W związku z przekazaniem realizacji zadania pomocy materialnej dla uczniów o charakterze socjalnym z Wydziału Edukacji do Gorzowskiego Centrum Pomocy Rodzinie w Gorzowie Wielkopolskim, podajemy Państwu link z dostępem do wszystkich informacji oraz uchwałę nr XXXVIII/682/2021 Rady Miasta Gorzowa Wielkopolskiego z dnia 23 czerwca 2021 r. w sprawie uchwalenia regulaminu udzielania pomocy materialnej o charakterze socjalnym dla uczniów zamieszkałych na terenie Miasta Gorzowa Wielkopolskiego oraz upoważnienia Dyrektora Gorzowskiego Centrum Pomocy Rodzinie w Gorzowie Wielkopolskim do prowadzenia postępowań w sprawach świadczeń pomocy materialnej o charakterze socjalnym dla uczniów zamieszkałych na terenie miasta Gorzowa Wielkopolskiego.
Świąteczne życzenia
Turystyczna Klasa - zdobywamy Odznakę PTTK Ziemi Gorzowskiej.
- 4
Integracja jest niezwykle ważnym elementem, który usprawnia nie tylko komunikację, ale również od niej zależy skuteczna współpraca w grupie. Gra terenowa jest zawsze ekscytującym wyzwaniem. Zachęca do pracy zespołowej, by wspólnie osiągnąć zamierzony cel. To idealny pomysł na wycieczkę klasową. Stwarza wyśmienitą okazję do spędzenia czasu na świeżym powietrzu, a jednocześnie zrobienia czegoś ekscytującego, dlatego uczniowie klas drugich wzięli udział w miejskiej grze terenowej zorganizowanej przez Panią Hannę Rudzińską z PTTK Ziemi Gorzowskiej ramach projektu "Turystyczna Klasa" - zdobywamy Odznakę PTTK Ziemi Gorzowskiej. Czy naszym małym turystom, udało się zgłębić tajemnice naszego miasta? Sami zobaczcie.
Elżbieta Zapotocka
Światowy Dzień Świadomości Autyzmu
1.04 w piątek obchodziliśmy w szkoleŚwiatowy Dzień Świadomości Autyzmu z racji, że tacy uczniowie są na co dzień wśród nas.Uczniowie klas 1-8 obejrzeli prezentację medialną mającą na celu przybliżenie spektrum autyzmu i pomoc w zrozumieniu zachowań uczniów z autyzmem.Prezentacja została przygotowana przez nauczycieli: Katarzynę Dąbrowską i Monikę Kosakowską.
Uczniowie klasy 6b uczestniczyli we Wiosennym Kiermaszu Rękodzieł. Otworzyli swoje serca, żeby wspomóc finansowo Uchodźców z Ukrainy.
Tekst: Katarzyna Dąbrowska
„Mój ulubiony sportowiec, sportsmenka”
- 3
Na początku marcu 2022 został ogłoszony konkurs na „ulubionego sportowca”. Konkurs był przeznaczony dla klas 1-8 a termin zbierania oraz zakończył się 25 marca.
Zwycięzcami konkursu zostali:
I miejsce Leon Szoppe kl. 4b ,
II miejsce Patryk Baranowski kl. 4b,
III miejsce Gabrysia Hańczyk kl. 2b.
Wyróżnienia otrzymali:
Karol Rodzoch kl. 4b
Wojtek Rodzoch kl. 4b
Julia Kalas kl. 1a
Wszystkim serdecznie gratulujemy .
Uroczyste wręczenie dyplomów wraz z nagrodami odbyło się w świetlicy szkolnej w dniu 6 kwietnia.
Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć na stronie szkoły.
Organizatorki konkursu:Kamila Trzosek- Bojarska,
Joannna Śluborska,
Renata Darasz
Kacper Ziemecki z klasy 8c zakwalifikowany do ostatniego etapu olimpiady.
Chwalim się naszym uczniem !!!
Jak wiecie, Kacper Ziemecki z klasy 8c bierze udział w XVI Olimpiadzie Informatycznej Juniorów, organizowanej przez Ministerstwo Edukacji i Nauki, Fundację Rozwoju Informatyki, Ośrodek Edukacji Informatycznej i Zastosowań Komputerów w Warszawie, Olimpijskie Koło Informatyczne oraz InstaLogik. Zakwalifikował się do ostatniego etapu zajmując 51 miejsce w Polsce!
