W związku z przekazaniem realizacji zadania pomocy materialnej dla uczniów o charakterze socjalnym z Wydziału Edukacji do Gorzowskiego Centrum Pomocy Rodzinie w Gorzowie Wielkopolskim, podajemy Państwu link z dostępem do wszystkich informacji oraz uchwałę nr XXXVIII/682/2021 Rady Miasta Gorzowa Wielkopolskiego z dnia 23 czerwca 2021 r. w sprawie uchwalenia regulaminu udzielania pomocy materialnej o charakterze socjalnym dla uczniów zamieszkałych na terenie Miasta Gorzowa Wielkopolskiego oraz upoważnienia Dyrektora Gorzowskiego Centrum Pomocy Rodzinie w Gorzowie Wielkopolskim do prowadzenia postępowań w sprawach świadczeń pomocy materialnej o charakterze socjalnym dla uczniów zamieszkałych na terenie miasta Gorzowa Wielkopolskiego.
W ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 nasza szkoła zrealizowała szereg projektów czytelniczych skierowanych do uczniów klas 1-3 oraz młodzieży.
W klasach 1-3 odbywały się comiesięczne spotkania, podczas których nauczyciele czytali wybrane książki na dywanie, co sprzyjało budowaniu pozytywnych nawyków czytelniczych.
Współpracowaliśmy z Biblioteką Pedagogiczną Wojewódzkiego Ośrodka Metodycznego w Gorzowie Wielkopolskim, organizując warsztaty pt. „W magicznym świecie książek” oraz „O kłamstwie i jego skutkach”.
W klasach przeprowadzono pogadankę na temat „Dlaczego warto czytać”, mającą na celu podkreślenie znaczenia czytelnictwa w życiu codziennym.
Wszystkie klasy 1-3 wzięły udział w akcji „Przerwa na czytanie”, promującej wspólne czytanie w szkole.
Samorząd szkolny czytał wybrane książki w klasach 1-3, zachęcając młodszych uczniów do sięgania po literaturę.
Zorganizowaliśmy również „Dzień głośnego czytania” połączony z Dniem Empatii, który miał na celu rozwijanie empatii poprzez literaturę.
Dzięki tym inicjatywom nasza szkoła stała się miejscem, gdzie czytelnictwo jest promowane i wspierane na różnych płaszczyznach.
Nauczyciele edukacji wczesnoszkolnej