• Aktualności

     • WITAJCIE W SZKOLE PIERWSZAKI !

      28 października odbyła się uroczystość pasowania na ucznia. Pierwszoklasiści oficjalnie zostali przyjęci do grona uczniów Szkoły Podstawowej nr 10 z Oddziałami Integracyjnymi im. T. Kościuszki.

      W tym szczególnym dniu we wzniosłej atmosferze w obecności pocztu sztandarowego uczniowie klas pierwszych składali uroczyste ślubowanie.
      Przyrzekali być dobrymi Polakami, dbać o dobre imię swej klasy i szkoły, być dobrymi kolegami, kochać Ojczyznę, a swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom.
      Dyrektor Szkoły Pani Beata Szmit oraz Wicedyrektor Pani Agnieszka Żelazna dokonały aktu pasowania na uczniów wszystkich pierwszoklasistów.
      Podczas uroczystości dzieci chętnie uczestniczyły w rozwiązywaniu zagadek, pięknie zaśpiewały piosenki, wyrecytowały wiersze.
      Ślubowanie uczniów klas pierwszych to ważne wydarzenie nie tylko dla najmłodszych, ale również dla ich rodziców, bliskich

     • Bierzemy udział w akcji „Niepodległa do hymnu”!

      Bierzemy udział w akcji „Niepodległa do hymnu”! W samo południe 10 listopada włączymy się we wspólne świętowanie. Pokażmy, że w kolejną rocznicę odzyskania niepodległości jesteśmy jedną, biało-czerwoną rodziną. Zademonstrujmy to w najbliższy sercom Polaków sposób – poprzez wspólne odśpiewanie Mazurka Dąbrowskiego!

     • "Halloweenowo" na lekcjach informatyki


      Sprzęt zakupiony do naszej szkoły w ramach Laboratoriów Przyszłości - inicjatywa edukacyjna realizowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów jest wykorzystywany również na lekcjach informatyki. Uczniowie klas 8 tworzyli projekty halloweenowe, które były drukowane przy pomocy drukarki 3D.

     • "Szkoła pamięta"

      Samorząd uczniowski w dniu 27 października uczestniczył w wydarzeniu związanym ze świętem 1listopada.

      Grupa składająca się z 11 osób z opiekunem udała się na najstarszy gorzowski cmentarz. Jest to nasz udział w akcji”Szkoła pamięta” prowadzonej pod patronatem MEN.

      Cmentarz Świętokrzyski, który znajduje się przy ulicy Warszawskiej, aby wspólnie porządkować groby i miejsca pamięci gorzowian.

     • Koło kulinarne klas 4-6

      11 października uczestnicy koła kulinarnego klas 4-6 upiekli gofry.

      Przygotowanie ciasta nie zabrało za dużo czasu, więc najważniejsze było oczekiwania na upieczenie się gofrów. Nasz sprzęt kuchenny - nowe gofrownice spisały się na medal. Gorące gofry były rozchwytywane i natychmiast próbowane. Jak smakowały i wyglądały pokazują zdjęcia. Dodatki do gofrów uczniowie dobierali według własnych smaków.

     • Wycieczka do Owczogrodu

      11 października wszystkie klasy pierwsze wzięły udział w swojej pierwszej szkolnej wycieczce. Odwiedziliśmy Owczogród w miejscowości Rudnica. Na miejscu czekały na nas zajęcia przyrodnicze, plastyczne, ruchowe, sprawnościowe. Dowiedzieliśmy się jak żyją owce, obejrzeliśmy pokaz zaganiania, poznaliśmy zastosowanie owczej wełny. Nie zabrakło zadań do wykonania takich jak dojenie, strzyżenie, karmienie owiec, czy szukanie złotego rana w labiryncie. Na koniec każdy wykonał swoją owieczkę z wełny i plastikowego talerzyka. Całość zwieńczyło ognisko z kiełbaskami, które na świeżym powietrzu smakowały wyśmienicie. Ocena wycieczki: 10/10, z niecierpliwością czekamy na kolejne wyjazdy.

     • Koło informatyczne dla klas 7-8

      10 października odbyły się kolejne zajęcia z wykorzystaniem drukarki 3D. Stworzenie projektu to nie taka prosta sprawa, ale uczestnicy koła świetnie sobie poradzili. Na razie wydrukowaliśmy sfinksa, który kolorem nie przypomina oryginału ale kształtem jak najbardziej. Czas wydruku projektu to kilka godzin więc musicie uzbroić się w cierpliwość aby podziwiać kolejne nasze prace.

