• Zaświadczenia o uzyskanych wynikach na egzaminie ósmoklasisty

     • Szanowni Państwo, Drodzy Absolwenci
      Uprzejmie informujemy, że odbiór zaświadczeń o uzyskanych wynikach na egzaminie ósmoklasisty
      odbędzie się dnia 06.07.2023 r. (czwartek)
      w sekretariacie szkoły.

      W związku z dużą ilością absolwentów, bardzo proszę o zachowanie podanych poniżej godzin:
      - klasa 8A - godz. 8:00
      - klasa 8Bi - godz. 9:00
      - klasa 8C - godz. 10:00
      - klasa 8Di - godz. 11:00

      • Zaświadczenie odbiera uczeń osobiście lub rodzic/ opiekun pełnoprawny. Standardowo każdy uczeń otrzyma 1 oryginał zaświadczenia + 2 kopie potwierdzone za zgodność z oryginałem. 
      • Gdyby komuś było potrzeba więcej egzemplarzy proszę o informację (szkoła wydaje nie więcej niż 3 kopie).

       

     • Pracowicie na kole informatycznym dla klas 7-8

     • Maj i czerwiec to bardzo pracowite miesiące na naszym kole. Robiliśmy i obrabialiśmy zdjęcia wszystkich wydrukowanych przedmiotów, zarówno tych naszych jak i młodszych kolegów z klas 4-6.  Zaimportowaliśmy zdjęcia do programu Canva i stworzyliśmy film z pracami wszystkich uczestników kół informatycznych.  Zachęcamy do obejrzenia.

      Opiekun koła: Monika Markowska

     • TECHNICZNE INNOWACJE

     • Z początkiem roku szkolnego 2022/2023 rozpoczęliśmy w naszej szkole realizację programu „Laboratoria Przyszłości”. Szkoła stworzyła nowoczesną pracownię techniczną, w której odbywały się zajęcia angażujące uczniów do rozwijania swoich zainteresowań oraz odkrywania swoich talentów.

      Wykorzystując narzędzia do obróbki różnych materiałów uczniowie w ramach zajęć wykonali dwa projekty techniczne – MARIONETKĘ” i „LAPMĘ”. Wycinali, szlifowali, wiercili otwory, kleili na ciepło a na koniec malowali farbami i utrwalali lakierując je. Doskonalili się w wykorzystywaniu sprzętu.

      Opiekun koła: Piotr Szczepański

     • Działamy kreatywnie

     • Druk 3D cieszy się rosnącą popularnością. Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 10 również stawiali swoje pierwsze kroki w włączaniu się do tej technologii na zajęciach dzięki programowi Laboratoria Przyszłości.

      Liczba tematów i projektów wykorzystujących druk 3D była różnorodna. Uczniowie zaczynając od projektowania pojedynczych przedmiotów codziennego użytku, zakończyli swoje działania na bardziej złożonych i skomplikowanych projektach, przedmiotach.

      Opiekun koła: Piotr Szczepański

     • Lekkoatletyczne Nadzieje Olimpijskie

     • Po raz drugi w Gorzowie odbyły się wojewódzkie zawody z cyklu Lekkoatletyczne Nadzieje Olimpijskie. Na stadionie lekkoatletycznym im. Lubuskich Olimpijczyków 2 czerwca rywalizowało ponad 700 młodych sportowców z całego województwa lubuskiego w dwuboju lekkoatletycznym w kategorii U12 z roczników 2012 i 2013.

      Gośćmi honorowymi byli brązowy medalista olimpijski z Tokio w biegu na 800 m Patryk Dobek oraz skoczek wzwyż medalista Mistrzostw Świata i Europy Janusz Trzepizur. Naszą szkołę reprezentowało wielu dobrze zapowiadających się sportowców. Dla kilku z nich zawody zakończyły się dużym sukcesem. Wśród dziewczyn na najwyższym stopniu podium stanęła Amelia Taube w dwuboju (bieg na 300 m. i skok wzwyż) oraz 3 miejsce Gabriela Frydrychowska (bieg na 600 m i skok wzwyż).

      Chłopcy również stanęli na podium 2 miejsce Oliwer Maśluk w dwuboju (bieg na 60 m i skok wzwyż) i 3 miejsce Oskar Kowaliszyn w dwuboju (bieg na 600 m i rzut piłeczką palantową). Amelka i Oliwer osiagniętymi wynikami zapewnił sobie udział w finale ogólnopolskim, który odbędzie się pod koniec sierpnia na stadionie lekkoatletyczny w Toruniu.

