• Wycieczka uczniów z klas 7 i 8

     •      Dnia 21 X 2021 r. 54 uczniów z klas VII i VIII wzięło udział w szkolnej wycieczce dydaktycznej do Międzyrzecza i Gościkowa – Paradyża. Uczniowie byli pod opieką nauczycieli: Renaty Wiśniowskiej - Kallio, Karoliny Herman- Lewy, Grażyny Jakubik i Renaty Matuszek – Jaroszewicz, która wycieczkę zorganizowała i pełniła funkcję kierownika. Zbiórka klas odbyła się o 7.40. Po przywitaniu z pilotem biura turystycznego Project z Gorzowa Wklp., zajęciu miejsc w autokarze i sprawdzeniu listy udaliśmy się do Międzyrzecza. Tam podzieleni na dwie grupy zwiedziliśmy Muzeum Ziemi Międzyrzeckiej i podziwialiśmy unikatową kolekcję portretów trumiennych oraz wysłuchaliśmy ciekawostek na temat pochówków polskiej szlachty.

           Następnie obejrzeliśmy położony w pobliżu muzeum średniowieczny zamek, wybudowany w czasach Kazimierza Wielkiego oraz wysłuchaliśmy ciekawostek na temat tego typu budowli obronnych. Po zrobieniu pamiatkowego zdjęcia całej grupy i zakupieniu pamiątek, wsiedliśmy do autokaru i pojechaliśmy do Gościkowa, gdzie znajduje się perła architektury sakralnej na Ziemi Lubuskiej, mianowicie Pocysterski Zespół Pałacowo Klasztorny, zwany Paradyżem, czyli Rajem Matki Boskiej. Imponujący wielkością i wystrojem wnętrz obiekt wzbudził zachwyt barokowym pięknem. Tu również przewodnik przekazał nam najciekawsze wiadomości i poszczególnych częściach obiektu.

           Teraz przyszedł czas na najbardziej wyczekiwane przez chłopców miejsce: Międzyrzecki Rejon Umocniony. Tu rozpoczęliśmy naszą obecność od ogniska i kiełbasek. Uczniowie ze smakiem je zjedli, bo była już pora obiadowa. Następnie znów podzieleni na dwie grupy zwiedziliśmy 1,5 godzinną trasę podziemnymi tunelami i korytarzami, z ciekawością i w ciszy podglądając nietoperze, które w tym miejscu najliczniej w Europie gromadnie zimują.

           Były to dla dziewcząt najbardziej emocjonujące chwile, na szczęście dla nich nietoperze występowały pojedynczo, były nieduże i co najważniejsze spały. Po zakończeniu zwiedzania bunkrów niektórzy mogli wrócić do początku trasy wojskowym wozem terenowym i była to wyjątkowa jazda, która uczniom się również podobała.

           Mimo niesprzyjającej pogody wycieczka była pełna pozytywnych wrażeń i pozostanie w pamięci na dłużej. Zgodnie z planem do szkoły wróciliśmy około 17.00.

       

      Grażyna Jakubik

     • Wyjście klas VIII do teatru

     •      Dnia 19 X 2021 r. klasy VIII pod opieką nauczycieli i wychowawców poszły na godzinę 13.00 do teatru im. Juliusza Osterwy w Gorzowie Wlkp. na musical pt.: „1980-Ty”.

           Zbiórka przed szkołą miała miejsce o 12.15 i pieszo udaliśmy się w kierunku teatru. Z zachowaniem reżimu sanitarnego zostawiliśmy okrycia w szatni i zajęliśmy wyznaczone miejsca na widowni. Nasza młodzież początkowo bez entuzjazmu ale w miarę rozwoju akcji coraz bardziej zaciekawiona, dała się uwieść piosenkom i grze aktorów zarówno profesjonalnych jak i najmłodszego pokolenia.

       

           Libretto do musicalu jest autorstwa Andrzeja Ozgi, a całość wyreżyserował Jan Tomaszewicz, na co dzień dyrektor gorzowskiego teatru. „1980-Ty” to widowisko osnute wokół autentycznych wydarzeń polskiego sierpnia 1980 roku. Opowiada o dwojgu ludziach, którzy z każdym dniem dojrzewają do rodzącego się w nich uczucia. Podobnie jak polskie społeczeństwo tego czasu dojrzewało do solidarności pisanej tak dużą jak i małą litera oraz do prawdziwej wolności i demokracji. Przesłaniem spektaklu jest przypomnienie tych wyjątkowych chwil w historii naszego kraju, gdy Solidarność była nie tylko na ustach całego świata, ale i w sercach milionów Polaków.

