• „Szkoła do hymnu” 2021 – zapraszamy do wspólnego odśpiewania hymnu narodowego

     • W środę 10 listopada zapraszamy wszystkie klasy do wspólnego odśpiewania czterech zwrotek „Mazurka Dąbrowskiego” o symbolicznej godzinie 11:11.

      W ten sposób chcemy włączyć całą społeczności naszej szkoły we wspólne świętowanie kolejnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Z uwagi na trwający stan epidemii proponujemy odśpiewanie hymnu w grupach klasach, przy zachowaniu zasad bezpieczeństwa.

      10 listopada uczniowie przychodzą do szkoły w stroju galowym. Przygotowujemy na ten dzień także kokardy narodowe. Poniżej link do instrukcji, jak samemu lub całą klasą zrobić biało-czerwone kokardy, którymi można przyozdobić swoje ubranie: https://portal.librus.pl/rodzina/artykuly/jak-zrobic-kotylion-z-papieru-instrukcja-krok-po-kroku.

      Kokardy narodowe zostaną zliczone przez SU, a zwycięska klasa otrzyma niespodziankę.

      Koordynatorzy akcji: Dagmara Sobacka, Justyna Brzezińska, Zofia Pytlak-Piątek

     • Finał rozgrywek w unihokeja

     • Na hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 21, w dniu 5 listopada 2021 roku odbyły się rozgrywki w unihokeja w ramach Gorzowskiej Spartakiady Młodzieży, dla młodszej młodzieży szkolnej. Nasi uczniowie w składzie Aleksy Glinkowski, Nikodem Rybicki, Aleksander Palka, Wojtek Woźny, Oliver Pernet, Olaf Beker,, Natan Bukowski, Marcel Gałązka i Michał Jarosiński w roli bramkarza wywalczyli III miejsce. Stając na trzecim stopniu podium otrzymali puchar dla szkoły oraz medal dla każdego zawodnika.

      Gratulacje dla drużyny!

      Agnieszka Jędrzejczak

     • Najlepsi wioślarze to uczniowie naszej szkoły

     • 4 listopada 2021 roku na sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej nr 21 odbyły się zawody # ACTIV ROW na ergometrze wioślarskim. Organizatorem zawodów był współpracujący z nami KS AZS AWF Gorzów Wielkopolski, przy wsparciu Ministerstwa Kultury Dziedzictwa Narodowego i Sportu oraz Fundacja Michała Jelińskiego Active diabet. Uczniowie startowali w trzech grupach wiekowych, w kategorii dziewczyn i chłopców „płynąc” na dystansie 200 metrów oraz w sztafecie 4 x 100 metrów drużyna to 2 chłopców i 2 dziewczyny. Wśród najmłodszych indywidualnie na podium stanęli: Maja Migoda I miejsce i Jakub Szymański III miejsce. Wśród siódmoklasistów najlepsi byli: Maja Soch I miejsce i Filip Druszcz I miejsce. Natomiast w najstarszej kategorii wiekowej pierwsze miejsce zdobyła Agata Kuźma deklasując rywalki. Najwięcej emocji towarzyszyło podczas rywalizacji sztafet, gdzie na sukces pracowała cała drużyna i po zaciętej walce zdobyliśmy srebrny medal. Rywalizacji towarzyszyła dobra zabawa a gościem specjalnym była finalistka olimpijska Igrzysk w Tokio 2021 w czwórce bez sternika Olga Michałkiewicz.

      Agnieszka Jędrzejczak

     • Udział Samorządu Uczniowskiego w ogólnopolskiej akcji „Oddaj zużyty telefon komórkowy”

     • Samorząd Uczniowski po raz kolejny wziął udział w ogólnopolskiej akcji ekologicznej Sprzątania Świata pod hasłem: „Oddaj używany telefon komórkowy”. Była to już XVII edycja tego konkursu. Organizator – firma EKOPHONE LESZEK KOTYZA, - wymagała zebrania co najmniej 4 kg zużytych telefonów bez baterii. Nasza szkoła dostarczyła łącznie 5.74 kg telefonów, które zostały spakowane i przekazane kurierowi.

      Specjalne podziękowanie należy skierować do nauczycieli, którzy osobiście przekazali swoje telefony np. panie: Hanna Słodowska, Zofia Pytlak, Agnieszka Jędrzejczak czy p. Kasia Drabina.

