• Sprzątanie świata - Polska

     • 18 września 2023 roku w Szkole Podstawowej nr 10 z oddziałami integracyjnymi w Gorzowie Wielkopolskim zaczynamy trzydziesty finał Akcji Sprzątanie świata!

      Kolejny raz Fundacja Nasza Ziemia koordynuje największą polską akcją ekologiczną: Sprzątanie świata - Polska, która przebiegała pod hasłem: Sprzątanie świata łączy ludzi.

      W Akcji wzięli udział nasi uczniowie klas I - VIII oraz nauczyciele, stacjonarnie i na wyjeździe.

      To absolutnie fantastyczne, że tak wiele osób w tym roku planuje posprzątać swoją najbliższą okolicę z zalegających w naturze śmieci. Celem akcji jest promowanie nie śmiecenia, edukacja odpadowa oraz inicjowanie działań, dzięki którym zmniejszy się nasz negatywny wpływ na środowisko naturalne. Opiekunami sprzątania na miejscu były: Renata Wiśniowska- Kallio, Joanna Śluborska, Jolanta Ciuksza i Agnieszka Jędrzejczak.       

      W tym ważnym dla środowiska dniu klasy 5b, 6b i 6c wraz z opiekunami Anną Kopeć, Iwoną Kołodziejczyk, Witoldem Łubieńskim oraz Moniką Kosakowską uczestniczyli w wycieczce edukacyjnej do Leśnictwa Witnicy. Uczniowie z ogromnym zapałem oczyszczali las z odpadów. Z chęcią spacerowali i obcowali z przyrodą. Po posprzątaniu okolicy wszyscy zasiedli do jedzenia kiełbasek i pianek upieczonych na ognisku. Był również czas na zabawy na placu zabaw, wspólne rozmowy, integrację między klasową oraz spacer. Wszyscy wrócili szczęśliwi i dumni z wykonanego zadania.

      Wielkie zielone serce dla Was! 

      Każdy posprząta kawałek, RAZEM posprzątamy całą Polskę.

      Renata Wiśniowska- Kallio i Monika Kosakowska

       

     • WYJŚCIE DO TEATRU

     • W ramach tegorocznej edycji Miejskiego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Narkomanii na lata 2023 -2026, uczniowie klas 7 i 8 wybrali się wraz ze swoimi wychowawcami do teatru im. Juliusza Osterwy na spektakl pt. "Sam, czyli przygotowanie do życia w rodzinie" w reżyserii Pawła Paszty.

      Uczniowie z zainteresowaniem śledzili losy 13-letniego chłopca, który stanął w obliczu rozwodzących się rodziców.

      Była to mądra, a zarazem zabawna i ciepła powieść. Poruszająca problem wybaczania, zranienia, miłości oraz pierwszego zauroczenia wśród nastolatków.

      Wychowawca klas 8bi

     • Dzień Kropki w klasach I-III

     • 15 września obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Kropki. To święto kreatywności, dzień, w którym skupiamy się na rozwoju swoich talentów, pasji. W tym dniu nie mogło zabraknąć kreatywnych zajęć. Byliśmy więc poszukiwaczami zaginionych kropek i braliśmy udział w grze terenowej, tworzyliśmy dzieła sztuki pod hasłem „Kropka w roli głównej”, a także przygotowywaliśmy „Kropkowe zdrowe śniadanie”. Nie zapomnieliśmy także już tradycyjnie o zdjęciach w kropkowej fotobudce. To był bardzo udany dzień. Dziękujemy za pomoc starszym koleżankom z samorządu uczniowskiego.

