• Szkolny konkurs on-line dla klas 4-8 "Wodne wyzwania i nie tylko"w ramach projektu finansowanego ze środków Fundacji ORLEN SPRAWNIE - LOKALNIE - GLOBALNIE

     • 1. Konkurs rozegrany zostanie na Quizizz w dniu 15 czerwca 2022 r. na 5 godzinie lekcyjnej.

      2. O godzinie 11:50 zostanie podany na stronie szkoły link do gry wraz z kodem dostępu.

      3. Każdy uczestnik w czasie rejestracji/dołączania do gry, zobowiązany jest do podania imienia, nazwiska oraz klasy, do której uczęszcza.

      4. Każdy uczestnik pracuje samodzielnie.

      5. Gra zostaje uruchomiona o godzinie 12:00 i zakończona o godzinie 12:05.

      6. Wyniki konkursu zostaną podane jeszcze w tym tygodniu, a nagrody wręczone na zakończenie roku szkolnego.

      7. Zakres tematyczny dotyczy zagadnień poruszanych w czasie TEG, Dnia Wody oraz Dnia Ziemi.

       

       

      Organizator Agnieszka Żelazna

     • I MIEJSCE NASZEJ REPREZENTACJI W MIĘDZYSZKOLNYM TURNIEJU KOMUNIKACYJNYM KLAS II

     • We wtorek 31 maja 2022 r. reprezentacja naszej szkoły: Hania Walawender, Oliwier Węgrzyn i Małgosia Wojtkowiak z klasy 2 b wywalczyła I miejsce w XXII Międzyszkolnym Turnieju Komunikacyjnym "Bądź bezpieczny na drodze". Drużyna dzielnie rywalizowała w różnorodnych zadaniach m.in układała puzzle na czas, rozwiązywała krzyżówkę, test czy  rozpoznawała znaki drogowe. Wszystkie konkurencje wymagały dużej wiedzy o ruchu drogowym.

      Elżbieta Zapotocka

     • Konkurs matematyczny klas III - MATEMATYKA I JA

     • W konkursie, który rozpoczął się w pierwszym semestrze, wzięli udział wszyscy uczniowie klas trzecich. W ostatnim etapie uczestniczyło 15 uczniów, po pięciu z każdej klasy. Zmagali się z dziewięcioma bardzo różnymi zadaniami na naprawdę wysokim poziomie trudności. Walczyli dzielnie i nie poddawali się. Ostatecznie wyłoniliśmy zwycięzców konkursu.

      Miejsce I zajęła Malwina Opas z klasy 3c

      Miejsce II zajęła Jagoda idzior z klasy 3b

      Miejsce III zajęli: 

      • Julia Czerniewska uczennica klasy 3b 

      • Hubert Kuciński uczeń klasy 3a 

      Sredrcznie gratulujemy wszystkim uczestnikom !!!

      Agnieszka Żelazna

     • W ostatnim dniu kwietnia , obchodziliśmy Dni Majowe w naszej szkole.

     • Dzień Patriotyczny w klasach 1-3 minął pod barwą biało-czerwoną , z hymnem narodowym na ustach i radością w sercach , że jesteśmy Polakami. Wszystkie klasy z poziomu 1-3 brały czynny udział w lekcjach, wyrażając szacunek do symboli narodowych.

       

      n-l Ewa Strzyżykowska

     • Wycieczka klasy 3b i 3c do Ochli i Zielonej Góry

     • 12 maja uczniowie dwóch klas trzecich, wybrali się na długo wyczekiwaną wycieczkę. Swoją wyprawę rozpoczęli od zajęć muzealnych „Tradycyjne przetwórstwo mleka” w Muzeum Etnograficznym w Ochli. Uczniowie współpracując ze sobą w parach, ale też jako cała grupa, własnoręcznie wyrobili masło oraz maślankę. Korzystali przy tym oczywiście z drewnianej maselnicy, zwanej również kierzynką. Każdy uczestnik biesiady mógł oczywiście skosztować pajdy chleba ze “swoim” masłem, doprawionym dodatkowo oryginalnie przygotowaną solą ziołową. 

