• Pola Nadziei

          • Naszą szkoła po raz kolejny włączyła się do akcji Pola Nadziei gorzowskiego Hospicjum Św. Kamila.
            Cebulki żonkili to symbol solidarności z osobami, które przebywają w hospicjach i są ciężko chore. 

            Zapraszamy całą społeczność szkolną do wsparciat i zakupu cebulek.

            Justyna Brzezińska

            i Szkolne Koło Wolontariatu 

          • Ponownie włączamy się w akcję Przerwa na czytanie

          • Zapraszamy w październiku uczniów naszej szkoły do wzięcia udziału w III Międzynarodowej edycji VII Ogólnopolskiej akcji bicia rekordu w liczbie osób czytających na przerwie pt. Przerwa na czytanie - bicie rekordu w czytaniu na przerwie. Wydarzenie odbywa się w ramach Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych oraz kampanii społecznej Cała Polska czyta dzieciom. 

            Beata Siwek

            Opiekun SU

          • Tytuł honorowego Przyjaciela Gorzowskiej Oświaty

          • Z przyjemnością informujemy, iż w dniu 1 września 2022 roku podczas Miejskiej Inauguracji roku szkolnego 2022/2023 tytuł honorowy Przyjaciela Gorzowskiej Oświaty otrzymała pani Joanna Błażejczak oraz pani Magdalena Kowalińska. Obie panie od lat współpracują z naszą szkołą z dużym zaangażowaniem. 
            Dziękujemy i liczymy na więcej :-)

            Agnieszka Żelazna

            Fot. Łukasz Kulczyński

            Źródło - https://um.gorzow.pl/aktualnosci/pierwszy-szkolny-dzwonek.html

          • 40. rocznica Gorzowskiego Sierpnia

          • We wtorek 31 sierpnia 1982 roku przy Katedrze odbyła się największa manifestacja polityczna na Ziemi Lubuskiej przeciwko trwającemu stanowi wojennemu, doszło do starć z funkcjonariuszami milicji. W 40. Rocznicę Gorzowskiego Sierpnia dla uczczenia tych wydarzeń 31 sierpnia 2022 roku w Katedrze Gorzowskiej odbyła się Msza święta pod przewodnictwem biskupa Tadeusza Lityńskiego z udziałem przedstawicieli władz państwowych i samorządowych, służb mundurowych i delegacji - pocztów sztandarowych Solidarności, szkół średnich i podstawowych. Po Mszy pod Białym Krzyżem złożono wiązanki kwiatów. Naszą szkołę w tych uroczystościach godnie reprezentował poczet sztandarowy w składzie: Maja Pussty, Hanna Kwiatkowska i Dominik Szeszko.

            Opiekun Agnieszka Jędrzejczak

          • Zaświadczenia o uzyskanych wynikach na egzaminie ósmoklasisty

          • Szanowni Państwo, Drodzy Absolwenci

            Uprzejmie informujemy, że
            odbiór zaświadczeń

            o uzyskanych wynikach
            na egzaminie ósmoklasisty
            odbędzie się dnia 08.07.2022 r. (piątek)
            w sekretariacie szkoły.

            W związku z dużą ilością absolwentów, bardzo proszę o zachowanie podanych poniżej godzin:

            klasa 8A - godz. 8:00

            klasa 8B - godz. 9:00

            klasa 8C - godz. 10:00

            - klasa 8D - godz. 11:00

            - klasa 8E - godz. 12:00

            Zaświadczenie odbiera uczeń osobiście lub rodzic/ opiekun pełnoprawny. Standardowo każdy uczeń otrzyma 1 oryginał zaświadczenia + 2 kopie potwierdzone za zgodność z oryginałem. Gdyby komuś było potrzeba więcej egzemplarzy proszę o informację (szkoła wydaje nie więcej niż 3 kopie).

            Justyna Brzezińska

          • Dzień Rodziny w klasie 3b

          • W ostatnim tygodniu nauki uczniowie klasy 3b zaprosili swoich rodziców na Klasowy Dzień Rodziny. Te trzy wyjątkowe lata nauki spowodowały, że był to nasz pierwszy
            i ostatni taki dzień. 

            Dzieci zaprezentowały swoim rodzinom teatrzyk kamishibai, w którym przedstawiły bajkę pt.: ““Fałszywe wyniki, czyli jak ważne są drzewa w mieście?”. Była też wspólnie odśpiewana piosenka oraz wierszyki w wykonaniu chętnych uczniów. 