           Oprócz aktorów gorzowskiego teatru, m.in: Magdalena Dwurzyńska, Justyna Jeleń, Bogumiła Jędrzejczyk, Magdalena Kasperowicz, Maciej Kotlarz, Mikołaj Kwiatkowski, Joanna Ginda-Lenart, Anna Łaniewska, Edyta Milczarek, Jan Mierzyński, Artur Nełkowski, Kamila Pietrzak-Polakiewicz, Joanna Rossa, Cezary Żołyński, Dominik Jakubczak, zagrała w nim też młodzież ze Studia Teatralnego oraz z „Buziaków”. Muzykę stworzył Marek Zalewski, a za choreografię odpowiadał Tomasz Tworkowski. Sztuka była prezentowana w ramach Miejskiej kampanii Profilaktycznej, która m.in. promuje życie wolne od nałogów. Wstęp był wolny.

       

           Ku zdziwieniu wielu naszych ósmoklasistów na koniec okazało się, że spektakl im się podobał. Do szkoły wróciliśmy około 15.50. Następnego dnia nauczyciele obecni z uczniami w teatrze poświęcili 15 minut swoich lekcji, żeby wytłumaczyć wychowankom kontekst historyczny i tło przedstawionej historii o miłości dwojga młodych bohaterów.

       

      Grażyna Jakubik

     • Międzynarodowy Projekt Edukacyjny "Wirtualne podróże"

     • W czwartek 21 października uczniowie klasy 2b rozpoczęli realizację Międzynarodowego Projektu Edukacyjnego "Wirtualne podróże". Za nami pierwsze spotkanie i pierwsza ekscytująca wirtualna podróż po siedmiu kontynentach. Wiemy jakie zadania mamy wykonać i już szykujemy się do tego z całych sił, bo bardzo nam się spodobały pomysły pani Sabiny - autorki projektu. Jesteśmy pełni własnych pomysłów na ich realizacje. Dzięki projektowi uczniowie będą mogli poszerzyć swoją wiedzę na temat swojej małej ojczyzny, Polski, Europy i świata, a także kształtować postawy otwartości, tolerancji i życzliwości wobec otaczających ich ludzi.

      Z niecierpliwością czekamy już na następną lekcję na żywo.

      E. Zapotocka

       

     • BohaterON - włącz historię!

     • Nasza szkoła po raz kolejny włączyła się w ogólnopolski projekt „BohaterON w Twojej Szkole”. Akcja ma na celu upamiętnienie i uhonorowanie uczestników powstania warszawskiego, promocję postaw patriotycznych i popularyzowanie historii Polski XX wieku.

      Nazwa akcji stanowi połączenie dwóch słów – polskiego „bohater” oraz angielskiego „ON”, czyli „włączyć”. Angielskie „ON” dosłownie włącza historię bohaterów Powstania Warszawskiego w życiu młodych Polaków. Nazwa ma również sygnalizować chęć włączenia do świadomości społecznej indywidualnych historii Powstańców poprzez nowoczesny patriotyzm.

      W ramach akcji uczniowie klas 6-8 będą uczestniczyć w zajęciach dotyczących Powstania Warszawskiego z wykorzystaniem specjalnie przygotowanych materiałów edukacyjnych

      oraz przygotują indywidualne życzenia/ podziękowania dla Powstańców w formie kartki lub laurki. Zostaną one  wysłane do Organizatora akcji, który zobowiązał się przekazać prace uczniów Powstańcom.

      Organizatorem Akcji są Fundacja Rosa i Fundacja Sensoria. Współorganizatorem tegorocznej edycji akcji jest Fundacja Pokolenia Kolumbów. Projekt realizowany jest pod patronatami: Ministra Edukacji i Nauki, Pełnomocnika Rządu ds. Polityki Młodzieżowej oraz Rady Dialogu z Młodym Pokoleniem.

       

      Koordynatorzy projektu: Renata Matuszek-Jaroszewicz i Justyna Brzezińska

     • Cała Polska czyta, czyli nasz udział w II Międzynarodowej akcji „Przerwa na czytanie”.

     • Zgodnie z naszą tradycją, biblioteka szkolna wraz z Samorządem Uczniowskim przeprowadziła II edycję Międzynarodowej akcji „Przerwa na czytanie” organizowanej przez Bibliotekę Pedagogiczną WOM w Gorzowie Wielkopolskim.