      Angelika Błędzińska

     • Nasze Lekkoatletyczne Nadzieje Olimpijskie

     • W dniach 31.08 – 1.09 na stadionie miejskim w Toruniu odbył się II Ogólnopolski Finał Lekkoatletycznych Nadziei Olimpijskich. Do Torunia zjechało się ok. 1000 zawodników z 16 województw, którzy zostali wyłonieni podczas czerwcowych eliminacji. Zawodnicy startowali w dwuboju lekkoatletycznym w kategorii U12 z roczników 2012 i 2013.Wśród tak licznego grona młodych sportowców znalazło się dwoje naszych uczniów Amelia Taube i Oliwer Maśluk, którzy ostatnie dni wakacji spędzili bardzo aktywnie i pracowicie. Amelka startowała w biegu na 300 m. i skoku wzwyż, a Oliwer startował w biegu na 60 m. i skoku wzwyż. Swoimi wynikami przyczynili się do uzyskania przez reprezentację naszego województwa wysokiego 4 miejsca. Projekt „Lekkoatletyczne Nadzieje Olimpijskie” ma na celu stworzenie cyklu ogólnopolskich i ogólnodostępnych zawodów sportowych dla dzieci, które na co dzień nie biorą udziału w rywalizacji sportowej. Ma on na celu zachęcić dzieci do uprawiania sportu. Cykl jest współfinansowany przez Ministerstwo Sportu i Turystyki oraz Ministerstwo Edukacji i Nauki.

      Naszym lekkoatletom gratulujemy i życzymy dalszych udanych startów!

      Agnieszka Jędrzejczak

     • WYBORY DO SAMORZĄDU CZNIOWSKIEGO – Twój głos, twój wybór, nasza szkoła!

     • Serdecznie zapraszamy wszystkich chcących mieć wpływ na to, co dzieje się w naszej szkole oraz osoby z głową pełną pomysłów na zmiany. 

      WAŻNE TERMINY:

      - zgłaszanie kandydatów do 11.09.2023 roku (do opiekuna SU),

      - przygotowanie plakatów, ulotek, informacji o kandydatach do 11.09.2023,

      - kampania wyborcza od 11.09.2023 do 19.09.2023,

      - wybory do samorządu uczniowskiego 20.09.2023 roku według wcześniej podanego harmonogramu.

      Wszelkie informacje na temat wyborów można uzyskać u Pani Beaty Siwek – opiekuna SU.

     • ZBIERAMY NAKRĘTKI = POMGAMY

     • Z nowym rokiem szkolnym nakręcamy się na pomaganie.

      Informujemy, że nadal zbieramy plastikowe nakrętki dla mieszkanki Gorzowa Wielkopolskiego -Wiktorii Kalińskiej, która potrzebuje wsparcia, by móc kontynuować rehabilitację.

      Razem możemy więcej.

      Przyjmiemy każdą ilość plastikowych nakrętek.

      Razem mamy wielką moc, by pomagać!

      Tekst: Justyna Brzezińska

     • AKCJA LIDL – TALENCIAKI

     • Drodzy Uczniowie, Rodzice, Przyjaciele naszej szkoły!!!

      Nasza szkoła bierze udział w drugiej edycji akcji Lidl „Szkoły Pełne Talentów”, która ma na celu pokazanie społeczeństwu, że robiąc codzienne zakupy, można przyczyniać się do tworzenia lepszych warunków do kształcenia i rozwoju dzieci. W ramach akcji zostanie przekazany dzieciom z polskich szkół sprzęt sportowy i elektroniczny najwyższej jakości.

      Akcja trwa do 1.09.2023r. i będzie polegała na przekazywaniu Talenciaków (specjalnych kuponów) na rzecz wybranej szkoły. Talenciaki będą wydawane w okresie trwania akcji we wszystkich sklepach stacjonarnych Lidl za każde 50 zł wydane na zakupy zawierające minimum jeden owoc lub warzywo.

      Talenciaki będzie można aktywować na stronie lidl.pl/Szkoly wykorzystując kod numeryczny lub skanując z nich unikalny kod QR i przypisując je do Szkoły Podstawowej nr 10 w Gorzowie Wielkopolskim. Można również przekazać Talenciaki w tradycyjnej formie do pudełek umieszczonych w szkole.

      Na stronie internetowej szkoły zamieszczamy zdjęcia sprzętu sportowego i pomocy naukowych, które zakupiliśmy za Talenciaki zgromadzone w pierwszej edycji akcji „Szkoły Pełne Talentów” w 2022r.

      Dzięki wielkiemu zaangażowaniu uczniów, rodziców i pracownikom szkoły nasza placówka wzbogaciła się o:

      - zestaw 12 rakietek do tenisa stołowego i 140 piłeczek,

      - 24 zegary edukacyjne dla uczniów klas 1-3.

      Dziękujemy za Państwa pomoc. Gorąco zachęcamy do udziału w drugiej edycji akcji „Szkoły Pełne Talentów”.

