• Godziny pracy biblioteka szkolnej.

    Zapraszamy serdecznie !!!
   • „Dom bez strachu”

    Gorzowskie Centrum Pomocy Rodzinie w partnerstwie z Wydziałem Prewencji Komendy Miejskiej Policji realizuje projekt „Dom bez strachu”- działanie jest realizowane w ramach Programu Osłonowego „Wspieranie Jednostek Samorządu Terytorialnego w Tworzeniu Systemu Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie- edycja 2021”. W ramach realizacji projektu przygotowano SPOT DLA DZIECI, link poniżej...
    Czytaj więcej
   • Telefon zaufania Rzecznika Praw Dziecka

    Ogólnopolska infolinia dla dzieci i młodzieży oraz ich opiekunów POMAGAMY (800 800 605) od 1 listopada br. zastąpiona została telefonem zaufania Rzecznika Praw Dziecka. Nowy bezpłatny numer, pod którym dzieci i młodzież mogą otrzymać wsparcie psychologiczne, to 800 12 12 12. Telefon i czat internetowy są czynne przez całą dobę, siedem dni w tygodniu. Czat nie wymaga logowania oraz instalowania żadnej aplikacji. Połączenia telefonicznie nadal pozo
    Czytaj więcej
  • Aktualności

     • Konkurs matematyczny klas III - MATEMATYKA I JA

      W konkursie, który rozpoczął się w pierwszym semestrze, wzięli udział wszyscy uczniowie klas trzecich. W ostatnim etapie uczestniczyło 15 uczniów, po pięciu z każdej klasy. Zmagali się z dziewięcioma bardzo różnymi zadaniami na naprawdę wysokim poziomie trudności. Walczyli dzielnie i nie poddawali się. Ostatecznie wyłoniliśmy zwycięzców konkursu.

     • Wycieczka klasy 3b i 3c do Ochli i Zielonej Góry

      12 maja uczniowie dwóch klas trzecich, wybrali się na długo wyczekiwaną wycieczkę. Swoją wyprawę rozpoczęli od zajęć muzealnych „Tradycyjne przetwórstwo mleka” w Muzeum Etnograficznym w Ochli. Uczniowie współpracując ze sobą w parach, ale też jako cała grupa, własnoręcznie wyrobili masło oraz maślankę. Korzystali przy tym oczywiście z drewnianej maselnicy, zwanej również kierzynką. Każdy uczestnik biesiady mógł oczywiście skosztować pajdy chleba ze “swoim” masłem, doprawionym dodatkowo oryginalnie przygotowaną solą ziołową.

     • Wycieczka klas 8 do Muzeum Spichlerz im. Dekerta

      W piątek 07.05.2022 r. uczniowie klas VIII ai i VIII di wybrali się pod opieką nauczycieli polonistów do gorzowskiego muzeum na pieszą wycieczkę. W Spichlerzu obejrzeli ekspozycję plakatów Andrzeja Pągowskiego, artysty z którego dziełami spotykaja się najczęściej, gdy rozwiązują zadania egzaminacyjne z języka polskiego. Dowiedzieli się, że Andrzej Pągowski jest autorem blisko 2000 plakatów na temat różnych wydarzeń kulturalnych, jakie odbywały się Polsce na przestrzeni kilku ostatnich dziesięcioleci.

     • DNI OTWARTE W GOROZWSKICH SZKOŁACH PONADPODSTAWOWYCH

      Już wkrótce ósmoklasiści zakończą naukę w szkołach podstawowych i będą musieli wybrać liceum, technikum lub zawodówkę, w których będą się dalej kształcić. Najpierw jednak warto dokładnie zapoznać się z tym co i jaka szkoła ma do zaoferowania. Wszystko po to, by wybrać dla siebie najwłaściwszą.

      W kwietniu tegoroczni absolwenci naszej szkoły wraz z wychowawcami zapoznali się z ofertą edukacyjną gorzowskich szkół ponadpodstawowych na nowy rok szkolny 2022/2023.

     • Miłość motywem przewodnim akcji Żonkile 2022

      19 kwietnia przypada rocznica wybuchu powstania w getcie warszawskim – największego zbrojnego zrywu Żydów podczas II wojny światowej, a zarazem pierwszego powstania miejskiego w okupowanej Europie. Tego dnia Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN organizuje corocznie akcję społeczno-edukacyjną Żonkile, w którą w tym roku także po raz kolejny włączyła się również nasza szkoła.

     • Akcja BohaterOn w Twojej szkole 2022 - podsumowanie

      Nasza szkoła wzięła po raz drugi udział w ogólnopolskiej kampanii o tematyce historycznej BohaterOn - włącz historię! Za udział w akcji BohaterON w Twojej Szkole otrzymaliśmy podziękowania i pamiątkowe dyplomy dla koordynatorów akcji w naszej szkole.

      Kampania miała na celu upamiętnienie i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego, a także promocję historii Polski XX wieku oraz kształtowanie postaw patriotycznych.

