• Zorganizowani ósmoklasiści

          • W kwietniu uczniowie klasy 8 bi i 8c projektowali organizery. Wykorzystali program Tinkercad i dostępne tam figury geometryczne, z których powstały organizery na biurko. Teraz gumki, ołówki, długopisy i spinacze będą w jednym miejscu. Zapraszamy do obejrzenia naszych prac.

            Monika Markowska

          • Witaj Maj, piękny Maj. Święta majowe w szkole.

          • Jak co roku przypominamy sobie o  wydarzeniach w maju, które są ważne dla naszego kraju. 1 maja obchodzimy święto pracy, ale szczególnie zwracamy uwagę na 2 i 3 maja.

            Dla każdego małego i dużego Polaka to ważne daty.

            Dzień flagi narodowej i pamiątka ustanowienia pierwszej w Europie i drugiej na świecie Konstytucji, najważniejszego dokumentu w każdym kraju.

            W naszej szkole na korytarzu pojawiła się dekoracja upamiętniająca ten czas, ale nie tylko.

            Uczniowie klasy trzeciej mieli specjalne zadanie. Każdy wykonał swoją małą flagę i uzupełniał kontur naszego państwa  własną flagą narodową aby pokazać innym ,że uczymy się szanować nasze symbole narodowe, ponieważ mówią o naszej miłości do Ojczyzny.

            Oto krótka relacja z tego wydarzenia.

            Beata Siewk

          • Dzień Ziemi w klasach I-III

          • 21 kwietnia obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Ziemi. Wszystkie klasy aktywnie włączyły się w świętowanie. Podjęliśmy temat dbania o planetę, pochylimy się nad segregacją śmieci i dowiedzieliśmy się dlaczego jest to tak ważne. Uczyliśmy się również jak można wykorzystywać surowce wtórne. Każda klasa korzystając z pięknej pogody odbyła również zajęcia w terenie. Obserwowaliśmy budzącą się do życia przyrodę, sadziliśmy drzewa i kwiaty oraz porządkowaliśmy szkolne klomby. Dzień uważamy za niezwykle udany!

             

            Angelika Błędzińska

          • Kwiecień w 1b

          • Kwiecień w klasie 1b obfitował w przeróżne wydarzenia. Przywitaliśmy go wykonując pyszne sałatki owocowe i rozmawiając o witaminach i zdrowym stylu życia. W kolejnych dniach odwiedziły nas dzieci z Przedszkola nr 27, które w przyszłym roku będą uczniami naszej szkoły. Wspólne zajęcia i dyskusje przebiegały bardzo żywiołowo. Czekała nas również lekcja otwarta pod hasłem: „Sprawnie liczymy, świetnie się bawimy”, którą obserwowali nauczyciele edukacji wczesnoszkolnej. Później przszyła kolej na obchody Międzynarodowego Dnia Ziemi, a koniec kwietnia zakończyliśmy przygotowywaniem się do uroczystości majowych. Ale napracowaliśmy się w tym kwietniu.

            Angelika Błędzińska

          • Koło informatyczne klas 7-8

          • W kwietniu nie tylko korzystaliśmy ze stron poświęconych udostępnianiu cyfrowych plików projektowych tworzonych przez użytkowników ale również drukowaliśmy nasze prace. Oczywiście wcześniej je musieliśmy zaprojektować przy pomocy Tinkercada i niektóre z nich wyszlifować. 

            Zachęcamy do obejrzenia krótkiej relacji.

            Opiekun koła: Monika Markowska

          • #Łączy nas pamięć - AKCJA ŻONKILE W NASZEJ SZKOLE


          • Po raz kolejny uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Akcji Żonkile organizowanej przez Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN w Warszawie.

            Celem akcji jest propagowanie wiedzy na temat Powstania w getcie warszawskim i upamiętnienie bohaterstwa walczących.

            Dlaczego żonkile?

            Marek Edelman, jeden z przywódców Powstania, co roku składał w miejscach pamięci związanych z zagładą Żydów bukiet żółtych kwiatów – często właśnie żonkili. Kwiaty te symbolizują pamięć, szacunek i nadzieję. Kwitną w tym samym czasie, gdy obchodzona jest rocznica Powstania.

            Akcji od początku towarzyszy hasło „Łączy nas pamięć”, które podkreśla siłę wspólnoty, znaczenie solidarności, potrzebę dialogu ponad podziałami. Pamięć o przeszłości jest jedną z nadrzędnych wartości, które nas jednoczą i nadają nam wspólną tożsamość.

