• Nasza szkoła po raz kolejny dołączyła do III edycji Wielkiego Wirtualnego Ogólnopolskiego projektu edukacyjno - społeczny - "Biegamy dla Kobiet"

     • Moi Drodzy, ruszamy z III edycją wspaniałego projektu - Biegamy dla KOBIET chorych na RAKA. Czas trwania projektu od 1 marca 2023 r. do 1 kwietnia 2023 r.

      Zadaniem szkoły biorącej udział w projekcie jest zaangażowanie uczniów w bieg. Każda ze szkół sumuje dystans przebyty przez uczniów i nauczycieli na podstawie zdjęcia uczestnika z krokomierzem, screenów krokomierza (w telefonach, zegarkach itp.) wskazującym przebyty dystans. Placówka by zdobyć dyplom uczestnictwa w akcji musi przebyć w sumie  dystans 150 km.

      Drugim zadaniem placówki jest wpłacenie na rzecz fundacji "Fundacja Onkologiczna - Życie z rakiem" cegiełki w dowolnej kwocie.

      Tak jak w poprzednich dwóch latach szkolnych pragniemy wspomóc fundację wspierającą osoby chorujące na raka długotrwale ale też takie po wczesnej diagnozie. W tych tak trudnych dla nas wszystkich czasach pragniemy zauważyć tych wśród nas, których doświadczyła ta ciężka  choroba.

      Zachęcamy do udziału w projekcie wszystkich nauczycieli, wychowawców, uczniów oraz rodziców. Szczegółowych informacji nt. projektu udzielają nauczyciele wychowania fizycznego. Uczestnicy otrzymają certyfikaty za udział w/w akcji społecznej.

      Koordynatorzy projektu w SP10 
      Justyna Brzezińska i Joanna Śluborska

     • Projekty wydrukowane!

     • Grudzień i styczeń to miesiące, w których drukowaliśmy nasze projekty.Zapraszamy do obejrzenia relacji.

      opiekun koła: Piotr Szczepański

     • Marionetka

     • Od grudnia 2022 do końca stycznia 2023 pracowaliśmy nad marionetkami. Nasze efekty możecie zobaczyć na filmie.

      Opiekun koła: Piotr Szczepański

     • Rozpoczęliśmy nowy projekt „Lampa”

     • Zadanie skierowane jest głównie do uczniów zainteresowanych budową prostych urządzeń elektrycznych. Efektem końcowym projektu jest lampa z abażurem wykonanym z tworzywa sztucznego zasilana z dwóch baterii R6. Konstrukcja lampy złożona jest z abażuru z pianki polietylenowej, ramienia pierwszego, ramienia drugiego, nóżek i przelotek do przewodów elektrycznych, dwóch diod LED.

      Zakres wiedzy i umiejętności praktycznych związanych z projektem „Lampa” dotyczy technologii obróbki drewna, materiałów drewnopochodnych, metali, stopów metali, tworzyw sztucznych, połączeń rozłącznych i nierozłącznych różnych materiałów oraz montażu i diagnostyki prostych obwodów elektrycznych.

      Opiekun koła technicznego: Piotr Szczepański

     • Dzień Bezpiecznego Internetu w klasach 7 i 8

     • W ramach Dnia Bezpiecznego Internetu 2023 uczniowie klas 7 i 8 wzięli udział w zajęciach na temat „Jak dbać o wizerunek w sieci”? Do rozmowy posłużył nam krótki film zrealizowany w ramach Projektu „Bezpieczna Szkoła w Strefie Schengen” zrealizowany na zlecenie Wydziału Bezpieczeństwa Mieszkańców i Zarządzania Kryzysowego Urzędu Miasta Lublin. Produkcji Vena Art.

      Uczniowie zastanawiali się co mogą zrobić aby zminimalizować niebezpieczeństwo przebywania w sieci. Byli zaskoczeni pewnymi kwestiami dotyczącymi regulaminów, które często są nie czytane a „zaklikiwane”.

      Próbowaliśmy odpowiadać na problemowe pytania. Wspólnie wchodziliśmy w dyskusje i rozwiązywaliśmy sytuacje problemowe.

      Często nie zdajemy sobie sprawy z tego, że publikując na portalach społecznościowych różne treści, nasze dane są wykorzystywane i przetwarzane non stop.

      Warto zabezpieczyć nasze profile, zdjęcia i filmy które udostępniamy, aby nie narażać się na niepotrzebny stres.

      W Internecie nikt nie jest anonimowy chyba, że z niego nie korzysta co w dzisiejszych czasach jest niemożliwe.

