• Ogólnopolski Konkurs Ekologiczny Szkolny Gang Swojaków w II b

          • Niesamowite skarby lubuskich lasów.

            Ogromna część województwa lubuskiego porośnięta jest lasami. Lasy to dom dla tysięcy zwierząt. Zadomowiły się u nas łosie, wilki, żubry, daniele, bieliki, nietoperze, bażanty, kuropatwy, bociany i bociany czarne. Żyją tu największe na świecie puchacze, to bardzo rzadkie w naszym kraju ptaki.  Rozpiętość ich skrzydeł wynosi około dwóch metrów. Skrajnie rzadkim w naszym kraju ptakiem jest też sokół wędrowny. Najbliższa para żyje w Puszczy Barlineckiej, ale jest też sokół, który podczas zimy pojawia się w Gorzowie na budynku urzędu wojewódzkiego. Przy odrobinie szczęścia spotkać można cietrzewia czy głuszca. Województwo lubuskie jest zróżnicowane krajobrazowo, są tu łagodnie pofalowane wzgórza i około 200 jezior, które są siedliskiem bobrów, wydr, żółwi błotnych oraz ptactwa wodnego kormoranów, czapli, żurawi czy rybołowów.

             

            Elżbieta Zapotocka

            A tak prezentuje się nasz praca konkursowa.

          • Projekt „Wirtualnie biegamy dla kobiet” zakończony!!!

          • Zespół nauczyciel wychowania fizycznego zaangażował uczniów, rodziców  i nauczycieli naszej szkoły do udziału w ogólnopolskim projekcie społeczno-edukacyjnym skierowanym do wszystkich placówek oświatowych: Wirtualnie biegamy dla kobiet - wspólnie pomagajmy Fundacji onkologicznej Życie z rakiem. Akcja została zainicjowana po raz drugi przez Szkołę Podstawową im. ks. Jana Twardowskiego w Brzózie Stadnickiej.

            Zadaniem placówki oświatowej było zachęcenie społeczności szkolnej do biegania. Koordynatorzy projektu w danej szkole sumowali dystans przebyty przez uczniów, rodziców i nauczycieli na podstawie zdjęcia uczestnika z  krokomierzem. Aby uzyskać certyfikat, uczestnicy musieli przebyć w sumie dystans 100 kilometrów, drugim zadaniem placówki było wpłacenie dowolnej kwoty - cegiełki na rzecz Fundacji onkologicznej - życie z rakiem, która wspiera osoby chorujące na nowotwory. Celem projektu było nie tylko propagowanie zdrowego trybu życia i zachęcanie do aktywności fizycznej na świeżym powietrzu, lecz także budowanie wrażliwości i empatii młodzieży w stosunku do chorych.

            Nasza szkoła po raz drugi wspaniale wykonała zadanie projektowe, włączając w działania wielu uczniów, kilkoro rodziców i  nauczycieli. Bardzo gorąco dziękujemy wszystkim - 64 uczestnikom - którzy swoje spacery i biegi poświęcili osobom walczącym z nowotworem. Pokonaliśmy 652,05 km a może i więcej!!!

            Ogromne zaangażowanie społeczności szkolnej uświadamia nam, że razem możemy wiele,                 a bezinteresowne czynienie dobra jest motorem napędzającym nasze działania.

            Z całego serca dziękujemy także za wpłacenie dowolnej kwoty - cegiełki na rzecz Fundacji onkologicznej - życie z rakiem.  Koordynatorzy akcji w naszej szkole wpłacili na  rzecz w/w fundacji uzbieraną przez nas  kwotę  200 zł!

            Organizatorzy projektu przygotowują również reportaż poprojektowy, który będzie można zobaczyć po zakończeniu akcji w grupie projektowej i na YouTube. Każda placówka biorąca udział w projekcie, będzie mogła udostępnić reportaż na swojej stronie internetowej. 

            Czekamy na ten moment z niecierpliwością!

            Certyfikaty potwierdzające udział w projekcie będą wysłane do szkół do 30 stycznia 2022 roku.

