• Dzień Chłopaka

     • 30 września Świetliki uroczyście obchodziły Dzień Chłopaka. Chłopcy otrzymali upominki wraz z dyplomami i muszkami wykonanymi metodą origami. Wspólnie z dziewczynkami częstowali się słodkościami i bawili przy muzyce.

     • Zajęcia techniczne- LABORATORIUM PRZYSZŁOŚCI

     • W ramach programu "Laboratoria przyszłości" uczniowie naszej szkoły, pod czujnym okiem pana Piotra, rozpoczęli zajęcia techniczne. Na pierwszym spotkaniu zapoznali się z nowym sprzętem, z przepisami BHP i instrukcją obsługi. Na kolejnym spotkaniu rozpoczęli swoją pierwszą przygodę z obróbką drewna.

      Na bieżąco będziemy śledzić efekty pracy uczestników w/w zajęć.

      Koordynator projektuJustyna Brzezińska

     • Marchewkowo i zdrowo

     • Nasi mali kucharze z klas 1-3 podczas zajęć koła kulinarnego nie próżnują. Tym razem uczniowie przygotowali pyszne marchewkowe babeczki .Okazuję się, że słodkości wcale nie muszą być niezdrowe. Dzieci były bardzo zaciekawione samym procesem wypiekania smakołyków. Było smacznie, radośnie, zdrowo! W całej szkole unosił się słodki zapach, który przywiódł do nas wielu zainteresowanych pracowników szkoły.

      Opiekun koła: Aleksandra Rutkowska

     • Dzień Chłopaka w klasie 3c

     • Uczniowie klasy 3c z okazji Dnia Chłopaka przenieśli się do #Laboratorium Przyszłości. Dzieci wykonały pyszne gofry. Trzecioklasiści mieli okazję tego dnia utrwalić jednostki masy, objętości, doskonalić umiejętność zrozumienia instrukcji. To był miło spędzony dzień i wspaniały sposób na integracje grupy. Wszystkim chłopcom jeszcze raz życzymy wszystkiego dobrego!

      Wychowawca: Aleksandra Rutkowska

     • "Dzień Chłopaka" w naszej szkole

     • 30 września odbył się w naszej szkole „Dzień chłopaka”. Klasy miały za zadanie wybrać najsympatyczniejszego chłopaka. Samorząd  uczniowski wręczył wybranym uczniom  słodkie upominki i dyplomy.

      W tym dniu obowiązywał szczególny strój dla chłopców. Każdy kto miał na sobie muszkę lub krawat i elegancką koszulę nie był pytany. Niektórzy uczniowie podeszli do tego bardzo profesjonalnie i strój ich był wyjątkowy.

      Chłopcy ubrani w garnitury i krawaty wyglądali na korytarzu szkoły bardzo pięknie. Były fajne zdjęcia i radosna atmosfera.

      Opiekunowie: Beata Siwek i Hanna Słodowska

     • Bieg z sercem

     • 29 września „Świetliki” z radością wzięły udział w "Biegu z sercem" w ramach projektu "Czytam z sercem". Wszyscy chętnie i z zaangażowaniem uczestniczyli w biegu.

     • Laboratoria Przyszłości - zajęcia koła kulinarnego

     • 26.09.2022 odbyły się pierwsze zajęcia koła kulinarnego klas 4-6.

      Uczniowie mieli okazję wypróbować nowy sprzęt kuchenny podczas pieczenia ciasteczek owsianych. Ta zdrowa i bogata w witaminy oraz inne składniki odżywcze przekąska wyszła pysznie!
      Było bardzo smacznie, zdrowo i wesoło😊

      Opiekun koła Alicja Sabino

     • Lekkoatletyczne Nadzieje Olimpijskie

     • Otwarcie nowego stadionu lekkoatletycznego im. Lubuskich Olimpijczyków odbyło się 16 września 2022 roku. To ważne dla naszego miasta wydarzenie połączono z organizacją dwuboju lekkoatletycznego w kategorii U12 dla uczniów klas czwartych i piątych. W zawodach udział wzięło ponad pół tysiąca młodych sportowców z całego województwa lubuskiego. Naszą szkołę reprezentowała dwudziestopięcioosobowa grupa chłopców i dziewczyn. Największy sukces osiągnął Wojciech Jurek uczeń klasy 4 a zdobywając w dwuboju (skok wzwyż i bieg na 300 m.) III miejsce. Tym wynikiem zapewnił sobie udział w finale ogólnopolskim, który odbędzie się 1 października na obiektach sportowych AWF Warszawa. Gratulujemy i trzymamy kciuki za Wojtka!

