• Godziny pracy biblioteka szkolnej.

   Zapraszamy serdecznie !!!
  • „Dom bez strachu”

   Gorzowskie Centrum Pomocy Rodzinie w partnerstwie z Wydziałem Prewencji Komendy Miejskiej Policji realizuje projekt „Dom bez strachu”- działanie jest realizowane w ramach Programu Osłonowego „Wspieranie Jednostek Samorządu Terytorialnego w Tworzeniu Systemu Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie- edycja 2021”. W ramach realizacji projektu przygotowano SPOT DLA DZIECI, link poniżej...
   Czytaj więcej
  • Telefon zaufania Rzecznika Praw Dziecka

   Ogólnopolska infolinia dla dzieci i młodzieży oraz ich opiekunów POMAGAMY (800 800 605) od 1 listopada br. zastąpiona została telefonem zaufania Rzecznika Praw Dziecka. Nowy bezpłatny numer, pod którym dzieci i młodzież mogą otrzymać wsparcie psychologiczne, to 800 12 12 12. Telefon i czat internetowy są czynne przez całą dobę, siedem dni w tygodniu. Czat nie wymaga logowania oraz instalowania żadnej aplikacji. Połączenia telefonicznie nadal pozo
   Czytaj więcej
  • Aktualności

     • #Łączy nas pamięć - AKCJA ŻONKILE W NASZEJ SZKOLE


      Po raz kolejny uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Akcji Żonkile organizowanej przez Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN w Warszawie.

      Celem akcji jest propagowanie wiedzy na temat Powstania w getcie warszawskim i upamiętnienie bohaterstwa walczących.

     • Wizyta 6-latków w szkole.

      18 kwietnia naszą szkołę odwiedziły dwie grupy 6-latków z Przedszkola nr 27. Razem ze swoimi paniami zwiedzały szkołę, aby przygotować się do pójścia do klasy pierwszej wraz z początkiem nowego roku szkolnego. Jedna grupa odwiedziła szkolną bibliotekę, gdzie miała okazję wziąć udział w lekcji dotyczącej czytania książek. W tym samym czasie dzieci z drugiej grupy dołączyły na lekcję do klasy 1b, gdzie wraz z „pierwszakami” tropiły literę N. Nie zabrakło wspólnych zadań, zabaw, rozmów. Przedszkolaki dobrze czuły się w naszej szkole. Mamy nadzieję, że nasze spotkania choć trochę pomogą im przygotować się do tej nowej przygody zostania uczniami, która czeka na nich już niebawem.

     • Laboratoria Przyszłości – 21 marca w klasie 1b

      21 marca jako że pogoda doskonale odzwierciedlała przysłowie „w marcu jak w garncu” i trudno było witać wiosnę na dworze postanowiliśmy zrobić to w alternatywny sposób. Urządziliśmy sobie dzień pizzy, korzystając z dobrodziejstw pracowni kulinarnej urządzonej w ramach projektu „Laboratoria przyszłości”. Zabawie nie było końca – wcielając się w „masterszefów” wyrabialiśmy ciasto, smarowaliśmy, układaliśmy dodatki, wypiekaliśmy i zajadaliśmy. Dowiedzieliśmy się jak krok po kroku wykonać pizzę we własnym domu. Nie zabrakło również rozmów o sprawach poważnych takich jak obchodzony 21 marca Światowy Dzień Zespołu Downa. Poruszyliśmy temat niepełnosprawności, integracji, szacunku, różnych potrzeb, mocnych i słabych stron oraz wzajemnej pomocy. Dzień uważamy za niezwykle udany!

     • Konkurs fotograficzny „4 pory roku”

      Zakończył się kolejny etap konkursu fotograficznego, w którym uczniowie naszej szkoły prezentowali swój talent i zamiłowanie do przyrody.

      Podczas drugiego etapu zatytułowanego „Zimowe momenty” uczniowie mieli za zadania pokazać przyrodę otuloną zimowym puchem. Wszyscy uczestnicy spisali się wyśmienicie ukazując zimę jako piękną i magiczną porę roku.

     • 22 marca 2023 roku gościliśmy w progach naszej szkoły przedszkolaki z Rodzicami.

      Były to dzieci, które od pierwszego września rozpoczną naukę w klasie 1. Wkrótce Rodzice muszą podjąć decyzję do której szkoły będzie uczęszczała ich pociecha.

      Aby zminimalizować ewentualny stres i niepewności w nowym miejscu umożliwiliśmy przyszłym uczniom zapoznanie się z wyglądem i wyposażeniem gabinetów, rozkładem pomieszczeń w budynku oraz wzięcie udziału w zajęciach. W tym czasie rodzice mieli możliwość spotkania się z dyrekcją placówki. Pani dyrektor szkoły Beata Szmit i wicedyrektor Agnieszka Żelazna wyczerpująco opowiadały o ,,życiu szkoły” i udzieliły odpowiedzi na pytania rodziców. Na spotkaniu były także panie: Angelika Błędzińska, Jolanta Katsavos, Renata Masztalerz, Beata Rasch, Maria Rzepecka, Renata Stankiewicz, Ewa Strzyżykowska, Elżbieta Zapotocka.

     • Wiosenne dni obchodzone w „Dziesiątce”

      Samorząd uczniowski przygotował na szczególne wiosenne dni różnorodne akcje.

