• Pomagamy zwierzętom ze schroniska

          • Zapraszamy do udziału w akcji na rzecz Schroniska dla zwierząt w Dobiegniewie. Celem akcji jest zbiórka mokrej karmy dla zwierząt.

            Akcja trwa od 25.09 do 03.10.2023 r.

            4 października obchodzimy Światowy Dzień Zwierząt, właśnie w tym dniu, przekażemy karmę pracownikowi ww. schroniska.

            Opiekunowie SKW

          • Akcja charytatywna Pola Nadziei 2023/2024

          • Gorzowskie Hospicjum Św. Kamila po raz 18 realizuje kampanię Pola Nadziei.

            Akcja przypomina społeczeństwu o potrzebach hospicjów, propaguje wolontariat, a kwitnące wiosną pola żonkili wyrażają nadzieję i solidarność z osobami chorymi terminalnie i ich rodzinami.

            Jak co roku Hospicjum Św. Kamila w ramach kampanii zbiera niezbędne do funkcjonowania fundusze poprzez dystrybucję cebulek żonkila.Nasza szkoła po raz kolejny weźmie udziału w tej charytatywnej akcji.

            Pole Nadziei powstanie na trawniku szkolnym za naszą wiatą rowerową.

            Szkolne Koło Wolontariatu ma już przygotowany dla każdej klasy pakiecik sadzonek.

            To dobrzy ludzie swoim przykładem, zaangażowaniem i postawą sprawiają, że Pola Nadziei zakwitają na wiosnę, a Hospicjum kontynuuje swą misję opieki i pomocy.

            ZAPRASZAMY DO  UDZIAŁU W TEJ SZCZYTNEJ AKCJI!

            Opiekunowie SKW

          • Zbiórka wyprawek szkolnych dla dzieci z Syrii i Libanu

          • Szkolne Koło Wolontariatu pragnie zaprosić uczniów i rodziców naszej szkoły do włączenia się w akcję wspierania dzieci z państw ogarniętych kryzysem – Syrii i Libanu, przebiegającą pod hasłem „Kolega-koledze”. Jest to ogólnopolska akcja organizowana przez Caritas Polska polegająca na zbiórce przyborów szkolnych dla dzieci z tych państw.

            Będziemy zbierali: m.in. nowe kredki, farby, zeszyty, bloki, piórniki, pisaki, plastelinę, przybory piśmiennicze, artykuły plastyczne itd.Dary można przynosić do wychowawców poszczególnych klas do 13 października 2023 r.

            Koordynator akcji w SP10 Justyna Brzezińska

          • Dzień Chłopaka w naszej szkole

          • W piątek, 29 września obchodzimy w naszej szkole Dzień Chłopaka pod hasłem "Dzień Krawata". Z tej okazji kto w krawat przyjdzie ubrany, nie będzie pytany! Zachęcamy do "wygrzebania" krawatów z szafy, bo warto.

          • Sprzątanie świata - Polska

          • 18 września 2023 roku w Szkole Podstawowej nr 10 z oddziałami integracyjnymi w Gorzowie Wielkopolskim zaczynamy trzydziesty finał Akcji Sprzątanie świata!

            Kolejny raz Fundacja Nasza Ziemia koordynuje największą polską akcją ekologiczną: Sprzątanie świata - Polska, która przebiegała pod hasłem: Sprzątanie świata łączy ludzi.

            W Akcji wzięli udział nasi uczniowie klas I - VIII oraz nauczyciele, stacjonarnie i na wyjeździe.

            To absolutnie fantastyczne, że tak wiele osób w tym roku planuje posprzątać swoją najbliższą okolicę z zalegających w naturze śmieci. Celem akcji jest promowanie nie śmiecenia, edukacja odpadowa oraz inicjowanie działań, dzięki którym zmniejszy się nasz negatywny wpływ na środowisko naturalne. Opiekunami sprzątania na miejscu były: Renata Wiśniowska- Kallio, Joanna Śluborska, Jolanta Ciuksza i Agnieszka Jędrzejczak.       

