• Aktualności

     • Tłusty Czwartek - słodki i pachnący dzień w naszej szkole

      Tłusty Czwartek to ulubiony dzień naszych szkolnych Świetlików. 24 lutego 2022 roku dzieci z niecierpliwością czekały na czas, w którym będą mogli kontynuować tą słodką tradycję związaną z zakończeniem karnawału.

      Pieczenie pączków jest wyższą szkołą sztuki kulinarnej, dlatego pączki zostały zamówione dla Świetlików w cukierni, natomiast my zabraliśmy się za pieczenie donutów - mini pączków amerykańskich tak zwanych pączków z dziurką. Od godzin przedpołudniowych w całej szkole można było wyczuć przepiękny zapach wypieków. Mali kucharze dowiedzieli się co jest potrzebne do przygotowania ciasta. Uczniowie nie mogły doczekać się momentu gdy ich pączusie będą gotowe.

     • Nagrody rozdane.

      Finał konkursu „Jestem bezpieczny w sieci” odbył się 2 marca br. w szkolnej bibliotece. Na konkurs nadesłano wiele prac: filmy, plakaty, oraz programy w Scratchu. Treść każdej pracy konkursowej nawiązywała do bezpieczeństwa w Internecie w różnych aspektach. Przyznano sześć nagród w dwóch kategoriach, które wręczyła pani dyrektor Beata Szmit:

     • ZBIÓRKA ARTYKUŁÓW ORAZ FUNDUSZY NA RZECZ UKRAINY

      Nasza szkoła prosi o pomoc dla mieszkańców z Ukrainy.

      Nie chcemy czuć się bezsilni!

      Dlatego ruszamy ze zbiórką najbardziej potrzebnych rzeczy i artykułów spożywczych! Włączyliśmy się również w zbiórkę Polskiej Akcji Humanitarnej i stale dla wszystkich dostępna będzie skarbonka – SOS UKRAINA.

      Każda forma pomocy jest dobra i wskazana.

     • ŚWIĘTO ZAKOCHANYCH, CZYLI WALENTYNKI W SP10

      Jak co roku w naszej szkole w lutym, obchodziliśmy Dzień Zakochanych. Dlatego z tygodniowym wyprzedzeniem zamieszczono dwukrotnie w Librusie specjalne ogłoszenie dotyczące realizacji tego święta.

      Naszą szkolną tradycją jest już od wielu lat … poczta walentynkowa!

      W tym roku również do specjalnej skrzynki pocztowej, uczniowie klas 2-4 wrzucali swoje walentynki, by w poniedziałek (14 lutego) opiekunka SU Hanna Słodowska, mogła adresatom je dostarczyć. Skrzynka została umieszczona przy wejściu do szkoły, pod tablicą, która z tej okazji została przystrojona przez panie ze świetlicy walentynkowymi serduszkami.

     • Podziękowania za akcję charytatywną na rzecz WOŚP

      Kochani!

      Otrzymaliśmy podziękowanie za udział w akcji dziergania rekordowego szalika na licytację dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

      Szalik wydziergany przez wolontariuszy i sympatyków Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy mierzy - UWAGA! - 18.724 metry!

      W przeliczeniu jest to 18,724 km. Najdłuższy szalik na świecie do tej pory mierzył 4.000 metrów.

     • Laboratoria Przyszłości w naszej szkole

      Laboratoria Przyszłości to program skierowany do szkół podstawowych, którego celem jest kształtowanie kompetencji kreatywnych i technicznych wśród uczniów.

      Miło jest nam poinformować, że nasza szkoła otrzymała środki na realizację programu Laboratorium Przyszłości i uzyskała środki, dzięki którym uczniowie będą mogli rozwijać kreatywne myślenie, umiejętność obsługi nowoczesnych narzędzi technologicznych oraz zdolności konstrukcyjne.

     • Młodzi prawnicy w natarciu

      Przepisy prawa nie tylko ich nie odstraszają, ale wręcz przeciwnie - interesują. Uczestnicy Lubuskiego Konkursu Wiedzy o Prawie, 9 lutego br. otrzymali z rąk dyrektor Szkoły Podstawowej nr 10 Beaty Szmit dyplomy, które przesłał organizator konkursu, a laureatka szczebla powiatowego Amelia Mularska z kl. 8E nagrody rzeczowe.