      Cel konkursu - promocja zachowania postaw proekologicznych – został osiągnięty. Tym bardziej, że podczas co tygodniowych spotkań samorządowych oraz poprzez Librusa kierowano informację o celowości i zasadach przeprowadzenia niniejszej akcji.

      Ostatecznie nasza szkoła zebrała ponad 40 telefonów. I choć nie liczymy na nagrodę, gdyż decyduje relacja ilości kg telefonów do ilości uczniów w szkole, to jednak jesteśmy zadowoleni z udziału w akcji. Wszystkim darczyńcom serdecznie dziękujemy.

      Na wyróżnienie zasługują klasy: 3b, 7a, 7b, 8b oraz zwycięska klasa - 5b, dla której przygotowano słodką niespodziankę.

      Liczymy, że wiosną uda się nam powtórzyć ten wyczyn i w ramach Dni Ziemi, wziąć powtórnie udział w tej szczytnej misji.

      Opiekunki SU: Zofia Pytlak-Piątek i Hanna Słodowska

     • Realizacja projektu Emp@tyczna klasa

     • Uczniowie naszej szkoły biorą udział w Ogólnopolskim Projekcie Emp@tyczna Klasa. Głównym celem Projektu jest kreowanie u dzieci i młodzieży postawy lojalności, współpracy i pomocy oraz rozwijanie umiejętności odczuwania stanów emocjonalnych innych osób i reagowania na dany sposób zachowania.

      W projekcie biorą udział klasy: 3b i 7c oraz nasze Świetliki. 

      W ramach projektu klasa 3b rozmawiała o empatii, a także była na wycieczce w Wojcieszycach oraz z wizytą u młodszych kolegów - ale o tym już pisaliśmy.

      Świetliki biorą udział w realizacji projektu Empatyczna klasa, gdzie podczas pobytu w świetlicy szkolnej poruszaliśmy bardzo ważny temat, jakim jest empatia. Jak podaje słownik PWN empatia to „umiejętność wczuwania się w stan wewnętrzny drugiej osoby”. Uczniom termin ten nie był obcy. Potrafili go omówić i podać przykłady jego przejawów z własnego doświadczenia. Na podstawie prezentacji multimedialnej oraz obejrzanych filmów wspólnie stworzyliśmy definicję tolerancji i empatii. Porozmawialiśmy również o emocjach i sposobach ich wyrażania. Z okazji Dnia Nauczyciela przygotowaliśmy życzenia dla wszystkich pracowników szkoły które zostały odczytane przez radiowęzeł. Z tej okazji Świetliki własnoręcznie wykonały uśmiechnięte kwiaty z papieru i osobiście wręczały wszystkim pracownikom szkoły na widok których każdy …się uśmiechał

      Empatyczna świetlica wzięła również udział w międzynarodowej akcji „przerwa na czytanie”, gdzie wspólnie korzystaliśmy z księgozbioru świetlicowego jak również własnego- każdy mógł przynieść i zaprezentować własną ulubioną książkę.

      Klasa 7c realizując projekt Empatyczna klasa, uczy się między innymi umiejętności odczuwania stanów emocjonalnych innych osób, oraz reagowania na dany sposób zachowania. W ramach lekcji wychowawczej, uczniowie poznają i uczestniczą w wielu zabawach integrujących grupę, by budować pozytywne relacje wśród rówieśników. Ulubione zabawy klasy 7c to: gorące krzesła, niech wstanie ten kto, bezludna wyspa. W październiku uczniowie na lekcji zdalnej obejrzeli prezentację na temat empatii, zapoznali się z krótkimi fragmentami filmu” w głowie się nie mieści” na temat uczuć, empatii, poznali sposoby reagowania. Po przeprowadzeniu lekcji uczniowie zostali poproszeni o odpowiedź na jedno pytanie. Jak uważasz, czy jesteś osobą empatyczną? Na 22 osoby zapytane, 19 osób uważa, że zalicza się do osób empatycznych. Uczniowie znają sprzymierzeńców empatii. Czyli: pozostawanie obecnym, słuchanie drugiej osoby, używanie w rozmowie formy pytającej.

      Misja na październik - Tydzień Empatii - została wykonana przez wszystkie zgłoszone oddziały. 

       

      Kamila Trzosek-Bojarska, Joanna Śluborska, Agnieszka Żelazna

     • Uczniowie 2b z certyfikatem  EU Code Week 2021, czyli Europejskiego Tygodnia Kodowania!

