• Mikołajkowe wyjście do teatru

     • 7 grudnia z okazji mikołajek klasy 1a, 1b, 2a, 2b, 2c i 3b poszły do gorzowskiego teatru na spektakl „Pchła Szachrajka”. Było dużo śmiechu i zabawy. Pchła nie przestawała zaskakiwać swoimi pomysłami. Także na koniec spektaklu wprawiła wszystkich w osłupienie stając się „Pchłą Mikołajką” – wszystkie dzieci otrzymały słodki upominek od Mikołaja.

      Angelika Błędzińska

     • Kiermasz świąteczny w naszej szkole

     • Serdecznie zapraszamy na kiermasz świąteczny, który odbędzie się w naszej szkole 20 grudnia br.
      W sprzedaży będą smaczne pierniki, wyborne muffinki, ciasteczka i ciasta świąteczne.

     • HEJ KOLĘDA, KOLĘDA…

     • Szanowni Rodzice, Uczniowie oraz Przyjaciele Szkoły Podstawowej nr 10 z Oddziałami Integracyjnymi w Gorzowie Wielkopolskim,

      serdecznie zapraszamy Was na wyjątkowe wydarzenie!

      Dołączcie do nas 20 grudnia br. o godz. 16.00 na wspólne kolędowanie oraz koncert w wykonaniu utalentowanych uczniów.

      To będzie niezapomniane przeżycie, pełne magii świąt i radosnych dźwięków.

      Niech ta chwila spędzona razem przyniesie nam radość i ciepło, a świąteczna atmosfera wypełni nasze serca.

      Z niecierpliwością czekamy na Wasze liczne przybycie.

     • Wzięliśmy udział w akcji „Serce za Odwagę”! Świąteczne kartki od naszych uczniów trafią do kombatantów

     • Uczniowie klasy 7a oraz 8bi na zajęciach z wychowawcą włączyli się w akcję „Serce za Odwagę"!

      Ogólnopolska akcja „Serce za Odwagę" to cykliczna inicjatywa, prowadzona już od 8 lat przez Fundację Pamięci Narodów, Stowarzyszenie Głos Bohatera, Miejskie Przedszkole Nr 2 w Płocku  oraz Stowarzyszenie Pro Patria. Co roku kilkaset szkół i przedszkoli włącza się w przygotowywanie życzeń świątecznych w formie pięknych kart, które trafiają do weteranów dzięki zaangażowaniu wolontariuszy.

      Akcja "Serce za Odwagę" to nie tylko okazja do kreatywnego wyrażenia życzeń świątecznych, ale przede wszystkim szansa na nawiązanie więzi między pokoleniami. Jest to wyjątkowy sposób na wyrażenie pamięci o bohaterach, którzy swoją odwagą przyczynili się do wolnej i niepodległej Polski. Mamy nadzieję, że kartki świąteczne przygotowane przez naszych uczniów wzbudzą w kombatantach ogromną radość i podkreślą jak ważne jest kształtowanie szacunku dla historii Polski wśród najmłodszych pokoleń.

       

      Koordynatorzy akcji w SP10 Justyna Brzezińska i Jolanta Ciuksza

     • Koło kulinarne klas 1-3

     • Prosto, smacznie i zdrowo – to nasz cel. Przez trzy miesiące próbowaliśmy swoich sił przygotowując różne potrawy, od sałatki jarzynowej po świąteczne pierniczki. Wszystko robimy samodzielnie i od podstaw. Obieranie, krojenie, siekanie, mieszanie, pieczenie to dla nas nic trudnego, a najlepszą przyprawą każdej tworzonej przez nas potrawy jest dobry humor i zabawa. Wiemy, że jeszcze wiele przed nami.

      Opiekun koła: Ksenia Budzyńska 

     • Wrześniowo-grudniowe spotkania koła informatycznego klas 6-8

     • #LaboratoriaPrzyszłości

      Trzy miesiące naszej pracy były bardzo pracowite. Zapoznaliśmy się z programem do modelowania 3D - Tinkercad, weszliśmy do świata „Minecraft Education” i projektowaliśmy postaci, które w tym świecie zamieszkały.

      Po wydrukowaniu modeli musieliśmy je wyszlifować, aby prezentowały się bardziej okazale.

      Owoce naszej pracy zostały uwiecznione na filmie :).

      Opiekun koła: Monika Markowska

     • #KOŁO PROMUJĄCE ZDROWIE

     • W listopadzie prócz zajęć sportowych na sali, piekliśmy babeczki marchwiowe i oreo. Odwiedziliśmy również Fitness Klub Fabryka Formy w Gorzowie.

      Uczniowie mieli okazję zobaczyć, gdzie  ćwiczą dorośli w Gorzowie , oraz wzięli udział w zajęciach step aerobik.

