.

      W związku z tym prosimy o wsparcie dla w/w szkoły w postaci rzeczowej.

   • WOJEWÓDZKI OŚRODEK METODYCZNY
   • KO w Gorzowie Wlkp.
   • MEiN
   • UM w Gorzowie Wlkp.
   • OKE
  • Biuletyn informacji publicznej
  • Media społecznościowe

   • Czwartek09.02.2023
  • Galeria zdjęć

    brak danych

Nagłówek