GRATULUJEMY Kacprowi i trzymamy kciuki, poniewał zamierzony cel.... jest już blisko.
ŚWIAT WIDZIANY OCZAMI AUTYSTÓW
Z okazji Światowego Dnia Świadomości Autyzmu w piątek 1.04.22 r. uczniowie klasy 6biobejrzeli w gorzowskiej Bibliotece Pedagogicznej wystawę , na której eksponowane były prace plastyczne uczniów z autyzmem.
Na zakończenie wizyty w BP uczniowie chętnie wpisali się do księgi pamiątkowej.
Katarzyna Dąbrowska i Beata Gizińska-Gigoła
Dni Patrona z Samorządem Uczniowskim w SP 10 - jak zwykle w marcu.
- 14
Obchody Dni Patrona Szkoły, podobnie jak w latach ubiegłych odbyły się w marcu, gdyż ta data ma ścisły związek z faktami z życia naszego patrona! To właśnie 24 marca 1794 r. Tadeusz Kościuszko złożył uroczystą przysięgę narodowi polskiemu na Rynku Krakowskim.
Nowością, na wniosek opiekuna SU, było w tym roku, złożenie kwiatów pod płaskorzeźbą T. Kościuszki, autorstwa znanej gorzowskiej rzeźbiarki – Zofii Bilińskiej. W uroczystości, dnia 30 marca, uczestniczyła pani Dyrektor Beata Szmit, opiekunki SU, no i oczywiście sami reprezentanci samorządu. Na każdej z przerw szkolnych wspomniani uczniowie SU pełnili honorową wartę przy popiersiu patrona, oczywiście w strojach galowych. Byli to: Nadia i Lena Chrostek, Ewelina Gałka, Mateusz Liskowski (2 razy), Maciej Woźniak, Karol Hrycaj, Jan Kowalczyk, Maja Pussty, Hania Watral, Igor Warda i Hania Pietrzakowska.
W tym też dniu towarzyszyła nam muzyka o tematyce patriotycznej, na czele z pieśnią z Powstania – „Bartoszu, Bartoszu” (rzecz jasna chodzi o Bartosza Głowackiego).
Dla uczniów klas „cztery-osiem” zaproponowano obejrzenie wystawy tematycznej pt. „Tadeusz Kościuszko - wódz kosynierów”. Wystawa przygotowana przez bibliotekę szkolną, opowiadała o życiu i dokonaniach generała obojga narodów, którego imieniem nazwano naszą szkołę – naczelnika Powstania Kościuszkowskiego. Przypominamy, że dla klas 1-3 była przygotowana przez świetlicę szkolną – specjalna o patronie prezentacja.
Zwiedzający wystawę przede wszystkim mieli okazję uczestniczyć aktywnie w swoistej lekcji historii, stąd wyposażenie każdego z uczniów w kartę pracy, którą należało wypełnić. Te patriotyczne spotkania z patronem odbyły się według ustalonego wcześniej grafiku i obejmowały dni , od wtorku do czwartku. Prowadzone były one przez nauczyciela przedmiotu lub nauczyciela bibliotekarza. Wystawa trwała od 25 marca do 1 kwietnia, a jej zwiedzającymi byli również pozostali nauczyciele, rodzice oraz grupa dzieci ze świetlicy. By rozszerzyć jej odbiór wystawa miała miejsce koło pokoju nauczycielskiego. Składała się z trzech tablic: tła historycznego, biogramu bohatera i historii Panoramy Racławickiej.
Efektem końcowym, zgodnie z podstawą programową, było wpisanie realizacji tematu kościuszkowskiego do dziennika lekcyjnego.
Za wszelką współpracę, zarówno nauczycielom, jak i uczniom serdecznie dziękujemy, opiekunki SU.
Światowy Dzień Wody w naszej szkole
- 14
Niedawno, 22 marca przypadał Światowy Dzień Wody, w którym jako szkoła braliśmy czynny udział. Klasy starsze i młodsze omawiały na różne sposoby zagadnienie wody na świecie. Zajęcia prowadziliśmy głównie w oparciu o materiały z Polskiej Akcji Humanitarnej, rozważając tegoroczne hasło: “Oszczędzanie wody to za mało”.