      Dbajmy o siebie, swój wizerunek i milion razy zastanówmy się czy warto komentować używając niestosownych słów.

      Bądźmy rozważni, mądrzy i przestrzegajmy netykiety w Internecie aby wirtualna przestrzeń sprawiała nam radość.

      #działajmyrazem
      #dbi2023

      Film: https://www.youtube.com/watch?v=XMcr2-Ke3I4

      Monika Markowska

     • Zdrowe śniadanie w naszej kuchni - #Laboratoria Przyszłości

     • Zajęcia kulinarne pełną parą! Styczeń, to miesiąc, kiedy dzieci przygotowywały „Zdrowe śniadanie”. Warsztaty rozpoczynały się częścią teoretyczną uświadamiającą znaczenie śniadania w prawidłowym rozwoju i funkcjonowaniu każdego człowieka. Kolejno uczniowie przystąpili do wykonywania potraw. Warsztaty przebiegły w radosnej i twórczej atmosferze.

      Opiekun kola: Aleksandra Rutkowska

     • Szkolne Walentynki, Kiermasz i Tłusty Czwartek.

     • 14 lutego to dzień znany wszystkim i tym dużym i małym – Walentynki.

      W naszej szkole uczniowie mogli przekazywać swoje życzenia walentynkowe poprzez specjalną pocztę walentynkową, a na korytarzu szkolnym powstała mała kawiarenka walentynkowa. Można było usiąść, zrobić sobie zdjęcie ze swoją przyjaciółką, koleżanką, a także zjeść walentynkowe słodycze i posłuchać muzyki. Na holu odbył się także konkurs na taniec walentynkowy, który wygrała klasa 4c.

      Dzień później samorząd szkolny zorganizował przy wielkiej pomocy rodziców kiermasz słodkości walentynkowych. Były ciasta, ciasteczka, lizaki, galaretki, pianki w kształcie serca, a nawet przepyszny tort.

      Wszystkie łasuchy były  na pewno zadowolone. Tych słodkości było tyle, że starczyło na kolejny dzień. Dzień tradycji „Tłustego czwartku”.

      Gdyby tego było mało przyjechały tego dnia pączki i wszyscy ze smakiem  je zajadali. Było wiele radości, zabawy,śmiechu.

      Dziękujemy szczególnie rodzicom, którzy pomogli poprzez swoje wypieki zorganizować nam takie słodkie dni.

      Opiekun samorządu: Beata Siwek

     • Koło kulinarne 4-6 #LaboratoriaPrzyszłości

     • Na początek nowego roku przygotowaliśmy zastrzyk sporej dawki witamin w postaci sałatki owocowej. Do jej przygotowania użyliśmy: pomarańczy, mandarynek kiwi, mango, ananasa i malin. Najwięcej czasu zajęło staranne pokrojenie owoców, a potem  była już tylko sama przyjemność jedzenia. Z pewnością sałatkę zrobimy jeszcze nie raz!

      Na kolejnych zajęciach  zrobiliśmy racuchy z jabłkami. Dla porównania smaku testowaliśmy  dwa przepisy. Oba okazały się udane i smaczne, bo racuchy znikały zanim zdążyły wystygnąć.

      Opiekun koła: Alicja Sabino

     • Akcja Żonkile 2023

     • 19 kwietnia weźmiemy udział w akcji Żonkile upamiętniającej rocznicę powstania w getcie warszawskim.

      Nasza szkoła po raz czwarty przyłączy się do Ogólnopolskiej Akcji “Żonkile”, która upamiętnia powstanie w getcie warszawskim (19.04-16.05.1943). Choć powstanie trwało niecały miesiąc i było z góry skazane na niepowodzenie, jego uczestnicy wiedzieli, że walczą o coś więcej niż życie - o swój honor i człowieczeństwo.

      Uczniowie będą mieli okazję obejrzeć projekcje filmów o tematyce powstańczej oraz wziąć udział w lekcjach przygotowanych przez Muzeum Polin w Warszawie.

      W ten sposób cała społeczność szkolna będzie mogła złożyć symboliczne żonkile bohaterom.

      Koordynator akcji w SP10
      wicedyrektor Justyna Brzezińska

     • Wycieczka do Poznania

     • W styczniu klasy 6a, 4ci, 4b zwiedzały Poznań poznawały jego zabytki i historię. Odwiedziły manufakturę czekolady, gdzie dowiedziały się skąd pochodzi kakao i jak wygląda cały proces produkcji czekolady. Następnie samodzielnie dekorowały własne tabliczki czekolady. Po słodkościach czekolady klasy udały się do Rogalowego muzeum Poznania, gdzie usłyszały opowieści mówione gwarą. Uczniowie uzyskali Certyfikaty Rogalowego Czeladnika.

