• Styczniowo-marcowe projekty na kole informatycznym dla klas 6-8

     • #LaboratoriaPrzyszłości

      Zachęcamy do obejrzenia filmu, na którym uwieczniliśmy naszą trzymiesięczną pracę.

      Projektowaliśmy wieże Hanoi – grę logiczną, która polega na  przeniesieniu danej liczby krążków o różnych średnicach z jednego słupka na drugi tak, aby docelowo były ułożone w kolejności od największego do najmniejszego.

      W marcu projektowaliśmy ozdoby wielkanocne: jajka, kurczaki i zające.

      Opiekun koła: Monika Markowska

     • W świątecznym nastroju

     • Święta zbliżają się wielkimi krokami. Odczuwamy już słoneczną, kolorową i coraz cieplejszą wiosnę. W naszych sercach zaś zakwita radość, szczególnie w takich chwilach..

       Dzisiaj uczennice klasy 5b, które szyją popołudniami różności, wybrały się do Domu u Oblatów na ul. Brackiej. Miały ze sobą upominki dla seniorów wykonane z potrzeby serca. 

      Dwa dzieła ręcznie wykonane - uszytki z zajęć “Emotikonkowe Pożeracze Smutków” wykonane w Szkole Podstawowej nr 10 z Oddziałami Integracyjnymi im. Tadeusza Kościuszki w Gorzowie Wielkopolskim oraz kartki z życzeniami wykonane w Szkole Podstawowej nr 58 im. Wandy Rutkiewicz z Wrocławia, które przybyły do nas pocztą. 

      Upominki z życzeniami powędrowały również do zaprzyjaźnionych przedszkoli nr 13 i 27.

       

      Serdecznie dziękuję pani Marcie z wrocławskiej szkoły za współpracę i cudowne kartki świąteczne.

      Agnieszka Żelazna

       

     • MIĘDZYNARODOWY KONKURS KANGUR MATEMATYCZNY

     • Właśnie dziś na całym świecie i w naszej szkole również, 21 uczniów wzięło udział w konkursie Kangur Matematyczny.

      Serdeczne podziękowania należą się pani Annie Ziółkowskiej, która pomogła w przygotowaniu konkursu i wraz z panią Jolantą Czarniawską nadzorowała jego przebieg.

      Koordynator 

      Agnieszka Żelazna

     • Międzyszkolny Konkurs Wiedzy o Wojsku Polskim

     • UWAGA, UWAGA!!!

      20 marca zwyciężyliśmy w Międzyszkolnym Konkursie Wiedzy o Wojsku Polskim pod patronatem Wojskowego Centrum Rekrutacji w Gorzowie Wielkopolskim.

      Szkołę reprezentowała drużyna w składzie: 

      Fabian Andrzejewski

      Błażej Opas

      Fabian Czerny

       

      Gratulujemy!!!

       

     • Podziękowania za tegoroczną akcję Wyślij pączka do Afryki

     • Pokój i dobro!

      Pragniemy serdecznie podziękować za przyłączenie się do naszej akcji, za Państwa zaangażowanie

      i chęć wsparcia misjonarzy w ich wysiłkach zmienienia świata na lepsze.

      Wasza społeczność szkolna Szkoły Podstawowej nr 10 z Oddziałami Integracyjnymi im. Tadeusza Kościuszki w Gorzowie Wielkopolskim przekazała darowiznę w wysokości 669,00 zł, która umożliwi misjonarzom w Afryce zrealizowanie projektów charytatywnych.

      Najważniejszym projektem tegorocznej akcji jest pomoc w ratowaniu zdrowia i życia dzieci i dorosłych chorych,którzy szukają pomocy w szpitalu prowadzonym przez misjonarza br. Macieja Jabłońskiego w Ngaoundaye w Republice Środkowoafrykańskiej.Dzięki Waszej pomocy i wspólnemu odpowiedzialnemu pomaganiu również wiele dzieci otrzyma ciepły posiłek  i będą mogły pójść do szkoły.

      Powstaną nowe studnie z czystą wodą, misjonarze zbudują szkołę i zapewnią działanie przedszkolom, szkole krawieckiej i stolarskiej.O naszych zamierzeniach i postępach akcji możecie się Państwo dowiedzieć więcej na stronie https://paczek.kapucyni.pl/

      Jeszcze raz serdecznie dziękujemy Dyrekcji, Nauczycielom, Rodzicom i Uczniom za zaangażowanie dla spraw misji.Gratulujemy Pani koordynator wspaniałej organizacji a wolontariuszom życzymy zapału do nauki i satysfakcji z czynienia dobych uczynków.

