• Sukces ucznia naszej szkoły!

     • Fabian Czerny - uczeń klasy VII b uzyskał tytuł laureata Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z geografii. To ogromny sukces, dzięki któremu będzie przyjęty w pierwszej kolejności do wybranej przez siebie szkoły ponadpodstawowej.

      Dla Fabian jest to piękna nagroda za ogromny trud, zaangażowanie i pracowitość. W ciągu ostatnich czerech miesięcy poświęcił wiele czasu na zgłębianie tajemnic geografii, studiowanie map i rozwiązywanie setki zadań.

      W środę 8 maja 2024 w Sulęcinie na specjalnie zorganizowanej uroczystości odebrał z rąk Lubuskiego Kuratora Oświaty p. Mariusza Biniewskiego zaświadczenie potwierdzające tytuł laureata.

      Gratulujemy wspaniałego sukcesu i liczymy na kolejne w klasie ósmej.

      Tekst i foto: A. Sabino

       

     • Akademia z okazji świąt majowych w naszej szkole

     • W piątek przed weekendem majowym uczniowe klasy 4a z wychowawczynią p. Barbarą Żakowską, mieli przyjemność poprowadzić akademię z okazji świąt majowych: Konstytucji 3 Maja, Święta Pracy oraz Dnia Flagi Rzeczypospolitej Polskiej.

      Chcieliśmy zainteresować kolegów i koleżanki oraz przypomnieć wszystkim, dlaczego są to istotne daty dla naszego narodu. Wspólnie zaśpiewaliśmy hymn, aby podkreślić wartości i symbole ważne dla Polaków.

      Dziękujemy wszystkim za przybycie.

      Tekst i przygotowanie apelu: B. Żakowska

      Zdjęcia: R. Stankiewicz

     • Majowe święta w klasach 1-3

     • W dniach 30 kwietnia i 6 maja uczniowie klas I – III w ramach szkolnych obchodów Święta Konstytucji 3 Maja wykonali kolorowe Lapbooki.

      Lapbook to rodzaj teczki tematycznej, w której dzieci umieściły wiadomości na temat świąt majowych – 1, 2 i 3 maja, symboli narodowych i Polski.

      Zorganizowana wystawa cieszyła się sporym zainteresowaniem wśród naszych uczniów.

      Elbieta Zapotocka

     • XXVI Międzyszkolny Konkurs Ortograficzny

     • 30 kwietnia w Szkole Podstawowej nr 2 w Gorzowie Wielkopilskim odbył się XXVI Międzyszkolny Konkurs Ortograficzny dla uczniów klas III szkół podstawowych miasta Gorzowa.  Naszą szkołę  reprezentowały dwie uczennice: Urszula Ścieżka z klasy IIIa i Inga Barańska z klasy IIIb.

      Życzymy dziewczynkom dalszych sukcesów i rozwijania swoich talentów. 

      Maria Rzepecka

     • Dzień Kostki Rubika w bibliotece szkolnej!

     • 17 kwietnia to Światowy Dzień Kostki Rubika! Kostka Rubika to nie tylko jedna z najpopularniejszych logicznych zabawek na świecie, ale też prawdziwa ikona kreatywnego myślenia. Zaprojektowana w 1974 roku przez węgierskiego architekta i rzeźbiarza Ernő Rubika, ta magiczna kostka wciąż fascynuje i inspiruje ludzi na całym świecie.

      Z okazji Światowego Dnia Kostki Rubika Panie bibliotekarki zaproponowały pasjonatom tej logicznej zabawki konkurs polegający na ułożeniu kostki w jak najkrótszym czasie. Gratulujemy wszystkim śmiałkom, którzy podjęli się tego wyzwania.