            W tym ważnym dla środowiska dniu klasy 5b, 6b i 6c wraz z opiekunami Anną Kopeć, Iwoną Kołodziejczyk, Witoldem Łubieńskim oraz Moniką Kosakowską uczestniczyli w wycieczce edukacyjnej do Leśnictwa Witnicy. Uczniowie z ogromnym zapałem oczyszczali las z odpadów. Z chęcią spacerowali i obcowali z przyrodą. Po posprzątaniu okolicy wszyscy zasiedli do jedzenia kiełbasek i pianek upieczonych na ognisku. Był również czas na zabawy na placu zabaw, wspólne rozmowy, integrację między klasową oraz spacer. Wszyscy wrócili szczęśliwi i dumni z wykonanego zadania.

            Wielkie zielone serce dla Was! 

            Każdy posprząta kawałek, RAZEM posprzątamy całą Polskę.

            Renata Wiśniowska- Kallio i Monika Kosakowska

             

          • WYJŚCIE DO TEATRU

          • W ramach tegorocznej edycji Miejskiego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Narkomanii na lata 2023 -2026, uczniowie klas 7 i 8 wybrali się wraz ze swoimi wychowawcami do teatru im. Juliusza Osterwy na spektakl pt. "Sam, czyli przygotowanie do życia w rodzinie" w reżyserii Pawła Paszty.

            Uczniowie z zainteresowaniem śledzili losy 13-letniego chłopca, który stanął w obliczu rozwodzących się rodziców.

            Była to mądra, a zarazem zabawna i ciepła powieść. Poruszająca problem wybaczania, zranienia, miłości oraz pierwszego zauroczenia wśród nastolatków.

            Wychowawca klas 8bi

          • Dzień Kropki w klasach I-III

          • 15 września obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Kropki. To święto kreatywności, dzień, w którym skupiamy się na rozwoju swoich talentów, pasji. W tym dniu nie mogło zabraknąć kreatywnych zajęć. Byliśmy więc poszukiwaczami zaginionych kropek i braliśmy udział w grze terenowej, tworzyliśmy dzieła sztuki pod hasłem „Kropka w roli głównej”, a także przygotowywaliśmy „Kropkowe zdrowe śniadanie”. Nie zapomnieliśmy także już tradycyjnie o zdjęciach w kropkowej fotobudce. To był bardzo udany dzień. Dziękujemy za pomoc starszym koleżankom z samorządu uczniowskiego.

            Angelika Błędzińska

          • Nasze Lekkoatletyczne Nadzieje Olimpijskie

          • W dniach 31.08 – 1.09 na stadionie miejskim w Toruniu odbył się II Ogólnopolski Finał Lekkoatletycznych Nadziei Olimpijskich. Do Torunia zjechało się ok. 1000 zawodników z 16 województw, którzy zostali wyłonieni podczas czerwcowych eliminacji. Zawodnicy startowali w dwuboju lekkoatletycznym w kategorii U12 z roczników 2012 i 2013.Wśród tak licznego grona młodych sportowców znalazło się dwoje naszych uczniów Amelia Taube i Oliwer Maśluk, którzy ostatnie dni wakacji spędzili bardzo aktywnie i pracowicie. Amelka startowała w biegu na 300 m. i skoku wzwyż, a Oliwer startował w biegu na 60 m. i skoku wzwyż. Swoimi wynikami przyczynili się do uzyskania przez reprezentację naszego województwa wysokiego 4 miejsca. Projekt „Lekkoatletyczne Nadzieje Olimpijskie” ma na celu stworzenie cyklu ogólnopolskich i ogólnodostępnych zawodów sportowych dla dzieci, które na co dzień nie biorą udziału w rywalizacji sportowej. Ma on na celu zachęcić dzieci do uprawiania sportu. Cykl jest współfinansowany przez Ministerstwo Sportu i Turystyki oraz Ministerstwo Edukacji i Nauki.

            Naszym lekkoatletom gratulujemy i życzymy dalszych udanych startów!

            Agnieszka Jędrzejczak

          • WYBORY DO SAMORZĄDU CZNIOWSKIEGO – Twój głos, twój wybór, nasza szkoła!

          • Serdecznie zapraszamy wszystkich chcących mieć wpływ na to, co dzieje się w naszej szkole oraz osoby z głową pełną pomysłów na zmiany. 

