• Lekkoatletyczne Nadzieje Olimpijskie

     • Po raz drugi w Gorzowie odbyły się wojewódzkie zawody z cyklu Lekkoatletyczne Nadzieje Olimpijskie. Na stadionie lekkoatletycznym im. Lubuskich Olimpijczyków 2 czerwca rywalizowało ponad 700 młodych sportowców z całego województwa lubuskiego w dwuboju lekkoatletycznym w kategorii U12 z roczników 2012 i 2013.

      Gośćmi honorowymi byli brązowy medalista olimpijski z Tokio w biegu na 800 m Patryk Dobek oraz skoczek wzwyż medalista Mistrzostw Świata i Europy Janusz Trzepizur. Naszą szkołę reprezentowało wielu dobrze zapowiadających się sportowców. Dla kilku z nich zawody zakończyły się dużym sukcesem. Wśród dziewczyn na najwyższym stopniu podium stanęła Amelia Taube w dwuboju (bieg na 300 m. i skok wzwyż) oraz 3 miejsce Gabriela Frydrychowska (bieg na 600 m i skok wzwyż).

      Chłopcy również stanęli na podium 2 miejsce Oliwer Maśluk w dwuboju (bieg na 60 m i skok wzwyż) i 3 miejsce Oskar Kowaliszyn w dwuboju (bieg na 600 m i rzut piłeczką palantową). Amelka i Oliwer osiagniętymi wynikami zapewnił sobie udział w finale ogólnopolskim, który odbędzie się pod koniec sierpnia na stadionie lekkoatletyczny w Toruniu.

      Gratulujemy i trzymamy kciuki za naszych reprezentantów!

      Agnieszka Jędrzejczak

     • VI MIĘDZYSZKOLNA GRYWALIZACJA EKOLOGICZNA "Jak dbam, tam mam" pod patronatem Lubuskiego Kuratora Oświaty

     • Do udziału w tegorocznej grywalizacji zgłosiło się pięć szkół z województwa lubuskiego. Pięcioosobowe drużyny składające się z uczniów klas czwartych zmagały się jak zwykle 

      z zadaniami wymagającymi wiedzy i umiejętności, ale przede wszystkim kreatywności 

      i współpracy. W czasie rozgrywek uczestnicy mieli okazję dowiedzieć się wielu ciekawych 

      i pożytecznych rzeczy. Mamy nadzieję, że na długo zapamiętają wizytę u nas, a wiedzą 

      i doświadczeniem zdobytym w czasie grywalizacji będą dzielili się ze swoim środowiskiem lokalnym. 

      Zwycięzcy rozgrywek o Puchar Dyrektora Szkoły nagrody wręczyła pani Beata Szmit, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 10 z Oddziałami Integracyjnymi im. T. Kościuszki w Gorzowie Wielkopolskim, organizatora grywalizacji.

      W jury zasiadała pani Edyta Wybroska z Wydziału Ochrony Środowiska i Rolnictwa, która kolejny raz zaszczyciła nas swoją obecnością. 

       

      Z przyjemnością informujemy, że po niezwykle wyrównanej i walecznej rozgrywce 

      zwyciężyła drużyna SOSEN ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Drezdenku.  

       

      Miejsce II zdobyła drużyna Dębów, ze Szkoły Podstawowej nr 15 w Gorzowie Wielkopolskim,

      Miejsce III zdobyła drużyna Brzóz ze Szkoły Podstawowej nr 10 w Gorzowie Wielkopolskim.

       

      Miejsce IV i V zdobyły kolejno drużyny Świerków i Klonów ze Szkoły Podstawowej z Czarnowa oraz ze Szkoły Podstawowej nr 12 w Gorzowie Wielkopolskim.

       

      Wszystkim uczestnikom oraz ich opiekunom 
      dziękujemy za wspólną zabawę, zaangażowanie
      i przyjemnie spędzony czas. 

       

      Agnieszka Żelazna

       

     • Lekcja otwarta w klasie 1b

     • W klasie 1b odbyła się lekcja otwarta z edukacji matematycznej. Nauczyciele edukacji wczesnoszkolnej mogli zobaczyć w jaki sposób uczniowie w aktywny i praktyczny sposób, poprzez działanie uczą się sprawności rachunkowej. Uczniowie pracując w grupach na stanowiskach zadaniowych grali w gry matematyczne z wykorzystaniem kart Grabowskiego. Czekały na nich takie zadania jak: matematyczne muchy, liczbowy spinner, sokole oko, budowanie mostów oraz karciana piramida. W tym dniu towarzyszyło nam ułożone z wyrazów hasło: „Sprawnie liczymy, dobrze się bawimy”. I tak właśnie było. Dziękujemy uczniom za zaangażowanie, a nauczycielom za obecność.

       

      Angelika Błędzińska

     • „SUPERGŁOWA” - XXI Miejski Konkurs Intelektualny

     • 29 maja 2023 r. dwoje uczniów naszej szkoły miało okazję uczestniczyć w konkursie wiedzowym dla klas VIII, którego celem było rozwijanie zainteresowań uczniów, ich sprawności intelektualnej i zdrowej ruwalizacji. Organizatorem konkursu była Szkoła Podstawowa nr 5 w Gorzowie Wlkp.