      A czy TY wiesz, Na czym polegają takie zajęcia ?

      Step aerobik to forma zajęć fitness, do których wykorzystuje się specjalną, ok. 20-centymetrową platformę zwaną stepem. Ćwiczenia w rytm tanecznej muzyki polegają na dynamicznym wchodzeniu i schodzeniu ze stopnia na różne sposoby. Podczas jednych zajęć step aerobiku można spalić nawet 600 kcal, a ponadto wyrzeźbić i ujędrnić uda, pośladki oraz łydki.

      Joanna Śluborska

     • Andrzejki w klasie 2b

     • „Wosk się leje, coś ciekawego znowu się dzieje! Wróżymy sobie i dobrze życzymy, bo to sprawia nam wiele radości i bardzo to lubimy, śmiejemy się i zabawiamy, dobrą zabawę i ubaw mamy!” – takimi słowami zabawę andrzejkową rozpoczęli uczniowie klasy 2b. W czasie zajęć dowiedzieliśmy się skąd wzięła się tradycja przepowiadania przyszłości, piekliśmy babeczki w wróżbami, laliśmy wosk i odgadywaliśmy co mogą znaczyć otrzymane kształty. Poznawaliśmy także imiona swojej przyszłej drugiej połówki i wykonywany w przyszłości zawód. Oczywiście wiemy doskonale, że andrzejkowe wróżby to jedynie dobra zabawa i tak ten dzień potraktowaliśmy - nie zabrakło śmiechu i radości.

      Angelika Błędzińska

     • Gorzowska Spartakiada Młodzieży w unihokeju chłopców

     • W piątek 24 listopada 2023 roku na hali sportowej SP 21 odbył się finał chłopców – Igrzyska dzieci w unihokeju. Naszą szkołę reprezentowała drużyna w składzie: Leon Szoppe, Kacper Gwoździk, Patryk Baranowski, Wojtek Rodzoch, Wiktor Kęsy, Kornel Kulig, Nataniel Żuk, Oskar Kowaliszyn i Igor Tabaczyński. Do finału przystąpiły 4 drużyny wyłonione w eliminacjach (rozgrywki grupowe). Nasza drużyna wyszła z grupy na drugim miejscu, a w meczach finałowych uległa drużynie ze Społecznej Szkoły Stowarzyszenia Edukacyjnego i drużynie gospodarzy. Tym samym chłopcy zajęli trzecie miejsce w Gorzowskiej Spartakiadzie Młodzieży.

      Gratulacje!

      Agnieszka Jędrzejczak

     • „Niepodległa do hymnu”

     • Nasza szkoła po raz drugi wzięła udział w ogólnopolskiej akcji „Niepodległa do hymnu”. W samo południe 10 listopada włączyliśmy się we wspólne świętowanie. Pokazaliśmy, że w kolejną rocznicę odzyskania niepodległości jesteśmy jedną, biało-czerwoną rodziną. Poprzez wspólne odśpiewanie „Mazurka Dąbrowskiego” włączyliśmy całą społeczność naszej szkoły we wspólne świętowanie kolejnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

      Otrzymaliśmy także oficjalne podziękowania za udział w/w akcji od organizatorów, tj. od Biura „Niepodległa” - państwowej instytucji kultury z siedzibą w Warszawie.

      Oto krótka fotorelacja z tego wydarzania.

      Koordynatorzy akcji: Justyna Brzezińska i Beata Siwek


     • Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

     • Z okazji Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia w naszej szkole w czwartek i w piątek na przerwach sprawdzaliśmy znajomość tabliczki mnożenia wśród uczniów i  pracowników  za pomocą losów znajdujących się w koszyczku. Za udzielenie poprawnych odpowiedzi czekała słodka niespodzianka. Stoiska z losami cieszyły się niezwykłą popularnością. 

      W czwartek 16.11.2023r. na 5 godzinie lekcyjnej odbyły się klasowe konkursy z tabliczki mnożenia. Dwu minutowy test wyłonił Klasowego Mistrza, który w piątek stanął do konkursu na Szkolnego Mistrza Tabliczki Mnożenia. 

      W piątek 17.11.2023r. kiedy to przypadał Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia wyłoniliśmy Szkolnego Mistrza. Konkurs obejmował 3 zadania: Krzyżówka z tabliczką mnożenia, zadania z niewiadomymi,  gra „sokole oko” – karty Grabowskiego.  

      Wkrótce wręczenie nagród. 

      Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom. 