      Pierwsza to dzień szczególnego kapelusza związany z Dniem Kobiet . Nasze uczennice i nauczycielki ubrały w tym dniu różne nakrycia głowy i otrzymały od uczniów własnoręcznie zrobione kwiaty. Były piękne stroje i kapelusze, woalki,opaski i kwiaty.

     • Marcowe rozmaitości na kole informatycznym dla klas 7-8

      Marzec nazwaliśmy miesiącem rozmaitości. Projektowaliśmy samochody, drukowaliśmy zaległe prace i tworzyliśmy foremki dla uczniów młodszych klas. Nie zabrakło też projektów i wydruków ozdób świątecznych. Niedługo wyeksponujemy nasze prace w witrynie wystawienniczej, którą szkoła zakupiła w ramach #LaboratoriaPrzyszłości.

     • Mali programiści w klasie 2B

      Poniedziałkowe zajęcia w klasie 2B były bardzo inspirujące. Uczniowie w parach programowali małego pingwinka w aplikacji, dostepnej na tabletach. Było radośnie, ciekawie i twórczo.

      Monika Markowska

     • Montażyści obrazu w klasach 7 i 8

      W poniedziałek na informatyce uczniowie klas 7 i 8 montowali filmy o tematyce świątecznej . Teraz w szkole, a w przyszłości może przy wielkich produkcjach filmowych. Uczniowie, jak na montażystów obrazu przystało montowali filmy dbając o właściwą synchronizację obrazu i dźwięku oraz jakość techniczną i artystyczną.

     • Wielkanocne prace na informatyce w klasie 7bi i 8c.

      W marcu, w ramach #Laboratoria Przyszłości uczniowie klasy 7bi i 8c projektowali ozdoby wielkanocne w aplikacji Tinkercad. Teraz trzeba je wydrukować i niebawem wyeksponować. Jak się domyślacie, czas wydruku prac to nawet kilkadziesiąt godzin, więc musicie uzbroić się w cierpliwość.

     • WIELKANOCNA ZBIÓRKA SŁODYCZY DLA PCK

      Ogłaszamy WIELKANOCNĄ ZBIÓRKĘ SŁODYCZY dla podopiecznych Polskiego Czerwonego Krzyża. Okażmy słodkie serce innym. Słodycze przynosimy do wychowawców do 30 marca br.

      Natomiast 31 marca br. szkolne koło wolontariatu przekaże zebrane słodycze przedstawicielowi PCK w Gorzowie Wielkopolskim.

      Opiekun koła: Ewa Strzyżykowska

     • Zaproszeni goście czytają dzieciom, tym razem...

      W poniedziałek 13 marca 2023 r. w Szkole Podstawowej nr 10 z OI gościliśmy Panią Ewę Rawę, Lubuskiego Kuratora Oświaty. Pani Kurator wsparła nas w realizacji projektu czytelniczego w klasach I-III pod nazwą Czytankomania oraz w klasie IV w akcji czytelniczej Czytamy lektury. W klasach I b i I c nasz gość przeczytał najmłodszym uczniom opowiadania z książki pt. Cukierku, ty łobuzie. Z kolei klasa IV a wysłuchała jednego rozdziału lektury obowiązkowej pt. Mikołajek. Pani Rawa porozmawiała z uczniami na temat przeczytanych fragmentów. Dzieci chętnie odpowiadały na pytania. Na koniec każda klasa, w której gościła Pani Kurator, otrzymała upominki: pięknie wydaną książkę o historii Polski oraz maskotkę. Uczniowie wręczyli podziękowania naszemu gościowi. Jestem nam bardzo miło, że Pani

     • VI MIĘDZYSZKOLNA GRYWALIZACJA EKOLOGICZNA

      Szkoła Podstawowa nr 10 z Oddziałami Integracyjnymi

      im. Tadeusza Kościuszki w Gorzowie Wielkopolskim,

      serdecznie zaprasza uczniów czwartych klas szkół podstawowych z województwa lubuskiego

      do udziału w VI Międzyszkolnej grywalizacji ekologicznej

      „Jak dbam, tak mam” 2023 pod patronatem Lubuskiego Kuratora Oświaty.

     • „Czytamy razem” - spotkanie z Mateuszem

      28.02.2023 r. dzieci świetlicowe miały okazję gościć absolwenta naszej szkoły Mateusza Domaradzkiego. Starszy kolega opowiedział historię swojego życia po opuszczeniu murów naszej szkoły, w roku 2016. W ciepłych i miłych słowach wspominał lata spędzone w SP-10. Opowiadał o przyjaźniach, które przetrwały do dziś.

     • Emotikonkowe Pożeracze Smutków

      Nasza szkoła bierze udział w międzynarodowej akcji szycia dobra w ramach Emotikonkowych Pożeraczy Smutków.

      Global Kids Sewing Party to trwające miesiąc święto, podczas którego dzieci mogą uszyć miękkiego stworka na prezent dla kogoś ze swojej społeczności lub na cel charytatywny. Rozpoczęło się ono w 2019 roku, dzięki współpracy z Children's Museum of the Arts w Nowym Jorku i jego programem Civickids.

   • WOJEWÓDZKI OŚRODEK METODYCZNY
   • KO w Gorzowie Wlkp.
   • MEiN
   • UM w Gorzowie Wlkp.
   • OKE
  • Biuletyn informacji publicznej
  • Media społecznościowe

   • Środa12.06.2024
  • Galeria zdjęć

    brak danych