       

     • WITAJ SZKOŁO!

     • Dość nietypowo, bo nie jak zwykle pierwszego, lecz 4. września 2023 roku: uczniowie, wielu rodziców, dyrektor szkoły p. Beata Szmit, wicedyrektorzy – Justyna Brzezińska i Agnieszka Żelazna, grono pedagogiczne naszej szkoły zebrali się na boisku, aby uroczyście rozpocząć NOWY ROK SZKOLNY 2023-2024.

      Życzymy wszystkim, wszystkim bez wyjątku tylko dobrych dni, wielu sukcesów, wspaniałych relacji międzyludzkich, dobrych ocen i postępów na miarę swoich możliwości.

      zdjęcia: Renata Stankiewicz

     • Poradnik rodzica pierwszoklasisty

     • Rozpoczęcie nauki w szkole jest bardzo ważnym i równocześnie trudnym momentem nie tylko dla Waszych dzieci, ale także dla Was samych. Nowe miejsce, nowa nauczycielka, nowi koledzy i koleżanki, nowe wymagania i zasady panujące w klasie mogą stanowić dla pierwszoklasisty źródło stresu, a dla Państwa podstawę niepewności co do tego, jak dziecko sobie poradzi w nowym środowisku i z jakim skutkiem podejmie nową rolę – rolę ucznia. 

      1. Niezwykle ważne jest pozytywne nastawianie dziecka do szkoły: warto podczas rozmów z dzieckiem przedstawiać mu szkołę jako miejsce dające możliwość poznania nowych kolegów i koleżanek, wspólnej zabawy, ciekawych przygód i zdobycia zupełnie nowych umiejętności Zdarza się, że rodzice chcąc przygotować dziecko do zasad panujących w szkole koncentrują się na tym, czego nie wolno robić: „ w szkole, gdy będziesz niegrzeczny Pani Cię ukarze”, „nauczyciele nie lubią płaczliwych i marudnych dzieci” itp. takie zachowanie może doprowadzić do lęku przed szkołą! 

      2. Istotnym jest również to , aby dziecko stawało się coraz bardziej samodzielne i odpowiedzialne. Ważne jest, aby siedmiolatek nie był wyręczany w czynnościach, z którymi sam sobie potrafi dać radę ( posprzątanie pokoju, zatemperowanie ołówka, pakowanie czy niesienie własnego tornistra). Wspierajcie samodzielność swojego dziecka. Umiejętność samodzielnego stawienia czoła szkolnym obowiązkom będzie dla dziecka źródłem dumy
      i pozytywnej samooceny! 

      3. Zaplanujcie poranek tak, aby nie przyprowadzać dziecka do szkoły na ostatnią chwilę – poranny pośpiech
      czy ponaglanie mogą wywołać u malucha stres i nadmierne pobudzenie. 

      4. Pożegnajcie się z dzieckiem czule i serdecznie, ale w miarę możliwości krótko. 

      5. Ważne by przy pożegnaniu powiedzieć dziecku, kiedy i przez kogo zostanie odebrane. 

      6. Należy uświadomić dziecku, że ma prawo czegoś nie wiedzieć, nie rozumieć i że w takich sytuacjach należy śmiało zgłosić się po pomoc do wychowawczyni czy innego nauczyciela – wszyscy uczniowie są tutaj bowiem
      po to, aby się uczuć i stopniowo dowiadywać nowych rzeczy. 

      7. Na każdym kroku okazujcie dziecku swoje wsparcie i zainteresowanie tym, jak spędziło czas w szkole –
      „Co robiłeś?”; „Z kim się bawiłeś na przerwie”; „Jak ma na imię Twój kolega/koleżanka?”; „Czy byliście
      na boisku?” etc. 

      8. Traktujcie wychowawcę, jako sprzymierzeńca w trosce o dobro Waszego dziecka – spędza z nimi bowiem wiele czasu, dzięki czemu ma szansę dobrze poznać jego potrzeby, mocne i słabsze strony i tym samym stać się źródłem cennych informacji. 

      9. Stwórzcie dziecku w domu kącik do nauki – biurko, wygodne krzesełko, dobre oświetlenie – komfortowe warunki do pracy sprawiają, że dziecko chętniej ją wykona. 