Poszczególne klasy prowadziły również szereg innych działań. Uczniowie klasa 3b produkowali wodne tatuaże i tworzyli tęczę. Współpracując ze starszymi uczennicami z klasy 8a, nakręcili spot dotyczący wody. Rozmawialiśmy też o konieczności zmiany nawyków.
Ważnym elementem obchodów tego dnia, był oczywiście udział całej społeczności szkolnej w akcji charytatywnej “Wyślij pączka do Afryki”. Uczniowie zdobyli wiedzę na temat przyczyn braku dostępu do wody części ludności na Ziemi. Wiedzą już dobrze skąd się bierze woda w kranie, jak powstają studnie oraz co to jest system grawitacyjny.
…….. świetlicowe działania wodne………
Z okazji Światowego Dnia Wody w dniu 22.03.2022r w naszej świetlicy odbyły się zajęcia, które miały na celu uświadomienie dzieciom jak wielką rolę odgrywa woda w naszym życiu i jak wielkie zagrożenie niesie za sobą jej brak. Świetliki dowiedziały się między innymi dlaczego woda jest niezbędna do życia, jak prawidłowo korzystać z zasobów wody pitnej, jak właściwie nawadniać organizm oraz jak postępować aby zmniejszyć zużycie wody na naszej planecie.
Każdy z uczniów wykonał własną kropelkę wody a następnie wspólnie udekorowaliśmy wesołymi kropelkami gazetkę szkolną przed wejściem do świetlicy ☺
Na koniec przeprowadziliśmy zajęcia kulinarne, które miały na celu ograniczenie lub całkowite wyeliminowanie spożywania przez dzieci słodkich napojów zastępując je wodą. Podczas tych zajęć Świetliki przekonały się, że najlepiej przygotować samemu orzeźwiający napój na bazie wody i naturalnych składników- truskawek, cytry, pomarańczy, mięty, winogrona oraz bazylii .
Nasze wodno-owocowe kompozycje w dzbankach, słoikach i butelkach wyglądały przepięknie i na dodatek były również bardzo smaczne i zdrowe ☺
Kamila Trzosek-Bojarska, Hanna Słodowska, Renata Darasz
………………i coś jeszcze………………
Podsumowaniem naszej akcji będzie Quiz wodny. Chcesz wziąć udział w konkursie - śledź nasze wpisy i bądź na bieżąco. Więcej informacji wkrótce.
Agnieszka Żelazna
Międzynarodowy Konkurs Matematyczny Kangur
- 1
Międzynarodowy Konkurs Matematyczny Kangur, odbył się po raz kolejny w naszej szkole. Głównym organizatorem konkursu Kangur w Polsce jest Towarzystwo Upowszechniania Wiedzy i Nauk Matematycznych w Toruniu, natomiast międzynarodowym inicjatorem konkursu jest paryskie stowarzyszenie „Kangourou Sans Frontières". Polska edycja konkursu Kangur prowadzona jest pod patronatem Wydziału Matematyki i Informatyki Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu i ma na celu popularyzację matematyki, propagowanie kultury matematycznej w jak najszerszych kręgach uczniów, zachęcenie młodych do wspólnej, intelektualnej, międzynarodowej zabawy. W naszej szkole w konkursie wzięło udział 25 uczniów w różnych kategoriach:
uczniowie kl. III i IV w kategorii MALUCH, uczniowie kl. V-VI w kategorii BENIAMIN, kl. VII-VII JUNIOR.
Wszystkim uczestnikom konkursu, dziękujemy za udział. Wyniki z konkursu zostaną ogłoszone w czerwcu.
Opracowała:
Agnieszka Masłowska
„WIOSNA – CIEPLEJSZY WIEJE WIATR, WIOSNA – ZNÓW NAM UBYŁO LAT!”
- 2
Takie właśnie słowa dawnej piosenki Skaldów towarzyszyły nam z okazji powitania Wiosny. Gdyż tradycyjnie, jak co roku cała nasza społeczność szkolna cieszy się na tę upragnioną porę roku.
Wydarzenie zostało poprzedzone informacją plakatową (na tablicy biblioteki i w pokoju nauczycielskim) oraz tradycyjnie poprzez ogłoszenie zamieszczone w Librusie.
