• Uczeń naszej szkoły na XVI Olimpiadzie Informatycznej Juniorów

     • Chwalim się naszym uczniem !!! 

      Kacper Ziemecki z klasy 8c bierze udział w XVI Olimpiadzie Informatycznej Juniorów, organizowanej przez Ministerstwo Edukacji i Nauki, Fundację Rozwoju Informatyki, Ośrodek Edukacji Informatycznej i Zastosowań Komputerów w Warszawie, Olimpijskie Koło Informatyczne oraz InstaLogik. Wykonał kawał dobrej i ciężkiej pracy. Zajął 165 miejsce w klasyfikacji na całą Polskę!!! i zakwalifikował się z Gorzowa Wielkopolskiego jako jedyny do zawodów II stopnia. GRATULUJEMY Kacprowi i trzymamy kciuki aby osiągnął zamierzony cel....czyli został laureatem lub finalistą olimpiady. 

     • Podziękowania od organizatorów akcji „Wirtualnie biegamy dla kobiet"

     • Koordynatorzy II edycji ogólnopolskiego projektu społeczno-edukacyjnego: Wirtualnie biegamy dla kobiet - wspólnie pomagajmy Fundacji onkologicznej Życie z rakiem przesłali nam podziękowania oraz certyfikaty za udział w/w akcji.

      Witamy serdecznie - chcąc jak najpiękniej podziękować za Państwa udział w Naszej akcji przesyłamy moc pozdrowień łącznie z certyfikatami dla szkoły, nauczycieli – koordynatorów oraz dla uczestników. Dziękujemy za Państwa wielkie serce i chęć niesienia pomocy podopiecznym FUNDACJI ONKOLOGICZNEJ - ŻYCIE Z RAKIEM. Państwa pomoc to nieoceniony dar, jaki możemy wspólnie złożyć na rzecz Fundacji. Pozdrawiamy serdecznie i obiecujemy przesłać całościowe podsumowanie tegorocznej edycji Biegu.

      Katarzyna Rogowska, Renata Fergisz, Katarzyna Głąb - Koordynatorzy akcji w Szkole Podstawowej im. ks. Jana Twardowskiego w Brzózie Stadnickiej

     • Ogólnopolski Konkurs Ekologiczny Szkolny Gang Swojaków w II b

     • Niesamowite skarby lubuskich lasów.

      Ogromna część województwa lubuskiego porośnięta jest lasami. Lasy to dom dla tysięcy zwierząt. Zadomowiły się u nas łosie, wilki, żubry, daniele, bieliki, nietoperze, bażanty, kuropatwy, bociany i bociany czarne. Żyją tu największe na świecie puchacze, to bardzo rzadkie w naszym kraju ptaki.  Rozpiętość ich skrzydeł wynosi około dwóch metrów. Skrajnie rzadkim w naszym kraju ptakiem jest też sokół wędrowny. Najbliższa para żyje w Puszczy Barlineckiej, ale jest też sokół, który podczas zimy pojawia się w Gorzowie na budynku urzędu wojewódzkiego. Przy odrobinie szczęścia spotkać można cietrzewia czy głuszca. Województwo lubuskie jest zróżnicowane krajobrazowo, są tu łagodnie pofalowane wzgórza i około 200 jezior, które są siedliskiem bobrów, wydr, żółwi błotnych oraz ptactwa wodnego kormoranów, czapli, żurawi czy rybołowów.

       

      Elżbieta Zapotocka

      A tak prezentuje się nasz praca konkursowa.

     • Projekt „Wirtualnie biegamy dla kobiet” zakończony!!!

     • Zespół nauczyciel wychowania fizycznego zaangażował uczniów, rodziców  i nauczycieli naszej szkoły do udziału w ogólnopolskim projekcie społeczno-edukacyjnym skierowanym do wszystkich placówek oświatowych: Wirtualnie biegamy dla kobiet - wspólnie pomagajmy Fundacji onkologicznej Życie z rakiem. Akcja została zainicjowana po raz drugi przez Szkołę Podstawową im. ks. Jana Twardowskiego w Brzózie Stadnickiej.

      Zadaniem placówki oświatowej było zachęcenie społeczności szkolnej do biegania. Koordynatorzy projektu w danej szkole sumowali dystans przebyty przez uczniów, rodziców i nauczycieli na podstawie zdjęcia uczestnika z  krokomierzem. Aby uzyskać certyfikat, uczestnicy musieli przebyć w sumie dystans 100 kilometrów, drugim zadaniem placówki było wpłacenie dowolnej kwoty - cegiełki na rzecz Fundacji onkologicznej - życie z rakiem, która wspiera osoby chorujące na nowotwory. Celem projektu było nie tylko propagowanie zdrowego trybu życia i zachęcanie do aktywności fizycznej na świeżym powietrzu, lecz także budowanie wrażliwości i empatii młodzieży w stosunku do chorych.