      W piątek 15 października czytano co najmniej przez 15 minut:

      • na każdej lekcji języka polskiego, 
      • na wybranych lekcjach języka angielskiego (oczywiście po angielsku), 
      • w świetlicy szkolnej i w bibliotece, 
      • na lekcjach nauczania indywidualnego, wyrównawczego, rewalidacji itp., 
      • przez nauczycieli w Dniu Ich Święta („Narodowe Czytanie”).

      Korzystano z księgozbioru bibliotecznego, jak i zasobów własnych. Na lekcji języka polskiego użyto też tablicy interaktywnej, na której wyświetlano wybrany tekst literacki. Akcja była też realizowana przez wychowawców klas 1-3 w ramach kampanii społecznej „Cała Polska czyta Dzieciom”. Wiemy, że w wybranym dniu czytano całym klasom literaturę piękną, również w języku angielskim.

      Klasy pierwsze ze względu na uroczystość „Pasowania na Pierwszaka”, „Czytanie na przerwie” przełożyły na następny tydzień. Cieszymy się, że do akcji przystąpiła społeczność całej szkoły. W ten sposób wszyscy uczniowie klas 1-8 mieli swój udział w biciu rekordu w czytaniu!

      Za aktywny udział wszystkim raz jeszcze dziękujemy i zachęcamy do regularnego czytania.

      Koordynator akcji: Zofia Pytlak-Piątek

     • Tydzień Empatii w klasie 3b - misja na październik wykonana!!!

     • Klasa 3b realizując projekt Empatyczna Klasa podjęła różne działania. Oprócz wycieczki do Wojcieszyc prowadziliśmy wiele rozmów między innymi w oparciu o wiersz Dorota Gellner - "Zły Humorek" oraz film “Operacja człowiek w czerni”, który oglądaliśmy w ramach NOCY BIBLIOTEK. Całą klasą też włączyliśmy się do akcji Pola Nadziei. 

      Na zakończenia naszej misji wybraliśmy się do młodszych kolegów z klasy pierwszej. Zabraliśmy ze sobą dobre słowo, upominki w postaci własnoręcznie wykonanych pudełeczek na drobiazgi oraz prezentację wiersza wcześniej przez nas omawianego. 

       

      Agnieszka Żelazna

       

     • Dzień Nauczyciela w naszej szkole

     • Już w przeddzień Święta Edukacji Narodowej społeczność szkolna przystąpiła do obchodów tego wyjątkowego Dnia. Wszelkim życzeniom towarzyszyła przepiękna dekoracja plastyczna wykonana pod kierunkiem nauczyciela plastyki p. Dagmary Sobackiej, w której znalazły się m.in. oryginalne, wykonane przez uczniów laurki.

      Następnym krokiem, było złożenie życzeń wszystkim nauczycielom i pracownikom szkoły przez szkolny radiowęzeł przez opiekuna SU. Natomiast specjalne spersonalizowane życzenia przedstawiciele Rady SU skierowali do Dyrekcji naszej szkoły, życząc przede wszystkim satysfakcji wykonywanej pracy i jakże potrzebnej…cierpliwości.

      Kolejne przerwy zostały zapełnione muzyką, którą poprzez radiowęzeł „puszczali” uczniowie: Karol i Maciej, dziękujemy. Był to efekt wcześniej zebranych od nauczycieli propozycji muzycznych, swoista „belferska play- lista”. Czego tam nie było? Łezka się w oku zakręciła! Dedykacje dla ulubionych nauczycieli nie miały końca.

      Finałem obchodów był krótki, ale jakże efektowny koncert muzyki na żywo w wykonaniu powołanego w tym celu chórku, któremu akompaniowali uczniowie grający na takich instrumentach jak :skrzypce, trąbka i wiolonczela (pod kierunkiem rzecz jasna p. Dagmary).

      Jednocześnie, w niektórych gabinetach lekcje były prowadzone przez uczniów, oczywiście za wcześniejszą zgodą nauczyciela przedmiotu. Była to okazja, by „na własnej skórze” poznać trud pracy nauczyciela.

      Nie zawiedli nas też najmłodsi. W świetlicy pani Kamila Bojarska wraz ze swoimi podopiecznymi wykonała moc przepięknych kwiatów z papieru, na widok których każdy… się uśmiechał. „Maluszki” wraz z opiekunką odwiedziły m.in. bibliotekę szkolną, sekretariat,   dział administracji... wręczając owe kwiaty.