            Dziękujemy za zaangażowanie i gratulujemy kondycji fizycznej! Mamy nadzieję, że za rok przebiegniemy wspólnie jeszcze więcej kilometrów!!!

             

            Koordynatorzy projektu w SP 10

            Justyna Brzezińska, Joanna Śluborska i Renata Wiśniowska-Kallio

          • Rekordowy szalik HANDMADE dla WOŚP

          • Siema!

            Zachęcam do dołączenia do świetnej akcji.

            Pokażmy, że nasza społeczność szkoła też potrafi!

            Pomysł jest prosty a idea szczytna.
             

            Organizujemy się na szybko bo czasu bardzo mało!

            ZADANIE: wykonać szalik na drutach/szydełku/palcach, długości 1,5m i 20 cm szerokości (włóczka, wzór i kolor nie ma znaczenia)

            CZAS: do 14.01 (17.01 będzie zszywany i wysłany do sztabu Sztabem WOŚP w Mińsku Mazowieckim).

            DO KOGO: do opiekuna SU Zofii Pytlak-Piątek

            Szalik proszę podpisać imieniem i nazwiskiem (klasa), dołączyć zgodę RODO, ponieważ dane uczestnika będą umieszczone na metce końcowego szalika.

            Najdłuższy szalik w Polsce zostanie wystawiony na aukcje WOŚP a pieniążki zasilą cel 30. Finału WOŚP dla zapewnienia najwyższych standardów diagnostyki i leczenia wzroku u dzieci.

            Po zakończeniu akcji rekordowy szalik HANDMADE otrzyma drugie życie, zostanie wykorzystany do wyrobu pożytecznych rzeczy, np. koców dla seniorów, dzieci czy nawet czworonożnych pupilów.

            https://facebook.com/events/s/rekordowy-szalik-handmade-dla-/256290819942043/

             

            Samorząd Uczniowski wraz  Opiekunami

          • ROZWIJAMY SWOJE TALENTY!

          • Zdjęcia zrobili i zachwycili!

            Na przełomie października i listopada odbył się XX Przegląd Fotografii Dzieci i Młodzieży Impresje miejskie, zorganizowany przez MDK oraz Gorzowskie Towarzystwo Fotograficzne. Wzięło w nim udział 83 autorów, którzy przesłali aż 410 zdjęć!

            Wśród nich znalazły się także prace naszych uczniów, którzy uczestniczą w zajęciach fotograficznych w MDK.

            Niezmiernie miło nam poinformować, że prace uczniów:

            Amelii Nowodyły – „Różowy Pałac”,

            Karola Rodzocha – „Matematyczny spichlerz”,

            Liliany Tumanowicz – „Katedra zza drzew”,

            zostały wyróżnione zakwalifikowaniem do wernisażu fotograficznego XX Przeglądu Fotografii.

            Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

          • PRZED WIGILIĄ W DZIESIĄTCE...

          • W ostatni dzień przed przerwą świąteczną zamiast lekcji z  okazji nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia i Nowego 2022 Roku w naszej szkole odbyły się świąteczne spotkania uczniów z wychowawcami. Wszyscy z przyjemnością skorzystaliśmy z aktywności multimedialnych, zamieszczonych w okolicznościowym padlecie.  Każdy uczeń znalazł coś dla siebie, a wszystko było tematycznie związane ze świętami. Przy tej okazji m.in uczniowie: dekorowali wirtualne choinki, układali puzzle, sprawdzali swoją znajomość rodzimych tradycji świątecznych i kolędowali. Poznali nieznane im dotąd ciekawostki na temat świąt obchodzonych za granicą. Poza tym samodzielnie za pomocą narzędzi TIK wykonali świąteczne kartki i zamieścili  na nich w drugim padlecie serdeczne życzenia dla członków szkolnej społeczności. Był to czas spędzony aktywnie i w miłej atmosferze.