      Anna Ziółkowska, Agnieszka Żelazna

     • Rozstrzygnięcie szkolnego konkursu na „Najpiękniejszy różaniec”

     • Dziś z radością ogłaszamy wyniki naszego szkolnego konkursu na najładniejszy różaniec. Chcieliśmy podziękować wszystkim uczestnikom za ich zaangażowanie, kreatywność i wyjątkowe podejście do wyrażenia wiary poprzez sztukę. Celem konkursu było przypomnienie wartości modlitwy różańcowej i zachęcenie do udziału w nabożeństwach październikowych. Wszystkie różańce zachwyciły jury oryginalnością, starannością oraz artyzmem. Widać było, że uczestnicy konkursu włożyli w przygotowanie swoich różańców dożo serca i wysiłku.

      Laureatami konkursu zostali:

      Anita Białaszczyk z kl. III a

      Kajetan Powstański z kl. III a

      Alex Sowa z kl. 3b

      Ponadto wyróżniono pracę Urszuli Ścieżki z kl. III a.

      Wszystkim uczestnikom wręczono słodkie upominki. Serdecznie gratulujemy nagrodzonym uczniom. Dziękujemy za udział w konkursie i zachęcamy do udziału w kolejnej jego edycji już za rok!

      Bożena Gajewska i Beata Siwek

     • Podsumowanie szkolnego konkursu plastycznego ,,Rodzina Ulmów z Markowej - historia wypełniona dobrocią i Miłością”

     • Konkurs religijno-plastyczny zorganizowany przez katechetów był wyjątkową okazją do przekazania wartościowej wiedzy o Rodzinie Ulmów z Markowej. Głównym celem tego przedsięwzięcia było upowszechnienie historii tej wyjątkowej rodziny, której życie było nacechowane głęboką religijnością, dobrocią i miłością bliźniego.

      Konkurs był kierowany do uczniów klas IV-VIII, polegał na wykonaniu pracy plastycznej przedstawiającej scenę z życia Rodziny Ulmów z Markowej.

      Prace zostały wyeksponowane na wystawie w holu szkoły.

      Oto wyniki:

      1 miejsce: Julia Czerniewska z kl. V b

      2 miejsce: Igor Walczuk z kl. V b i Dominik Markuszka kl. V b

      3 miejsce: Weronika Pieczyńska kl. V a

      WYRÓŻNIENIA:

      Jakub Chłopecki – kl. VI b

      Amelia Marciniak - kl. V a

      Hanna Szmajewska - kl. IV b

      Kornelia Szuszlak-Rzepczyńska – kl. V b

      Serdecznie dziękujemy za udział w konkursie i życzymy dalszych sukcesów!

      Beata Siwek i Bożena Gajewska

     • Niepodległość przybyła jesienią

     • Niepodległość przybyła jesienią

      po opadłych, kolorowych liściach,

      w ciężkich butach i szarych szynelach

      niosła wolność piechota ojczysta.

      W piątek 10 listopada 2023 r. świętowaliśmy w naszej szkole 105. rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę po 123 latach niewoli. Z tej okazji na trzeciej i czwartej godzinie lekcyjnej odbyły się uroczyste apele – pierwszy dla uczniów klas IV-V, a drugi – dla klas VI-VIII. W pięknie udekorowanej sali gimnastycznej uczniowie elegancko prezentowali się w strojach galowych. Na początku przedstawiony został krótki rys historyczny będący przypomnieniem, jakim wydarzeniom z przeszłości naszego kraju zawdzięczamy najważniejsze święto państwowe.

      Dowiedzieliśmy się także, co to znaczy być patriotą w czasach współczesnych. Patriota czuje się dumny z bycia Polakiem, ma poczucie tożsamości narodowej, celebruje święta, bierze udział w uroczystościach państwowych, zna historię swego kraju, szanuje symbole narodowe, dba o poprawność języka, kibicuje polskim sportowcom.

      Uroczystość uświetniły piękne pieśni w wykonaniu uczennic klasy VII b: Aleksandry Pietrzak i Amelii Maćkowskiej. Ponadto przez wszystkich uczestników apelu została wspólnie zaśpiewana piosenka promująca tegoroczną akcję BohaterOn.

      Na zakończenie przypomniano najważniejsze przedsięwzięcia o charakterze patriotycznym, w które w bieżącym roku szkolnym zaangażowana jest nasza szkoła. Warto dodać, że po powrocie do sal lekcyjnych uczniowie wykonywali zaplanowane wcześniej zadania: uzupełniali tekst o naszym godle państwowym, pracowali również nad zadaniem plastycznym – mapa Polski.

      Efekty pracy są ozdobą klasowych gazetek ściennych.

      Organizatorzy

       

     • Tydzień Edukacji Globalnej w klasach I – III

     • W dniach od 13 do 19 listopada miał miejsce Tydzień Edukacji Globalnej, którego jednym z celów jest poznanie złożoności świata. Klasy I – III w tym czasie uczestniczyły w zajęciach z cyklu „Podróż po świecie wartości”, podczas których poznawały to, co jest najważniejsze dla ich rówieśników z innych części świata.