      Po takiej staropolskiej uczcie udaliśmy się na zajęcia dedykowane „Widowiskowa Chemia” w Centrum Przyrodniczym będącym częścią Centrum Nauki Keplera. Zajęcia przygotowane dla dzieci były pełne zaskakujących eksperymentów, które miały na celu zachęcić uczniów do zgłębiania tajników chemii. Uczestnicy mieli okazję obserwować, ale nade wszystko samodzielnie doświadczać chemicznych cudów. 

      Po obfitym obiedzie udaliśmy się do Ogrodu Botanicznego, gdzie wspólny spacer i podziwianie znajdujące się tam okazów, zakończyła wspólna zabawa dzieci na magicznym placu zabaw. 

      Na zakończenie naszej wycieczki udaliśmy się ponownie do Centrum Przyrodniczym Keplera, aby uczyć się przez zabawę na interaktywnej wystawie.

      Agnieszka Żelazna

     • Wycieczka klas 8 do Muzeum Spichlerz im. Dekerta

     • W piątek 07.05.2022 r. uczniowie klas VIII ai i VIII di wybrali się pod opieką nauczycieli polonistów do gorzowskiego muzeum na pieszą wycieczkę. W Spichlerzu obejrzeli ekspozycję plakatów Andrzeja Pągowskiego, artysty z którego dziełami spotykaja się najczęściej, gdy rozwiązują zadania egzaminacyjne z języka polskiego. Dowiedzieli się, że Andrzej Pągowski jest autorem blisko 2000 plakatów na temat różnych wydarzeń kulturalnych, jakie odbywały się Polsce na przestrzeni kilku ostatnich dziesięcioleci.

      Przy okazji kulturalnego kontaktu z dziełami Andrzeja Pągowskiego zobaczyli też inne ekspozycje. Obejrzeli eksponaty z czasów Landsberga an der Varte sprzed 100 lat.

      Ciekawa była również pokonkursowa wystawa kolorowych pisanek, wykonanych różnymi technikami. Małe arcydzieła zachwycały precyzją wykonania i rozmaitością wzorów.

      Po takiej żywej lekcji historii bardzo smakowały nam lody, które smakowaliśmy w drodze powrotnej do szkoły. Wycieczka pozwoliła nam odetchnąć od szkolnych ławek, ale też zyskać cenną wiedzę, którą być może wykorzystamy na egzaminie ósmoklasistów.

      Wychowawcy klas 8di i 8ai

     • DNI OTWARTE W GOROZWSKICH SZKOŁACH PONADPODSTAWOWYCH

     • Już wkrótce ósmoklasiści zakończą naukę w szkołach podstawowych i będą musieli wybrać liceum, technikum lub zawodówkę, w których będą się dalej kształcić. Najpierw jednak warto dokładnie zapoznać się z tym co i jaka szkoła ma do zaoferowania. Wszystko po to, by wybrać dla siebie najwłaściwszą.

      W kwietniu tegoroczni absolwenci naszej szkoły wraz z wychowawcami zapoznali się z ofertą edukacyjną gorzowskich szkół ponadpodstawowych na nowy rok szkolny 2022/2023.

      W czasie „Dni Otwartych" mieli okazję obejrzeć szkoły, sprawdzić w jakich warunkach przebiega nauka i poznać dyrekcję szkoły, nauczycieli i uczniów.

      Samorząd Uczniowski oraz nauczyciele przygotowali dla tegorocznych absolwentów moc atrakcji, dzięki którym pobyt u szkołach średnich był nie tylko spacerem, ale również ciekawym doświadczeniem. Uczniowie mieli możliwość zobaczyć jak wybrana placówka wygląda od środka i jak funkcjonuje oraz zadać pytania dotyczące oferty edukacyjnej danej szkoły na zbliżający się nowy rok szkolny 2022/2023.