            W ramach tegorocznej akcji uczniowie poznali historię Powstania, jego głównych bohaterów, na lekcjach języka polskiego obejrzeli filmy „Takich dwóch, jak nas trzech" i „Zdążyć przed Panem Bogiem". Została im także przedstawiona prezentacja, która powstała w oparciu o materiały przygotowane dla nauczycieli na stronie Muzeum Polin. Uczniowie wykonali także symboliczne papierowe żonkile oraz 19 kwietnia przyszli ubrani na żółto.

            Koordynatorzy akcji SP10

          • Wizyta 6-latków w szkole.

          • 18 kwietnia naszą szkołę odwiedziły dwie grupy 6-latków z Przedszkola nr 27. Razem ze swoimi paniami zwiedzały szkołę, aby przygotować się do pójścia do klasy pierwszej wraz z początkiem nowego roku szkolnego. Jedna grupa odwiedziła szkolną bibliotekę, gdzie miała okazję wziąć udział w lekcji dotyczącej czytania książek. W tym samym czasie dzieci z  drugiej grupy dołączyły na lekcję do klasy 1b, gdzie wraz z „pierwszakami” tropiły literę N. Nie zabrakło wspólnych zadań, zabaw, rozmów. Przedszkolaki dobrze czuły się w naszej szkole. Mamy nadzieję, że nasze spotkania choć trochę pomogą im przygotować się do tej nowej przygody zostania uczniami, która czeka na nich już niebawem.

            Angelika Błędzińska

            Przedszkolaki w bibliotece szkolnej

             

            Podczas spotkania przedstawione zostały przedszkolakom znane utwory polskiej i obcej literatury dla dzieci. Swoje umiejętności recytatorskie zaprezentowały uczennice klasy 5b:

            Lena Bieniek

            Hania Kalarus

            Ala Libelt

            Amelia Nowodyła

            Lila Tumanowicz

            oraz uczennica z klasy 1c – Iga Tadeusz – wyróżniona w Szkolnym Konkursie Recytatorskim dla klas 1-3 zorganizowanym przez p. Ewę Strzyżykowską.

                        Uczennice zapoznały  młodsze koleżanki i kolegów z wybranymi utworami poezji dziecięcej oraz zagadkami, których bohaterami były postacie z baśni i bajek.

                        Atrakcją spotkania okazał się solowy występ Hani Kalarus, która wykonała piosenkę „Kolorowy wiatr” E. Górniak z baśni pt. „Pocahontas”. Natomist przy pomocy Wychowawczyni, „w rewanżu”, 6-latki pięknie zaśpiewały piosenkę o tematyce wiosennej.

                        Na zakończenie spotkania dzieci otrzymały w prezencie zakładki do książek promujące ogólnopolską akcję Cała Polska Czyta Dzieciom.

                                                                                                                                              opracowała: Hanna Słodowska

          • ROZSTRZGNIĘCIE KONKURSU FOTOGRAFICZNEGO DLA UCZNIÓW KLAS I - III "MOJE ZAWARCIE Z POCZTÓWEK ROMANA PICIŃSKIEGO"

          • Z przyjemnością informujemy, że konkurs fotograficzny " Moje Zawarcie z pocztówek Romana Picińskiego" został rozstrzygnięty. Jak zawsze możemy polegać na naszych wspaniałych uczniach. Komisja konkursowa miała niezwykle trudne zadanie, ponieważ każda praca była piękna i niepowtarzalna. Po burzliwej naradzie jury wybrało nagrodzone prace.

            I miejsce: Maja Kulczycka III b, Oliwier Węgrzyn III b,

            II miejsce: Grzegorz Kasierski III b, Małgorzata Wojtkowiak III b,

            III miejsce: Maja Maciejewska III b.

            Wyróżnienie: Agata Rodzoch III b.

            Hanna Rodzoch III b.

            Mariia Levchenko III b.

             

            Dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział w konkursie.

            Zwycięzcą gratulujemy i zapraszamy do udziału w następnych konkursach!