      Z błogosławieństwem i modlitwą za Waszą szkolną społeczność

      br. Jerzy Steliga

      OFMCap Fundacja Kapucyni i Misje

      Agnieszka Żelazna

     • 10 Alternatywna lekcja wychowania fizycznego z lekkoatletką Moniką Pyrek

     • We wtorek i w środę, 12 i 13 marca, Arena Gorzów wypełniona była nowoczesnym sprzętem sportowym, który umożliwił uczestnikom alternatywnych lekcji wychowania fizycznego na połączenie zabawy ze sprawdzeniem swoich umiejętności motorycznych i fizycznych.

      Kinder Joy of moving to międzynarodowy program u podstaw, którego leży ułatwienie dostępności oraz inspiracja do samodzielnego podejmowania aktywności fizycznej. Symulatory, trenażery, refleksomierz czy ruchoma ścianka wspinaczkowa nie były straszne dla uczniów klas: 4b, 5c, 7a i 7b, które uczestniczyły w zajęciach przeprowadzonych przez jedną z najbardziej utytułowanych polskich lekkoatletek, skoczkinię o tyczce Monikę Pyrek.

      W trakcie zajęć, każdy uczestnik miał okazję w ramach dziesięciu stref sportowych czerpać radość z aktywności fizycznej i uczyć się współpracy zespołowej.

      Oprac. Joanna Śluborska, Agnieszka Jędrzejczak, Jolanta Ciuksza

     • „ Śniadanie daje moc- szkoła promująca zdrowie”

     • Uczniowie klasy 3 b zrobili wspólne śniadanie. Na śniadaniowych stolikach znalazły się gofry, które zostały zrobione przez dzieci. Oprócz tego przeprowadzono pogadankę na temat roli śniadania jako najważniejszego posiłku w ciągu dnia. Dzięki niemu wszystkie dzieci mają energie do nauki i zabawy.

      Monika Maciąg

     • Dzień świętego Patryka w naszej szkole

     • 17 marca przypada święto patrona Irlandii. Dzień ten jest świętem narodowym i religijnym Zielonej Wyspy, obchodzony jest w rocznicę śmierci św. Patryka.

      Tego dnia Irlandczycy w wielu miastach organizują festyny i uliczne pochody, w których dominuje kolor zielony, będący narodową barwą Irlandii. Głównym symbolem święta jest trójlistna koniczynka. Zgodnie z legendą o świętym Patryku, koniczynka służyła mu jako pomoc dydaktyczna przy tłumaczeniu pierwszym irlandzkim chrześcijanom pojęcia Trójcy Świętej.

      Według legend, św. Patryk był cudotwórcą, który przywracał wzrok niewidomym, życie umarłym, a Irlandię uwolnił od plagi węży.

      Dzień świętego Patryka jest również obchodzony poza Irlandią. W Stanach Zjednoczonych obchody tego święta sięgają 1737 roku. Rzeka płynąca przez Chicago farbowana jest specjalnymi, nieszkodliwymi barwnikami na zielony kolor, woda w fontannie w Białym Domu w Waszyngtonie też ma zielony kolor.

      Wiele zielonych miejsc, przyjmujących specjalnie ten kolor w okolicach 17 marca, znajdziemy także w Polsce, gdzie dzień św. Patryka jest również popularny.

      W naszej szkole, z inicjatywy nauczycieli języka angielskiego, po raz pierwszy świętowaliśmy dzień patrona Irlandii, w piątek, 15 marca 2024 roku.

      Korytarz na dole szkoły zdobiły symbole irlandzkie, uczniowie mogli przeczytać informacje o Irlandii i życiu świętego Patryka.

      Na lekcjach języka angielskiego oglądaliśmy filmy o Irlandii i świętym Patryku, tańczyliśmy irlandzkie tańce, rozwiązywaliśmy quizy o Irlandii, życiu św. Patryka, symbolach i legendach tego kraju. Chętni uczniowie, a było ich wielu, przyszli do szkoły ubrani w kolorze zielonym z symbolem koniczynki oraz elementami nawiązującymi do święta. Nie zabrakło flag, kapeluszy irlandzkiego skrzata Leprechauna, zielonych i tęczowych akcentów.

      Dzieci mogły skorzystać z przygotowanej na ten dzień specjalnej fotościanki.

      Kreatywność uczniów była rewelacyjna, a olbrzymia ilość osób nagrodzonych oceną celującą z języka angielskiego i trzema punktami z zachowania świadczy o ogromnym zainteresowaniu naszą akcją.

      Cieszy nas, że uczniowie z tak wielkim zaangażowaniem celebrowali Dzień Świętego Patryka. Wszyscy fantastycznie się bawiliśmy. Dziękujemy uczniom za zaangażowanie oraz rodzicom i nauczycielom za pomoc. Dzięki Wam mieliśmy w naszej szkole prawdziwy, irlandzkie święto.

