• Nowa edycja konkursu o legendach gorzowskich

    Serdecznie zapraszamy do udziały wszystkich uczniów z klas 1-3. Prace można wykonać na lekcji lub w świetlicy i dostawczyć bezpośtrednio do gabinetu 105. We wrzesniu, jak zwykle odbędzie się wernisaż prac w galerii Na mansardzie. Szczegóły poniżej w regulaminie.
    Czytaj więcej
   • Wyślij pączka do Afryki 2022

    W tym roku akcję charytatywną w ramach ogólnopolskiej akcji FUNDACJI KAPUCYNI I MISJĘ wyjątkowo przeprowadziliśmy dopiero w drugiej połowie marca. Doskonałym terminem był Światowy Dzień Wody. Społeczność szkolna włączyła się w działania bardzo aktywnie.
    Czytaj więcej
   • ZBIÓRKA ARTYKUŁÓW ORAZ FUNDUSZY NA RZECZ UKRAINY

    Nasza szkoła prosi o pomoc dla mieszkańców z Ukrainy. Nie chcemy czuć się bezsilni! Dlatego ruszamy ze zbiórką najbardziej potrzebnych rzeczy i artykułów spożywczych! Włączyliśmy się również w zbiórkę Polskiej Akcji Humanitarnej i stale dla wszystkich dostępna będzie skarbonka – SOS UKRAINA.
    Czytaj więcej
   • Światowy Dzień Wody

    Przedsięwzięcie realizowane w ramach projektu SPRWANIE-LOKALNIE-GLOBALNIE
   • „Dom bez strachu”

    Gorzowskie Centrum Pomocy Rodzinie w partnerstwie z Wydziałem Prewencji Komendy Miejskiej Policji realizuje projekt „Dom bez strachu”- działanie jest realizowane w ramach Programu Osłonowego „Wspieranie Jednostek Samorządu Terytorialnego w Tworzeniu Systemu Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie- edycja 2021”. W ramach realizacji projektu przygotowano SPOT DLA DZIECI, link poniżej...
    Czytaj więcej
   • Drodzy Rodzice, Uczniowie, Nauczyciele i Przyjaciele , jest nam niezwyykle miło poinformować, że projekt SPRAWNIE-LOKALNIE-GLOBALNIE złożony przez nas w ramach IV edycji programu Moje miejsce na Ziemi uzyskał dofinansowanie. Zarząd Fundacji ORLEN zdecydował o przyznaniu nam grantu w wysokości 10 000 zł.
    Czytaj więcej
   • Telefon zaufania Rzecznika Praw Dziecka

    Ogólnopolska infolinia dla dzieci i młodzieży oraz ich opiekunów POMAGAMY (800 800 605) od 1 listopada br. zastąpiona została telefonem zaufania Rzecznika Praw Dziecka. Nowy bezpłatny numer, pod którym dzieci i młodzież mogą otrzymać wsparcie psychologiczne, to 800 12 12 12. Telefon i czat internetowy są czynne przez całą dobę, siedem dni w tygodniu. Czat nie wymaga logowania oraz instalowania żadnej aplikacji. Połączenia telefonicznie nadal pozo
    Czytaj więcej
   • Emp@tyczna klasa

    Nasza szkoła bierze udział w projekcie i w każdym miesiącu realizuje inną misję.
  • Aktualności

     • KONKURS NA NAJPIĘKNIEJSZĄ KARTKĘ ŚWIĄTECZNĄ

      Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w konkursie najpiękniejszą kartkę świąteczną „Die schönste Weihnachtskarte” dla Konsulatu Generalnego Niemiec we Wrocławiu.

      Zadaniem uczestników konkursu było wykonanie projektu kartki pocztowej, która musiała zawierać motyw bożonarodzeniowy. Technika wykonania pracy była dowolna - liczyła się oryginalność i samodzielność.

     • SZKOLNE OBCHODY MIĘDZYNARODOWEGO DNIA OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH

      W grudniu w naszej szkole odbyły się zajęcia związane z Celem zajęć było przybliżenie społeczności szkolnej problemów osób z niepełnosprawnością intelektualną, wzrokową, słuchową i ruchową, jak również zwiększenie świadomości naszych uczniów w temacie niepełnosprawności.

