• Rodzinny Turniej Wielkoformatowych Gier Planszowych w ramach projektu ODPOWIEDZIALNIE - LOKALNIE - GLOBALNIE (realizacja grantu “Moje miejsce na Ziemi”)

•  W sobotę 23 kwietnia rozegrany został w naszej szkole wyjątkowy turniej gier planszowych. Pierwszy taki turniej wielkoformatowych gier, rozegrany został w ramach realizowanego projektu: SPRAWNIE - LOKALNIE - GLOBALNIE finansowanego ze środków Fundacji ORLEN .

Idee Rodzinnego Turnieju Wielkoformatowych Gier Planszowych to:- promocja gier planszowych jako kształcącej i mądrej rozrywki,- kształtowanie umiejętności przewidywania, myślenia, budowania strategii i planowania działań,- uczenie samodzielnego podejmowania decyzji i przyjmowania jej skutków, - szerzenie wiedzy ekologicznej oraz z zakresu edukacji globalnej,- budowanie umiejętności współpracy i wzajemnych relacji.

W turnieju wystartowało 11 drużyn składających się z dziecka oraz jego rodzica. Bawiliśmy się i uczyliśmy, odpowiadając nieraz na całkiem niełatwe pytania.

Turniej odbywał się równolegle w dwóch salach i po zaciętej rywalizacji wyłoniono zwycięzców, a byli nimi:
            - Agata Rodzoch z mamą Katarzyną
            - Nadia Szuszert z mamą Joanną.
            Miejsca drugie zajęli:
            - Oliwier Węgrzyn  z mamą Katarzyną i Hanna Dziobko z tatą Markiem.
            Miejsce trzecie, dzielnie walcząc do końca zdobyli: - Adrian Adamczyk z tatą Przemysławem, Małgorzata Wojtkowiak z mamą Moniką oraz Nikodem Kamieniecki z mamą Weroniką.

Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom i informujemy,
            iż za swą niesamowitą grę, wytrwałość i pogodę ducha otrzymali nagrody.

Teraz dwie autorskie gry wielkoformatowe będą do dyspozycji uczniów i będzie można z nich korzystać również w czasie lekcji na zielonej trawce. Warto dodać, iż w zależności od wybranego zestawu pytań, gra może być z powodzeniem używana przez wszystkie klasy w naszej szkole. Dodatkowo w ramach projektu szkoła wzbogaciła się o 6 gotowych gier wielkoformatowych.

Wszystkie gry są tematycznie związane z ekologią czy edukacją globalną, ale tak naprawdę ogranicza nas tylko wyobraźnia.