      Natomiast podczas oficjalnego już Święta, 14 października, w pokoju nauczycielskim, kadra pedagogiczna naszej szkoły przystąpiła do Narodowego Czytania. Tym razem przypomnieliśmy sobie twórczość Gabrieli Zapolskiej „Moralność pani Dulskiej”, czytając najbardziej charakterystyczne sceny z podziałem na role.

      Wszystkim, którzy przyczynili się do uświetnienia obchodów Dnia Nauczyciela serdecznie dziękuję.

      Zofia Pytlak-Piątek, opiekun SU

     • Wycieczka do Wojcieszyc na rozpoczęcia realizacji projektu “Empatyczna klasa”

     • Uczniowie klasy 3b wybrali się na wycieczkę do miejsca zwanego Agroturystyką Wojcieszyce. Tajemniczo brzmiące z nazwy miejsce, kryje wiele niespodzianek i dostarcza dzieciom mnóstwa radości, a dodatkowo przybliża im świat zwierząt hodowlanych. Nasi uczniowie poznali tam życie, budowę i zwyczaje kur. Dokonali zbioru jajek i dokładnie zapoznali się z jego budową oraz znaczeniem i zastosowaniem. Wśród ssaków hodowlanych dzieci poznały króliki, kozy i owce. Wiedzą już czym różnią się między sobą i od ptaków. Najważniejsze, że wiedzą jak zachować się w towarzystwie zwierząt. W spokojnej atmosferze, z uśmiechem na twarzy, bez krzyków i przekomarzania się odwiedzały wszystkie zwierzątka, głaskały je i karmiły. Wszyscy czerpali z tego ogromną przyjemność. 

      W drugiej części wizyty w gospodarstwie poświęciliśmy czas na wspólne zabawy integrujące naszą klasę. Bawiliśmy się wszyscy razem w zorganizowane przez gospodarzy zabawy. Później dzieci same się organizowały i dobrze dogadywały. 

      Wspólnie z naszymi gospodarzami obserwowałyśmy (była z nami pani Agnieszka Jędrzejczak) ich poczynania i i sprawiało nam to ogromną przyjemność - to jest naprawdę zgrana,  EMPATYCZNA KLASA. Rozpoczynamy zatem nasze projektowe działania i zapraszamy do śledzenia ich efektów.

      Agnieszka Żelazna

     • Dzień Drzewa.

     • Drzewa - spotykamy codziennie, ale czy je dobrze znamy i doceniamy ich rolę w życiu? Warto dowiedzieć się o nich więcej, poznać ich zwyczaje i tajemnice oraz nauczyć się rozpoznawać gatunki, które najczęściej występują w naszym otoczeniu. Wyposażeni w fiszki uczniowie klasy 2 b, wybrali się w czwartek 7 października na wycieczkę dydaktyczną wokół terenu szkoły w poszukiwaniu drzew rozpoznawanych po liściach. Przy okazji uczniowie doskonalili umiejętności pomiaru obwodów pni drzew, zamieniali centymetry na metry, szukali najwyższego drzewa.

      Elżbieta Zapotocka

     • Code Week 2021r.

     • W dniach od 11.10 - 22.10 uczniowie klasy 2b biorą udział w międzynarodowym wyzwaniu Code Week 2021 oraz ogólnopolskim konkursie kodowania i programowania. Zgłosiliśmy 10 wyzwań, w które włożymy wiele pracy i serca. Dziś prezentujemy pierwsze z nich.

      Elżbieta Zapotocka

     • Programowanie na dywanie – gry i zabawy dla dzieci z elementami programowania w SP10

     • W październiku br. uczniowie klas I-III brali udział w warsztatach „Programowanie na dywanie”. Zajęcia poświęcone były elementom programowania. W formie gier i zabaw uczniowie rozwijali kluczowe kompetencje: myślenie matematyczne, umiejętność pracy zespołowej. Posługiwali się językiem komputerów. Dzieci programowały siebie nawzajem oraz tworzyły drogę z bloczków dla robota. Programowały Bee Bota – robota pszczółkę, który poruszał się po wyznaczonej drodze na macie.

      Billy Gates tak kiedyś powiedział: „…nauka pisania programów to gimnastyka dla mózgu. Pozwala wypracować umiejętność efektywnego myślenia o rzeczach niezwiązanych z informatyką”.  I nasi uczniowie właśnie to robili.Zachęcamy do obejrzenia galerii zdjęć.