            Dziękujemy pani wicedyrektor Justynie Brzezińskiej za stworzenie padletów i możliwość ich wykorzystania ku wielostronnym korzyściom. Dziękujemy wychowawcom i nauczycielom towarzyszącym w naszych spotkaniach za kreatywność i miły nastrój uroczystości. Życzeniami radosnych Świąt Bożego Narodzenia i przyjemnego wypoczynku pożegnaliśmy się do 3 stycznia 2022.

             

            Dagmara Sobacka

            Grażyna Jakubik

          • Bożonarodzeniowe inspiracje

          • 9 uczniów z  naszej szkoły  wzięło  udział w VIII edycji konkursu „Bożonarodzeniowe inspiracje" zorganizowanym przez Zespół Szkół Ogrodniczych pod patronatem Prezydenta Miasta Gorzowa.

            Celem konkursu było kultywowanie tradycji bożonarodzeniowych oraz wsparcie akcji „Podaruj serce" poprzez przekazanie wszystkich prac konkursowych na kiermasz, z którego dochód zostanie przeznaczony dla chorej Laury. 

            Oto nasi laureaci:

            W kategorii II  do lat 15:

            I miejsce  - Ksawery Chojnowski, praca została wykonana pod kierunkiem p. Justyna Brzezińskiej,

            III miejsce  - Julia Rabińska – Kolasińska i Oliwia Łosińska, praca została wykonana pod kierunkiem p. Beaty Siwek,

             

            Wyróżnienie w tej kategorii otrzymał: Kacper Kostycewicz, praca została wykonana pod kierunkiem p. Justyna Brzezińskiej.

             

            Zapraszamy do wirtualnej galerii prac.

            Materiał przygotowany przez organizatorów konkursu:

            https://youtu.be/TbeNSkzxlOg

             

            Tekst i foto: Justyna Brzezińska i Beata Siwek

          • Znamy wyniki szkolnego konkursu bożonarodzeniowego!

          • Zgodnie z wieloletnią tradycją w okresie przedświątecznym odbył się w naszej szkole  międzyklasowy  konkurs na wianek świąteczny na drzwi. Szkolni artyści i tym razem nie zawiedli, a efekty ich pracy można podziwiać w całej szkole.

            Ogłoszenie wyników miało miejsce w środę 22 grudnia. Prace konkursowe oceniane były w dwóch kategoriach wiekowych, w pierwszej, wykonawcami byli uczniowie klas IV-VI, a w drugiej uczniowie klas VII-VIII. Spośród wianków zgłoszonych do konkursu, komisja w składzie : Dagmara Sobacka i Justyna Brzezińska postanowiła nagrodzić następujące prace:

            KATEGORIA I :
            klasa 4a i 5a

            KATEGORIA II:
            klasy 7d i 8e
             

            Dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział w konkursie, doceniamy włożoną pracę,  pomysłowość i poświęcony czas:).
            Wykonane przez uczniów stroiki stanowią obecnie dekorację naszej szkoły, możemy je podziwiać na wystawie pokonkursowej w holu głównym oraz w gabinetach szkolny.
            Radzie Rodziców serdecznie dziękujemy za dofinansowanie nagród dla zwycięzców.

            Jeszcze raz dziękujemy gorąco za udział, serdecznie gratulujemy sukcesu i zapraszamy do kolejnej, wiosennej edycji konkursu.

             

            Organizatorzy: Dagmara Sobacka i Justyna Brzezińska

          • Piernikowy zawrót głowy

          • Na zajęciach z teatrzykiem kamishibai dzieci ozdabiały pierniczki. Było wesoło, kolorowo i smacznie. Jednak czym byłyby zajęcia teatralne bez przedstawienia. 

            Chętni uczniowie angażując swoje wspaniale przystrojone pierniczki wystąpili przed swoimi kolegami. Pomysłów nie brakowało, a śmiechu było jeszcze więcej. 

            I o to chodzi, bo śmiech to zdrowie. 