      Agnieszka Jędrzejczak

     • Dzień Kropki w klasach 1-3

     • 15 września obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Kropki czyli święto kreatywności, odwagi i zabawy. W tym dniu na całym świecie, organizuje się wiele działań, które pomagają dzieciom odkryć talenty, poznać ich mocne strony i je zaprezentować. W naszej szkole najmłodsi uczniowie od samego rana cieszyli się dniem Kropki. Były kolorowe stroje i projekcja filmu o kropce, która zmieniła świat małej dziewczynki. Nie zabrakło również zakropkowanych zadań, łamigłówek, prac plastycznych, piosenek o kropkach, gier i zabaw sportowych a także kropkowej fotobudki. Odkryliśmy, że świat wokół nas pełen jest kropek. To był wspaniały i niezapomniany dzień! Poniżej krótka fotorelacja.

      Angelika Kornaś

     • Dzień Kropki w naszej szkole

     • 15 września to Światowy Dzień Kropki - dzień kreatywności.

      Świetliki włączyły się w obchody tego dnia z wielką radością. Wspólnie wykonaliśmy czapeczki w kropki, kolorowe prace na kropkowanym papierze. Zaprosiliśmy chętnych uczniów szkoły oraz dorosłych do wykazania się kreatywnością. Wielu chętnych świetnie bawiło się z nami.

     • Pola Nadziei

     • Naszą szkoła po raz kolejny włączyła się do akcji Pola Nadziei gorzowskiego Hospicjum Św. Kamila.
      Cebulki żonkili to symbol solidarności z osobami, które przebywają w hospicjach i są ciężko chore. 

      Zapraszamy całą społeczność szkolną do wsparciat i zakupu cebulek.

      Justyna Brzezińska

      i Szkolne Koło Wolontariatu 

     • Ponownie włączamy się w akcję Przerwa na czytanie

     • Zapraszamy w październiku uczniów naszej szkoły do wzięcia udziału w III Międzynarodowej edycji VII Ogólnopolskiej akcji bicia rekordu w liczbie osób czytających na przerwie pt. Przerwa na czytanie - bicie rekordu w czytaniu na przerwie. Wydarzenie odbywa się w ramach Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych oraz kampanii społecznej Cała Polska czyta dzieciom. 

      Beata Siwek

      Opiekun SU

     • Tytuł honorowego Przyjaciela Gorzowskiej Oświaty

     • Z przyjemnością informujemy, iż w dniu 1 września 2022 roku podczas Miejskiej Inauguracji roku szkolnego 2022/2023 tytuł honorowy Przyjaciela Gorzowskiej Oświaty otrzymała pani Joanna Błażejczak oraz pani Magdalena Kowalińska. Obie panie od lat współpracują z naszą szkołą z dużym zaangażowaniem. 
      Dziękujemy i liczymy na więcej :-)

      Agnieszka Żelazna

      Fot. Łukasz Kulczyński

      Źródło - https://um.gorzow.pl/aktualnosci/pierwszy-szkolny-dzwonek.html

     • 40. rocznica Gorzowskiego Sierpnia

     • We wtorek 31 sierpnia 1982 roku przy Katedrze odbyła się największa manifestacja polityczna na Ziemi Lubuskiej przeciwko trwającemu stanowi wojennemu, doszło do starć z funkcjonariuszami milicji. W 40. Rocznicę Gorzowskiego Sierpnia dla uczczenia tych wydarzeń 31 sierpnia 2022 roku w Katedrze Gorzowskiej odbyła się Msza święta pod przewodnictwem biskupa Tadeusza Lityńskiego z udziałem przedstawicieli władz państwowych i samorządowych, służb mundurowych i delegacji - pocztów sztandarowych Solidarności, szkół średnich i podstawowych. Po Mszy pod Białym Krzyżem złożono wiązanki kwiatów. Naszą szkołę w tych uroczystościach godnie reprezentował poczet sztandarowy w składzie: Maja Pussty, Hanna Kwiatkowska i Dominik Szeszko.

      Opiekun Agnieszka Jędrzejczak

    • Ważne informacje

    • Pomoc materialna dla uczniów

     W związku z przekazaniem realizacji zadania pomocy materialnej dla uczniów o charakterze socjalnym z Wydziału Edukacji do Gorzowskiego Centrum Pomocy Rodzinie w Gorzowie Wielkopolskim, podajemy Państwu link z dostępem do wszystkich informacji oraz uchwałę nr XXXVIII/682/2021 Rady Miasta Gorzowa Wielkopolskiego z dnia 23 czerwca 2021 r. w sprawie uchwalenia regulaminu udzielania pomocy materialnej o charakterze socjalnym dla uczniów zamieszkałych na terenie Miasta Gorzowa Wielkopolskiego oraz upoważnienia Dyrektora Gorzowskiego Centrum Pomocy Rodzinie w Gorzowie Wielkopolskim do prowadzenia postępowań w sprawach świadczeń pomocy materialnej o charakterze socjalnym dla uczniów zamieszkałych na terenie miasta Gorzowa Wielkopolskiego.

     http://gcprgorzow.pl/pomoc-materialna-dla-uczniow/

     uchwala_w_sprawie_stypendiow.pdf

Nagłówek