      I tak klasy pierwsze wysłuchały listu Samuela z Kenii, obejrzały krótki filmik z jego życia i dowiedziały się, że dla tego chłopca bardzo ważne jest wyrażanie siebie. Przynosi mu ono wiele radości w jego niełatwym życiu.

      Klasy drugie wysłuchały listu ośmioletniej Tuiliki z Namibii, dla której najważniejsza była samodzielność. W mieście, gdzie niewielu ludzi ma samochód, samodzielność zapewnia rower. Może on np. pomóc w dostaniu się w razie potrzeby do szpitala. Drugoklasiści zastanawiali się w związku z tym czego sami już się nauczyli, czego obecnie się uczą, a czego planują się jeszcze nauczyć.

      Klasy trzecie poznały warunki życia Ariefa z wyspy Sumba w Indonezji, dla którego w obliczu zagrożenia malarią najważniejszą wartością było dbanie o siebie. Uczniowie podczas zajęć wspólnie bawili się oraz wykonywali zadania przybliżające wartości ich kolegów z innych stron świata. Mogli porównać je z wartościami, które są ważne dla nich. Porównanie warunków życia w Polsce i krajach półkuli południowej było bardzo kształcące.

      Edukacja globalna ma bardzo duże wartości wychowawcze i warto ją kontynuować podczas całego roku szkolnego.

      Marzena Radzińska

     • Wielkie Serce Naszej Społeczności: Zbiórka Karmy dla Zwierząt Zakończona Sukcesem!

     •  

       

      Ostatnio nasza szkoła stała się miejscem, gdzie tchnienie empatii i troski dla innych istot przekształciło się w konkretne działania. Wspaniała inicjatywa, która wprawiła nas w dumę, to niedawna zbiórka karmy dla zwierząt, za którą otrzymaliśmy nie tylko dyplomy, ale przede wszystkim ogromne podziękowanie od schronisk dla bezdomnych zwierząt.

      Zbierając karmę dla zwierząt, nasza społeczność szkolna pokazała, że wielkie serce może sprawić rzeczy wielkie. Wspólnie zorganizowaliśmy akcję, której rezultaty przeszły nasze najśmielsze oczekiwania. Wiele osób zaangażowało się w akcję, zarówno uczniowie, jak i nauczyciele, pracownicy szkoły oraz rodzice. To wspólne zaangażowanie jest dowodem na siłę naszej społeczności i gotowość do pomocy innym.

      Otrzymane dyplomy są zasłużonym uznaniem dla wszystkich, którzy wzięli udział w zbiórce. To także przypomnienie, że nasza szkoła nie tylko dba o rozwój intelektualny uczniów, ale również kształtuje ich serca i postawy społeczne. Dzięki takim inicjatywom uczymy się, że wspólnie możemy wpływać pozytywnie na świat.

      Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie, dobroć i gotowość do pomocy.

      Osoby koordynujące zbiórkę karmy w SP10: Beta Siwek i Justyna Brzezińska

     • WYCIECZKA dzieci z klas trzecich do Ośrodka Azyl

     • 16 listopada 2023r. dzieci z klas trzecich udały się na wycieczkę do pobliskich Mironic do Ośrodka Azyl. Celem wycieczki było poznanie sposobu powstawanie chleba. Na początku dzieci, poznały ziarna z których powstaje chleb, a następnie dzieci dostały ciasto i formowały pieczywo. Każde dziecko miało możliwość upieczenia swojego. Uczniowie brali udział w zajęciach plastycznych. Na koniec mieliśmy możliwość nakarmić zwierzęta: konie, kuce, kozy, króliki.

      M. Maciąg

    • Ważne informacje

    • Pomoc materialna dla uczniów

     W związku z przekazaniem realizacji zadania pomocy materialnej dla uczniów o charakterze socjalnym z Wydziału Edukacji do Gorzowskiego Centrum Pomocy Rodzinie w Gorzowie Wielkopolskim, podajemy Państwu link z dostępem do wszystkich informacji oraz uchwałę nr XXXVIII/682/2021 Rady Miasta Gorzowa Wielkopolskiego z dnia 23 czerwca 2021 r. w sprawie uchwalenia regulaminu udzielania pomocy materialnej o charakterze socjalnym dla uczniów zamieszkałych na terenie Miasta Gorzowa Wielkopolskiego oraz upoważnienia Dyrektora Gorzowskiego Centrum Pomocy Rodzinie w Gorzowie Wielkopolskim do prowadzenia postępowań w sprawach świadczeń pomocy materialnej o charakterze socjalnym dla uczniów zamieszkałych na terenie miasta Gorzowa Wielkopolskiego.

     http://gcprgorzow.pl/pomoc-materialna-dla-uczniow/

     uchwala_w_sprawie_stypendiow.pdf