      Gratulujemy i trzymamy kciuki za naszych reprezentantów!

      Agnieszka Jędrzejczak

     • VI MIĘDZYSZKOLNA GRYWALIZACJA EKOLOGICZNA "Jak dbam, tam mam" pod patronatem Lubuskiego Kuratora Oświaty

     • Do udziału w tegorocznej grywalizacji zgłosiło się pięć szkół z województwa lubuskiego. Pięcioosobowe drużyny składające się z uczniów klas czwartych zmagały się jak zwykle 

      z zadaniami wymagającymi wiedzy i umiejętności, ale przede wszystkim kreatywności 

      i współpracy. W czasie rozgrywek uczestnicy mieli okazję dowiedzieć się wielu ciekawych 

      i pożytecznych rzeczy. Mamy nadzieję, że na długo zapamiętają wizytę u nas, a wiedzą 

      i doświadczeniem zdobytym w czasie grywalizacji będą dzielili się ze swoim środowiskiem lokalnym. 

      Zwycięzcy rozgrywek o Puchar Dyrektora Szkoły nagrody wręczyła pani Beata Szmit, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 10 z Oddziałami Integracyjnymi im. T. Kościuszki w Gorzowie Wielkopolskim, organizatora grywalizacji.

      W jury zasiadała pani Edyta Wybroska z Wydziału Ochrony Środowiska i Rolnictwa, która kolejny raz zaszczyciła nas swoją obecnością. 

       

      Z przyjemnością informujemy, że po niezwykle wyrównanej i walecznej rozgrywce 

      zwyciężyła drużyna SOSEN ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Drezdenku.  

       

      Miejsce II zdobyła drużyna Dębów, ze Szkoły Podstawowej nr 15 w Gorzowie Wielkopolskim,

      Miejsce III zdobyła drużyna Brzóz ze Szkoły Podstawowej nr 10 w Gorzowie Wielkopolskim.

       

      Miejsce IV i V zdobyły kolejno drużyny Świerków i Klonów ze Szkoły Podstawowej z Czarnowa oraz ze Szkoły Podstawowej nr 12 w Gorzowie Wielkopolskim.

       

      Wszystkim uczestnikom oraz ich opiekunom 
      dziękujemy za wspólną zabawę, zaangażowanie
      i przyjemnie spędzony czas. 

       

      Agnieszka Żelazna

       

     • Lekcja otwarta w klasie 1b

     • W klasie 1b odbyła się lekcja otwarta z edukacji matematycznej. Nauczyciele edukacji wczesnoszkolnej mogli zobaczyć w jaki sposób uczniowie w aktywny i praktyczny sposób, poprzez działanie uczą się sprawności rachunkowej. Uczniowie pracując w grupach na stanowiskach zadaniowych grali w gry matematyczne z wykorzystaniem kart Grabowskiego. Czekały na nich takie zadania jak: matematyczne muchy, liczbowy spinner, sokole oko, budowanie mostów oraz karciana piramida. W tym dniu towarzyszyło nam ułożone z wyrazów hasło: „Sprawnie liczymy, dobrze się bawimy”. I tak właśnie było. Dziękujemy uczniom za zaangażowanie, a nauczycielom za obecność.

       

      Angelika Błędzińska

     • Ważne informacje

     • Pomoc materialna dla uczniów

      W związku z przekazaniem realizacji zadania pomocy materialnej dla uczniów o charakterze socjalnym z Wydziału Edukacji do Gorzowskiego Centrum Pomocy Rodzinie w Gorzowie Wielkopolskim, podajemy Państwu link z dostępem do wszystkich informacji oraz uchwałę nr XXXVIII/682/2021 Rady Miasta Gorzowa Wielkopolskiego z dnia 23 czerwca 2021 r. w sprawie uchwalenia regulaminu udzielania pomocy materialnej o charakterze socjalnym dla uczniów zamieszkałych na terenie Miasta Gorzowa Wielkopolskiego oraz upoważnienia Dyrektora Gorzowskiego Centrum Pomocy Rodzinie w Gorzowie Wielkopolskim do prowadzenia postępowań w sprawach świadczeń pomocy materialnej o charakterze socjalnym dla uczniów zamieszkałych na terenie miasta Gorzowa Wielkopolskiego.

      http://gcprgorzow.pl/pomoc-materialna-dla-uczniow/

      uchwala_w_sprawie_stypendiow.pdf

  Nagłówek