     • W tym roku tydzień kodowania świętowaliśmy w dniach 11- 22 października. Należy wspomnieć, że CodeWeek to społeczna inicjatywa, w ramach której europejskie państwa „ścigają się” w liczbie zorganizowanych wydarzeń związanych z programowaniem. Akcja dedykowana jest wszystkim, którzy chcą rozpocząć lub kontynuować przygodę z programowaniem. 

      Elżbieta Zapotocka

     • Telefon zaufania Rzecznika Praw Dziecka

     • Ogólnopolska infolinia dla dzieci i młodzieży oraz ich opiekunów POMAGAMY (800 800 605) od 1 listopada br. zastąpiona została telefonem zaufania Rzecznika Praw Dziecka. Nowy bezpłatny numer, pod którym dzieci i młodzież mogą otrzymać wsparcie psychologiczne, to 800 12 12 12. Telefon i czat internetowy są czynne przez całą dobę, siedem dni w tygodniu. Czat nie wymaga logowania oraz instalowania żadnej aplikacji. Połączenia telefonicznie nadal pozostaną bezpłatne, a rozmówcy będą mieli zapewnioną dyskrecję i anonimowość.

      Więcej informacji znajdziesz poniżej:

     • Wycieczka uczniów z klas 7 i 8

     •      Dnia 21 X 2021 r. 54 uczniów z klas VII i VIII wzięło udział w szkolnej wycieczce dydaktycznej do Międzyrzecza i Gościkowa – Paradyża. Uczniowie byli pod opieką nauczycieli: Renaty Wiśniowskiej - Kallio, Karoliny Herman- Lewy, Grażyny Jakubik i Renaty Matuszek – Jaroszewicz, która wycieczkę zorganizowała i pełniła funkcję kierownika. Zbiórka klas odbyła się o 7.40. Po przywitaniu z pilotem biura turystycznego Project z Gorzowa Wklp., zajęciu miejsc w autokarze i sprawdzeniu listy udaliśmy się do Międzyrzecza. Tam podzieleni na dwie grupy zwiedziliśmy Muzeum Ziemi Międzyrzeckiej i podziwialiśmy unikatową kolekcję portretów trumiennych oraz wysłuchaliśmy ciekawostek na temat pochówków polskiej szlachty.

           Następnie obejrzeliśmy położony w pobliżu muzeum średniowieczny zamek, wybudowany w czasach Kazimierza Wielkiego oraz wysłuchaliśmy ciekawostek na temat tego typu budowli obronnych. Po zrobieniu pamiatkowego zdjęcia całej grupy i zakupieniu pamiątek, wsiedliśmy do autokaru i pojechaliśmy do Gościkowa, gdzie znajduje się perła architektury sakralnej na Ziemi Lubuskiej, mianowicie Pocysterski Zespół Pałacowo Klasztorny, zwany Paradyżem, czyli Rajem Matki Boskiej. Imponujący wielkością i wystrojem wnętrz obiekt wzbudził zachwyt barokowym pięknem. Tu również przewodnik przekazał nam najciekawsze wiadomości i poszczególnych częściach obiektu.

           Teraz przyszedł czas na najbardziej wyczekiwane przez chłopców miejsce: Międzyrzecki Rejon Umocniony. Tu rozpoczęliśmy naszą obecność od ogniska i kiełbasek. Uczniowie ze smakiem je zjedli, bo była już pora obiadowa. Następnie znów podzieleni na dwie grupy zwiedziliśmy 1,5 godzinną trasę podziemnymi tunelami i korytarzami, z ciekawością i w ciszy podglądając nietoperze, które w tym miejscu najliczniej w Europie gromadnie zimują.

           Były to dla dziewcząt najbardziej emocjonujące chwile, na szczęście dla nich nietoperze występowały pojedynczo, były nieduże i co najważniejsze spały. Po zakończeniu zwiedzania bunkrów niektórzy mogli wrócić do początku trasy wojskowym wozem terenowym i była to wyjątkowa jazda, która uczniom się również podobała.

           Mimo niesprzyjającej pogody wycieczka była pełna pozytywnych wrażeń i pozostanie w pamięci na dłużej. Zgodnie z planem do szkoły wróciliśmy około 17.00.