            Agnieszka Żelazna

          • O aspektach powstawania uzależnień

          • Uczniowie klasy 3b uczestniczyli w zajęciach na temat: Aspekty powstawania uzależnień, prowadzonych przez panią Karolinę Topę w ramach projektu - ZAPROŚ MNIE NA SWOJĄ LEKCJĘ. Dzięki temu spotkaniu uczniowie dowiedzieli się między innymi co to jest uzależnienie, dlaczego ludzie sięgają po środki uzależniające, jak uzależnienie wpływa na nasz organizm oraz jak walczyć z uzależnieniem. Całość prowadziła nas do odpowiedzi na pytanie kluczowe: Jak nie dać się uzależnieniom? 

            Dzieci bardzo poważnie podeszły do tematu i uświadomiły sobie wiele własnych działań i zachowań. Liczne pytania do naszego gościa świadczą o aktywnym i refleksyjnym uczestnictwie w zajęciach.

            Agnieszka Żelazna

          • KONKURS NA NAJPIĘKNIEJSZĄ KARTKĘ ŚWIĄTECZNĄ

          • Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w konkursie najpiękniejszą kartkę świąteczną „Die schönste Weihnachtskarte” dla Konsulatu Generalnego Niemiec we Wrocławiu.

            Zadaniem uczestników konkursu było wykonanie projektu kartki pocztowej, która musiała zawierać motyw bożonarodzeniowy. Technika wykonania pracy była dowolna - liczyła się oryginalność i samodzielność.

            Ze wszystkich stron Polski spłynęło do organizatora ww. konkursu prawie 1 000 kartek

            - to absolutny rekord, jak podaje konsulat na swojej stronie internetowej.

            Serdecznie dziękujemy uczniom naszej szkoły, którzy wykonali przepiękne kartki

            bożonarodzeniowe. W konkursie wzięło udział 60 uczniów z klas II-VIII.

            Jury w składzie: p. Witold Łubieński - nauczyciel języka niemieckiego oraz p. Justyna Brzezińska - nauczyciel plastyki, zakwalifikowało 20 projektów kartek, których skany zostały wysłane do w/w konsulatu.

            Te najpiękniejsze kartki świąteczne można podziwiać na wystawie zorganizowanej w holu naszej szkoły.

            Tekst: Justyna Brzezińska, Witold Łubieński

          • SZKOLNE OBCHODY MIĘDZYNARODOWEGO DNIA OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH

          • W grudniu w naszej szkole odbyły się zajęcia związane z Celem zajęć było przybliżenie społeczności szkolnej problemów osób z niepełnosprawnością intelektualną, wzrokową, słuchową i ruchową, jak również zwiększenie świadomości naszych uczniów w temacie niepełnosprawności.

            Uczniowie klas I-VIII podczas zajęć z wychowawcą oglądnęli prezentację multimedialną „ Każdy inny wszyscy równi ”, wysłuchali utworu – pt.: Tylko w siebie wierz - Paweł Mosiołek & Justyna Łysak-Jończyk (Official Video), odczytali fragment Hymn dla niepełnosprawnych autorstwa Alfreda Mieczkowskiego. Rozmawiali na tematy związane z ograniczeniami, z jakimi na co dzień borykają się osoby z niepełnosprawnością, a także o potrzebie upowszechnianie idei tolerancji, otwartości i szacunku.

            Uczniowie klas II ci, III b, VI a, VII c, VII di, VIII c, VIII di stworzyli wspaniałe plakaty upamiętniające obchody Międzynarodowego Dnia Osób Niepełnosprawnych w naszej szkole.

            Bardzo dziękujemy tym osobom za zaangażowanie.

             

            Organizatorzy: Justyna Brzezińska oraz zespół PPP w SP10

          • Akcja charytatywna dla PCKa

          • W dniu świętego Mikołaja 06.12.21 r. w naszej szkole zakończyliśmy zbiórkę dobroczynną dla Polskiego Czerwonego Krzyża. W zbiórce uczestniczyła cała społeczność szkolna. Każdy, kto chciał wspomóc darem serca potrzebujących za pośrednictwem PCK miał taką możliwość.