      Wychowawcy klas ósmych

     • Miłość motywem przewodnim akcji Żonkile 2022

     • 19 kwietnia przypada rocznica wybuchu powstania w getcie warszawskim – największego zbrojnego zrywu Żydów podczas II wojny światowej, a zarazem pierwszego powstania miejskiego w okupowanej Europie. Tego dnia Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN organizuje corocznie akcję społeczno-edukacyjną Żonkile, w którą w tym roku także po raz kolejny włączyła się również nasza szkoła.

      Dla uczniów klas VI - VIII, w ramach działań projektowych, zostały zorganizowane:

      • lekcje języka polskiego o powstaniu w getcie warszawskim, na których uczniowie poznawali opowiadanie "Prawdziwi przyjaciele", które przypomina znaną prawdę, że prawdziwych przyjaciół poznajemy w biedzie,

      • wspólne wykonywanie papierowych żonkili oraz plakatów upamiętniających rocznicę wybuchu powstania w getcie warszawskim,

      • tematyczna wystawa edukacyjna ora wystawa prac uczniów.

      Akcję zorganizowali nauczyciele języka polskiego i plastyki.

      Koordynator akcji: Justyna Brzezińska

     • Akcja BohaterOn w Twojej szkole 2022 - podsumowanie

     • Nasza szkoła wzięła po raz drugi udział w ogólnopolskiej kampanii o tematyce historycznej BohaterOn - włącz historię! Za udział w akcji BohaterON w Twojej Szkole otrzymaliśmy podziękowania i pamiątkowe dyplomy dla koordynatorów akcji w naszej szkole.

      Kampania  miała na celu upamiętnienie i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego, a także promocję historii Polski XX wieku oraz kształtowanie postaw patriotycznych.

      Uczniowie obejrzeli przygotowany przez organizatorów film edukacyjny „Co za historia – Powstanie Warszawskie”. Uczestniczyli w lekcjach historii poświęconych Powstaniu Warszawskiemu, poznawali sylwetki powstańców, wzbogacali wiedzę przekazem słownym, fotograficznym i muzycznym.  W ramach projektu uczniowie przygotowali klasowe albumy z podziękowaniami i życzeniami dla żyjących Powstańców Warszawskich. Projekt przybliżył uczniom  rzeczywistość powstańczej Warszawy, zachęcił też do samodzielnego poszukiwania informacji. 

       

      Tekst: Justyna Brzezińska

       

     • ŚWIĘTUJEMY Z BIAŁO-CZERWONĄ FLAGĄ

     • Specjalnie powołana Komisja wyłoniła zwycięzców Szkolnego Konkursu na wykonanie FLAGI państwowej w ramach uczczenia Świąt Majowych (Pracy, Flagi i Konstytucji ). Było to kolejne do wykonania zadanie Samorządu Uczniowskiego.

      Oto wyniki konkursu:

      Zwyciężyła flaga klasy 5b (dużych rozmiarów i bardzo pracochłonna). Gratulujemy!

      Za kreatywność i staranne wykonanie, wyróżnienia przyznano również klasom:

      4b - wykonawcy : Wojtek i Karol Rodzoch;

      4c - wykonawca - Natasza Pieńczykowska

      7d - praca zbiorowa- oryginalny pomysł (z nakrętek)

      3b - praca zbiorowa -”informacyjna”

      7b - praca zbiorowa

      Łącznie wykonano 11 flag.

      Dziękujemy również pozostałym klasom za podjęty trud: 5a, 7c, 8a, 8e. Jedna flaga anonimowa.

      Przedstawicieli Laureatów konkursu (zwycięzcę i wyróżnionych ) poprosiliśmy o przybycie 12 maja, w środę do biblioteki, a następnie do holu, gdzie w obecności pani wicedyrektor Sylwii Głąb wręczono, na tle wykonanych flag, stosowne dyplomy i słodkości.

      O czym informuje Wasz Samorząd Uczniowski z koordynatorem przedsięwzięcia.

     • EMOTIKONKOWE POŻERACZE SMUTKÓW- Szyjemy dobro dla Ukrainy

     • Maj dopiero się rozpoczął, a klasa 3b zrealizowała we współpracy z uczniami z innej klasy swoją majową misję. W domu z rodzicami, na szkolnych warsztatach, czy też w czasie zajęć, szyliśmy DOBRO. 