       

      Grażyna Jakubik

     • Wyjście klas VIII do teatru

     •      Dnia 19 X 2021 r. klasy VIII pod opieką nauczycieli i wychowawców poszły na godzinę 13.00 do teatru im. Juliusza Osterwy w Gorzowie Wlkp. na musical pt.: „1980-Ty”.

           Zbiórka przed szkołą miała miejsce o 12.15 i pieszo udaliśmy się w kierunku teatru. Z zachowaniem reżimu sanitarnego zostawiliśmy okrycia w szatni i zajęliśmy wyznaczone miejsca na widowni. Nasza młodzież początkowo bez entuzjazmu ale w miarę rozwoju akcji coraz bardziej zaciekawiona, dała się uwieść piosenkom i grze aktorów zarówno profesjonalnych jak i najmłodszego pokolenia.

       

           Libretto do musicalu jest autorstwa Andrzeja Ozgi, a całość wyreżyserował Jan Tomaszewicz, na co dzień dyrektor gorzowskiego teatru. „1980-Ty” to widowisko osnute wokół autentycznych wydarzeń polskiego sierpnia 1980 roku. Opowiada o dwojgu ludziach, którzy z każdym dniem dojrzewają do rodzącego się w nich uczucia. Podobnie jak polskie społeczeństwo tego czasu dojrzewało do solidarności pisanej tak dużą jak i małą litera oraz do prawdziwej wolności i demokracji. Przesłaniem spektaklu jest przypomnienie tych wyjątkowych chwil w historii naszego kraju, gdy Solidarność była nie tylko na ustach całego świata, ale i w sercach milionów Polaków.

           Oprócz aktorów gorzowskiego teatru, m.in: Magdalena Dwurzyńska, Justyna Jeleń, Bogumiła Jędrzejczyk, Magdalena Kasperowicz, Maciej Kotlarz, Mikołaj Kwiatkowski, Joanna Ginda-Lenart, Anna Łaniewska, Edyta Milczarek, Jan Mierzyński, Artur Nełkowski, Kamila Pietrzak-Polakiewicz, Joanna Rossa, Cezary Żołyński, Dominik Jakubczak, zagrała w nim też młodzież ze Studia Teatralnego oraz z „Buziaków”. Muzykę stworzył Marek Zalewski, a za choreografię odpowiadał Tomasz Tworkowski. Sztuka była prezentowana w ramach Miejskiej kampanii Profilaktycznej, która m.in. promuje życie wolne od nałogów. Wstęp był wolny.

       

           Ku zdziwieniu wielu naszych ósmoklasistów na koniec okazało się, że spektakl im się podobał. Do szkoły wróciliśmy około 15.50. Następnego dnia nauczyciele obecni z uczniami w teatrze poświęcili 15 minut swoich lekcji, żeby wytłumaczyć wychowankom kontekst historyczny i tło przedstawionej historii o miłości dwojga młodych bohaterów.

       

      Grażyna Jakubik

     • Międzynarodowy Projekt Edukacyjny "Wirtualne podróże"

     • W czwartek 21 października uczniowie klasy 2b rozpoczęli realizację Międzynarodowego Projektu Edukacyjnego "Wirtualne podróże". Za nami pierwsze spotkanie i pierwsza ekscytująca wirtualna podróż po siedmiu kontynentach. Wiemy jakie zadania mamy wykonać i już szykujemy się do tego z całych sił, bo bardzo nam się spodobały pomysły pani Sabiny - autorki projektu. Jesteśmy pełni własnych pomysłów na ich realizacje. Dzięki projektowi uczniowie będą mogli poszerzyć swoją wiedzę na temat swojej małej ojczyzny, Polski, Europy i świata, a także kształtować postawy otwartości, tolerancji i życzliwości wobec otaczających ich ludzi.

      Z niecierpliwością czekamy już na następną lekcję na żywo.