     • Akcja Żonkile 2022

      19 kwietnia weźmiemy udział w akcji Żonkile upamiętniającej rocznicę powstania w getcie warszawskim.

      Nasza szkoła po raz trzeci przyłączy się do Ogólnopolskiej Akcji “Żonkile”, która upamiętnia powstanie w getcie warszawskim (19.04-16.05.1943). Choć powstanie trwało niecały miesiąc i było z góry skazane na niepowodzenie, jego uczestnicy wiedzieli, że walczą o coś więcej niż życie – o swój honor i człowieczeństwo.

     • DZIERGAM SZALIK DLA...WOŚP

      Pomysł , by wydziergać dla Orkiestry Owsiaka rekordowy szalik okazał się strzałem w „dziesiątkę”! Fantastycznie, że w tak krótkim czasie udało się Wam poszukać tak wiele osób w Waszych rodzinach, które potrafiły zrobić na drutach lub szydełku wspomniany szalik.Nie trzeba było was długo namawiać do wsparcia tej jakże szczytnej akcji.30 stycznia 2022 r. , gdy zagrała po raz 30. Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy, my również mieliśmy w niej swój udział! W ten sposób włączyliśmy się do stworzenia najdłuższego szalika w Polsce. Akcję przeprowadziliśmy wspólnie z gorzowską szkołą Odzieżową, do której dostarczono nasz ostateczny „ometkowny” szalik. „Dzieło” to otrzymało też specjalne logo naszej szkoły.Jednocześnie zapewniono nas, iż po zakończeniu akcji „mega” szalik otrzyma drugie życie.

     • Realizacja projektu Empatyczna klasa w grudniu !!!

      W ostatnim miesiącu roku 2021 uczniowie realizujący projekt Empatyczna klasa zgłębiali tajniki wolontariatu.

      Uczniowie klasy 7c zapoznali się z pojęciem wolontariat, kto może zostać wolontariuszem, co im daje bycie wolontariuszem, jakie cechy posiada wolontariusz. Miesiąc grudzień – jest miesiącem pomagania, gdzie dzieją się WIELKIE rzeczy. Uczniowie wzięli aktywny udział w Ogólnopolskim Projekcie Edukacyjno-Społecznym- biegamy dla kobiet chorych na raka, gdzie przeznaczyli pieniążki na fundację onkologiczną Życie z Rakiem, oraz pokonali wiele km. Wzięliśmy udział w Akcji Szlachetna paczka-pomogliśmy prababci naszego kolegi z klasy, przekazując 4 kartony z żywnością, chemią, oraz upominkiem i życzeniami na Święta Bożego Narodzenia. (tekst – Joanna Śluborska)

     • Uczeń naszej szkoły na XVI Olimpiadzie Informatycznej Juniorów

      Chwalim się naszym uczniem !!!

      Kacper Ziemecki z klasy 8c bierze udział w XVI Olimpiadzie Informatycznej Juniorów, organizowanej przez Ministerstwo Edukacji i Nauki, Fundację Rozwoju Informatyki, Ośrodek Edukacji Informatycznej i Zastosowań Komputerów w Warszawie, Olimpijskie Koło Informatyczne oraz InstaLogik. Wykonał kawał dobrej i ciężkiej pracy. Zajął 165 miejsce w klasyfikacji na całą Polskę!!! i zakwalifikował się z Gorzowa Wielkopolskiego jako jedyny do zawodów II stopnia. GRATULUJEMY Kacprowi i trzymamy kciuki aby osiągnął zamierzony cel....czyli został laureatem lub finalistą olimpiady.

     • Podziękowania od organizatorów akcji „Wirtualnie biegamy dla kobiet"

      Koordynatorzy II edycji ogólnopolskiego projektu społeczno-edukacyjnego: Wirtualnie biegamy dla kobiet - wspólnie pomagajmy Fundacji onkologicznej Życie z rakiem przesłali nam podziękowania oraz certyfikaty za udział w/w akcji.

      Witamy serdecznie - chcąc jak najpiękniej podziękować za Państwa udział w Naszej akcji przesyłamy moc pozdrowień łącznie z certyfikatami dla szkoły, nauczycieli – koordynatorów oraz dla uczestników. Dziękujemy za Państwa wielkie serce i chęć niesienia pomocy podopiecznym FUNDACJI ONKOLOGICZNEJ - ŻYCIE Z RAKIEM. Państwa pomoc to nieoceniony dar, jaki możemy wspólnie złożyć na rzecz Fundacji. Pozdrawiamy serdecznie i obiecujemy przesłać całościowe podsumowanie tegorocznej edycji Biegu.