Ponadto, od dwóch lat, łączymy się z osobami z Zespołem Downa, uczestnicząc w Dniu Kolorowej Skarpetki. Aby upamiętnić ten gest, należało nie tylko założyć w tym dniu 2 kolorowe niepasujące do pary skarpetki, ale też zrobić zdjęcie i przesłać na adres sp10plastyka@gmail.com.
I tak się stało! W poniedziałek 21 marca 21 roku, w SP 10 zazieleniło się. Pojawiły się oryginalne stroje, wianki, kapelusze, papierowe kwiaty i inne akcenty ogłaszające wszem i wobec, że ...nadeszła upragniona Wiosna! Nawet słoneczko w tym dniu nam mocniej zaświeciło.
W tej sytuacji należało tylko sprawdzić , jak w poszczególnych klasach 3-8 zostało zrealizowane to zadanie. I tak, okazało się, że po przeliczeniu procentowym ( ilość przebranych do ilości obecnych uczniów w klasie) zwyciężyła klasa – 4a- 85% przebranych uczniów i 15 z różnymi skarpetkami. Brawo!
Na wyróżnienie zasługują też następujące klasy:
kl.7c – 71% przebranych,
kl.4b - 70%
kl.8a – 64%
kl.3a – 58%
kl.5a - 56%
oraz kl. 6b, która oprócz kolorowych skarpetek miała na sobie w stu procentach zielone wstążki, a Jakub z tej klasy założył ...najpiękniejszy zielony kapelusz!
Miło mi też powiadomić, że do wiosennej akcji włączyły się niezawodne klasy najmłodsze. Doceniamy wysiłek Ich rodziców i wychowawców w przygotowanie strojów i emblematów wiosennych, co oczywiście postaramy się wynagrodzić w postaci smacznych „krówek”! Wielkie dzięki!
Natomiast Marzanna, jako kukła jest symbolem odchodzącej zimy i o tym pamiętała klasa 1b, która wraz z przepiękną panią Wiosną (w tej roli wychowawczyni) w barwnym korowodzie, z pieśnią na ustach, przeszła ulicami naszego Zawarcia.
Gratulujemy i dziękujemy wszystkim – również nauczycielom- którzy wzięli udział w corocznej wiosennej zabawie. Oczywiście towarzyszyła nam w tym dniu stosowna muzyka nadawana podczas przerw szkolnych, a także niezwykle kolorowa wystawa prac plastycznych podpatrujących wiosnę... przez dziurkę od klucza!
Oczywiście, zgodnie z zapowiedzią zwycięska klasa otrzyma od nas również słodką niespodziankę. O czym informuje Wasz Samorząd Uczniowski wraz z Opiekunkami.
Wyślij pączka do Afryki 2022
- 5
W tym roku akcję charytatywną w ramach ogólnopolskiej akcji FUNDACJI KAPUCYNI I MISJĘ wyjątkowo przeprowadziliśmy dopiero w drugiej połowie marca. Doskonałym terminem był Światowy Dzień Wody. Społeczność szkolna włączyła się w działania bardzo aktywnie.
Zamawialiśmy pączki dla całych klas i kupowaliśmy słodkości na zorganizowanym kiermaszu. Były tam pączki podarowane na akcję z Cukierni Śnieżka, kilka pączków podarowanych przez Cukiernię Jutrzenka oraz wyroby domowe naszych uczniów i ich rodziców.
Wszystkim darczyńcom serdecznie dziękujemy za okazane serce.
Działając wspólnie zebraliśmy 1210,90 zł.
Dziękuję również serdecznie wieloletnim wolontariuszkom - uczennicom, które wspierały mnie w tej akcji już szósty rok. Cieszę się ogromnie, że choć z nimi przyjdzie się w tym roku pożegnać, na horyzoncie widać już następców.
To dobrze wróży na przyszłość.
Agnieszka Żelazna
Film powstał we współpracy z wolontariuszami.
Rekrutacja do klas pierwszych
ZAPRASZAMY NA WIRTUALNY SPACER
PO NASZEJ SZKOLEREKRUTACJA DO KLAS PIERWSZYCH NA ROK SZKOLNY 2022/2023
Rekrutacja rozpoczyna się 14.03.2022 r. i trwa do 13.04.2022 r.
Wypełnienie wniosku następuje przez stronę E-Urząd
Należy przygotować akt urodzenia dziecka oraz inne dokumenty, które Państwo uważają za ważne.
