• Nowa edycja konkursu o legendach gorzowskich

    Serdecznie zapraszamy do udziały wszystkich uczniów z klas 1-3. Prace można wykonać na lekcji lub w świetlicy i dostawczyć bezpośtrednio do gabinetu 105. We wrzesniu, jak zwykle odbędzie się wernisaż prac w galerii Na mansardzie. Szczegóły poniżej w regulaminie.
    Czytaj więcej
   • Wyślij pączka do Afryki 2022

    W tym roku akcję charytatywną w ramach ogólnopolskiej akcji FUNDACJI KAPUCYNI I MISJĘ wyjątkowo przeprowadziliśmy dopiero w drugiej połowie marca. Doskonałym terminem był Światowy Dzień Wody. Społeczność szkolna włączyła się w działania bardzo aktywnie.
    Czytaj więcej
   • ZBIÓRKA ARTYKUŁÓW ORAZ FUNDUSZY NA RZECZ UKRAINY

    Nasza szkoła prosi o pomoc dla mieszkańców z Ukrainy. Nie chcemy czuć się bezsilni! Dlatego ruszamy ze zbiórką najbardziej potrzebnych rzeczy i artykułów spożywczych! Włączyliśmy się również w zbiórkę Polskiej Akcji Humanitarnej i stale dla wszystkich dostępna będzie skarbonka – SOS UKRAINA.
    Czytaj więcej
   • Światowy Dzień Wody

    Przedsięwzięcie realizowane w ramach projektu SPRWANIE-LOKALNIE-GLOBALNIE
   • „Dom bez strachu”

    Gorzowskie Centrum Pomocy Rodzinie w partnerstwie z Wydziałem Prewencji Komendy Miejskiej Policji realizuje projekt „Dom bez strachu”- działanie jest realizowane w ramach Programu Osłonowego „Wspieranie Jednostek Samorządu Terytorialnego w Tworzeniu Systemu Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie- edycja 2021”. W ramach realizacji projektu przygotowano SPOT DLA DZIECI, link poniżej...
    Czytaj więcej
   • Drodzy Rodzice, Uczniowie, Nauczyciele i Przyjaciele , jest nam niezwyykle miło poinformować, że projekt SPRAWNIE-LOKALNIE-GLOBALNIE złożony przez nas w ramach IV edycji programu Moje miejsce na Ziemi uzyskał dofinansowanie. Zarząd Fundacji ORLEN zdecydował o przyznaniu nam grantu w wysokości 10 000 zł.
    Czytaj więcej
   • Telefon zaufania Rzecznika Praw Dziecka

    Ogólnopolska infolinia dla dzieci i młodzieży oraz ich opiekunów POMAGAMY (800 800 605) od 1 listopada br. zastąpiona została telefonem zaufania Rzecznika Praw Dziecka. Nowy bezpłatny numer, pod którym dzieci i młodzież mogą otrzymać wsparcie psychologiczne, to 800 12 12 12. Telefon i czat internetowy są czynne przez całą dobę, siedem dni w tygodniu. Czat nie wymaga logowania oraz instalowania żadnej aplikacji. Połączenia telefonicznie nadal pozo
    Czytaj więcej
   • Emp@tyczna klasa

    Nasza szkoła bierze udział w projekcie i w każdym miesiącu realizuje inną misję.
  • Aktualności

     • „WIOSNA – CIEPLEJSZY WIEJE WIATR, WIOSNA – ZNÓW NAM UBYŁO LAT!”

      Takie właśnie słowa dawnej piosenki Skaldów towarzyszyły nam z okazji powitania Wiosny. Gdyż tradycyjnie, jak co roku cała nasza społeczność szkolna cieszy się na tę upragnioną porę roku.

      Wydarzenie zostało poprzedzone informacją plakatową (na tablicy biblioteki i w pokoju nauczycielskim) oraz tradycyjnie poprzez ogłoszenie zamieszczone w Librusie.

     • Wyślij pączka do Afryki 2022

      W tym roku akcję charytatywną w ramach ogólnopolskiej akcji FUNDACJI KAPUCYNI I MISJĘ wyjątkowo przeprowadziliśmy dopiero w drugiej połowie marca. Doskonałym terminem był Światowy Dzień Wody. Społeczność szkolna włączyła się w działania bardzo aktywnie.

      Zamawialiśmy pączki dla całych klas i kupowaliśmy słodkości na zorganizowanym kiermaszu. Były tam pączki podarowane na akcję z Cukierni Śnieżka, kilka pączków podarowanych przez Cukiernię Jutrzenka oraz wyroby domowe naszych uczniów i ich rodziców.