      Tekst i foto: Beata Siwek i Jolanta Czerniawska

     • Zajęcia edukacyjne z przedszkolakami

     • W dniach 16 i 17 kwietnia odwiedziły nas dzieci z Przedszkola Miejskiego nr 27, które od września rozpoczną naukę w klasach pierwszych. Przedszkolaki miały okazję wziąć udział w lekcji wychowania fizycznego wraz klasą 1b i 2b oraz w edukacji wczesnoszkolnej wraz z klasą 2c i 3b. Współpraca przebiegała wzorowo, wszyscy dobrze się bawili a przyszli uczniowie doskonale poradzili sobie z postawionymi wyzwaniami.

      Angelika Błędzińska

     • Wyróżnienia medalowe

     • 19 kwietnia 2024 roku w auli Zespołu Szkół Ekonomicznych w Gorzowie Wlkp. odbyło się podsumowanie XXVI.edycji Międzyszkolnej Ligii Strzeleckiej i Gorzowskiej Spartakiady Młodzieży w strzelectwie sportowym. Podczas uroczystości zorganizowanej przez Zarząd Rejonowy Ligii Obrony Kraju rozdano medale indywidualne za zasługi na rzecz LOK w promowaniu strzelectwa sportowego na terenie naszego miasta, wśród młodzieży szkolnej. Medalem srebrnym odznaczono Panią Dyrektor Beatę Szmit oraz Renatę Wiśniowską-Kallio i Agnieszkę Jędrzejczak. Ponadto złotymi medalami odznaczono drużynę chłopców w składzie Aleksander Palka, Karol Rodzoch i Wojtek Rodzoch, którzy zostali Mistrzami Gorzowa Szkół Podstawowych w strzelectwie sportowym w roku szkolnym 2023/2024.

      Agnieszka Jędrzejczak

     • Obchody Światowego Dnia Świadomości Autyzmu w naszej szkole

     • W związku ze Światowym Dniem Świadomości Autyzmu, który obchodzony jest 2 kwietnia, nauczyciele przeprowadzili na lekcjach wychowawczych wartościowe lekcje i omawiali z uczniami zagadnienie autyzmu. Uczniowie obejrzeli przygotowane w tym celu materiały filmowe. Głównym przesłaniem tego dnia jest podnoszenie świadomości społecznej na temat spektrum autyzmu.

      Autyzm wiąże się z trudnościami w budowaniu relacji i porozumiewaniu się z innymi, charakteryzuje się powtarzalnymi i stereotypowymi zachowaniami.

      Dnia 12 kwietnia uczniowie Szkoły Podstawowej nr 10 wraz z nauczycielami przyszli do szkoły ubrani na niebiesko jako znak solidarności z dziećmi ze spektrum autyzmu. Do stroju przypięliśmy motylka w kolorze niebieskim jako symbol niewinności i nadziei. Na podsumowanie obchodów tegorocznego święta uczniowie rozwiązali test-fakty i mity o autyzmie.

      W szkole przeprowadzony również został konkurs plastyczny dla klas I-VIII „Pomaluj świat na niebiesko”, którego celem było pogłębianie wiedzy na temat autyzmu, kształtowanie tolerancji wobec osób ze spektrum autyzmu, kształtowanie twórczego myślenia i umiejętności wyrażania emocji, propagowanie idei integracji. Zwycięzcami konkursu zostali następujący uczniowie:

      na poziomie klas 1-3: Amelia Kłodzińska z klasy 1b,

      na poziomie klas 4-6: Julia Czerniewska z klasy 5b,

      na poziomie klas 7-8: Martyna Szafratowicz z klasy 8b.

      Jury w składzie: wicedyrektor Justyna Brzezińska i Katarzyna Dąbrowska przyznało również wyróżnienia dla uczniów: Amelii Chaszczewskiej 2a, Aleksa Kuca 4a, Roberta Zastróżnego 8b.

      Gratulujemy!

      Anna Kopeć i Katarzyna Dąbrowska

     • # SZKOŁA PROMUJĄCA ZDROWIE

     • Zima może wydawać się trudnym okresem by zadbać o zdrowie. Brak dostępu do większej ilości świeżych owoców , warzyw…..zimno i deszczowo na dworze - nie zachęca do spędzania czasu na świeżym powietrzu, mała ilość słońca, również może przygnębiać….