Komplet wydrukowanych i podpisanych dokumentów proszę dostarczyć do sekretariatu szkoły do 13.04.2022 r.
Dokumenty:
- Wchodzimy na stronę: http://um.gorzow.pl
- Wybieramy E-Urząd.
- Wybieramy Edukacja.
- Wybieramy Nabór do szkół podstawowych.
- Zgłoszenie do szkoły podstawowej obwodowej od 1 września 2022 r. [pobierz]
- Wniosek o przyjęcie kandydata (spoza rejonu) do szkoły podstawowej od 1 września 2022 r. [pobierz]
- Oświadczenie o miejscu zamieszkania rodziców kandydata [pobierz]
- Poświadczenie woli zapisu dziecka [pobierz]
- Dokumenty potwierdzające spełnienie kryteriów rekrutacyjnych [pobierz]
- Zarządzenie nr 21/2022 Prezydenta Miasta Gorzowa Wielkopolskiego w sprawie terminów postępowania rekrutacyjnego oraz postępowania uzupełniającego, także terminów składania dokumentów do publicznych szkół podstawowych prowadzonych przez Miasto Gorzów Wielkopolski [pobierz]
- Załącznik do Zarządzenia nr 21/2022 Prezydenta Miasta Gorzowa Wielkopolskiego w sprawie terminów postępowania rekrutacyjnego oraz postępowania uzupełniającego, a także terminy składania dokumentów do publicznych szkół podstawowych prowadzonych przez Miasto Gorzów Wielkopolski, w roku szkolnym 2022/2023 [pobierz]
WIRTUALNE PODRÓŻE 2B
W piątek 25 marca uczniowie kl. 2b w ramach realizowanego projektu " Wirtualne podróże" - Uczestniczyli w lekcji na żywo z Panią Sabiną Piłat - autorką projektu. Tym razem podążaliśmy śladami pór roku na świecie. Zwiedziliśmy Maderę, wyspę nazywaną wiecznej wiosny. Wiemy już, jaką musimy pokonać odległość, aby cieszyć się jej ciepłym klimatem. Okazało się, że nie we wszystkich krajach są cztery pory roku. Na przykład w Indonezji jest pora deszczowa i sucha. Nauczyliśmy się rysować krokusa, który zwiastuje wiosnę. To były wspaniałe chwile.
E. Zapotocka
Dni Patrona Szkoły
- 2
W dniach 21.03-25.03.2022 r. w naszej szkole obchodzono Dni Patrona Szkoły- Tadeusza Kościuszki.
Świetlica szkolna z tej okazji przygotowała prezentację multimedialną, na którą zaproszono uczniów klas I-III. Podczas prezentacji uczniowie mogli poznać wydarzenia z życia patrona oraz jego zasługi w odzyskaniu niepodległości przez Polskę.
Lekcje żywej historii odbyły się zgodnie z harmonogramem.
Hanna Słodowska
Renata Darasz
Kamila Trzosek-Bojarska
Bawimy się w teatr.
Uczniowie klasy II b w ramach omawiania tekstu " Bajka o smoku, królu, królewnie, rycerzu i ... nie zgadniecie, o kim jeszcze" przygotowali kukiełkowe przedstawienie. Zanim jednak doszło do pokazu konieczne było stworzenie odpowiednich rekwizytów, scenografii i bohaterów. Dzieci poradziły sobie z tym zadaniem znakomicie! W ruch poszły kredki, nożyczki, taśma klejąca… i już po chwili na stolikach spoczęli kolorowi bohaterowie i barwna scenografia. Wreszcie aktorzy zajęli miejsca na scenie, w grupach przybliżyli zaproszonym widzom z I b przygody swoich bohaterów. Emocje, zarówno wśród występujących, jak i widowni, były ogromne! Wszystkie spektakle zakończyły się gromkimi brawami. Przedstawienie obejrzeli również przyszli uczniowie naszej szkoły, którzy dziś odwiedzili naszą szkołę.
Elżbieta Zapotocka
Dzień Przyjaźni Klasowej w klasie 3b
- 12
Idzie wiosna, wszędzie dookoła porządki. My postanowiliśmy sprawdzić i uporządkować nasze klasowe relacje. Spisaliśmy ponownie Klasowy kodeks zachowania i podjęliśmy się wykonania przeróżnych zadań, działając wspólnie w wylosowanych grupach.