      Tekst i foto: Jolanta Ciuksza

     • Noworoczne życzenia - nowych znajomości

     • Uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w projekcie powstałym z inicjatywy nauczycieli z różnych części Polski. Dzieci projektowały i wykonywały kartki z noworocznymi życzeniami, a następnie wypisywały życzenia. Kartki zostały wysłane pocztą i oczekiwaliśmy na te, które otrzymamy. 

      Jakie, skąd ?

      Wszystko widać na filmie. 

      Zapraszamy!

       

      Koordynator akcji

      Agnieszka Żelazna

     • "Szyjemy Dobro dla WOŚP"

     • Oddolna Akcja Szycia Dobra rozpoczęła się zeszłorocznym szyciem dla WOŚP. Później była wspólna akcja ze Stowarzyszeniem Cyfrowy Dialog, podczas której nauczycielki z całej Polski szyły maskotki "giganty", które trafiły na aukcję internetową, z której dochód w całości przeznaczony był na wybrany wspólnie ze społecznością osób szyjących cel. Było już wspólne szycie dla uchodźców z Ukrainy, czy na budowę centrum psychiatrii dla dzieci i młodzieży budowane przez Fundację TVN.

      W tym roku Marta Florkiewicz-Borkowska (Pani FloBo), pomysłodawczyni akcji, zaprosiła Stowarzyszenie Cyfrowy Dialog ponownie jako partnera do projektu Szyjemy dobro!

      26 nauczycielek z całej Polski przyjechało do Warszawy - na wspólne szycie i na finał WOŚP.

      W akcji tej brała również udział nauczycielka naszej szkoły, która szyła ręcznie maskotkę zaprojektowaną przez uczennicę w czasie zajęć.

      Uczniowie z różnych klas mieli za zadanie zaprojektować swoją maskotkę, taką, którą by chcieli, żeby ktoś kiedyś uszył.

      ❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️

      Zapraszamy na aukcję, wspólnie możemy więcej.

      POSTAW NA DOBROĆ - LICYTUJ PO STOKROĆ

      Agnieszka Żelazna

     • "Szlifujemy" nasze modele 3D

     • Koło informatyczne w naszej szkole to nie tylko technologia, projektowanie czy wydruki 3D. Aby nasze prace prezentowały się idealnie,  zadbaliśmy o ich „doszlifowanie”. Papier ścierny, pilniki, pęsety to narzędzia, z których korzystaliśmy 23 stycznia na zajęciach. Majsterkowanie również jest naszą mocną stroną. Kolejne figury szachowe już drukujemy, ale uwierzcie nam szybko to się nie odbywa.

      Opiekun koła: Monika Markowska

     • BeeBot Pszczółka i wspólne programowanie w 1A

     • W klasie 1A na zajęciach i lekcji wychowania fizycznego dbamy nie tylko o nasz rozwój fizyczny ale również o rozwój umysłowy. BeeBot Pszczółka chętnie nam w tym pomaga. Tworzenie kodów, poprawianie ich nie sprawia nam trudności, a wręcz pobudza kreatywne i logiczne myślenie.

      Zachęcamy do obejrzenia zdjęć.  

    • Ważne informacje

    • Pomoc materialna dla uczniów

     W związku z przekazaniem realizacji zadania pomocy materialnej dla uczniów o charakterze socjalnym z Wydziału Edukacji do Gorzowskiego Centrum Pomocy Rodzinie w Gorzowie Wielkopolskim, podajemy Państwu link z dostępem do wszystkich informacji oraz uchwałę nr XXXVIII/682/2021 Rady Miasta Gorzowa Wielkopolskiego z dnia 23 czerwca 2021 r. w sprawie uchwalenia regulaminu udzielania pomocy materialnej o charakterze socjalnym dla uczniów zamieszkałych na terenie Miasta Gorzowa Wielkopolskiego oraz upoważnienia Dyrektora Gorzowskiego Centrum Pomocy Rodzinie w Gorzowie Wielkopolskim do prowadzenia postępowań w sprawach świadczeń pomocy materialnej o charakterze socjalnym dla uczniów zamieszkałych na terenie miasta Gorzowa Wielkopolskiego.

     http://gcprgorzow.pl/pomoc-materialna-dla-uczniow/

     uchwala_w_sprawie_stypendiow.pdf

Nagłówek