     • ŚWIĘTUJEMY Z BIAŁO-CZERWONĄ FLAGĄ

      Specjalnie powołana Komisja wyłoniła zwycięzców Szkolnego Konkursu na wykonanie FLAGI państwowej w ramach uczczenia Świąt Majowych (Pracy, Flagi i Konstytucji ). Było to kolejne do wykonania zadanie Samorządu Uczniowskiego.

      Oto wyniki konkursu:

      Zwyciężyła flaga klasy 5b (dużych rozmiarów i bardzo pracochłonna). Gratulujemy!

     • EMOTIKONKOWE POŻERACZE SMUTKÓW- Szyjemy dobro dla Ukrainy

      Maj dopiero się rozpoczął, a klasa 3b zrealizowała we współpracy z uczniami z innej klasy swoją majową misję. W domu z rodzicami, na szkolnych warsztatach, czy też w czasie zajęć, szyliśmy DOBRO.

      W ten sposób powstały 24 Poduszkowe Pożeracze Smutków, które w dniu 9 maja otrzymali od nas uchodźcy z Ukrainy przebywający w naszym mieście.

     • Wyniki szkolnego konkursu z języka angielskiego

      W kwietniu odbył się w naszej szkole konkurs dla uczniów klas VII i VIII. Zadaniem uczestników było przeczytanie lektury w języku angielskim pt. The Adventures of Tom Sawyer. Następnie uczniowie pisali test sprawdzający ich wiedzę na jej temat.

      Mam przyjemność ogłosić zwycięzców szkolnego konkursu czytelniczego z języka angielskiego.

     • „NO BACKPACK DAY” PO RAZ PIERWSZY W NASZEJ SZKOLE!

      Na prośbę Samorządu Uczniowskiego w naszej „Dziesiątce” zorganizowano „Dzień bez plecaka”. Wybraliśmy za termin realizacji 29 kwietnia, gdyż jest to przeddzień długiego, majowego weekendu. I tak, w naszej szkole zamiast plecaków pojawiły się....koszyki, walizki, kuwety dla zwierząt, poduszki, wózki dla lalek, lodówki i ...wiele, wiele innych przedmiotów zastępujących wspomniany plecak. Bo właśnie na tym miała polegać nasza zabawa. Liczyła się tu pomysłowość i Wasz spryt. Należało też pamiętać o zasadach bezpieczeństwa, by nasz „środek komunikacji” nikomu nie zagrażał.

     • Łańcuch Dobroci

      Dnia 23 kwietnia w naszej szkole z inicjatywy rodziców oraz samych uczniów odbyła się akcja charytatywna pod hasłem ,,Łańcuch Dobroci” zorganizowana na rzecz uczennicy klasy 4c Nadii Kimon. Dziewczynka od trzech lat należy do społeczności uczniowskiej Dziesiątki i pilnie potrzebuje operacji, by móc zacząć poruszać się samodzielnie. Klasa, która utworzyła najdłuższy złotówkowy łańcuch i przekazała zebrane złotówki do koordynatora otrzyma w nagrodę pizzę od tajemniczego sponsora.

     • Rodzinny Turniej Wielkoformatowych Gier Planszowych w ramach projektu ODPOWIEDZIALNIE - LOKALNIE - GLOBALNIE (realizacja grantu “Moje miejsce na Ziemi”)

      W sobotę 23 kwietnia rozegrany został w naszej szkole wyjątkowy turniej gier planszowych. Pierwszy taki turniej wielkoformatowych gier, rozegrany został w ramach realizowanego projektu: SPRAWNIE - LOKALNIE - GLOBALNIE finansowanego ze środków Fundacji ORLEN .

      Idee Rodzinnego Turnieju Wielkoformatowych Gier Planszowych to:- promocja gier planszowych jako kształcącej i mądrej rozrywki,- kształtowanie umiejętności przewidywania, myślenia, budowania strategii i planowania działań,- uczenie samodzielnego podejmowania decyzji i przyjmowania jej skutków, - szerzenie wiedzy ekologicznej oraz z zakresu edukacji globalnej,- budowanie umiejętności współpracy i wzajemnych relacji.

     • Dzień gier planszowych - nie samą nauką uczeń żyje!

      23 kwietnia uczniowie klasy 4c w ramach zajęć z wychowawcą uczyli się zdrowej rywalizacji podczas dnia gier planszowych. Wychowankowie kształtowali pozytywne relacje interpersonalne, reintegrowali się w zespole klasowym po okresie pandemii oraz uczyli szacunku do drugiego człowieka. Był czas na zabawę i szczere rozmowy oraz wspólne rozwiązywanie problemów.

   • WOJEWÓDZKI OŚRODEK METODYCZNY
   • KO w Gorzowie Wlkp.
   • MEiN
   • UM w Gorzowie Wlkp.
   • OKE
  • Biuletyn informacji publicznej
  • Media społecznościowe

   • Sobota23.09.2023
  • Galeria zdjęć

    brak danych

Nagłówek