     • Ogólnopolski Konkurs Ekologiczny Szkolny Gang Swojaków w II b

      Niesamowite skarby lubuskich lasów.

      Ogromna część województwa lubuskiego porośnięta jest lasami. Lasy to dom dla tysięcy zwierząt. Zadomowiły się u nas łosie, wilki, żubry, daniele, bieliki, nietoperze, bażanty, kuropatwy, bociany i bociany czarne. Żyją tu największe na świecie puchacze, to bardzo rzadkie w naszym kraju ptaki. Rozpiętość ich skrzydeł wynosi około dwóch metrów. Skrajnie rzadkim w naszym kraju ptakiem jest też sokół wędrowny. Najbliższa para żyje w Puszczy Barlineckiej, ale jest też sokół, który podczas zimy pojawia się w Gorzowie na budynku urzędu wojewódzkiego. Przy odrobinie szczęścia spotkać można cietrzewia czy głuszca. Województwo lubuskie jest zróżnicowane krajobrazowo, są tu łagodnie pofalowane wzgórza i około 200 jezior, które są siedliskiem bobrów, wydr, żółwi błotnych oraz ptactwa wodnego kormoranów, czapli, żurawi czy rybołowów.

     • Projekt „Wirtualnie biegamy dla kobiet” zakończony!!!

      Zespół nauczyciel wychowania fizycznego zaangażował uczniów, rodziców i nauczycieli naszej szkoły do udziału w ogólnopolskim projekcie społeczno-edukacyjnym skierowanym do wszystkich placówek oświatowych: Wirtualnie biegamy dla kobiet - wspólnie pomagajmy Fundacji onkologicznej Życie z rakiem. Akcja została zainicjowana po raz drugi przez Szkołę Podstawową im. ks. Jana Twardowskiego w Brzózie Stadnickiej.

     • Rekordowy szalik HANDMADE dla WOŚP

      Siema!

      Zachęcam do dołączenia do świetnej akcji.

      Pokażmy, że nasza społeczność szkoła też potrafi!

      Pomysł jest prosty a idea szczytna.

      Organizujemy się na szybko bo czasu bardzo mało!

      ZADANIE: wykonać szalik na drutach/szydełku/palcach, długości 1,5m i 20 cm szerokości (włóczka, wzór i kolor nie ma znaczenia)

     • ROZWIJAMY SWOJE TALENTY!

      Zdjęcia zrobili i zachwycili!

      Na przełomie października i listopada odbył się XX Przegląd Fotografii Dzieci i Młodzieży Impresje miejskie, zorganizowany przez MDK oraz Gorzowskie Towarzystwo Fotograficzne. Wzięło w nim udział 83 autorów, którzy przesłali aż 410 zdjęć!

      Wśród nich znalazły się także prace naszych uczniów, którzy uczestniczą w zajęciach fotograficznych w MDK.

     • PRZED WIGILIĄ W DZIESIĄTCE...

      W ostatni dzień przed przerwą świąteczną zamiast lekcji z okazji nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia i Nowego 2022 Roku w naszej szkole odbyły się świąteczne spotkania uczniów z wychowawcami. Wszyscy z przyjemnością skorzystaliśmy z aktywności multimedialnych, zamieszczonych w okolicznościowym padlecie. Każdy uczeń znalazł coś dla siebie, a wszystko było tematycznie związane ze świętami. Przy tej okazji m.in uczniowie: dekorowali wirtualne choinki, układali puzzle, sprawdzali swoją znajomość rodzimych tradycji świątecznych i kolędowali. Poznali nieznane im dotąd ciekawostki na temat świąt obchodzonych za granicą. Poza tym samodzielnie za pomocą narzędzi TIK wykonali świąteczne kartki i zamieścili na nich w drugim padlecie serdeczne życzenia dla członków szkolnej społeczności. Był to czas spędzony aktywnie i w miłej atmosferze.

   • WOJEWÓDZKI OŚRODEK METODYCZNY
   • KO w Gorzowie Wlkp.
   • MEiN
   • UM w Gorzowie Wlkp.
   • OKE
  • Biuletyn informacji publicznej
  • Media społecznościowe

   • Czwartek09.02.2023
  • Galeria zdjęć

    brak danych

Nagłówek