      10. Nie bagatelizujcie problemów dziecka, nawet jeśli wydają się błahe, poinformujcie o tym wychowawcę.

       

      Wychowawcy klas pierwszych: Elżbieta Zapotocka i Marzena Radzińska

     • Zaświadczenia o uzyskanych wynikach na egzaminie ósmoklasisty

     • Szanowni Państwo, Drodzy Absolwenci
      Uprzejmie informujemy, że odbiór zaświadczeń o uzyskanych wynikach na egzaminie ósmoklasisty
      odbędzie się dnia 06.07.2023 r. (czwartek)
      w sekretariacie szkoły.

      W związku z dużą ilością absolwentów, bardzo proszę o zachowanie podanych poniżej godzin:
      - klasa 8A - godz. 8:00
      - klasa 8Bi - godz. 9:00
      - klasa 8C - godz. 10:00
      - klasa 8Di - godz. 11:00

      • Zaświadczenie odbiera uczeń osobiście lub rodzic/ opiekun pełnoprawny. Standardowo każdy uczeń otrzyma 1 oryginał zaświadczenia + 2 kopie potwierdzone za zgodność z oryginałem. 
      • Gdyby komuś było potrzeba więcej egzemplarzy proszę o informację (szkoła wydaje nie więcej niż 3 kopie).

       

     • Pracowicie na kole informatycznym dla klas 7-8

     • Maj i czerwiec to bardzo pracowite miesiące na naszym kole. Robiliśmy i obrabialiśmy zdjęcia wszystkich wydrukowanych przedmiotów, zarówno tych naszych jak i młodszych kolegów z klas 4-6.  Zaimportowaliśmy zdjęcia do programu Canva i stworzyliśmy film z pracami wszystkich uczestników kół informatycznych.  Zachęcamy do obejrzenia.

      Opiekun koła: Monika Markowska

     • TECHNICZNE INNOWACJE

     • Z początkiem roku szkolnego 2022/2023 rozpoczęliśmy w naszej szkole realizację programu „Laboratoria Przyszłości”. Szkoła stworzyła nowoczesną pracownię techniczną, w której odbywały się zajęcia angażujące uczniów do rozwijania swoich zainteresowań oraz odkrywania swoich talentów.

      Wykorzystując narzędzia do obróbki różnych materiałów uczniowie w ramach zajęć wykonali dwa projekty techniczne – MARIONETKĘ” i „LAPMĘ”. Wycinali, szlifowali, wiercili otwory, kleili na ciepło a na koniec malowali farbami i utrwalali lakierując je. Doskonalili się w wykorzystywaniu sprzętu.

      Opiekun koła: Piotr Szczepański

     • Działamy kreatywnie

     • Druk 3D cieszy się rosnącą popularnością. Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 10 również stawiali swoje pierwsze kroki w włączaniu się do tej technologii na zajęciach dzięki programowi Laboratoria Przyszłości.

      Liczba tematów i projektów wykorzystujących druk 3D była różnorodna. Uczniowie zaczynając od projektowania pojedynczych przedmiotów codziennego użytku, zakończyli swoje działania na bardziej złożonych i skomplikowanych projektach, przedmiotach.

      Opiekun koła: Piotr Szczepański

    • Ważne informacje

    • Pomoc materialna dla uczniów

     W związku z przekazaniem realizacji zadania pomocy materialnej dla uczniów o charakterze socjalnym z Wydziału Edukacji do Gorzowskiego Centrum Pomocy Rodzinie w Gorzowie Wielkopolskim, podajemy Państwu link z dostępem do wszystkich informacji oraz uchwałę nr XXXVIII/682/2021 Rady Miasta Gorzowa Wielkopolskiego z dnia 23 czerwca 2021 r. w sprawie uchwalenia regulaminu udzielania pomocy materialnej o charakterze socjalnym dla uczniów zamieszkałych na terenie Miasta Gorzowa Wielkopolskiego oraz upoważnienia Dyrektora Gorzowskiego Centrum Pomocy Rodzinie w Gorzowie Wielkopolskim do prowadzenia postępowań w sprawach świadczeń pomocy materialnej o charakterze socjalnym dla uczniów zamieszkałych na terenie miasta Gorzowa Wielkopolskiego.

     http://gcprgorzow.pl/pomoc-materialna-dla-uczniow/

     uchwala_w_sprawie_stypendiow.pdf