      E. Zapotocka

       

     • Pasowanie Pierwszaków

     • W dniu 15 października 2021r. w naszej szkole odbyło się pasowanie na ucznia. To ważne wydarzenie prowadzili uczniowie z klas starszych: Maja Pussty i Grzegorz Błochowiak. Uroczyste ślubowanie złożyli uczniowie klas 1a i 1b. Zanim jednak nastąpił ten ważny w życiu każdego pierwszaka moment uczniowie zaprezentowali swoje umiejętności wokalne i recytatorskie. Swoją postawą udowodnili, że są gotowi do złożenia uroczystego ślubowania.W niezwykle podniosłej atmosferze, przed sztandarem szkoły, pierwszacy ślubowali być dobrymi Polakami, godnie reprezentować swoją szkołę, swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom. Po złożeniu ślubowania pani dyrektor Beata Szmit i pani wicedyrektor Sylwia Głąb dokonały symbolicznego pasowania na ucznia wypowiadając słowa: „Pasuję Cię na ucznia…”

      Z okazji tej uroczystości wychowawczynie klas pierwszych pani Maria Rzepecka i pani Ewa Strzyżykowska wręczyły uczniom pamiątkowe dyplomy, a rodzice podarowali im rożki ze słodyczami i przyborami szkolnymi.

      Ten dzień na długo zostanie pierwszakom w pamięci.

       

      Maria Rzepecka, Ewa Strzyżykowska

     • BohaterON - włącz historię!

     • Nasza szkoła po raz kolejny włączyła się w ogólnopolski projekt „BohaterON w Twojej Szkole”. Akcja ma na celu upamiętnienie i uhonorowanie uczestników powstania warszawskiego, promocję postaw patriotycznych i popularyzowanie historii Polski XX wieku.

      Nazwa akcji stanowi połączenie dwóch słów – polskiego „bohater” oraz angielskiego „ON”, czyli „włączyć”. Angielskie „ON” dosłownie włącza historię bohaterów Powstania Warszawskiego w życiu młodych Polaków. Nazwa ma również sygnalizować chęć włączenia do świadomości społecznej indywidualnych historii Powstańców poprzez nowoczesny patriotyzm.

      W ramach akcji uczniowie klas 6-8 będą uczestniczyć w zajęciach dotyczących Powstania Warszawskiego z wykorzystaniem specjalnie przygotowanych materiałów edukacyjnych

      oraz przygotują indywidualne życzenia/ podziękowania dla Powstańców w formie kartki lub laurki. Zostaną one  wysłane do Organizatora akcji, który zobowiązał się przekazać prace uczniów Powstańcom.

      Organizatorem Akcji są Fundacja Rosa i Fundacja Sensoria. Współorganizatorem tegorocznej edycji akcji jest Fundacja Pokolenia Kolumbów. Projekt realizowany jest pod patronatami: Ministra Edukacji i Nauki, Pełnomocnika Rządu ds. Polityki Młodzieżowej oraz Rady Dialogu z Młodym Pokoleniem.

       

      Koordynatorzy projektu: Renata Matuszek-Jaroszewicz i Justyna Brzezińska

     • Cała Polska czyta, czyli nasz udział w II Międzynarodowej akcji „Przerwa na czytanie”.

     • Zgodnie z naszą tradycją, biblioteka szkolna wraz z Samorządem Uczniowskim przeprowadziła II edycję Międzynarodowej akcji „Przerwa na czytanie” organizowanej przez Bibliotekę Pedagogiczną WOM w Gorzowie Wielkopolskim.

      W piątek 15 października czytano co najmniej przez 15 minut:

      • na każdej lekcji języka polskiego, 
      • na wybranych lekcjach języka angielskiego (oczywiście po angielsku), 
      • w świetlicy szkolnej i w bibliotece, 
      • na lekcjach nauczania indywidualnego, wyrównawczego, rewalidacji itp., 
      • przez nauczycieli w Dniu Ich Święta („Narodowe Czytanie”).

      Korzystano z księgozbioru bibliotecznego, jak i zasobów własnych. Na lekcji języka polskiego użyto też tablicy interaktywnej, na której wyświetlano wybrany tekst literacki. Akcja była też realizowana przez wychowawców klas 1-3 w ramach kampanii społecznej „Cała Polska czyta Dzieciom”. Wiemy, że w wybranym dniu czytano całym klasom literaturę piękną, również w języku angielskim.

      Klasy pierwsze ze względu na uroczystość „Pasowania na Pierwszaka”, „Czytanie na przerwie” przełożyły na następny tydzień. Cieszymy się, że do akcji przystąpiła społeczność całej szkoły. W ten sposób wszyscy uczniowie klas 1-8 mieli swój udział w biciu rekordu w czytaniu!

      Za aktywny udział wszystkim raz jeszcze dziękujemy i zachęcamy do regularnego czytania.

