• Aktualności

     • Bożonarodzeniowe inspiracje

      9 uczniów z naszej szkoły wzięło udział w VIII edycji konkursu „Bożonarodzeniowe inspiracje" zorganizowanym przez Zespół Szkół Ogrodniczych pod patronatem Prezydenta Miasta Gorzowa.

      Celem konkursu było kultywowanie tradycji bożonarodzeniowych oraz wsparcie akcji „Podaruj serce" poprzez przekazanie wszystkich prac konkursowych na kiermasz, z którego dochód zostanie przeznaczony dla chorej Laury.

     • Piernikowy zawrót głowy

      Na zajęciach z teatrzykiem kamishibai dzieci ozdabiały pierniczki. Było wesoło, kolorowo i smacznie. Jednak czym byłyby zajęcia teatralne bez przedstawienia.

      Chętni uczniowie angażując swoje wspaniale przystrojone pierniczki wystąpili przed swoimi kolegami. Pomysłów nie brakowało, a śmiechu było jeszcze więcej.

     • O aspektach powstawania uzależnień

      Uczniowie klasy 3b uczestniczyli w zajęciach na temat: Aspekty powstawania uzależnień, prowadzonych przez panią Karolinę Topę w ramach projektu - ZAPROŚ MNIE NA SWOJĄ LEKCJĘ. Dzięki temu spotkaniu uczniowie dowiedzieli się między innymi co to jest uzależnienie, dlaczego ludzie sięgają po środki uzależniające, jak uzależnienie wpływa na nasz organizm oraz jak walczyć z uzależnieniem. Całość prowadziła nas do odpowiedzi na pytanie kluczowe: Jak nie dać się uzależnieniom?

     • KONKURS NA NAJPIĘKNIEJSZĄ KARTKĘ ŚWIĄTECZNĄ

      Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w konkursie najpiękniejszą kartkę świąteczną „Die schönste Weihnachtskarte” dla Konsulatu Generalnego Niemiec we Wrocławiu.

      Zadaniem uczestników konkursu było wykonanie projektu kartki pocztowej, która musiała zawierać motyw bożonarodzeniowy. Technika wykonania pracy była dowolna - liczyła się oryginalność i samodzielność.

     • SZKOLNE OBCHODY MIĘDZYNARODOWEGO DNIA OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH

      W grudniu w naszej szkole odbyły się zajęcia związane z Celem zajęć było przybliżenie społeczności szkolnej problemów osób z niepełnosprawnością intelektualną, wzrokową, słuchową i ruchową, jak również zwiększenie świadomości naszych uczniów w temacie niepełnosprawności.

      Uczniowie klas I-VIII podczas zajęć z wychowawcą oglądnęli prezentację multimedialną „ Każdy inny wszyscy równi ”, wysłuchali utworu – pt.: Tylko w siebie wierz - Paweł Mosiołek & Justyna Łysak-Jończyk (Official Video), odczytali fragment Hymn dla niepełnosprawnych autorstwa Alfreda Mieczkowskiego. Rozmawiali na tematy związane z ograniczeniami, z jakimi na co dzień borykają się osoby z niepełnosprawnością, a także o potrzebie upowszechnianie idei tolerancji, otwartości i szacunku.

     • Akcja charytatywna dla PCKa

      W dniu świętego Mikołaja 06.12.21 r. w naszej szkole zakończyliśmy zbiórkę dobroczynną dla Polskiego Czerwonego Krzyża. W zbiórce uczestniczyła cała społeczność szkolna. Każdy, kto chciał wspomóc darem serca potrzebujących za pośrednictwem PCK miał taką możliwość.

      Nasza szkoła jak co roku dała dobry przykład „ Dobrego Serca”

     • SZKOLNA „SZLACHETNA PACZKA DLA SENIORA!"

      Samorząd Uczniowski już po raz ósmy zwrócił się do całej społeczności szkolnej z ofertą przygotowania Szlachetnej Paczki dla Seniora. Byliśmy pewni, że i tym razem uczniowie nas nie zawiodą.

      Nowością w tym roku było przygotowanie przez klasę spersonalizowanej paczki, co oznaczało dokonanie wyboru przez darczyńcę osoby seniora , której dar serca zostanie przekazany.

     • Mikołajki i Dzień Wolontariusza w klasie 3b

      Znacie hasło: I TY MOŻESZ ZOSTAĆ ŚWIĘTYM MIKOŁAJEM...

      Pamiętajcie, że zawsze też możecie być WOLONTARIUSZAMI i to cały rok.

      A jak blisko te postaci są ze sobą związane, to już zadanie na dłuższą opowieść

      Ważne jest jedno, że w naszej klasie jest wielu wolontariuszy, na co dzień i tak okazjonalnie. Pomagają sobie nawzajem, rodzicom, nauczycielowi, sąsiadom. Biorą też udział w wielu szkolnych i klasowych akcjach.

     • Mikołajki w klasie I B

      W dniu dzisiejszym 06 grudnia 2021r w klasie I B odbyły się klasowe Mikołajki. Radości było co niemiara , ponieważ odwiedził nas ukradkiem św. Mikołaj przynosząc caaaały worek prezentów 😊 Bawiliśmy się świetnie przy piosenkach o Mikołaju , pałaszując smakołyki dostarczone przez Pomocników Mikołaja - wspaniałych Rodziców uczniów kl. I B 😊

     • ANDRZEJKI w klasach 1-3

      Jak szybko ten czas płynie!