      Monika Markowska

     • Dzień Chłopaka w klasie 3 B

     • W czwartek 30 września obchodziliśmy Dzień Chłopaka. Oprócz życzeń i upominków od dziewcząt były wspólne zabawy, na przykład: Kim jesteś?; Kalambury  czy Memo. Odbył się również konkurs na najmniejszego chłopca oraz znawcę aut. Mimo tego, iż nie pracowaliśmy z podręcznikami, to naprawdę dużo się nauczyliśmy. 

      Agnieszka Żelazna

     • Dzień Chłopaka z Samorządem Uczniowskim

     • Zgodnie z planem pracy SU jesteśmy już po akcji sprzątania świata oraz sprzedaży cebulek żonkili na rzecz Hospicjum. Naszym kolejnym zadaniem było przeprowadzenie na terenie szkoły Dnia Chłopaka, czyli wybór najsympatyczniejszych uczniów w klasach 3-8.

      Dnia 30 września, w czwartek, zespoły klasowe dokonały wyboru wśród uczniów. Natomiast w piątek do biblioteki szkolnej zaprosiliśmy wyróżnionych chłopców na słodką niespodziankę, wręczenie dyplomów oraz pamiątkowe zdjęcie z panią wicedyrektor Justyną Brzezińską.

      Oto ostateczne wyniki:

      1. MIŁOSZ MOSKWA – KL. 3A
      2. IGOR WALCZUK – KL. 3B
      3. WOJCIECH KRAWIEC – KL. 3C
      4. FILIP KISIŃSKI – KL. 4A
      5. MIKOŁAJ KUKUŁA – KL. 4B
      6. BARTEK PIEŃCZYKOWSKI – KL. 4C
      7. FABIAN ANDRZEJEWSKI – KL. 5A
      8. NIKODEM RYBICKI – KL. 5B
      9. ALBIN OWSIAK – KL. 6A
      10. OLIWIER PERNET – KL. 6B
      11. DOMINIK SZESZKO – KL.7A
      12. MIKOŁAJ KACZMAREK – KL. 7B
      13. MAREK MISZCZYŃSKI – KL. 7C
      14. BARTEK LEWANDOWSKI – KL. 7D
      15. PRZEMEK KUŚCIŃSKI – KL. 8A
      16. JAN KOWALCZYK – KL. 8B
      17. MICHAŁ WIŚNIEWSKI – KL. 8C
      18. WIKTOR DĄBROWSKI – KL. 8D
      19. GRZEGORZ BŁOCHOWIAK – KL. 8E

      GRATULUJEMY!!!

      Dziękujemy wszystkim za wspólną zabawę, w miesiącu marcu wybierać będziemy …Najmilszą Dziewczynę!

      opracowała: Hanna Słodowska


     • „ Myślę, więc nie śmiecę” - sprawozdanie z wycieczki klas trzecich

     • Tegoroczna akcja „Sprzątania świata” miała miejsce w piątek, 17 września. Tego właśnie dnia uczniowie klas trzecich wybrali się na wycieczkę do Ośrodka edukacji leśnej w Witnicy, gdzie pod czujnym okiem pani Aldony Bernackiej Starszego Specjalisty Służby Leśnej wzięli czynny udział w sprzątaniu lasu. 

      Organizatorzy akcji zachęcali do podjęcia działań, dzięki którym nauczymy się nie tworzyć niepotrzebnych odpadów. Głównym przesłaniem kampanii jest promowanie nie zaśmiecania oraz selektywnej zbiórki odpadów. To wyzwanie, które w szkole podjęliśmy już jakiś czas temu i właśnie dlatego, przy ognisku edukacyjnym obyliśmy się bez naczyń jednorazowych. Korzystaliśmy z naszych śniadaniówek, albo kiełbaski chwytaliśmy chlebem. Impreza pierwsza klasa, wszyscy najedzeni, a śmieci minimalna ilość. 

      Nasi uczniowie prowadzili też obserwacje przyrodnicze oraz poznali warstwową budowę lasu. Pani Aldona przybliżyła im szereg wiadomości na temat zwierząt i roślin leśnych, a także opowiedziała o wielu aspektach pracy leśnika. 

      Jako ostatni element pobytu w Witnicy zaplanowane były zabawy i sesja zdjęciowa. Uczniowie bawili się na terenie dookoła wiaty, gdzie mogli odbijać tropy leśnych zwierząt oraz skorzystać ze znajdującego się tam placu zabaw. 