      Koordynator akcji: Zofia Pytlak-Piątek

     • Tydzień Empatii w klasie 3b - misja na październik wykonana!!!

     • Klasa 3b realizując projekt Empatyczna Klasa podjęła różne działania. Oprócz wycieczki do Wojcieszyc prowadziliśmy wiele rozmów między innymi w oparciu o wiersz Dorota Gellner - "Zły Humorek" oraz film “Operacja człowiek w czerni”, który oglądaliśmy w ramach NOCY BIBLIOTEK. Całą klasą też włączyliśmy się do akcji Pola Nadziei. 

      Na zakończenia naszej misji wybraliśmy się do młodszych kolegów z klasy pierwszej. Zabraliśmy ze sobą dobre słowo, upominki w postaci własnoręcznie wykonanych pudełeczek na drobiazgi oraz prezentację wiersza wcześniej przez nas omawianego. 

       

      Agnieszka Żelazna

       

     • Dzień Nauczyciela w naszej szkole

     • Już w przeddzień Święta Edukacji Narodowej społeczność szkolna przystąpiła do obchodów tego wyjątkowego Dnia. Wszelkim życzeniom towarzyszyła przepiękna dekoracja plastyczna wykonana pod kierunkiem nauczyciela plastyki p. Dagmary Sobackiej, w której znalazły się m.in. oryginalne, wykonane przez uczniów laurki.

      Następnym krokiem, było złożenie życzeń wszystkim nauczycielom i pracownikom szkoły przez szkolny radiowęzeł przez opiekuna SU. Natomiast specjalne spersonalizowane życzenia przedstawiciele Rady SU skierowali do Dyrekcji naszej szkoły, życząc przede wszystkim satysfakcji wykonywanej pracy i jakże potrzebnej…cierpliwości.

      Kolejne przerwy zostały zapełnione muzyką, którą poprzez radiowęzeł „puszczali” uczniowie: Karol i Maciej, dziękujemy. Był to efekt wcześniej zebranych od nauczycieli propozycji muzycznych, swoista „belferska play- lista”. Czego tam nie było? Łezka się w oku zakręciła! Dedykacje dla ulubionych nauczycieli nie miały końca.

      Finałem obchodów był krótki, ale jakże efektowny koncert muzyki na żywo w wykonaniu powołanego w tym celu chórku, któremu akompaniowali uczniowie grający na takich instrumentach jak :skrzypce, trąbka i wiolonczela (pod kierunkiem rzecz jasna p. Dagmary).

      Jednocześnie, w niektórych gabinetach lekcje były prowadzone przez uczniów, oczywiście za wcześniejszą zgodą nauczyciela przedmiotu. Była to okazja, by „na własnej skórze” poznać trud pracy nauczyciela.

      Nie zawiedli nas też najmłodsi. W świetlicy pani Kamila Bojarska wraz ze swoimi podopiecznymi wykonała moc przepięknych kwiatów z papieru, na widok których każdy… się uśmiechał. „Maluszki” wraz z opiekunką odwiedziły m.in. bibliotekę szkolną, sekretariat,   dział administracji... wręczając owe kwiaty.

      Natomiast podczas oficjalnego już Święta, 14 października, w pokoju nauczycielskim, kadra pedagogiczna naszej szkoły przystąpiła do Narodowego Czytania. Tym razem przypomnieliśmy sobie twórczość Gabrieli Zapolskiej „Moralność pani Dulskiej”, czytając najbardziej charakterystyczne sceny z podziałem na role.

      Wszystkim, którzy przyczynili się do uświetnienia obchodów Dnia Nauczyciela serdecznie dziękuję.

      Zofia Pytlak-Piątek, opiekun SU

     • Wycieczka do Wojcieszyc na rozpoczęcia realizacji projektu “Empatyczna klasa”

     • Uczniowie klasy 3b wybrali się na wycieczkę do miejsca zwanego Agroturystyką Wojcieszyce. Tajemniczo brzmiące z nazwy miejsce, kryje wiele niespodzianek i dostarcza dzieciom mnóstwa radości, a dodatkowo przybliża im świat zwierząt hodowlanych. Nasi uczniowie poznali tam życie, budowę i zwyczaje kur. Dokonali zbioru jajek i dokładnie zapoznali się z jego budową oraz znaczeniem i zastosowaniem. Wśród ssaków hodowlanych dzieci poznały króliki, kozy i owce. Wiedzą już czym różnią się między sobą i od ptaków. Najważniejsze, że wiedzą jak zachować się w towarzystwie zwierząt. W spokojnej atmosferze, z uśmiechem na twarzy, bez krzyków i przekomarzania się odwiedzały wszystkie zwierzątka, głaskały je i karmiły. Wszyscy czerpali z tego ogromną przyjemność. 

