• DZIEŃ ZIEMI

• Nasza społeczność szkolna wspólnie świętowała Dzień Ziemi i z tej okazji uczniowie klas I-III przygotowali spotkania klasowe. Były zabawy, gry, quizy, prezentacje, muzyka, piosenka no i oczywiście bardzo aktywne zajęcia- sadzenie kwiatów, segregacja śmieci i  stworzenie kodeksu MAŁEGO EKOLOGA. Prace plastyczne z okazji DNIA ZIEMI, które zostały pokazane przed konkursem dotyczyły nadmiernej produkcji plastiku i konsekwencji tego dla środowiska i ludzi.  Klasy I-III świętowały Dzień Ziemi, dzieci przygotowali plakaty zachęcające do dbania o środowisko naturalne. Ozdobiły one  sale lekcyjne, będąc jednocześnie takim przypomnieniem, że Dzień Ziemi powinien trwać przez cały rok.

Joanna Mazurkiewicz

• Zaproszenie na festyn

• Zapraszamy serdecznie na rodzinny festyn, który odbędzie się dnia 25 maja 2024 roku, od godz. 10.00, na boisku szkolnym przy SP10 .

Na uczestników czekać będą liczne atrakcje!

Przyjdźcie i spędźcie z nami wspaniałe rodzinne chwile pełne radości i zabawy!

• AKCJA ŻONKILE W NASZEJ SZKOLE

• #Łączy nas pamięć

AKCJA ŻONKILE W NASZEJ SZKOLE

Po raz kolejny uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Akcji Żonkile organizowanej przez Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN w Warszawie. Celem akcji jest propagowanie wiedzy na temat Powstania w getcie warszawskim i upamiętnienie bohaterstwa walczących.

Dlaczego żonkile? Marek Edelman, jeden z przywódców Powstania, co roku składał w miejscach pamięci związanych z zagładą Żydów bukiet żółtych kwiatów – często właśnie żonkili. Kwiaty te symbolizują pamięć, szacunek i nadzieję. Kwitną w tym samym czasie, gdy obchodzona jest rocznica Powstania.

Akcji od początku towarzyszy hasło „Łączy nas pamięć”, które podkreśla siłę wspólnoty, znaczenie solidarności, potrzebę dialogu ponad podziałami. Pamięć o przeszłości jest jedną z nadrzędnych wartości, które nas jednoczą i nadają nam wspólną tożsamość.

W ramach tegorocznej akcji uczniowie poznali historię Powstania, jego głównych bohaterów. Na lekcjach języka polskiego obejrzeli filmy „Takich dwóch, jak nas trzech", „Szuflada” i „Zdążyć przed Panem Bogiem". Została im także przedstawiona prezentacja, która powstała w oparciu o materiały przygotowane dla nauczycieli na stronie Muzeum POLIN.

Uczniowie klas 4 i 5 na lekcjach plastyki wykonali symboliczne papierowe żonkile, a uczniowie klas 6-7 stworzyli symboliczne plakaty. Cała społeczność szkolna mogła również zapoznać się z okolicznościową gazetką, która przyczyniła się do tego, że cała społeczność szkolna mogła bliżej poznać historię i uczcić pamięć ofiar Holocaustu.

Na podsumowanie akcji w naszej szkole wszyscy przyszli ubrani na żółto z przypiętym żonkilem.

Nasza szkoła otrzymała oficjalne podziękowania z Muzeum POLIN w Warszawie.

Tekst i foto: nauczyciele języka polskiego oraz plastyki

• Konkursy z okazji Światowego Dnia Ziemi rozstrzygnięte!

• W kwietniu, z okazji obchodów Dnia Ziemi, nasza szkoła zorganizowała szereg atrakcyjnych wydarzeń, które miały na celu podkreślenie ważności ochrony środowiska naturalnego oraz propagowanie proekologicznych postaw wśród naszej społeczności szkolnej.

Jednym z głównych wydarzeń był szkolny konkurs plastyczny na plakat, w którym udział wzięli uczniowie z różnych klas. Konkurs cieszył się ogromnym zainteresowaniem, a prace dostarczone przez uczniów przerosły nasze oczekiwania pod względem kreatywności i zaangażowania. Po długich obradach jury wyłoniło laureatów, którym serdecznie gratulujemy!

Kolejnym emocjonującym wydarzeniem było przeprowadzenie szkolnego Quizu ekologicznego. Uczniowie zmierzyli się z pytaniami dotyczącymi ochrony środowiska i problemów ekologicznych. Po zaciętej rywalizacji, wyłoniono zwycięzców, którym również serdecznie gratulujemy!

Dziękujemy wszystkim uczestnikom za aktywny udział w obchodach Dnia Ziemi oraz za zaangażowanie w propagowanie idei ekologicznych!

Organizatorzy konkursów: Justyna Brzezińska i Alicja Sabino

• Sukces ucznia naszej szkoły!

• Fabian Czerny - uczeń klasy VII b uzyskał tytuł laureata Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z geografii. To ogromny sukces, dzięki któremu będzie przyjęty w pierwszej kolejności do wybranej przez siebie szkoły ponadpodstawowej.

Dla Fabian jest to piękna nagroda za ogromny trud, zaangażowanie i pracowitość. W ciągu ostatnich czerech miesięcy poświęcił wiele czasu na zgłębianie tajemnic geografii, studiowanie map i rozwiązywanie setki zadań.

W środę 8 maja 2024 w Sulęcinie na specjalnie zorganizowanej uroczystości odebrał z rąk Lubuskiego Kuratora Oświaty p. Mariusza Biniewskiego zaświadczenie potwierdzające tytuł laureata.

Gratulujemy wspaniałego sukcesu i liczymy na kolejne w klasie ósmej.

Tekst i foto: A. Sabino

• Akademia z okazji świąt majowych w naszej szkole

• W piątek przed weekendem majowym uczniowe klasy 4a z wychowawczynią p. Barbarą Żakowską, mieli przyjemność poprowadzić akademię z okazji świąt majowych: Konstytucji 3 Maja, Święta Pracy oraz Dnia Flagi Rzeczypospolitej Polskiej.

Chcieliśmy zainteresować kolegów i koleżanki oraz przypomnieć wszystkim, dlaczego są to istotne daty dla naszego narodu. Wspólnie zaśpiewaliśmy hymn, aby podkreślić wartości i symbole ważne dla Polaków.

Dziękujemy wszystkim za przybycie.

Tekst i przygotowanie apelu: B. Żakowska

Zdjęcia: R. Stankiewicz

• Majowe święta w klasach 1-3

• W dniach 30 kwietnia i 6 maja uczniowie klas I – III w ramach szkolnych obchodów Święta Konstytucji 3 Maja wykonali kolorowe Lapbooki.

Lapbook to rodzaj teczki tematycznej, w której dzieci umieściły wiadomości na temat świąt majowych – 1, 2 i 3 maja, symboli narodowych i Polski.

Zorganizowana wystawa cieszyła się sporym zainteresowaniem wśród naszych uczniów.

Elbieta Zapotocka