      My jednak nie szukamy wymówek, by żyć zdrowiej 😊

      Styczeń to czas gdzie poznaliśmy przepis na pyszną zdrową przekąskę. Ciasteczka owsiane z dodatkiem banana, rodzynek, orzechów są również świetną alternatywą dla drugiego śniadania. Styczeń , to również czas na zabawę z nietypowymi przyrządami.

      Luty choć krótki, sprawił dużo radości w przygotowaniu pysznej , wartościowej w biało i świeże warzywa tortilli.

      Marzec to czas gdzie korzystaliśmy z dobroci przebywania na świeżym powietrzu, ale również świetna zabawa na alternatywnej lekcji WF z Fundacją Moniki Pyrek.

      oprac. Joanna Śluborska

     • Konkurs pięknego czytania

     • 8 kwietnia dwie uczennice z klas 4, Gabriela Hańczyk i Hanna Szmajewska, reprezentowały naszą szkołę w konkursie pięknego czytania, który odbył się w Szkole Podstawowej nr 4. To wyjątkowe wydarzenie było okazją do zaprezentowania talentów czytelniczych naszych uczniów oraz do uczestnictwa w inspirującym konkursie.

      Gabriela i Hanna z wielkim zaangażowaniem oraz entuzjazmem podjęły się zadania czytania fragmentów z dwóch znanych książek: "Akademia Pana Kleksa" oraz "Harry Potter".

      Serdecznie gratulujemy Gabrieli i Hannie udziału w konkursie oraz wspaniałej prezentacji swoich umiejętności czytelniczych. Mamy nadzieję, że ich przykład będzie inspiracją dla innych uczniów naszej szkoły do rozwijania pasji czytelniczych i aktywnego uczestnictwa w podobnych wydarzeniach.

      Opiekunowie: Klaudia Soluch i Barbara Żakowska

     • Dzień Patrona Szkoły

     • Dnia 5 kwietnia nasza szkoła świętowała wyjątkowy dzień - Dzień Patrona, wielkiego bohatera narodowego, Tadeusza Kościuszki.

      Cała społeczność szkolna włączyła się w obchody, aby uczcić pamięć i działalność naszego patrona.

      Głównym punktem programu było spotkanie w bibliotece szkolnej, gdzie uczniowie mieli okazję poznać życiorys Tadeusza Kościuszki poprzez prezentację multimedialną. Następnie czekały na nich różnorodne zadania związane z postacią patrona. Konkursy, zagadki, układanki oraz prace plastyczne sprawiły, że uczniowie mogli nie tylko dobrze się bawić, ale również pogłębić swoją wiedzę na temat bohatera narodowego.

      Najlepsze drużyny klasowe zostały wyróżnione małymi upominkami za swoją pracę. Na korytarzu szkolnym zorganizowana została warta, w której na przerwach uczestniczyli uczniowie szkolnego pocztu sztandarowego, oddając hołd naszemu patronowi.

      To właśnie w taki sposób uczciliśmy dzień naszego patrona, a za całość odpowiedzialne były panie Beata Siwek i Renata Matuszek-Jaroszewicz.

      Dziękujemy Paniom, za ich zaangażowanie i organizację tego wyjątkowego dnia dla naszej szkoły!

     • Nagrody rozdane :)

     • W piątek 5 kwietnia nastąpiło rozdanie nagród uczestnikom gry edukacyjnej, realizowanej podczas targów. Wśród 400 uczestników na V Gorzowskich Targach Edukacyjnych – Szkoły i Pracodawcy, aż 66 osób spełniło kryteria umożliwiające udział w losowaniu nagród, wykonując minimalną liczbę zadań wymaganych do kwalifikacji.

      Nasi uczniowie, którzy odebrali nagrody główne to:

      Patryk Pieczyński i Arina Shyndyruk.