     • Rekrutacja do klas pierwszych

      ZAPRASZAMY NA WIRTUALNY SPACER
      PO NASZEJ SZKOLE

      REKRUTACJA DO KLAS PIERWSZYCH NA ROK SZKOLNY 2022/2023

      Rekrutacja rozpoczyna się 14.03.2022 r. i trwa do 13.04.2022 r.

      Wypełnienie wniosku następuje przez stronę E-Urząd

     • WIRTUALNE PODRÓŻE 2B

      W piątek 25 marca uczniowie kl. 2b w ramach realizowanego projektu " Wirtualne podróże" - Uczestniczyli w lekcji na żywo z Panią Sabiną Piłat - autorką projektu. Tym razem podążaliśmy śladami pór roku na świecie. Zwiedziliśmy Maderę, wyspę nazywaną wiecznej wiosny. Wiemy już, jaką musimy pokonać odległość, aby cieszyć się jej ciepłym klimatem. Okazało się, że nie we wszystkich krajach są cztery pory roku. Na przykład w Indonezji jest pora deszczowa i sucha. Nauczyliśmy się rysować krokusa, który zwiastuje wiosnę. To były wspaniałe chwile.

     • Dni Patrona Szkoły

      W dniach 21.03-25.03.2022 r. w naszej szkole obchodzono Dni Patrona Szkoły- Tadeusza Kościuszki.

      Świetlica szkolna z tej okazji przygotowała prezentację multimedialną, na którą zaproszono uczniów klas I-III. Podczas prezentacji uczniowie mogli poznać wydarzenia z życia patrona oraz jego zasługi w odzyskaniu niepodległości przez Polskę.

     • Bawimy się w teatr.

      Uczniowie klasy II b w ramach omawiania tekstu " Bajka o smoku, królu, królewnie, rycerzu i ... nie zgadniecie, o kim jeszcze" przygotowali kukiełkowe przedstawienie. Zanim jednak doszło do pokazu konieczne było stworzenie odpowiednich rekwizytów, scenografii i bohaterów. Dzieci poradziły sobie z tym zadaniem znakomicie! W ruch poszły kredki, nożyczki, taśma klejąca… i już po chwili na stolikach spoczęli kolorowi bohaterowie i barwna scenografia. Wreszcie aktorzy zajęli miejsca na scenie, w grupach przybliżyli zaproszonym widzom z I b przygody swoich bohaterów. Emocje, zarówno wśród występujących, jak i widowni, były ogromne! Wszystkie spektakle zakończyły się gromkimi brawami. Przedstawienie obejrzeli również przyszli uczniowie naszej szkoły, którzy dziś odwiedzili naszą szkołę.

     • Dzień Przyjaźni Klasowej w klasie 3b

      Idzie wiosna, wszędzie dookoła porządki. My postanowiliśmy sprawdzić i uporządkować nasze klasowe relacje. Spisaliśmy ponownie Klasowy kodeks zachowania i podjęliśmy się wykonania przeróżnych zadań, działając wspólnie w wylosowanych grupach.

      Na starcie stawiły się 4 drużyny:

      DRUŻYNA KOLEŻEŃSKA

     • Warsztaty literackie klas trzecich

      W środę 16 marca uczniowie klas trzecich uczestniczyli w warsztatach literackich “Zagadki detektywistyczne z Lassem i Mają”. Spotkanie on-line na podstawie książki “Tajemnica diamentów” z serii Biuro Detektywistyczne Lassego i Mai przypadło naszym uczniom do gustu. Brali czynny udział w zajęciach i…

     • Święto Matematyki w II b

      Liczby jak wiecie są wszędzie: w domu, na ulicy, w urzędzie. W sklepie, w pralni i w lesie, w kalendarzu, rozkładzie autobusów, godzinach na zegarze. W dawnych i nowych wiekach i w cenach na bazarze. W Twoim wzroście i wadze, w wielkości słonia i mrówki, w długości rzeki i drogi do szkoły oraz wartości złotówki.

     • NA POMOC UKRAINIE

      Bardzo, bardzo dziękujemy wszystkie przyniesione artykuły pierwszej potrzeby i za przybory szkolne.

