• Kolejna wizyta przedszkolaków w naszej bibliotece

          • W dniach 16 i 17 maja 2023 r. kolejny raz w bibliotece szkolnej gościliśmy dzieci 6-letnie z Przedszkola nr 27 i Przedszkola nr 13.

            W ramach współpracy ze środowiskiem lokalnym przedszkolaki obu placówek poznały szkolną bibliotekę – jej działy, zasady korzystania z wypożyczonej książki a także charakter pracy bibliotekarza.

            Podczas spotkania przedstawione zostały przedszkolakom znane utwory polskiej i obcej literatury dla dzieci. Swoje umiejętności recytatorskie zaprezentowały uczennice:

            Lena Bieniek

            Hania Kalarus

            Ala Libelt

            Amelia Nowodyła

            Lila Tumanowicz

            Iga Tadeusz

            Milena Konopelko

            Uczennice zapoznały młodsze koleżanki i kolegów zaprzyjaźnionych placówek z wybranymi utworami poezji dziecięcej oraz zagadkami, których bohaterami były postacie znanych dzieciom baśni i bajek.

            Ponownie atrakcją spotkania okazał się solowy występ Hani Kalarus, która wykonała piosenkę „Kolorowy wiatr” E. Górniak z baśni pt. „Pocahontas”. Natomiast 6-latki z Przedszkola nr 27 pięknie wykonały inscenizację wiersza pt.”Żuk i Biedronka”.

            W miłej, bajkowej atmosferze pożegnaliśmy naszych gości.

            Opracowała: Hanna Słodowska

          • Zorganizowani ósmoklasiści

          • W kwietniu uczniowie klasy 8 bi i 8c projektowali organizery. Wykorzystali program Tinkercad i dostępne tam figury geometryczne, z których powstały organizery na biurko. Teraz gumki, ołówki, długopisy i spinacze będą w jednym miejscu. Zapraszamy do obejrzenia naszych prac.

            Monika Markowska

          • Witaj Maj, piękny Maj. Święta majowe w szkole.

          • Jak co roku przypominamy sobie o  wydarzeniach w maju, które są ważne dla naszego kraju. 1 maja obchodzimy święto pracy, ale szczególnie zwracamy uwagę na 2 i 3 maja.

            Dla każdego małego i dużego Polaka to ważne daty.

            Dzień flagi narodowej i pamiątka ustanowienia pierwszej w Europie i drugiej na świecie Konstytucji, najważniejszego dokumentu w każdym kraju.

            W naszej szkole na korytarzu pojawiła się dekoracja upamiętniająca ten czas, ale nie tylko.

            Uczniowie klasy trzeciej mieli specjalne zadanie. Każdy wykonał swoją małą flagę i uzupełniał kontur naszego państwa  własną flagą narodową aby pokazać innym ,że uczymy się szanować nasze symbole narodowe, ponieważ mówią o naszej miłości do Ojczyzny.

            Oto krótka relacja z tego wydarzenia.

            Beata Siewk

          • Dzień Ziemi w klasach I-III

          • 21 kwietnia obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Ziemi. Wszystkie klasy aktywnie włączyły się w świętowanie. Podjęliśmy temat dbania o planetę, pochylimy się nad segregacją śmieci i dowiedzieliśmy się dlaczego jest to tak ważne. Uczyliśmy się również jak można wykorzystywać surowce wtórne. Każda klasa korzystając z pięknej pogody odbyła również zajęcia w terenie. Obserwowaliśmy budzącą się do życia przyrodę, sadziliśmy drzewa i kwiaty oraz porządkowaliśmy szkolne klomby. Dzień uważamy za niezwykle udany!

             

            Angelika Błędzińska

          • Kwiecień w 1b

          • Kwiecień w klasie 1b obfitował w przeróżne wydarzenia. Przywitaliśmy go wykonując pyszne sałatki owocowe i rozmawiając o witaminach i zdrowym stylu życia. W kolejnych dniach odwiedziły nas dzieci z Przedszkola nr 27, które w przyszłym roku będą uczniami naszej szkoły. Wspólne zajęcia i dyskusje przebiegały bardzo żywiołowo. Czekała nas również lekcja otwarta pod hasłem: „Sprawnie liczymy, świetnie się bawimy”, którą obserwowali nauczyciele edukacji wczesnoszkolnej. Później przszyła kolej na obchody Międzynarodowego Dnia Ziemi, a koniec kwietnia zakończyliśmy przygotowywaniem się do uroczystości majowych. Ale napracowaliśmy się w tym kwietniu.