      Nasza szkoła po raz drugi wspaniale wykonała zadanie projektowe, włączając w działania wielu uczniów, kilkoro rodziców i  nauczycieli. Bardzo gorąco dziękujemy wszystkim - 64 uczestnikom - którzy swoje spacery i biegi poświęcili osobom walczącym z nowotworem. Pokonaliśmy 652,05 km a może i więcej!!!

      Ogromne zaangażowanie społeczności szkolnej uświadamia nam, że razem możemy wiele,                 a bezinteresowne czynienie dobra jest motorem napędzającym nasze działania.

      Z całego serca dziękujemy także za wpłacenie dowolnej kwoty - cegiełki na rzecz Fundacji onkologicznej - życie z rakiem.  Koordynatorzy akcji w naszej szkole wpłacili na  rzecz w/w fundacji uzbieraną przez nas  kwotę  200 zł!

      Organizatorzy projektu przygotowują również reportaż poprojektowy, który będzie można zobaczyć po zakończeniu akcji w grupie projektowej i na YouTube. Każda placówka biorąca udział w projekcie, będzie mogła udostępnić reportaż na swojej stronie internetowej. 

      Czekamy na ten moment z niecierpliwością!

      Certyfikaty potwierdzające udział w projekcie będą wysłane do szkół do 30 stycznia 2022 roku.

      Dziękujemy za zaangażowanie i gratulujemy kondycji fizycznej! Mamy nadzieję, że za rok przebiegniemy wspólnie jeszcze więcej kilometrów!!!

       

      Koordynatorzy projektu w SP 10

      Justyna Brzezińska, Joanna Śluborska i Renata Wiśniowska-Kallio

     • Rekordowy szalik HANDMADE dla WOŚP

     • Siema!

      Zachęcam do dołączenia do świetnej akcji.

      Pokażmy, że nasza społeczność szkoła też potrafi!

      Pomysł jest prosty a idea szczytna.
       

      Organizujemy się na szybko bo czasu bardzo mało!

      ZADANIE: wykonać szalik na drutach/szydełku/palcach, długości 1,5m i 20 cm szerokości (włóczka, wzór i kolor nie ma znaczenia)

      CZAS: do 14.01 (17.01 będzie zszywany i wysłany do sztabu Sztabem WOŚP w Mińsku Mazowieckim).

      DO KOGO: do opiekuna SU Zofii Pytlak-Piątek

      Szalik proszę podpisać imieniem i nazwiskiem (klasa), dołączyć zgodę RODO, ponieważ dane uczestnika będą umieszczone na metce końcowego szalika.

      Najdłuższy szalik w Polsce zostanie wystawiony na aukcje WOŚP a pieniążki zasilą cel 30. Finału WOŚP dla zapewnienia najwyższych standardów diagnostyki i leczenia wzroku u dzieci.

      Po zakończeniu akcji rekordowy szalik HANDMADE otrzyma drugie życie, zostanie wykorzystany do wyrobu pożytecznych rzeczy, np. koców dla seniorów, dzieci czy nawet czworonożnych pupilów.

      https://facebook.com/events/s/rekordowy-szalik-handmade-dla-/256290819942043/

       

      Samorząd Uczniowski wraz  Opiekunami

     • ROZWIJAMY SWOJE TALENTY!

     • Zdjęcia zrobili i zachwycili!

      Na przełomie października i listopada odbył się XX Przegląd Fotografii Dzieci i Młodzieży Impresje miejskie, zorganizowany przez MDK oraz Gorzowskie Towarzystwo Fotograficzne. Wzięło w nim udział 83 autorów, którzy przesłali aż 410 zdjęć!

      Wśród nich znalazły się także prace naszych uczniów, którzy uczestniczą w zajęciach fotograficznych w MDK.

      Niezmiernie miło nam poinformować, że prace uczniów:

      Amelii Nowodyły – „Różowy Pałac”,

      Karola Rodzocha – „Matematyczny spichlerz”,

      Liliany Tumanowicz – „Katedra zza drzew”,

      zostały wyróżnione zakwalifikowaniem do wernisażu fotograficznego XX Przeglądu Fotografii.

      Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

     • PRZED WIGILIĄ W DZIESIĄTCE...

     • W ostatni dzień przed przerwą świąteczną zamiast lekcji z  okazji nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia i Nowego 2022 Roku w naszej szkole odbyły się świąteczne spotkania uczniów z wychowawcami. Wszyscy z przyjemnością skorzystaliśmy z aktywności multimedialnych, zamieszczonych w okolicznościowym padlecie.  Każdy uczeń znalazł coś dla siebie, a wszystko było tematycznie związane ze świętami. Przy tej okazji m.in uczniowie: dekorowali wirtualne choinki, układali puzzle, sprawdzali swoją znajomość rodzimych tradycji świątecznych i kolędowali. Poznali nieznane im dotąd ciekawostki na temat świąt obchodzonych za granicą. Poza tym samodzielnie za pomocą narzędzi TIK wykonali świąteczne kartki i zamieścili  na nich w drugim padlecie serdeczne życzenia dla członków szkolnej społeczności. Był to czas spędzony aktywnie i w miłej atmosferze.