      Pozostałe wygrane:

      1. Albin Owsiak

      2. Julia Żeno

      3. Klaudia Gierojewska

      4. Lena Cyl

      5. Oliwia Łosińska

      6. Olivier Pernet

      7. Wojciech Woźny

      Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy!!!

     • Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0 w naszej bibliotece szkolnej

     • #NarodowyProgramRozwojuCzytelnictwa

      Z radością informujemy, że Szkoła Podstawowa nr 10 z Oddziałami Integracyjnymi im. Tadeusza Kościuszki  w Gorzowie Wielkopolskim, otrzymała wsparcie finansowe w ramach realizacji „Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025”.

      Przyznana kwota dotacji to 12.000 zł, finansowy wkład własny Miasta to 3.000 zł, a koszt całkowity to 15.000 zł.

      Szczegółowe informacje dotyczące wsparcia finansowego na stronie: https://um.gorzow.pl/aktualnosci-2/informacja-o-przyznanym-dofinansowaniu-w-ramach-nprcz-20-w-roku-2024.html

      Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0 (NPRCz 2.0) to wieloletni program rządowy na lata 2021-2025 w ramach którego środki w wysokości ponad miliarda złotych (60% z budżetu państwa, 40% – wkład własny beneficjentów) zostaną przeznaczone na różne formy wsparcia i promocji czytelnictwa w Polsce. To największy i jeden z najważniejszych – z uwagi na skalę oddziaływania i budżet – programów wieloletnich Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Jego celem jest wsparcie, promocja i rozwój czytelnictwa w Polsce, kształtowanie postaw proczytelniczych, zwiększanie dostępu do wszelkich formatów książek, wzmacnianie kompetencji posługiwania się językiem ojczystym oraz roli bibliotek publicznych jako lokalnych ośrodków życia społecznego i centrów dostępu do kultury i wiedzy. W skład NPRCz 2.0 wchodzą cztery priorytetowe obszary wsparcia, zarządzane przez Bibliotekę Narodową, Instytut Książki, Ministerstwo Edukacji i Nauki oraz Narodowe Centrum Kultury. W ramach NPRCz 2.0 m. in. blisko pół miliarda złotych trafi na rynek wydawniczy (zakup nowości książkowych), a kolejnych kilkaset milionów zostanie przeznaczonych na modernizację i budowę bibliotek.

       

      Szczegółowe informacje dotyczące programu i bieżących działań z nim związanych można znaleźć pod adresem: https://nprcz.pl/

     • Projektowanie 3D na lekcjach informatyki

     • #LaboratoriaPrzyszłości

      W marcu w ramach #LaboratoriaPrzyszłości, projektowaliśmy ozdoby wielkanocne. Były koszyki zapełnione jajkami, zające, bazie i kurczaki. Wykorzystaliśmy nasze umiejętności aby projekty były kolorowe, estetyczne i radosne.

      Zachęcamy do obejrzenia filmu.

      Oprac. Monika Markowska

    • Ważne informacje

    • Pomoc materialna dla uczniów

     W związku z przekazaniem realizacji zadania pomocy materialnej dla uczniów o charakterze socjalnym z Wydziału Edukacji do Gorzowskiego Centrum Pomocy Rodzinie w Gorzowie Wielkopolskim, podajemy Państwu link z dostępem do wszystkich informacji oraz uchwałę nr XXXVIII/682/2021 Rady Miasta Gorzowa Wielkopolskiego z dnia 23 czerwca 2021 r. w sprawie uchwalenia regulaminu udzielania pomocy materialnej o charakterze socjalnym dla uczniów zamieszkałych na terenie Miasta Gorzowa Wielkopolskiego oraz upoważnienia Dyrektora Gorzowskiego Centrum Pomocy Rodzinie w Gorzowie Wielkopolskim do prowadzenia postępowań w sprawach świadczeń pomocy materialnej o charakterze socjalnym dla uczniów zamieszkałych na terenie miasta Gorzowa Wielkopolskiego.

     http://gcprgorzow.pl/pomoc-materialna-dla-uczniow/

     uchwala_w_sprawie_stypendiow.pdf