      Katarzyna Klimczak

     • Minecraft R.H.D. - trzymamy kciuki za naszych kolegów z klasy 8A

     • Nasza szkoła bierze udział w wydarzeniu online Minecraft Rekonstrukcja Historycznych Dziejów: https://minecraft-rhd.pl/uczestnicy/, które organizowane jest dla uczniów szkół podstawowych klas 7-8 oraz szkół ponadpodstawowych w grze Minecraft.

      Ma ono na celu zachęcić uczestników do obcowania z historią dzięki nietypowej formie, poprzez zabawę oraz współpracę drużynową.

      Naszą szkołę reprezentować będzie drużyna, w skład której wchodzą uczniowie klasy 8A:

      • Kamil Kołodziejczak,

      • Alan Obrzud,

      • Hubert Michalski,

      • Krystian Jankowski.

      ​​​​​​​Pierwszy etap już w sobotę 16 marca o godzinie 16.00.

      Dla wszystkich zainteresowanych transmisja wydarzenia na żywo na platformie YouTube.

      Link do kanału: https://www.youtube.com/channel/UC1D23w8R-BGd2Jw8x3s0_Lg

      Trzymamy kciuki za chłopaków, kibicujemy im i życzymy wygranej!

      Oprac. Monika Markowska

     • Międzynarodowy Dzień Liczby Pi – Święto Matematyki w 1a i 1b.

     • Obchodzone 14 marca (według amerykańskiej tradycji zapisu – 3.14) święto liczby pi od 2019 roku jest także świętem królowej nauk – matematyki. To dobra okazja, aby zmierzyć się z logicznymi łamigłówkami i matematycznymi zadaniami. Tak dzisiaj, bawiliśmy podczas zajęć.

      Elżbieta Zapotocka

     • Konkurs recytatorski

     • 07.03.2024 w naszej szkole odbył się konkurs recytatorski pod hasłem „ Chotomska, Tuwim, Brzechwa – w kolorowym świecie klasyki”.

      Celem konkursu było popularyzacja literatury dziecięcej, rozwijanie dziecięcych talentów.

      1 miejsce zajęła Aleksandra Szymańska 3a

      2 miejsce zajęła Iga Tadeusz 2c

      3 miejsce zajął Grzegorz Stadler 1b

      Wszyscy uczestnicy zostali nagrodzeni dyplomami oraz zdrowym musem.

      Serdecznie im gratulujemy i zachęcamy do udziału w kolejnym konkursie.

      Monika Maciąg

     • 8 marca w naszej szkole

     • Pod znakiem szalonej fryzury obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Kobiet. Wszyscy uczniowie wykazali się dużą kreatywnością i pomysłowością. Fale, koki, loki piętrzyły się na głowach dziewcząt i chłopców. Wspólnie zapozowaliśmy do zdjęcia, a za ciekawe fryzury otrzymaliśmy drobne upominki. Było kolorowo, radośnie i z fantazją.

      Akcję zorganizował samorząd szkolny.

      Oprac. Beata Siwek

     • Ile cukru jest w naszych ulubionych słodyczach i przekąskach?

     • Uczniowie koła biologicznego chcieli pokazać swoim rówieśnikom, jak dużo cukru spożywają w swoich ulubionych przekąskach. W ramach projektu obliczyli ilość tego składnika w popularnych słodyczach. Wyniki zaskoczyły wszystkich. Przekonajcie się. Zapraszamy na I piętro naszej szkoły, gdzie możecie zobaczyć wyniki naszej pracy.

      Opiekun koła biologicznego: Monika Kosakowska 

    • Ważne informacje

    • Pomoc materialna dla uczniów

     W związku z przekazaniem realizacji zadania pomocy materialnej dla uczniów o charakterze socjalnym z Wydziału Edukacji do Gorzowskiego Centrum Pomocy Rodzinie w Gorzowie Wielkopolskim, podajemy Państwu link z dostępem do wszystkich informacji oraz uchwałę nr XXXVIII/682/2021 Rady Miasta Gorzowa Wielkopolskiego z dnia 23 czerwca 2021 r. w sprawie uchwalenia regulaminu udzielania pomocy materialnej o charakterze socjalnym dla uczniów zamieszkałych na terenie Miasta Gorzowa Wielkopolskiego oraz upoważnienia Dyrektora Gorzowskiego Centrum Pomocy Rodzinie w Gorzowie Wielkopolskim do prowadzenia postępowań w sprawach świadczeń pomocy materialnej o charakterze socjalnym dla uczniów zamieszkałych na terenie miasta Gorzowa Wielkopolskiego.

     http://gcprgorzow.pl/pomoc-materialna-dla-uczniow/

     uchwala_w_sprawie_stypendiow.pdf