      Dziękujemy pani wicedyrektor Justynie Brzezińskiej za stworzenie padletów i możliwość ich wykorzystania ku wielostronnym korzyściom. Dziękujemy wychowawcom i nauczycielom towarzyszącym w naszych spotkaniach za kreatywność i miły nastrój uroczystości. Życzeniami radosnych Świąt Bożego Narodzenia i przyjemnego wypoczynku pożegnaliśmy się do 3 stycznia 2022.

       

      Dagmara Sobacka

      Grażyna Jakubik

     • Bożonarodzeniowe inspiracje

     • 9 uczniów z  naszej szkoły  wzięło  udział w VIII edycji konkursu „Bożonarodzeniowe inspiracje" zorganizowanym przez Zespół Szkół Ogrodniczych pod patronatem Prezydenta Miasta Gorzowa.

      Celem konkursu było kultywowanie tradycji bożonarodzeniowych oraz wsparcie akcji „Podaruj serce" poprzez przekazanie wszystkich prac konkursowych na kiermasz, z którego dochód zostanie przeznaczony dla chorej Laury. 

      Oto nasi laureaci:

      W kategorii II  do lat 15:

      I miejsce  - Ksawery Chojnowski, praca została wykonana pod kierunkiem p. Justyna Brzezińskiej,

      III miejsce  - Julia Rabińska – Kolasińska i Oliwia Łosińska, praca została wykonana pod kierunkiem p. Beaty Siwek,

       

      Wyróżnienie w tej kategorii otrzymał: Kacper Kostycewicz, praca została wykonana pod kierunkiem p. Justyna Brzezińskiej.

       

      Zapraszamy do wirtualnej galerii prac.

      Materiał przygotowany przez organizatorów konkursu:

      https://youtu.be/TbeNSkzxlOg

       

      Tekst i foto: Justyna Brzezińska i Beata Siwek

     • Znamy wyniki szkolnego konkursu bożonarodzeniowego!

     • Zgodnie z wieloletnią tradycją w okresie przedświątecznym odbył się w naszej szkole  międzyklasowy  konkurs na wianek świąteczny na drzwi. Szkolni artyści i tym razem nie zawiedli, a efekty ich pracy można podziwiać w całej szkole.

      Ogłoszenie wyników miało miejsce w środę 22 grudnia. Prace konkursowe oceniane były w dwóch kategoriach wiekowych, w pierwszej, wykonawcami byli uczniowie klas IV-VI, a w drugiej uczniowie klas VII-VIII. Spośród wianków zgłoszonych do konkursu, komisja w składzie : Dagmara Sobacka i Justyna Brzezińska postanowiła nagrodzić następujące prace:

      KATEGORIA I :
      klasa 4a i 5a

      KATEGORIA II:
      klasy 7d i 8e
       

      Dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział w konkursie, doceniamy włożoną pracę,  pomysłowość i poświęcony czas:).
      Wykonane przez uczniów stroiki stanowią obecnie dekorację naszej szkoły, możemy je podziwiać na wystawie pokonkursowej w holu głównym oraz w gabinetach szkolny.
      Radzie Rodziców serdecznie dziękujemy za dofinansowanie nagród dla zwycięzców.

      Jeszcze raz dziękujemy gorąco za udział, serdecznie gratulujemy sukcesu i zapraszamy do kolejnej, wiosennej edycji konkursu.

       

      Organizatorzy: Dagmara Sobacka i Justyna Brzezińska

     • Ważne informacje

     • Pomoc materialna dla uczniów

      W związku z przekazaniem realizacji zadania pomocy materialnej dla uczniów o charakterze socjalnym z Wydziału Edukacji do Gorzowskiego Centrum Pomocy Rodzinie w Gorzowie Wielkopolskim, podajemy Państwu link z dostępem do wszystkich informacji oraz uchwałę nr XXXVIII/682/2021 Rady Miasta Gorzowa Wielkopolskiego z dnia 23 czerwca 2021 r. w sprawie uchwalenia regulaminu udzielania pomocy materialnej o charakterze socjalnym dla uczniów zamieszkałych na terenie Miasta Gorzowa Wielkopolskiego oraz upoważnienia Dyrektora Gorzowskiego Centrum Pomocy Rodzinie w Gorzowie Wielkopolskim do prowadzenia postępowań w sprawach świadczeń pomocy materialnej o charakterze socjalnym dla uczniów zamieszkałych na terenie miasta Gorzowa Wielkopolskiego.

      http://gcprgorzow.pl/pomoc-materialna-dla-uczniow/

      uchwala_w_sprawie_stypendiow.pdf

  Nagłówek