      Akcja cieszy się ogromnym zainteresowaniem, zaangażowali się w nią nie tylko uczniowie szkoły, ale także rodzice, nauczyciele, pracownicy szkoły oraz mieszkańcy Gorzowa Wlkp. i okolic nie związani z naszą szkołą. Jesteśmy pod ogromnym wrażeniem tego, ile udało nam się dzięki Wam zebrać przez te dwa tygodnie. Dziękujemy!

     • Emotikonkowe Pożeracze Smutków

      Pierwsze Emotikonkowe Pożeracze Smutków w ramach akcji "SZYJEMY DLA UKRAINY" właśnie do mnie dotarły. 😍

      Zapraszam wszystkich chętnych do szycia.

      Wspólnie możemy uszyć wiele DOBRA. 💙💛

      Gotowe polarkowe podusie pożerające wszelkie smutki, proszę dostarczać do sali 105.

      GARŚĆ INFORMACJI DLA NOWYCH WOLONTARIUSZY chcących dołączyć do inicjatywy SZYCIA DOBRA

     • Wspólnie czyńmy DOBRO

      Szanowni Państwo,

      w związku z dynamicznie zmieniającą się sytuacją dotyczącą przybywających do nas uchodźców, I Liceum Ogólnokształcące im. Tadeusza Kościuszki w Gorzowie Wielkopolskim przygotowuje się do przyjęcia 250 gości z Ukrainy uciekających przed wojną.

      W związku z tym prosimy o wsparcie dla w/w szkoły w postaci rzeczowej.

     • Tłusty Czwartek - słodki i pachnący dzień w naszej szkole

      Tłusty Czwartek to ulubiony dzień naszych szkolnych Świetlików. 24 lutego 2022 roku dzieci z niecierpliwością czekały na czas, w którym będą mogli kontynuować tą słodką tradycję związaną z zakończeniem karnawału.

      Pieczenie pączków jest wyższą szkołą sztuki kulinarnej, dlatego pączki zostały zamówione dla Świetlików w cukierni, natomiast my zabraliśmy się za pieczenie donutów - mini pączków amerykańskich tak zwanych pączków z dziurką. Od godzin przedpołudniowych w całej szkole można było wyczuć przepiękny zapach wypieków. Mali kucharze dowiedzieli się co jest potrzebne do przygotowania ciasta. Uczniowie nie mogły doczekać się momentu gdy ich pączusie będą gotowe.

     • Nagrody rozdane.

      Finał konkursu „Jestem bezpieczny w sieci” odbył się 2 marca br. w szkolnej bibliotece. Na konkurs nadesłano wiele prac: filmy, plakaty, oraz programy w Scratchu. Treść każdej pracy konkursowej nawiązywała do bezpieczeństwa w Internecie w różnych aspektach. Przyznano sześć nagród w dwóch kategoriach, które wręczyła pani dyrektor Beata Szmit:

     • ZBIÓRKA ARTYKUŁÓW ORAZ FUNDUSZY NA RZECZ UKRAINY

      Nasza szkoła prosi o pomoc dla mieszkańców z Ukrainy.

      Nie chcemy czuć się bezsilni!

      Dlatego ruszamy ze zbiórką najbardziej potrzebnych rzeczy i artykułów spożywczych! Włączyliśmy się również w zbiórkę Polskiej Akcji Humanitarnej i stale dla wszystkich dostępna będzie skarbonka – SOS UKRAINA.

      Każda forma pomocy jest dobra i wskazana.

     • ŚWIĘTO ZAKOCHANYCH, CZYLI WALENTYNKI W SP10

      Jak co roku w naszej szkole w lutym, obchodziliśmy Dzień Zakochanych. Dlatego z tygodniowym wyprzedzeniem zamieszczono dwukrotnie w Librusie specjalne ogłoszenie dotyczące realizacji tego święta.

      Naszą szkolną tradycją jest już od wielu lat … poczta walentynkowa!

      W tym roku również do specjalnej skrzynki pocztowej, uczniowie klas 2-4 wrzucali swoje walentynki, by w poniedziałek (14 lutego) opiekunka SU Hanna Słodowska, mogła adresatom je dostarczyć. Skrzynka została umieszczona przy wejściu do szkoły, pod tablicą, która z tej okazji została przystrojona przez panie ze świetlicy walentynkowymi serduszkami.

   • WOJEWÓDZKI OŚRODEK METODYCZNY
   • KO w Gorzowie Wlkp.
   • MEiN
   • UM w Gorzowie Wlkp.
   • OKE
  • Biuletyn informacji publicznej
  • Media społecznościowe

   • Wtorek24.05.2022
  • Galeria zdjęć

    brak danych