      W drugiej części wizyty w gospodarstwie poświęciliśmy czas na wspólne zabawy integrujące naszą klasę. Bawiliśmy się wszyscy razem w zorganizowane przez gospodarzy zabawy. Później dzieci same się organizowały i dobrze dogadywały. 

      Wspólnie z naszymi gospodarzami obserwowałyśmy (była z nami pani Agnieszka Jędrzejczak) ich poczynania i i sprawiało nam to ogromną przyjemność - to jest naprawdę zgrana,  EMPATYCZNA KLASA. Rozpoczynamy zatem nasze projektowe działania i zapraszamy do śledzenia ich efektów.

      Agnieszka Żelazna

     • Dzień Drzewa.

     • Drzewa - spotykamy codziennie, ale czy je dobrze znamy i doceniamy ich rolę w życiu? Warto dowiedzieć się o nich więcej, poznać ich zwyczaje i tajemnice oraz nauczyć się rozpoznawać gatunki, które najczęściej występują w naszym otoczeniu. Wyposażeni w fiszki uczniowie klasy 2 b, wybrali się w czwartek 7 października na wycieczkę dydaktyczną wokół terenu szkoły w poszukiwaniu drzew rozpoznawanych po liściach. Przy okazji uczniowie doskonalili umiejętności pomiaru obwodów pni drzew, zamieniali centymetry na metry, szukali najwyższego drzewa.

      Elżbieta Zapotocka

     • Code Week 2021r.

     • W dniach od 11.10 - 22.10 uczniowie klasy 2b biorą udział w międzynarodowym wyzwaniu Code Week 2021 oraz ogólnopolskim konkursie kodowania i programowania. Zgłosiliśmy 10 wyzwań, w które włożymy wiele pracy i serca. Dziś prezentujemy pierwsze z nich.

      Elżbieta Zapotocka

     • Programowanie na dywanie – gry i zabawy dla dzieci z elementami programowania w SP10

     • W październiku br. uczniowie klas I-III brali udział w warsztatach „Programowanie na dywanie”. Zajęcia poświęcone były elementom programowania. W formie gier i zabaw uczniowie rozwijali kluczowe kompetencje: myślenie matematyczne, umiejętność pracy zespołowej. Posługiwali się językiem komputerów. Dzieci programowały siebie nawzajem oraz tworzyły drogę z bloczków dla robota. Programowały Bee Bota – robota pszczółkę, który poruszał się po wyznaczonej drodze na macie.

      Billy Gates tak kiedyś powiedział: „…nauka pisania programów to gimnastyka dla mózgu. Pozwala wypracować umiejętność efektywnego myślenia o rzeczach niezwiązanych z informatyką”.  I nasi uczniowie właśnie to robili.Zachęcamy do obejrzenia galerii zdjęć.

      Monika Markowska

    • Ważne informacje

    • Pomoc materialna dla uczniów

     W związku z przekazaniem realizacji zadania pomocy materialnej dla uczniów o charakterze socjalnym z Wydziału Edukacji do Gorzowskiego Centrum Pomocy Rodzinie w Gorzowie Wielkopolskim, podajemy Państwu link z dostępem do wszystkich informacji oraz uchwałę nr XXXVIII/682/2021 Rady Miasta Gorzowa Wielkopolskiego z dnia 23 czerwca 2021 r. w sprawie uchwalenia regulaminu udzielania pomocy materialnej o charakterze socjalnym dla uczniów zamieszkałych na terenie Miasta Gorzowa Wielkopolskiego oraz upoważnienia Dyrektora Gorzowskiego Centrum Pomocy Rodzinie w Gorzowie Wielkopolskim do prowadzenia postępowań w sprawach świadczeń pomocy materialnej o charakterze socjalnym dla uczniów zamieszkałych na terenie miasta Gorzowa Wielkopolskiego.

     http://gcprgorzow.pl/pomoc-materialna-dla-uczniow/

     uchwala_w_sprawie_stypendiow.pdf