      Uczniowie klas I-VIII podczas zajęć z wychowawcą oglądnęli prezentację multimedialną „ Każdy inny wszyscy równi ”, wysłuchali utworu – pt.: Tylko w siebie wierz - Paweł Mosiołek & Justyna Łysak-Jończyk (Official Video), odczytali fragment Hymn dla niepełnosprawnych autorstwa Alfreda Mieczkowskiego. Rozmawiali na tematy związane z ograniczeniami, z jakimi na co dzień borykają się osoby z niepełnosprawnością, a także o potrzebie upowszechnianie idei tolerancji, otwartości i szacunku.

     • Akcja charytatywna dla PCKa

      W dniu świętego Mikołaja 06.12.21 r. w naszej szkole zakończyliśmy zbiórkę dobroczynną dla Polskiego Czerwonego Krzyża. W zbiórce uczestniczyła cała społeczność szkolna. Każdy, kto chciał wspomóc darem serca potrzebujących za pośrednictwem PCK miał taką możliwość.

      Nasza szkoła jak co roku dała dobry przykład „ Dobrego Serca”

     • SZKOLNA „SZLACHETNA PACZKA DLA SENIORA!"

      Samorząd Uczniowski już po raz ósmy zwrócił się do całej społeczności szkolnej z ofertą przygotowania Szlachetnej Paczki dla Seniora. Byliśmy pewni, że i tym razem uczniowie nas nie zawiodą.

      Nowością w tym roku było przygotowanie przez klasę spersonalizowanej paczki, co oznaczało dokonanie wyboru przez darczyńcę osoby seniora , której dar serca zostanie przekazany.

     • Mikołajki i Dzień Wolontariusza w klasie 3b

      Znacie hasło: I TY MOŻESZ ZOSTAĆ ŚWIĘTYM MIKOŁAJEM...

      Pamiętajcie, że zawsze też możecie być WOLONTARIUSZAMI i to cały rok.

      A jak blisko te postaci są ze sobą związane, to już zadanie na dłuższą opowieść

      Ważne jest jedno, że w naszej klasie jest wielu wolontariuszy, na co dzień i tak okazjonalnie. Pomagają sobie nawzajem, rodzicom, nauczycielowi, sąsiadom. Biorą też udział w wielu szkolnych i klasowych akcjach.

     • Mikołajki w klasie I B

      W dniu dzisiejszym 06 grudnia 2021r w klasie I B odbyły się klasowe Mikołajki. Radości było co niemiara , ponieważ odwiedził nas ukradkiem św. Mikołaj przynosząc caaaały worek prezentów 😊 Bawiliśmy się świetnie przy piosenkach o Mikołaju , pałaszując smakołyki dostarczone przez Pomocników Mikołaja - wspaniałych Rodziców uczniów kl. I B 😊

     • ANDRZEJKI w klasach 1-3

      Jak szybko ten czas płynie!

      Wkrótce święta Bożego Narodzenia, a my jeszcze wspominamy andrzejkowe zabawy w klasach 1-3 , które odbyły się w ostatnim tygodniu listopada.

      Uczniowie każdej z klas, pod kierunkiem wychowawczyni, bawili się świetnie, i to nie tylko wróżąc sobie w tradycyjny sposób np. z ustawiania butów, losowania imion czy rzucania skórką od jabłka. Wykorzystali do tego tablicę multimedialną, wróżby i losy z internetu. Były także słodkości oraz tańce. Zobaczcie na zdjęciach, które przesłali.

     • Odwiedziny…Świętego Mikołaja w naszej szkole.

      Jak co roku Samorząd Uczniowski pamiętał o…Świętym Mikołaju. Stąd zakup czekoladowych i lukrowanych pierników oraz słodkich cukierków (cukierki od tajemniczego sponsora ) za stuprocentowe przebranie całej klasy (na czerwono).

      Mikołajowi - strój wypożyczony od pani księgowej - tym razem przypadł Jankowi Kowalczykowi, a Śnieżynkami były: Maja Pussty i Nadia Chrostek. Oczywiście dziewczynki zadbały o stosowny strój. Podczas dwóch godzin lekcyjnych ekipa Świętego Mikołaja z recytacją na ustach, odwiedziła nie tylko klasy, lecz także pracowników naszej szkoły: Dyrekcję, Sekretariat czy Administrację.

     • Mamy serce na nakrętki!

      W piątek 3 grudnia 2021 roku przed budynkiem małej szkoły zostało postawione piękne niebieskie serce na nakrętki. Zostało ono zakupione z pieniędzy zebranych podczas ostatniego kiermaszu zorganizowanego z inicjatywy naszych cudownych rodziców. Mamy więc wreszcie miejsce, w którym zebrane nakrętki można bezpiecznie przechowywać. Zapraszamy do zapełniania naszej błękitnej wolnej przestrzeni.