Na starcie stawiły się 4 drużyny:
DRUŻYNA KOLEŻEŃSKA
DRUŻYNA PRZYJAZNA
DRUŻYNA ŻYCZLIWA
DRUŻYNA SYMPATYCZNA.
Wszystkie drużyny pracując w różnym tempie, działając wspólnie i wzajemnie się wspierając, zebrały wymagane punkty i osiągnęły sukces.
Brawo, jesteście wielcy - wszyscy razem i każdy z osobna.
Agnieszka Żelazna
Dziennik Librus w języku ukraińskim/Інструкція входу в систему LIBRUS Synergia для батьків та учнів
Szanowni Państwo,w ramach świadczonego wsparcia technicznego przygotowaliśmy instrukcję logowania do systemu Synergia w formie:
- ulotki w formacie PDF do druku w języku ukraińskim - POBIERZ >>
- filmu instruktażowego w języku ukraińskim - ZOBACZ >>
Warsztaty literackie klas trzecich
W środę 16 marca uczniowie klas trzecich uczestniczyli w warsztatach literackich “Zagadki detektywistyczne z Lassem i Mają”. Spotkanie on-line na podstawie książki “Tajemnica diamentów” z serii Biuro Detektywistyczne Lassego i Mai przypadło naszym uczniom do gustu. Brali czynny udział w zajęciach i…
Udało im się rozwiązać zagadkę detektywistyczną.
Książki szwedzkiego autora Martina Widmarka, były one wielokrotnie wybierane książką roku przez szwedzkie Jury Dziecięce, czyli niemal 50 000 głosujących dzieci. W Polsce również zyskały dużą popularność i od kilku lat nie schodzą z list bestsellerów.
Warsztaty zorganizowane przez wydawnictwo Zakamarki, a prowadzone przez panią Beatę Jarmakowska-Stranzna platformie Skype. Każda z trzecich klas miała swoje osobne spotkanie.
Koordynator warsztatów: Agnieszka Żelazna
Święto Matematyki w II b
- 6
Liczby jak wiecie są wszędzie: w domu, na ulicy, w urzędzie. W sklepie, w pralni i w lesie, w kalendarzu, rozkładzie autobusów, godzinach na zegarze. W dawnych i nowych wiekach i w cenach na bazarze. W Twoim wzroście i wadze, w wielkości słonia i mrówki, w długości rzeki i drogi do szkoły oraz wartości złotówki.
Matematyka otacza nas wszędzie i mamy z nią do czynienia w niemal każdym aspekcie naszego życia. Jako królowa nauk ma swoje święto, które przypada na dzień 14 marca. Matematyka kształtuje i uczy dzieci, jest fundamentem logicznego myślenia. Pełni ważną funkcję w procesach poznawania i rozumienia otaczającego świata. Dzieci nigdy nie są za małe na spotkanie z matematyką, czują ją intuicyjnie, mają w sobie niezwykły, cenny, naturalny potencjał.
Elżbieta Zapotocka
NA POMOC UKRAINIE
Bardzo, bardzo dziękujemy wszystkie przyniesione artykuły pierwszej potrzeby i za przybory szkolne.
Akcja cieszy się ogromnym zainteresowaniem, zaangażowali się w nią nie tylko uczniowie szkoły, ale także rodzice, nauczyciele, pracownicy szkoły oraz mieszkańcy Gorzowa Wlkp. i okolic nie związani z naszą szkołą. Jesteśmy pod ogromnym wrażeniem tego, ile udało nam się dzięki Wam zebrać przez te dwa tygodnie. Dziękujemy!
Wszystkie zebrane rzeczy zostały skrupulatnie posortowane, a następnie przekazane najbardziej potrzebującym uchodźcom, część artykułów została bezpośrednio dostarczona do Oddziału Rejonowego Polskiego Czerwonego Krzyża w Gorzowie Wielkopolskim a także do innych punktów zbiórek na terenie Gorzowa Wlkp.
Dziękujemy za wsparcie i działamy oczywiście dalej!
Justyna Brzezińska, Kamila Trzosek-Bojarska,
oraz opiekun SU- Zofia Pytlak - Piątek
Ważne informacje
Archiwum Aktualności