     • Przerwa na czytanie

      Tradycyjnie, już kolejny raz, nasza szkoła uczestniczyć będzie w Międzynarodowej akcji „Przerwa na czytanie”. Przeprowadzona zostanie 13.10.2022 r. (czwartek):

      • klasy I-III: strefa czytania odbędzie się w gabinetach lekcyjnych, czytać będą uczennice Zespołu Szkół Odzieżowych, godz. 9.00, do każdej klasy dotrze gość z własną książką.

     • Wybory do Rady Samorządu Uczniowskiego

      5 października w naszej szkole odbyły się wybory do Rady Samorządu Szkolnego. Nasi kandydaci mieli możliwość wcześniejszego zaprezentowania się całej szkole.

      Na korytarzu szkoły rozwieszali plakaty ze swoimi pomysłami i hasłami.

      Uczniowie w klasach głosowali na wybranego kandydata oddając swój głos.

     • Tydzień dla zwierząt w świetlicy

      Pierwszy tydzień października upłynął Świetlikom na wspólnych zajęciach poświęconych zwierzętom.
      4 października to Światowy Dzień Zwierząt. Zabawy, prace plastyczne i techniczne oraz piosenki o zwierzętach przybliżyły dzieciom ważne tematy związane z wrażliwością, opiekuńczością oraz poszanowaniem i miłością do naszych pupili 😊

     • Laboratorium przyszłości – zajęcia kulinarne w klasie 1b

      We wrześniu i październiku korzystaliśmy z pracowni kulinarnej wyposażonej w ramach projektu „Laboratoria przyszłości”. 30 września świętując Dzień Chłopaka mieliśmy okazję dowiedzieć się z jakich produktów powstają gofry oraz samodzielnie je wykonać, natomiast 4 października rozmawialiśmy o zdrowym odżywianiu oraz przygotowywaliśmy pełnowartościowe drugie śniadanie. Dowiedzieliśmy się dlaczego należy jeść owoce i warzywa oraz jak powstaje prawdziwy sok jabłkowy. Eksperymenty sprawiły nam wiele radości a wytwory znikały w mgnieniu oka z kubeczków i talerzy.

     • Archipelag Skarbów - projekt

      W dniach 29-30 września 2022 r. uczniowie klas ósmych wzięli udział w warsztatach profilaktycznych w ramach projektu ARCHIPELAG SKARBÓW przeprowadzonych przez trenerów Fundacji Wychowanie i Profilaktyka.

      Czterogodzinne spotkania przeprowadzone były bardzo dynamicznie w formie multimedialnego „show”, bogatego w quizy, krótkie filmiki i muzykę, co skutecznie zaangażowało młodzież. Podczas warsztatów uczniowie zostali zaczarowani w poszukiwaczy skarbów, którymi są głębokie szczęście, trwała miłość i realizacja w życiu własnych pasji i marzeń. Na spotkaniach młodzież otrzymała konkretne wskazówki, jak radzić sobie z zakochaniem, złością i gniewem, jak budować relacje oparte na zaufaniu i szacunku. Trenerzy omówili także problemy takie jak uzależnienie od seksu i pornografii oraz mechanizmy powodujące uzależnienie od alkoholu i narkotyków. Ważną częścią warsztatów był trening asertywności,

     • Zapraszamy na zajęcia wokalne

      Chętni uczniowie klas 4-8 na zajęciach rozwijających uzdolnienia: Zajęcia wokalne – już we wrześniu korzystali z pomocy zakupionych w ramach Programu Laboratorium Przyszłości. Na zajęciach pod czujnym okiem Pani Dagmary uczniowie przygotowują obecnie repertuar na Dzień Edukacji Narodowej😊

      Koordynator projektu: Justyna Brzezińska

     • Lekkoatletyczne Nadzieje Olimpijskie – Finał Ogólnopolski

      Rewelacyjny występ Wojtka Jurka w finałowych zawodach z cyklu „Lekkoatletyczne Nadzieje Olimpijskie”, które odbyły się 30.09 i 01.10 w Warszawie. Około pół tysiąca zawodniczek i zawodników z całej Polski, w tym 36 lekkoatletów z województwa lubuskiego wyłonionych w drodze eliminacji w zawodach w Gorzowie Wlkp. rywalizowało w dwuboju lekkoatletycznym (jedna konkurencja biegowa i jedna techniczna). Wojtek startował w biegu sprinterskim na 60 m i w skoku wzwyż - pokonał poprzeczkę na wysokości 130 m swoim bardzo dobrym startem uplasował się na bardzo wysokim 4 miejscu. Gratulujemy i życzymy udanych kolejnych startów.

   • WOJEWÓDZKI OŚRODEK METODYCZNY
   • KO w Gorzowie Wlkp.
   • MEiN
   • UM w Gorzowie Wlkp.
   • OKE
  • Biuletyn informacji publicznej
  • Media społecznościowe

   • Czwartek09.02.2023
  • Galeria zdjęć

    brak danych

Nagłówek