      W wycieczce wzięli udział uczniowie klasy 3a, 3b i 3ci wraz z wychowawcami oraz panią Agnieszka Jędrzejczak i Renatą Stankiewicz.

      Agnieszka Żelazna

       

       

     • Siła Wolontariatu - Certyfikat Aktywnej Szkoły

     • W dniu 16 września w naszej szkole miała miejsce wystawa promująca wolontariat i wolontariuszy. Spotkanie w ramach projektu Siła Wolontariatu odbyło się w naszej szkole po raz drugi, ponieważ należymy do sieci szkół promujących wolontariat w województwie lubuskim. W spotkaniu wzięli udział uczniowie kilku klas, którzy działają na rzecz środowiska szkolnego i lokalnego, a nawet szerzej.

      Agnieszka Żelazna

     • Dzień Kropki w klasach I – III

     • Dzień Kropki to niezwykłe święto. Jego celem jest rozbudzenie w dzieciach kreatywności, odwagi i zabawy, a także wzmocnienie ich pewności siebie. W Polsce święto zyskało popularność dzięki Jolancie Okuniewskiej, nauczycielce z Olsztyna.

      My kolejny rok postanowiliśmy świętować ten dzień, bo każdy uczeń powinien odkryć w sobie talent, poznać swoje mocne strony, pobudzać wyobraźnię i wspólnie bawić się. Bo każdy ma jakieś… SUPERMOCE !!!

      Dzieci opowiadały o swoich zainteresowaniach, wymieniały zabawy jakie sprawiają im radość .Odkrywały, że to mogą być ich talenty, które należy rozwijać. Przypomnieliśmy sobie historię Vasthi, bohaterki filmu o kropce, zrobiliśmy wspólną drogę kropeczek – naszych talentów. Uczestniczyliśmy w zakropkowanej grze terenowej.

      Elżbieta Zapotocka

     • Rozpoczęcie roku szkolnego 2021/2022

     • Dnia 1 września, w naszej szkole zabrzmiał ,,pierwszy dzwonek”.Tradycyjnie, jak co roku, o godzinie 9.00 uczniowie, rodzice i nauczyciele Szkoły Podstawowej nr 10 z Oddziałami Integracyjnymi w Gorzowie Wielkopolskim zebrali się na boisku i rozpoczęli nowy Rok Szkolny 2021/2022.Wszystkich przybyłych przywitała Pani dyrektor szkoły Beata Szmit oraz panie wicedyrektor: Sylwia Głąb i Justyna Brzezińska. Kilka słów wygłosił również proboszcz parafii św. Józefa przy ulicy Brackiej.Początek roku szkolnego był szczególnie ważnym wydarzeniem dla uczniów klas pierwszych i ich rodziców. Zostali entuzjastycznie przywitani przez całą społeczność szkolną. Dzieci poznały swoje wychowawczynie i na dobry początek otrzymały z rąk dyrekcji mały upominek.Całą uroczystość prowadziła niezawodna p. Anna Wachnowicz, która swoim dowcipem i dobrym słowem ,,ukwieciła” ten ważny dzień.

       

      Nowy ROK SZKOLNY uważamy za rozpoczęty !

      Tekst: Ewa Strzyżykowska / Renata Stankiewicz

      Foto: Renata Stankiewicz

     • Ważne informacje

     • Pomoc materialna dla uczniów

      W związku z przekazaniem realizacji zadania pomocy materialnej dla uczniów o charakterze socjalnym z Wydziału Edukacji do Gorzowskiego Centrum Pomocy Rodzinie w Gorzowie Wielkopolskim, podajemy Państwu link z dostępem do wszystkich informacji oraz uchwałę nr XXXVIII/682/2021 Rady Miasta Gorzowa Wielkopolskiego z dnia 23 czerwca 2021 r. w sprawie uchwalenia regulaminu udzielania pomocy materialnej o charakterze socjalnym dla uczniów zamieszkałych na terenie Miasta Gorzowa Wielkopolskiego oraz upoważnienia Dyrektora Gorzowskiego Centrum Pomocy Rodzinie w Gorzowie Wielkopolskim do prowadzenia postępowań w sprawach świadczeń pomocy materialnej o charakterze socjalnym dla uczniów zamieszkałych na terenie miasta Gorzowa Wielkopolskiego.

      http://gcprgorzow.pl/pomoc-materialna-dla-uczniow/

      uchwala_w_sprawie_stypendiow.pdf