            Nasza szkoła jak co roku dała dobry przykład „ Dobrego Serca”

            Dziękuję wszystkim za zaangażowanie i udział w akcji charytatywnej w imieniu własnym oraz kierownika Oddziału Rejonowego Polskiego Czerwonego Krzyża w naszym mieście Gorzowie Wielkopolskim, Pani Sandry Roszak.

            n-l Ewa Strzyżykowska

          • SZKOLNA „SZLACHETNA PACZKA DLA SENIORA!"

          • Samorząd Uczniowski już po raz ósmy zwrócił się do całej społeczności szkolnej z ofertą przygotowania Szlachetnej Paczki dla Seniora. Byliśmy pewni, że i tym razem uczniowie nas nie zawiodą.

            Nowością w tym roku było przygotowanie przez klasę spersonalizowanej paczki, co oznaczało dokonanie wyboru przez darczyńcę osoby seniora , której dar serca zostanie przekazany.

            Miejscem złożenia paczek przygotowanych przez daną klasę , była tradycyjnie już szkolna biblioteka. Pamiętaliśmy , by ofiarować tylko nowe rzeczy. Łacznie przygotowano 16 paczek.

            8 paczek przekazaliśmy na ręce księdza Ernesta , uczacego w naszej szkole, by dostarczył je do parafialnego Domu Dziennego Pobytu dla Osób Starszych przy Parafii Św. Józefa.

            Pozostałe dary trafiły do indywidualnych odbiorców. Np. Klasa 8a ofiarowala trzy paczki , które otrzymały: p. Janina F, 82 lata, Bogumiła S, 77 lat i Marianna K. 75 lat.Własną paczkę przygotowała też szkolna świetlica.

            W bibliotece pojawili się też indywidualni darczyńcy np. Grześ Błochowiak z kl. 8e z Mamą oraz Nadia Kanecka z kl.4a , również z Mamą.

            Chylimy czoło przed wszystkimi , którzy przyczynili się do realizacji tego jakże szlachetnego dzieła! Wszak to dar serca od dzieci dla seniorów. Prawdziwa sztafeta pokoleń.

            Na zakończenie , pragniemy wymienić klasy, które wzięły udział w akcji „Szlachetna Paczka dla Seniora”:

            1a, 3c, 4a, 6a,6b, 7c, 7d, 8a, 8b, 8c, 8d, i 8e.

            (Jeśli kogoś ominęliśmy, to serdecznie przepraszamy!).

            Do zobaczenia za rok!

            Wasz Samorząd Uczniowski wraz z opiekunkami.

          • Mikołajki i Dzień Wolontariusza w klasie 3b

          • Znacie hasło: I TY MOŻESZ ZOSTAĆ ŚWIĘTYM MIKOŁAJEM...

            Pamiętajcie, że zawsze też możecie być WOLONTARIUSZAMI i to cały rok. 

            A jak blisko te postaci są ze sobą związane, to już zadanie na dłuższą opowieść

            Ważne jest jedno, że w naszej klasie jest wielu wolontariuszy, na co dzień i tak okazjonalnie. Pomagają sobie nawzajem, rodzicom, nauczycielowi, sąsiadom. Biorą też udział w wielu szkolnych i klasowych akcjach. 

            Tak trzymać!!!

            Agnieszka Żelazna

          • Mikołajki w klasie I B

          • W dniu dzisiejszym 06 grudnia 2021r w klasie I B odbyły się klasowe Mikołajki. Radości było co niemiara , ponieważ odwiedził nas ukradkiem św. Mikołaj przynosząc caaaały worek prezentów 😊 Bawiliśmy się świetnie przy piosenkach o Mikołaju , pałaszując smakołyki dostarczone przez Pomocników Mikołaja - wspaniałych Rodziców uczniów kl. I B 😊

             

            n-l Ewa Strzyzykowska

          • ANDRZEJKI w klasach 1-3

          • Jak szybko ten czas płynie!