      W ten sposób powstały 24 Poduszkowe Pożeracze Smutków, które w dniu 9 maja otrzymali od nas uchodźcy z Ukrainy przebywający w naszym mieście. 

      Mamy nadzieję, że dzięki nim i sercu oraz pozytywnej energii włożonej w uszycie tych Emioikonkowych Pożeraczy, wszystkie smutki i smuteczki zostaną natychmiast pożarte, zanim zdążą się rozgościć u któregokolwiek z obdarowanych.  

      Serdecznie dziękuję wszystkim zaangażowanym w akcję.

      Agnieszka Żelazna

     • Podsumowanie szkolnych konkursów rozegranych w ramach działań rozpoczętych w TEG

     • W dniu 05.05.2022 r. zostały wręczone nagrody w ramach różnych działań projektowych. 
      Oto lista nagrodzonych osób:

       

      TEG

      • Julian Ciepłuch 3a

      • Sebastian Kolasiński 3c

      • Julia Czerniewska 3b

      GLOBALNY EKO DETEKTY


      • Lena Chrostek 7b

      Wodne Wyzwania

      • Nikodem Rybicki  5b I miejsce 

      • Amelia Szczutkowska 5b II miejsce   

      •  Aleksandra Pietrzak 5b II miejsce  

      •  Lena Bartłomowicz  5b II  miejsce  

      •  Izabela Chlebowska 5b III miejsce  

      • Wiktoria Tuczyńska  5a IV miejsce 

      • Fabian Andrzejewski 5a IV miejsce

      • Zosia Libelt 5a IV miejsce 

      Wszystkim uczniom serdecznie gratulujemy !!!

      Agnieszka Żelazna

     • Wyniki szkolnego konkursu z języka angielskiego

     • W kwietniu odbył się w naszej szkole konkurs dla uczniów klas VII i VIII. Zadaniem uczestników było przeczytanie lektury w języku angielskim pt. The Adventures of Tom Sawyer. Następnie uczniowie pisali test sprawdzający ich wiedzę na jej temat.

      Mam przyjemność ogłosić zwycięzców szkolnego konkursu czytelniczego z języka angielskiego.

      III miejsce zajęli ex aequo: Hanna Kwiatkowska (kl. 7C), Maria Bonkowska (kl. 8D), Lena Chrostek (kl. 7B), Eryk Białkowski (kl. 7A),

      II miejsce zajęła Wiktoria Kibał (kl. 8B),

      I miejsce zajęła Oktawia Deluga (kl. 8C).

      Serdecznie gratuluję wszystkim uczestnikom! Sam udział w konkursie świadczy o Waszej chęci rozwoju i doskonalenia znajomości języka angielskiego. Brawo! Życzę dalszych sukcesów!

      Karolina Herman-Lewy

    • Ważne informacje

    • Pomoc materialna dla uczniów

     W związku z przekazaniem realizacji zadania pomocy materialnej dla uczniów o charakterze socjalnym z Wydziału Edukacji do Gorzowskiego Centrum Pomocy Rodzinie w Gorzowie Wielkopolskim, podajemy Państwu link z dostępem do wszystkich informacji oraz uchwałę nr XXXVIII/682/2021 Rady Miasta Gorzowa Wielkopolskiego z dnia 23 czerwca 2021 r. w sprawie uchwalenia regulaminu udzielania pomocy materialnej o charakterze socjalnym dla uczniów zamieszkałych na terenie Miasta Gorzowa Wielkopolskiego oraz upoważnienia Dyrektora Gorzowskiego Centrum Pomocy Rodzinie w Gorzowie Wielkopolskim do prowadzenia postępowań w sprawach świadczeń pomocy materialnej o charakterze socjalnym dla uczniów zamieszkałych na terenie miasta Gorzowa Wielkopolskiego.

     http://gcprgorzow.pl/pomoc-materialna-dla-uczniow/

     uchwala_w_sprawie_stypendiow.pdf

Nagłówek