            Angelika Błędzińska

          • Koło informatyczne klas 7-8

          • W kwietniu nie tylko korzystaliśmy ze stron poświęconych udostępnianiu cyfrowych plików projektowych tworzonych przez użytkowników ale również drukowaliśmy nasze prace. Oczywiście wcześniej je musieliśmy zaprojektować przy pomocy Tinkercada i niektóre z nich wyszlifować. 

            Zachęcamy do obejrzenia krótkiej relacji.

            Opiekun koła: Monika Markowska

          • #Łączy nas pamięć - AKCJA ŻONKILE W NASZEJ SZKOLE


          • Po raz kolejny uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Akcji Żonkile organizowanej przez Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN w Warszawie.

            Celem akcji jest propagowanie wiedzy na temat Powstania w getcie warszawskim i upamiętnienie bohaterstwa walczących.

            Dlaczego żonkile?

            Marek Edelman, jeden z przywódców Powstania, co roku składał w miejscach pamięci związanych z zagładą Żydów bukiet żółtych kwiatów – często właśnie żonkili. Kwiaty te symbolizują pamięć, szacunek i nadzieję. Kwitną w tym samym czasie, gdy obchodzona jest rocznica Powstania.

            Akcji od początku towarzyszy hasło „Łączy nas pamięć”, które podkreśla siłę wspólnoty, znaczenie solidarności, potrzebę dialogu ponad podziałami. Pamięć o przeszłości jest jedną z nadrzędnych wartości, które nas jednoczą i nadają nam wspólną tożsamość.

            W ramach tegorocznej akcji uczniowie poznali historię Powstania, jego głównych bohaterów, na lekcjach języka polskiego obejrzeli filmy „Takich dwóch, jak nas trzech" i „Zdążyć przed Panem Bogiem". Została im także przedstawiona prezentacja, która powstała w oparciu o materiały przygotowane dla nauczycieli na stronie Muzeum Polin. Uczniowie wykonali także symboliczne papierowe żonkile oraz 19 kwietnia przyszli ubrani na żółto.

            Koordynatorzy akcji SP10

          • Wizyta 6-latków w szkole.

          • 18 kwietnia naszą szkołę odwiedziły dwie grupy 6-latków z Przedszkola nr 27. Razem ze swoimi paniami zwiedzały szkołę, aby przygotować się do pójścia do klasy pierwszej wraz z początkiem nowego roku szkolnego. Jedna grupa odwiedziła szkolną bibliotekę, gdzie miała okazję wziąć udział w lekcji dotyczącej czytania książek. W tym samym czasie dzieci z  drugiej grupy dołączyły na lekcję do klasy 1b, gdzie wraz z „pierwszakami” tropiły literę N. Nie zabrakło wspólnych zadań, zabaw, rozmów. Przedszkolaki dobrze czuły się w naszej szkole. Mamy nadzieję, że nasze spotkania choć trochę pomogą im przygotować się do tej nowej przygody zostania uczniami, która czeka na nich już niebawem.

            Angelika Błędzińska

            Przedszkolaki w bibliotece szkolnej

             

            Podczas spotkania przedstawione zostały przedszkolakom znane utwory polskiej i obcej literatury dla dzieci. Swoje umiejętności recytatorskie zaprezentowały uczennice klasy 5b:

            Lena Bieniek

            Hania Kalarus

            Ala Libelt

            Amelia Nowodyła

            Lila Tumanowicz

            oraz uczennica z klasy 1c – Iga Tadeusz – wyróżniona w Szkolnym Konkursie Recytatorskim dla klas 1-3 zorganizowanym przez p. Ewę Strzyżykowską.

                        Uczennice zapoznały  młodsze koleżanki i kolegów z wybranymi utworami poezji dziecięcej oraz zagadkami, których bohaterami były postacie z baśni i bajek.

                        Atrakcją spotkania okazał się solowy występ Hani Kalarus, która wykonała piosenkę „Kolorowy wiatr” E. Górniak z baśni pt. „Pocahontas”. Natomist przy pomocy Wychowawczyni, „w rewanżu”, 6-latki pięknie zaśpiewały piosenkę o tematyce wiosennej.