            Wkrótce święta Bożego Narodzenia, a my jeszcze wspominamy andrzejkowe zabawy w klasach 1-3 , które odbyły się w ostatnim tygodniu listopada.

            Uczniowie każdej z klas, pod kierunkiem wychowawczyni, bawili się świetnie, i to nie tylko wróżąc sobie w tradycyjny sposób np. z ustawiania butów, losowania imion czy rzucania skórką od jabłka. Wykorzystali do tego tablicę multimedialną, wróżby i losy z internetu. Były także słodkości oraz tańce. Zobaczcie na zdjęciach, które przesłali.

            Renata Stankiewicz

          • Odwiedziny…Świętego Mikołaja w naszej szkole.

          • Jak co roku Samorząd Uczniowski pamiętał o…Świętym Mikołaju. Stąd zakup czekoladowych i lukrowanych pierników oraz słodkich cukierków (cukierki od tajemniczego sponsora  ) za stuprocentowe przebranie całej klasy (na czerwono).

            Mikołajowi - strój wypożyczony od pani księgowej - tym razem przypadł Jankowi Kowalczykowi, a Śnieżynkami były: Maja Pussty i Nadia Chrostek. Oczywiście dziewczynki zadbały o stosowny strój. Podczas dwóch godzin lekcyjnych ekipa Świętego Mikołaja z recytacją na ustach, odwiedziła nie tylko klasy, lecz także pracowników naszej szkoły: Dyrekcję, Sekretariat czy Administrację.

            Natomiast na przerwach rozbrzmiewała świąteczna muzyka, wybierana przez znany już duet: Maciej Woźniak i Karol Hrycaj.

            W gabinetach i na korytarzach nagle zrobiło się…czerwono. Oprócz czapek Mikołaja wymagano w tym roku od uczniów czerwonego stroju! Pojawiły się też... łosie i Śnieżynki. Nowinką były świecące czapki Mikołaja.

            Niesamowitą imprezę mikołajkową przygotowała również niezawodna pani Kamila Trzosek - Bojarska w świetlicy szkolnej. Czego tam nie było? Sami zresztą zobaczcie na zdjęciach....

            Część klas we własnym też zakresie świętowała ten dzień, wręczając sobie np. czekoladowe figurki Mikołaja....

            Na wyróżnienie zasługują klasy: 1a, 1b, 2a, 2b i 2c, 4a,  5a, 7a, 7c oraz 8a, 8b i 8c.

            Nowością w tym roku, oprócz zwykłej informacji o szkolnej imprezie, była za sprawą pani wicedyrektor -Justyny Brzezińskiej – oryginalna wiadomość na Facebooku: Kto ma czapkę Mikołaja, ten unika pytania!

            Kochani! To jeden z ulubionych naszych dni w roku, o czym powiadamia , też w stroju czerwonym i w stosownej czapce...opiekun SU Zofia Pytlak-Piątek.

        • Ważne informacje

        • Pomoc materialna dla uczniów

          W związku z przekazaniem realizacji zadania pomocy materialnej dla uczniów o charakterze socjalnym z Wydziału Edukacji do Gorzowskiego Centrum Pomocy Rodzinie w Gorzowie Wielkopolskim, podajemy Państwu link z dostępem do wszystkich informacji oraz uchwałę nr XXXVIII/682/2021 Rady Miasta Gorzowa Wielkopolskiego z dnia 23 czerwca 2021 r. w sprawie uchwalenia regulaminu udzielania pomocy materialnej o charakterze socjalnym dla uczniów zamieszkałych na terenie Miasta Gorzowa Wielkopolskiego oraz upoważnienia Dyrektora Gorzowskiego Centrum Pomocy Rodzinie w Gorzowie Wielkopolskim do prowadzenia postępowań w sprawach świadczeń pomocy materialnej o charakterze socjalnym dla uczniów zamieszkałych na terenie miasta Gorzowa Wielkopolskiego.

          http://gcprgorzow.pl/pomoc-materialna-dla-uczniow/

          uchwala_w_sprawie_stypendiow.pdf