      Wkrótce święta Bożego Narodzenia, a my jeszcze wspominamy andrzejkowe zabawy w klasach 1-3 , które odbyły się w ostatnim tygodniu listopada.

      Uczniowie każdej z klas, pod kierunkiem wychowawczyni, bawili się świetnie, i to nie tylko wróżąc sobie w tradycyjny sposób np. z ustawiania butów, losowania imion czy rzucania skórką od jabłka. Wykorzystali do tego tablicę multimedialną, wróżby i losy z internetu. Były także słodkości oraz tańce. Zobaczcie na zdjęciach, które przesłali.

     • Odwiedziny…Świętego Mikołaja w naszej szkole.

      Jak co roku Samorząd Uczniowski pamiętał o…Świętym Mikołaju. Stąd zakup czekoladowych i lukrowanych pierników oraz słodkich cukierków (cukierki od tajemniczego sponsora ) za stuprocentowe przebranie całej klasy (na czerwono).

      Mikołajowi - strój wypożyczony od pani księgowej - tym razem przypadł Jankowi Kowalczykowi, a Śnieżynkami były: Maja Pussty i Nadia Chrostek. Oczywiście dziewczynki zadbały o stosowny strój. Podczas dwóch godzin lekcyjnych ekipa Świętego Mikołaja z recytacją na ustach, odwiedziła nie tylko klasy, lecz także pracowników naszej szkoły: Dyrekcję, Sekretariat czy Administrację.

     • Mamy serce na nakrętki!

      W piątek 3 grudnia 2021 roku przed budynkiem małej szkoły zostało postawione piękne niebieskie serce na nakrętki. Zostało ono zakupione z pieniędzy zebranych podczas ostatniego kiermaszu zorganizowanego z inicjatywy naszych cudownych rodziców. Mamy więc wreszcie miejsce, w którym zebrane nakrętki można bezpiecznie przechowywać. Zapraszamy do zapełniania naszej błękitnej wolnej przestrzeni.

     • ANDRZEJKI W KLASIE 8 di

      Koniec listopada to czas organizowania zabaw połączonych z wróżbami i przepowiedniami. Uczniowie z klasy 8 di podtrzymując tradycje, przygotowali na zajęcia z wychowawcą wróżby i zabawy. Nie zabrakło konkursów oraz słodkiego poczęstunku. Uczniowie z humorem przyjęli czasem śmieszne, a czasem bardzo obiecujące wróżby. Przecież, jak mówi przysłowie: „W andrzejkową noc wróżby mają wielką moc” i nikt nie wie, która z przepowiedni może się sprawdzić.

     • Projekt ARCHIPELAG SKARBÓW

      W dniach 25-26 listopada 2021 r. uczniowie klas ósmych wzięli udział w warsztatach profilaktycznych w ramach projektu ARCHIPELAG SKARBÓW przeprowadzonych przez trenerów Fundacji Wychowanie i Profilaktyka.

      Czterogodzinne spotkania przeprowadzone były bardzo dynamicznie w formie multimedialnego „show”, bogatego w quizy, krótkie filmiki i muzykę, co skutecznie zaangażowało młodzież. Podczas warsztatów uczniowie zostali zaczarowani w poszukiwaczy skarbów, którymi są głębokie szczęście, trwała miłość i realizacja w życiu własnych pasji i marzeń. Na spotkaniach młodzież otrzymała konkretne wskazówki, jak radzić sobie z zakochaniem, złością i gniewem, jak budować relacje oparte na zaufaniu i szacunku. Trenerzy omówili także problemy takie jak uzależnienie od seksu i pornografii oraz mechanizmy powodujące uzależnienie od alkoholu i narkotyków. Ważną częścią warsztatów był trening asertywności

     • Konkurs „Mistrz Recyklingu”

      3 grudnia 2021 roku w SP10 z OI rozstrzygnięty został proekologiczny konkurs plastyczny pt. „Mistrz Recyklingu”. Konkurs był dedykowany dla uczniów klas 1-3. Zadanie polegało na stworzeniu prac plastycznych z odpadów powstających codziennie w gospodarstwach domowych(plastik, metal, papier itp.) i przyniesieniu swoich dzieł do szkoły.

     • SŁODKIE MIKOŁAJKI

      6 grudnia w świetlicy szkolnej obchodziliśmy Mikołajki. Uczniowie klas I-III ubrani w śliczne czerwone czapeczki Mikołaja, już od samego rana uczestniczyli w grach i zabawach mikołajkowych. Nie zabrakło również wspólnych śpiewów przy dźwiękach świątecznej muzyki. Na koniec każdy ze Świetlików otrzymał słodki upominek oraz zrobiliśmy sobie mikołajkowe kino.

   • WOJEWÓDZKI OŚRODEK METODYCZNY
   • KO w Gorzowie Wlkp.
   • MEiN
   • UM w Gorzowie Wlkp.
   • OKE
  • Biuletyn informacji publicznej
  • Media społecznościowe

   • Czwartek09.02.2023
  • Galeria zdjęć

    brak danych

Nagłówek