                        Na zakończenie spotkania dzieci otrzymały w prezencie zakładki do książek promujące ogólnopolską akcję Cała Polska Czyta Dzieciom.

                                                                                                                                              opracowała: Hanna Słodowska

          • ROZSTRZGNIĘCIE KONKURSU FOTOGRAFICZNEGO DLA UCZNIÓW KLAS I - III "MOJE ZAWARCIE Z POCZTÓWEK ROMANA PICIŃSKIEGO"

          • Z przyjemnością informujemy, że konkurs fotograficzny " Moje Zawarcie z pocztówek Romana Picińskiego" został rozstrzygnięty. Jak zawsze możemy polegać na naszych wspaniałych uczniach. Komisja konkursowa miała niezwykle trudne zadanie, ponieważ każda praca była piękna i niepowtarzalna. Po burzliwej naradzie jury wybrało nagrodzone prace.

            I miejsce: Maja Kulczycka III b, Oliwier Węgrzyn III b,

            II miejsce: Grzegorz Kasierski III b, Małgorzata Wojtkowiak III b,

            III miejsce: Maja Maciejewska III b.

            Wyróżnienie: Agata Rodzoch III b.

            Hanna Rodzoch III b.

            Mariia Levchenko III b.

             

            Dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział w konkursie.

            Zwycięzcą gratulujemy i zapraszamy do udziału w następnych konkursach!

             

            Elżbieta Zapotocka

          • Laboratoria Przyszłości – 21 marca w klasie 1b

          • 21 marca jako że pogoda doskonale odzwierciedlała przysłowie „w marcu jak w garncu” i trudno było witać wiosnę na dworze postanowiliśmy zrobić to w alternatywny sposób. Urządziliśmy sobie dzień pizzy, korzystając z dobrodziejstw pracowni kulinarnej urządzonej w ramach projektu „Laboratoria przyszłości”. Zabawie nie było końca – wcielając się w „masterszefów” wyrabialiśmy ciasto, smarowaliśmy, układaliśmy dodatki, wypiekaliśmy i zajadaliśmy. Dowiedzieliśmy się jak krok po kroku wykonać pizzę we własnym domu. Nie zabrakło również rozmów o sprawach poważnych takich jak obchodzony 21 marca Światowy Dzień Zespołu Downa. Poruszyliśmy temat niepełnosprawności, integracji, szacunku, różnych potrzeb, mocnych i słabych stron oraz wzajemnej pomocy. Dzień uważamy za niezwykle udany!

            Powyżej krótka fotorelacja.

            Angelika Błędzińska

          • Konkurs fotograficzny „4 pory roku”

          • Zakończył się kolejny etap konkursu fotograficznego, w którym uczniowie naszej szkoły prezentowali swój talent i zamiłowanie do przyrody.

            Podczas drugiego etapu zatytułowanego „Zimowe momenty” uczniowie mieli za zadania pokazać przyrodę otuloną zimowym puchem. Wszyscy uczestnicy spisali się wyśmienicie ukazując zimę jako piękną i magiczną porę roku.

            Z przyjemnością informujemy, że zwycięzcami II etapu zostają:

            I miejsce - Dana Ukrainets 5a i Julia Czerniewska 4b

            II miejsce - Maja Kulczycka 3b i Agata Żygulska 4c

            III miejsce - Lena Trepczyńska 4a

            Osoby wyróżnione:

            Bartek Pieńczykowski 5c

            Paweł Duszyński 8c

            Alicja Ptaszkiewicz 4a

            Oliwia Banak 8d

            Prace naszych uczniów można podziwiać przy gabinecie 301

            Zwycięzcom serdecznie gratulujemy !!!

            Zapraszamy również do udziały w kolejnym etapie konkursu „Barwy wiosny” podczas którego należy ukazać kolorowe oblicze wiosny.

            Więcej informacji w ogłoszeniach – dziennik elektroniczny.

            Monika Kosakowska
            Alicja Sabino

          • 22 marca 2023 roku gościliśmy w progach naszej szkoły przedszkolaki z Rodzicami.

          • Były to dzieci, które od pierwszego września rozpoczną naukę w klasie 1. Wkrótce Rodzice muszą podjąć decyzję do której szkoły będzie uczęszczała ich pociecha.