     • ANDRZEJKI W KLASIE 8 di

      Koniec listopada to czas organizowania zabaw połączonych z wróżbami i przepowiedniami. Uczniowie z klasy 8 di podtrzymując tradycje, przygotowali na zajęcia z wychowawcą wróżby i zabawy. Nie zabrakło konkursów oraz słodkiego poczęstunku. Uczniowie z humorem przyjęli czasem śmieszne, a czasem bardzo obiecujące wróżby. Przecież, jak mówi przysłowie: „W andrzejkową noc wróżby mają wielką moc” i nikt nie wie, która z przepowiedni może się sprawdzić.

     • Projekt ARCHIPELAG SKARBÓW

      W dniach 25-26 listopada 2021 r. uczniowie klas ósmych wzięli udział w warsztatach profilaktycznych w ramach projektu ARCHIPELAG SKARBÓW przeprowadzonych przez trenerów Fundacji Wychowanie i Profilaktyka.

      Czterogodzinne spotkania przeprowadzone były bardzo dynamicznie w formie multimedialnego „show”, bogatego w quizy, krótkie filmiki i muzykę, co skutecznie zaangażowało młodzież. Podczas warsztatów uczniowie zostali zaczarowani w poszukiwaczy skarbów, którymi są głębokie szczęście, trwała miłość i realizacja w życiu własnych pasji i marzeń. Na spotkaniach młodzież otrzymała konkretne wskazówki, jak radzić sobie z zakochaniem, złością i gniewem, jak budować relacje oparte na zaufaniu i szacunku. Trenerzy omówili także problemy takie jak uzależnienie od seksu i pornografii oraz mechanizmy powodujące uzależnienie od alkoholu i narkotyków. Ważną częścią warsztatów był trening asertywności

     • Konkurs „Mistrz Recyklingu”

      3 grudnia 2021 roku w SP10 z OI rozstrzygnięty został proekologiczny konkurs plastyczny pt. „Mistrz Recyklingu”. Konkurs był dedykowany dla uczniów klas 1-3. Zadanie polegało na stworzeniu prac plastycznych z odpadów powstających codziennie w gospodarstwach domowych(plastik, metal, papier itp.) i przyniesieniu swoich dzieł do szkoły.

     • SŁODKIE MIKOŁAJKI

      6 grudnia w świetlicy szkolnej obchodziliśmy Mikołajki. Uczniowie klas I-III ubrani w śliczne czerwone czapeczki Mikołaja, już od samego rana uczestniczyli w grach i zabawach mikołajkowych. Nie zabrakło również wspólnych śpiewów przy dźwiękach świątecznej muzyki. Na koniec każdy ze Świetlików otrzymał słodki upominek oraz zrobiliśmy sobie mikołajkowe kino.

     • WIRTUALNE PODRÓŻE 2B

      W listopadzie uczniowie kl. 2b w ramach realizowanego projektu " Wirtualne podróże" - wędrowali po Polsce. W tak wspaniałą i uroczą podróż, podczas lekcji na żywo zabrała nas Pani Sabina Piłat - autorka projektu. No i jak tu nie wierzyć słowom bajkopisarza - Stanisława Jachowicza " Cudze chwalicie, swego nie znacie, sami nie wiecie co posiadacie".

     • „Dom bez strachu”

      Gorzowskie Centrum Pomocy Rodzinie w partnerstwie z Wydziałem Prewencji Komendy Miejskiej Policji realizuje projekt „Dom bez strachu”- działanie jest realizowane w ramach Programu Osłonowego „Wspieranie Jednostek Samorządu Terytorialnego w Tworzeniu Systemu Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie- edycja 2021”. W ramach realizacji projektu przygotowano SPOT DLA DZIECI, link poniżej...

     • Moi Drodzy!

      24 listopada w naszej szkole odbył się pierwszy etap konkursu przedmiotowego z języka polskiego . Wzięło w nim udział 17 uczniów.

      Wszystkim dziękujemy za udział. Serdecznie gratulujemy osobom, które zakwalifikowały się do kolejnego etapu.

      Wyniki pierwszego etapu

      Nauczyciele języka polskiego

   • WOJEWÓDZKI OŚRODEK METODYCZNY
   • KO w Gorzowie Wlkp.
   • MEiN
   • UM w Gorzowie Wlkp.
   • OKE
  • Biuletyn informacji publicznej
  • Media społecznościowe

   • Wtorek24.05.2022
  • Galeria zdjęć

    brak danych