             

            Elżbieta Zapotocka

          • Laboratoria Przyszłości – 21 marca w klasie 1b

          • 21 marca jako że pogoda doskonale odzwierciedlała przysłowie „w marcu jak w garncu” i trudno było witać wiosnę na dworze postanowiliśmy zrobić to w alternatywny sposób. Urządziliśmy sobie dzień pizzy, korzystając z dobrodziejstw pracowni kulinarnej urządzonej w ramach projektu „Laboratoria przyszłości”. Zabawie nie było końca – wcielając się w „masterszefów” wyrabialiśmy ciasto, smarowaliśmy, układaliśmy dodatki, wypiekaliśmy i zajadaliśmy. Dowiedzieliśmy się jak krok po kroku wykonać pizzę we własnym domu. Nie zabrakło również rozmów o sprawach poważnych takich jak obchodzony 21 marca Światowy Dzień Zespołu Downa. Poruszyliśmy temat niepełnosprawności, integracji, szacunku, różnych potrzeb, mocnych i słabych stron oraz wzajemnej pomocy. Dzień uważamy za niezwykle udany!

            Powyżej krótka fotorelacja.

            Angelika Błędzińska

          • Konkurs fotograficzny „4 pory roku”

          • Zakończył się kolejny etap konkursu fotograficznego, w którym uczniowie naszej szkoły prezentowali swój talent i zamiłowanie do przyrody.

            Podczas drugiego etapu zatytułowanego „Zimowe momenty” uczniowie mieli za zadania pokazać przyrodę otuloną zimowym puchem. Wszyscy uczestnicy spisali się wyśmienicie ukazując zimę jako piękną i magiczną porę roku.

            Z przyjemnością informujemy, że zwycięzcami II etapu zostają:

            I miejsce - Dana Ukrainets 5a i Julia Czerniewska 4b

            II miejsce - Maja Kulczycka 3b i Agata Żygulska 4c

            III miejsce - Lena Trepczyńska 4a

            Osoby wyróżnione:

            Bartek Pieńczykowski 5c

            Paweł Duszyński 8c

            Alicja Ptaszkiewicz 4a

            Oliwia Banak 8d

            Prace naszych uczniów można podziwiać przy gabinecie 301

            Zwycięzcom serdecznie gratulujemy !!!

            Zapraszamy również do udziały w kolejnym etapie konkursu „Barwy wiosny” podczas którego należy ukazać kolorowe oblicze wiosny.

            Więcej informacji w ogłoszeniach – dziennik elektroniczny.

            Monika Kosakowska
            Alicja Sabino

          • 22 marca 2023 roku gościliśmy w progach naszej szkoły przedszkolaki z Rodzicami.

          • Były to dzieci, które od pierwszego września rozpoczną naukę w klasie 1. Wkrótce Rodzice muszą podjąć decyzję do której szkoły będzie uczęszczała ich pociecha.

            Aby zminimalizować ewentualny stres i niepewności w nowym miejscu umożliwiliśmy przyszłym uczniom zapoznanie się z wyglądem i wyposażeniem gabinetów, rozkładem pomieszczeń w budynku oraz wzięcie udziału w zajęciach. W tym czasie rodzice mieli możliwość spotkania się z dyrekcją placówki. Pani dyrektor szkoły Beata Szmit i wicedyrektor Agnieszka Żelazna wyczerpująco opowiadały o ,,życiu szkoły” i udzieliły odpowiedzi na pytania rodziców. Na spotkaniu były także panie: Angelika Błędzińska, Jolanta Katsavos, Renata Masztalerz, Beata Rasch, Maria Rzepecka, Renata Stankiewicz, Ewa Strzyżykowska, Elżbieta Zapotocka.

            Mamy nadzieję, że zarówno dzieciom jak i rodzicom podobało się u nas i spotkamy się na rozpoczęciu roku szkolnego 2023/2024

            Renata Stankiewicz

          • Wiosenne dni obchodzone w „Dziesiątce”

          • Samorząd uczniowski przygotował na szczególne wiosenne dni różnorodne akcje.

            Pierwsza to dzień szczególnego kapelusza związany z Dniem Kobiet . Nasze uczennice i nauczycielki ubrały w tym dniu różne nakrycia głowy i otrzymały od uczniów własnoręcznie zrobione kwiaty. Były piękne stroje i kapelusze, woalki,opaski i kwiaty.

            Kolejny ważny dzień to Światowy Dzień Dzieci z Zespołem Downa- nazywany dniem kolorowej skarpetki. Nasi uczniowie sami ozdabiali skarpetki papierowe i tworzyli na korytarzu szkoły najdłuższy szlak skarpetkowy, oczywiście każdy miał na sobie dwie różne kolorowe skarpetki.