            WAŻNE TERMINY:

            - zgłaszanie kandydatów do 11.09.2023 roku (do opiekuna SU),

            - przygotowanie plakatów, ulotek, informacji o kandydatach do 11.09.2023,

            - kampania wyborcza od 11.09.2023 do 19.09.2023,

            - wybory do samorządu uczniowskiego 20.09.2023 roku według wcześniej podanego harmonogramu.

            Wszelkie informacje na temat wyborów można uzyskać u Pani Beaty Siwek – opiekuna SU.

          • ZBIERAMY NAKRĘTKI = POMGAMY

          • Z nowym rokiem szkolnym nakręcamy się na pomaganie.

            Informujemy, że nadal zbieramy plastikowe nakrętki dla mieszkanki Gorzowa Wielkopolskiego -Wiktorii Kalińskiej, która potrzebuje wsparcia, by móc kontynuować rehabilitację.

            Razem możemy więcej.

            Przyjmiemy każdą ilość plastikowych nakrętek.

            Razem mamy wielką moc, by pomagać!

            Tekst: Justyna Brzezińska

          • AKCJA LIDL – TALENCIAKI

          • Drodzy Uczniowie, Rodzice, Przyjaciele naszej szkoły!!!

            Nasza szkoła bierze udział w drugiej edycji akcji Lidl „Szkoły Pełne Talentów”, która ma na celu pokazanie społeczeństwu, że robiąc codzienne zakupy, można przyczyniać się do tworzenia lepszych warunków do kształcenia i rozwoju dzieci. W ramach akcji zostanie przekazany dzieciom z polskich szkół sprzęt sportowy i elektroniczny najwyższej jakości.

            Akcja trwa do 1.09.2023r. i będzie polegała na przekazywaniu Talenciaków (specjalnych kuponów) na rzecz wybranej szkoły. Talenciaki będą wydawane w okresie trwania akcji we wszystkich sklepach stacjonarnych Lidl za każde 50 zł wydane na zakupy zawierające minimum jeden owoc lub warzywo.

            Talenciaki będzie można aktywować na stronie lidl.pl/Szkoly wykorzystując kod numeryczny lub skanując z nich unikalny kod QR i przypisując je do Szkoły Podstawowej nr 10 w Gorzowie Wielkopolskim. Można również przekazać Talenciaki w tradycyjnej formie do pudełek umieszczonych w szkole.

            Na stronie internetowej szkoły zamieszczamy zdjęcia sprzętu sportowego i pomocy naukowych, które zakupiliśmy za Talenciaki zgromadzone w pierwszej edycji akcji „Szkoły Pełne Talentów” w 2022r.

            Dzięki wielkiemu zaangażowaniu uczniów, rodziców i pracownikom szkoły nasza placówka wzbogaciła się o:

            - zestaw 12 rakietek do tenisa stołowego i 140 piłeczek,

            - 24 zegary edukacyjne dla uczniów klas 1-3.

            Dziękujemy za Państwa pomoc. Gorąco zachęcamy do udziału w drugiej edycji akcji „Szkoły Pełne Talentów”.

             

          • WITAJ SZKOŁO!

          • Dość nietypowo, bo nie jak zwykle pierwszego, lecz 4. września 2023 roku: uczniowie, wielu rodziców, dyrektor szkoły p. Beata Szmit, wicedyrektorzy – Justyna Brzezińska i Agnieszka Żelazna, grono pedagogiczne naszej szkoły zebrali się na boisku, aby uroczyście rozpocząć NOWY ROK SZKOLNY 2023-2024.

            Życzymy wszystkim, wszystkim bez wyjątku tylko dobrych dni, wielu sukcesów, wspaniałych relacji międzyludzkich, dobrych ocen i postępów na miarę swoich możliwości.

            zdjęcia: Renata Stankiewicz

          • Poradnik rodzica pierwszoklasisty

          • Rozpoczęcie nauki w szkole jest bardzo ważnym i równocześnie trudnym momentem nie tylko dla Waszych dzieci, ale także dla Was samych. Nowe miejsce, nowa nauczycielka, nowi koledzy i koleżanki, nowe wymagania i zasady panujące w klasie mogą stanowić dla pierwszoklasisty źródło stresu, a dla Państwa podstawę niepewności co do tego, jak dziecko sobie poradzi w nowym środowisku i z jakim skutkiem podejmie nową rolę – rolę ucznia. 