            To był wyjątkowy dzień i niepowtarzalna okazja zaprezentowanie możliwości całego zespołu klasowego oraz poszczególnych dzieci. 

            • Jak wypadły???
            •  Fenomenalnie!!!

            Po występie w dwóch aktach, dzieci wręczyły przygotowane wcześniej prezenty
            w postaci wazonów i świeczników.

             

            Zapraszam do galerii zdjęć.

             

            Agnieszka Żelazna

             

          • Przedstawienia teatrzyku kamishibai w klasach trzecich.

          • Misja kwietniowa w ramach Ogólnopolskiego Projektu Empatyczna Klasa to dla klasy 3b między innymi przygotowanie z okazji Dnia Ziemi teatrzyku kamishibai do bajki pt.: “Fałszywe wyniki, czyli jak ważne są drzewa w mieście?”. 

            W tym roku szkolnym wszystkie klasy 1-3 włączyły się w ten sposób w obchody święta naszej planety. Wszystko zaczęło się w kwietniu, a skończyło w czerwcu. Spotykaliśmy się po dwie klasy trzecie i przedstawiliśmy sobie przygotowane przedstawienia. 

            Klasa 3a przedstawiała bajkę pt.:”Zagadka urodzinowa, czyli jak zadbać o ciepło w domu?”, a klasa 3c bajkę pt.: “Woda w przyrodzie, czyli bajka o potrzebie łapania deszczówki”

             

            Dodatkowo wszystkie bajki przygotowane przez klasy trzecie oglądali rodzice naszych uczniów w czasie Klasowych Dni Rodziny. 

             

            Dziękuję wszystkim zaangażowanym w to przedsięwzięcie i gratuluję efektów. Było ono częścią realizowanego przez nas projektu SPRAWNIE - LOKALNIE - GLOBALNIE. 

            Organizator przedsięwzięcia

            Agnieszka Żelazna

             

             

          • Spotkanie on-line z Jakubem Tylmanem czyli “Czy w szkole może być jak w bajce”

          • W czerwcu, na zakończenie Ogólnopolskiego Projektu EMOTIKONKOWE POŻERACZE SMUTKÓW - Szyjemy dobro dla Ukrainy, uczniowie naszej szkoły mieli możliwość spotkać się z fantastycznym człowiekiem Jakubem Tylmanem. Jest to dyrektor szkoły w Śremie, a także autor bajek dla dzieci. Dzięki uczestnictwu w spotkaniu zostaliśmy obdarowani pakietem takich książeczek. Zobowiązaliśmy się, iż w przyszłym roku będziemy czytać je w klasach 1-3, a także w zaprzyjaźnionym przedszkolu. 

            Dodatkowo w ramach podsumowania projektu nasza szkoła otrzymała dyplom.


             

            Koordynator warsztatów 

            Agnieszka Żelazna

          • Projekt edukacyjny "Jesteśmy z Wam"

          • W drugim semestrze uczniowie klas I-III naszej szkoły wzięli udział w projekcie edukacyjnym,, Jesteśmy z Wami”. Dzieci aktywnie zapoznały się z prezentacja multimedialną,, Polska i Ukraina. Co nas łączy?” Uczniowie polscy i ukraińscy uczestniczyli w zajęciach integracyjnych, w konkursie plastycznym ,,Moje ulubione miejsce w Polsce i Ukrainie”. Chętni skorzystali z okazji do obejrzenia wystawy polskich i ukraińskich książek dla dzieci. Na zakończenie projektu odbyło się spotkanie z gościem z Ukrainy, panią Wiktorią Kornienko, która w ciekawy sposób opowiedziała o kulturze tradycjach i języku ukraińskim oraz odpowiadała na pytania uczestników.

             

            Renata Darasz, Kamila Trzosek-Bojarska

          • Warsztaty literackie w Waldemarem Cichoniem - autorem lektury “Cukierku, ty łobuzie”

          •  

            W tym roku szkolnym uczniowie klasy 1-3 mieli możliwość uczestniczenia w warsztatach online z pisarzem. Uczniowie w dwóch grupach spotkali się zdalnie z autorem lektury o niesamowitym kocie, któremu na imię Cukierek. W czasie warsztatów poznali prawdziwego kota Cukierka, który przyczynił się do powstania całej serii książek. Dzieci poznały również kotkę, która mieszka razem z tytułowym Cukierkiem i również przysporzyła właścicielom wielu wrażeń, przez co stała się bohaterką kilku opowieści. 