            I wreszcie długo oczekiwany dzień wiosny.

            Na korytarzu oprócz dekoracji pojawili się Pani Wiosna i Pan Wiosna we własnej osobie przechadzając się korytarzami zabierali do pochodu wszystkie chętne dzieci,na koniec przywołując wiosnę ogromnym okrzykiem.”Wiosna, wiosna, wiosna”

            Jak zwykle było dużo radości i uśmiechu.

            Zobaczcie naszą relację z tych wydarzeń.

            Samorząd uczestniczył także w akcji charytatywnej: „Wyślij pączka do Afryki” pomagając w ten sposób potrzebującym dzieciom w Afryce.

            Opiekun samorządu: Beata Siwek

             

          • Marcowe rozmaitości na kole informatycznym dla klas 7-8

          • Marzec nazwaliśmy miesiącem rozmaitości. Projektowaliśmy samochody, drukowaliśmy zaległe prace i tworzyliśmy foremki dla uczniów młodszych klas. Nie zabrakło też projektów i wydruków ozdób świątecznych. Niedługo wyeksponujemy nasze prace w witrynie wystawienniczej, którą szkoła zakupiła w ramach #LaboratoriaPrzyszłości.

            Opiekun koła: Monika Markowska

          • Mali programiści w klasie 2B

          • Poniedziałkowe zajęcia w klasie 2B były bardzo inspirujące. Uczniowie w parach programowali małego pingwinka w aplikacji, dostepnej na tabletach. Było radośnie, ciekawie i twórczo. 

            Monika Markowska

          • Montażyści obrazu w klasach 7 i 8

          • W poniedziałek na informatyce uczniowie klas 7 i 8 montowali filmy o tematyce świątecznej . Teraz w szkole, a w przyszłości może przy wielkich produkcjach filmowych. Uczniowie, jak na montażystów obrazu przystało montowali filmy dbając o właściwą synchronizację obrazu i dźwięku oraz jakość techniczną i artystyczną.

            Zapraszamy do obejrzenia filmu z naszych zajęć.

            Monika Markowska

          • Wielkanocne prace na informatyce w klasie 7bi i 8c.

          • W marcu, w ramach #Laboratoria Przyszłości uczniowie klasy 7bi i 8c projektowali ozdoby wielkanocne w aplikacji Tinkercad. Teraz trzeba je wydrukować i niebawem wyeksponować. Jak się domyślacie, czas wydruku prac to nawet kilkadziesiąt godzin, więc musicie uzbroić się w cierpliwość.

            Zachęcam do obejrzenia krótkiego filmu z pracami naszych zdolnych uczniów.

            Monika Markowska

          • WIELKANOCNA ZBIÓRKA SŁODYCZY DLA PCK

          • Ogłaszamy WIELKANOCNĄ ZBIÓRKĘ SŁODYCZY dla podopiecznych Polskiego Czerwonego Krzyża. Okażmy słodkie serce innym. Słodycze przynosimy do wychowawców do 30 marca br.

            Natomiast 31 marca br. szkolne koło wolontariatu przekaże zebrane słodycze przedstawicielowi PCK w Gorzowie Wielkopolskim.

            Opiekun koła: Ewa Strzyżykowska

        • Ważne informacje

        • Pomoc materialna dla uczniów

          W związku z przekazaniem realizacji zadania pomocy materialnej dla uczniów o charakterze socjalnym z Wydziału Edukacji do Gorzowskiego Centrum Pomocy Rodzinie w Gorzowie Wielkopolskim, podajemy Państwu link z dostępem do wszystkich informacji oraz uchwałę nr XXXVIII/682/2021 Rady Miasta Gorzowa Wielkopolskiego z dnia 23 czerwca 2021 r. w sprawie uchwalenia regulaminu udzielania pomocy materialnej o charakterze socjalnym dla uczniów zamieszkałych na terenie Miasta Gorzowa Wielkopolskiego oraz upoważnienia Dyrektora Gorzowskiego Centrum Pomocy Rodzinie w Gorzowie Wielkopolskim do prowadzenia postępowań w sprawach świadczeń pomocy materialnej o charakterze socjalnym dla uczniów zamieszkałych na terenie miasta Gorzowa Wielkopolskiego.

          http://gcprgorzow.pl/pomoc-materialna-dla-uczniow/

          uchwala_w_sprawie_stypendiow.pdf