            1. Niezwykle ważne jest pozytywne nastawianie dziecka do szkoły: warto podczas rozmów z dzieckiem przedstawiać mu szkołę jako miejsce dające możliwość poznania nowych kolegów i koleżanek, wspólnej zabawy, ciekawych przygód i zdobycia zupełnie nowych umiejętności Zdarza się, że rodzice chcąc przygotować dziecko do zasad panujących w szkole koncentrują się na tym, czego nie wolno robić: „ w szkole, gdy będziesz niegrzeczny Pani Cię ukarze”, „nauczyciele nie lubią płaczliwych i marudnych dzieci” itp. takie zachowanie może doprowadzić do lęku przed szkołą! 

            2. Istotnym jest również to , aby dziecko stawało się coraz bardziej samodzielne i odpowiedzialne. Ważne jest, aby siedmiolatek nie był wyręczany w czynnościach, z którymi sam sobie potrafi dać radę ( posprzątanie pokoju, zatemperowanie ołówka, pakowanie czy niesienie własnego tornistra). Wspierajcie samodzielność swojego dziecka. Umiejętność samodzielnego stawienia czoła szkolnym obowiązkom będzie dla dziecka źródłem dumy
            i pozytywnej samooceny! 

            3. Zaplanujcie poranek tak, aby nie przyprowadzać dziecka do szkoły na ostatnią chwilę – poranny pośpiech
            czy ponaglanie mogą wywołać u malucha stres i nadmierne pobudzenie. 

            4. Pożegnajcie się z dzieckiem czule i serdecznie, ale w miarę możliwości krótko. 

            5. Ważne by przy pożegnaniu powiedzieć dziecku, kiedy i przez kogo zostanie odebrane. 

            6. Należy uświadomić dziecku, że ma prawo czegoś nie wiedzieć, nie rozumieć i że w takich sytuacjach należy śmiało zgłosić się po pomoc do wychowawczyni czy innego nauczyciela – wszyscy uczniowie są tutaj bowiem
            po to, aby się uczuć i stopniowo dowiadywać nowych rzeczy. 

            7. Na każdym kroku okazujcie dziecku swoje wsparcie i zainteresowanie tym, jak spędziło czas w szkole –
            „Co robiłeś?”; „Z kim się bawiłeś na przerwie”; „Jak ma na imię Twój kolega/koleżanka?”; „Czy byliście
            na boisku?” etc. 

            8. Traktujcie wychowawcę, jako sprzymierzeńca w trosce o dobro Waszego dziecka – spędza z nimi bowiem wiele czasu, dzięki czemu ma szansę dobrze poznać jego potrzeby, mocne i słabsze strony i tym samym stać się źródłem cennych informacji. 

            9. Stwórzcie dziecku w domu kącik do nauki – biurko, wygodne krzesełko, dobre oświetlenie – komfortowe warunki do pracy sprawiają, że dziecko chętniej ją wykona. 

            10. Nie bagatelizujcie problemów dziecka, nawet jeśli wydają się błahe, poinformujcie o tym wychowawcę.

             

            Wychowawcy klas pierwszych: Elżbieta Zapotocka i Marzena Radzińska

          • Ważne informacje

          • Pomoc materialna dla uczniów

            W związku z przekazaniem realizacji zadania pomocy materialnej dla uczniów o charakterze socjalnym z Wydziału Edukacji do Gorzowskiego Centrum Pomocy Rodzinie w Gorzowie Wielkopolskim, podajemy Państwu link z dostępem do wszystkich informacji oraz uchwałę nr XXXVIII/682/2021 Rady Miasta Gorzowa Wielkopolskiego z dnia 23 czerwca 2021 r. w sprawie uchwalenia regulaminu udzielania pomocy materialnej o charakterze socjalnym dla uczniów zamieszkałych na terenie Miasta Gorzowa Wielkopolskiego oraz upoważnienia Dyrektora Gorzowskiego Centrum Pomocy Rodzinie w Gorzowie Wielkopolskim do prowadzenia postępowań w sprawach świadczeń pomocy materialnej o charakterze socjalnym dla uczniów zamieszkałych na terenie miasta Gorzowa Wielkopolskiego.

            http://gcprgorzow.pl/pomoc-materialna-dla-uczniow/

            uchwala_w_sprawie_stypendiow.pdf