            Aby zminimalizować ewentualny stres i niepewności w nowym miejscu umożliwiliśmy przyszłym uczniom zapoznanie się z wyglądem i wyposażeniem gabinetów, rozkładem pomieszczeń w budynku oraz wzięcie udziału w zajęciach. W tym czasie rodzice mieli możliwość spotkania się z dyrekcją placówki. Pani dyrektor szkoły Beata Szmit i wicedyrektor Agnieszka Żelazna wyczerpująco opowiadały o ,,życiu szkoły” i udzieliły odpowiedzi na pytania rodziców. Na spotkaniu były także panie: Angelika Błędzińska, Jolanta Katsavos, Renata Masztalerz, Beata Rasch, Maria Rzepecka, Renata Stankiewicz, Ewa Strzyżykowska, Elżbieta Zapotocka.

            Mamy nadzieję, że zarówno dzieciom jak i rodzicom podobało się u nas i spotkamy się na rozpoczęciu roku szkolnego 2023/2024

            Renata Stankiewicz

          • Wiosenne dni obchodzone w „Dziesiątce”

          • Samorząd uczniowski przygotował na szczególne wiosenne dni różnorodne akcje.

            Pierwsza to dzień szczególnego kapelusza związany z Dniem Kobiet . Nasze uczennice i nauczycielki ubrały w tym dniu różne nakrycia głowy i otrzymały od uczniów własnoręcznie zrobione kwiaty. Były piękne stroje i kapelusze, woalki,opaski i kwiaty.

            Kolejny ważny dzień to Światowy Dzień Dzieci z Zespołem Downa- nazywany dniem kolorowej skarpetki. Nasi uczniowie sami ozdabiali skarpetki papierowe i tworzyli na korytarzu szkoły najdłuższy szlak skarpetkowy, oczywiście każdy miał na sobie dwie różne kolorowe skarpetki.

            I wreszcie długo oczekiwany dzień wiosny.

            Na korytarzu oprócz dekoracji pojawili się Pani Wiosna i Pan Wiosna we własnej osobie przechadzając się korytarzami zabierali do pochodu wszystkie chętne dzieci,na koniec przywołując wiosnę ogromnym okrzykiem.”Wiosna, wiosna, wiosna”

            Jak zwykle było dużo radości i uśmiechu.

            Zobaczcie naszą relację z tych wydarzeń.

            Samorząd uczestniczył także w akcji charytatywnej: „Wyślij pączka do Afryki” pomagając w ten sposób potrzebującym dzieciom w Afryce.

            Opiekun samorządu: Beata Siwek

             

          • Marcowe rozmaitości na kole informatycznym dla klas 7-8

          • Marzec nazwaliśmy miesiącem rozmaitości. Projektowaliśmy samochody, drukowaliśmy zaległe prace i tworzyliśmy foremki dla uczniów młodszych klas. Nie zabrakło też projektów i wydruków ozdób świątecznych. Niedługo wyeksponujemy nasze prace w witrynie wystawienniczej, którą szkoła zakupiła w ramach #LaboratoriaPrzyszłości.

            Opiekun koła: Monika Markowska

        • Ważne informacje

        • Pomoc materialna dla uczniów

          W związku z przekazaniem realizacji zadania pomocy materialnej dla uczniów o charakterze socjalnym z Wydziału Edukacji do Gorzowskiego Centrum Pomocy Rodzinie w Gorzowie Wielkopolskim, podajemy Państwu link z dostępem do wszystkich informacji oraz uchwałę nr XXXVIII/682/2021 Rady Miasta Gorzowa Wielkopolskiego z dnia 23 czerwca 2021 r. w sprawie uchwalenia regulaminu udzielania pomocy materialnej o charakterze socjalnym dla uczniów zamieszkałych na terenie Miasta Gorzowa Wielkopolskiego oraz upoważnienia Dyrektora Gorzowskiego Centrum Pomocy Rodzinie w Gorzowie Wielkopolskim do prowadzenia postępowań w sprawach świadczeń pomocy materialnej o charakterze socjalnym dla uczniów zamieszkałych na terenie miasta Gorzowa Wielkopolskiego.

          http://gcprgorzow.pl/pomoc-materialna-dla-uczniow/

          uchwala_w_sprawie_stypendiow.pdf