            Od przyszłego roku szkolnego w naszej szkolnej bibliotece będzie można oprócz lektury znaleźć kilka innych książek autorstwa Waldemara Cichonia. Prawdziwą gratką może być lektura książki pt.:“Cukierku, ty łobuzie” w języku angielskim. 

             

            Spis książek, które trafią do biblioteki:

            “Nie martw się, Cukierku! "

             “Jak się masz Cukierku?"

            “Dasz radę, Cukierku!"

            “Sugar, you rascal!”  dwa egzemplarze

            “Jeśli się zgadzasz, zaszczekaj dwukrotnie”


             

            Organizator warsztatów 

            Agnieszka Żelazna

             

          • Konkurs informatyczny dla uczniów klas 8 „Moja firma w sieci” rozstrzygnięty

          • Po biżuterię do Froggy.pl na piercing do Piercing Żaba a po wiązanki kwiatowe do Kwiaciarni JOJ. To strony WWW, które zostały nagrodzone w Szkolnym Konkursie Informatycznym dla uczniów klas 8 pn. „Moja firma w sieci”.

            Konkurs polegał na stworzeniu strony internetowej promującej swoją przyszłą firmę (sklep, usługa, portal informacyjny). Stronę można było stworzyć w dowolnym języku lub wykorzystać darmowe szablony Googla.

            Autorzy musieli przede wszystkim wykazać się pomysłowością, kreatywnością oraz stworzyć niezbędne elementy,  identyfikujące stronę.

            Poniżej możecie obejrzeć nagrodzone strony.

            Na konkurs wpłynęło kilkanaście prac a jury wyłoniło zwycięzców:

            I miejsce: Strona sklepu internetowego z biżuterią pn. Froggie.pl. Twórcą strony jest Zosia Socha z klasy 8Ai: https://sites.google.com/view/froggiepl/strona-g%C5%82%C3%B3wna

            II miejsce: Strona internetowa z piercingiem pn. Piercing Żaba. Twórcą strony jest Zuzia Seweryńska z klasy 8Di: https://sites.google.com/view/piercingzaba/strona-g%C5%82%C3%B3wna

            III miejsce: Strona internetowa kwiaciarni pn. Kwiaciarnia JOJ. Twócami strony są: Julia Tuczyńska, Oktawia Deluga i Julia Brzozowska z klasy 8C: https://sites.google.com/view/kwiaciarnia-joj-official/strona-g%C5%82%C3%B3wna

            Nagrodzeni uczniowie otrzymali POWER BANKI i DŁUGOPISY ufundowane przez Radę Rodziców naszej szkoły, za które bardzo dziękujemy. 

            Wszystkim uczniom serdecznie gratulujemy.

          • Przedstawienie w przedszkolu

          • W poniedziałek 13 czerwca dzieci uczęszczające na Kreatywne zajęcia z teatrzykiem kamishibai, wybrały się do P rzedszkola Miejskiego nr 13. Dla przedszkolaków ze starszych grup, przygotowały bajkę pod tytułem
            “Szkoła Czi - Tam, opowiadająca historię dziewczynki, która choć bardzo chciała nie mogła chodzić do szkoły. Dzięki przedstawieniu, przedszkolaki zostały wprowadzone w tematykę edukacji globalnej, czyli mówiącej o problemach dotyczących ludzi w różnych zakątkach świata oraz o wzajemnych zależnościach.

             

            Agnieszka Żelazna

        • Ważne informacje

        • Pomoc materialna dla uczniów

          W związku z przekazaniem realizacji zadania pomocy materialnej dla uczniów o charakterze socjalnym z Wydziału Edukacji do Gorzowskiego Centrum Pomocy Rodzinie w Gorzowie Wielkopolskim, podajemy Państwu link z dostępem do wszystkich informacji oraz uchwałę nr XXXVIII/682/2021 Rady Miasta Gorzowa Wielkopolskiego z dnia 23 czerwca 2021 r. w sprawie uchwalenia regulaminu udzielania pomocy materialnej o charakterze socjalnym dla uczniów zamieszkałych na terenie Miasta Gorzowa Wielkopolskiego oraz upoważnienia Dyrektora Gorzowskiego Centrum Pomocy Rodzinie w Gorzowie Wielkopolskim do prowadzenia postępowań w sprawach świadczeń pomocy materialnej o charakterze socjalnym dla uczniów zamieszkałych na terenie miasta Gorzowa Wielkopolskiego.

          http://gcprgorzow.pl/pomoc-materialna-dla-uczniow/

          uchwala_w_sprawie_stypendiow.pdf