      Konkurs przebiegał w dwóch etapach:

      1. część pisemna – test wyboru, 25 pytań (j.polski, historia, biologia, geografia, sztuka)
      2. część ustna-finał – 5 najlepszych uczniów (pytania z dziedzin jak wyżej).

      Naszą szkołę reprezentowali wybrani uczniowie:

      • Paulina Wasilewska, kl. 8b
      • Emil Kurkowski, kl.8c

      Po dużym wysiłku intelektualnym podczas wypełniania testu i odpowiedziach ustnych okazało się, że największą wiedzą mogła pochwalić się nasza Paulina!!!

      Dwa etapy konkursu potwierdziły, że „SUPERGŁOWA” i „SUPERDZIEWCZYNA” to Paulina Wasilewska. Brawo!!!

      Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.

      opiekun: Hanna Słodowska

     • Kolejna akcja samorządu szkolnego

     • 22 maja to dzień poznawania naszych małych sprzymierzeńców – pszczół. Były słodkie miody z ogórkiem, pomarańczą i degustacja różnych rodzajów miodu. Ciekawe informacje i świetna zabawa. Oto nasza fotorelacja. Zapraszamy do obejrzenia. Opiekun i samorząd. Wszystkim, którzy nam pomogli w realizacji dziękujemy.

      oprac. Beata Siwek

     • Nagrody w konkursie informatycznym rozdane

     • 22 maja odbył się finał szkolnego konkursu informatycznego dla uczniów klas 8 "Moja firma w sieci", polegający na stworzeniu strony internetowej. Oto lista uczniów, którzy stworzyli najciekawsze witryny:

      I miejsce - Oliwia Banak z kl. 8Di "S - jak Stay";

      II miejsce - Emil Kurkowski z kl. 8C "War Machine";

      III miejsce - Jakub Gliwa z kl. 8A "Ark - Lost Island";

      oraz dwa wyróżnienia:

      1. Ewa Cejba z kl. 8C "RBMKS&CHERNOBYL";

      2. Mikołaj Kaczmarek z kl. 8 Bi "Dinotopia".

      Dziękuję wszstkim uczniom za udział a zwycięzcom i wyróżnionym gratuluję.

      Dziękujemy również Radzie Rodziców za wspaniałe nagrody - power banki, które na pewno wykorzystamy w 100%. 

      Monika Markowska

     • Kolejna wizyta przedszkolaków w naszej bibliotece

     • W dniach 16 i 17 maja 2023 r. kolejny raz w bibliotece szkolnej gościliśmy dzieci 6-letnie z Przedszkola nr 27 i Przedszkola nr 13.

      W ramach współpracy ze środowiskiem lokalnym przedszkolaki obu placówek poznały szkolną bibliotekę – jej działy, zasady korzystania z wypożyczonej książki a także charakter pracy bibliotekarza.

      Podczas spotkania przedstawione zostały przedszkolakom znane utwory polskiej i obcej literatury dla dzieci. Swoje umiejętności recytatorskie zaprezentowały uczennice:

      Lena Bieniek

      Hania Kalarus

      Ala Libelt

      Amelia Nowodyła

      Lila Tumanowicz

      Iga Tadeusz

      Milena Konopelko

      Uczennice zapoznały młodsze koleżanki i kolegów zaprzyjaźnionych placówek z wybranymi utworami poezji dziecięcej oraz zagadkami, których bohaterami były postacie znanych dzieciom baśni i bajek.

      Ponownie atrakcją spotkania okazał się solowy występ Hani Kalarus, która wykonała piosenkę „Kolorowy wiatr” E. Górniak z baśni pt. „Pocahontas”. Natomiast 6-latki z Przedszkola nr 27 pięknie wykonały inscenizację wiersza pt.”Żuk i Biedronka”.

      W miłej, bajkowej atmosferze pożegnaliśmy naszych gości.

      Opracowała: Hanna Słodowska

     • Zorganizowani ósmoklasiści

     • W kwietniu uczniowie klasy 8 bi i 8c projektowali organizery. Wykorzystali program Tinkercad i dostępne tam figury geometryczne, z których powstały organizery na biurko. Teraz gumki, ołówki, długopisy i spinacze będą w jednym miejscu. Zapraszamy do obejrzenia naszych prac.

      Monika Markowska

     • Witaj Maj, piękny Maj. Święta majowe w szkole.

     • Jak co roku przypominamy sobie o  wydarzeniach w maju, które są ważne dla naszego kraju. 1 maja obchodzimy święto pracy, ale szczególnie zwracamy uwagę na 2 i 3 maja.

      Dla każdego małego i dużego Polaka to ważne daty.

      Dzień flagi narodowej i pamiątka ustanowienia pierwszej w Europie i drugiej na świecie Konstytucji, najważniejszego dokumentu w każdym kraju.

      W naszej szkole na korytarzu pojawiła się dekoracja upamiętniająca ten czas, ale nie tylko.

      Uczniowie klasy trzeciej mieli specjalne zadanie. Każdy wykonał swoją małą flagę i uzupełniał kontur naszego państwa  własną flagą narodową aby pokazać innym ,że uczymy się szanować nasze symbole narodowe, ponieważ mówią o naszej miłości do Ojczyzny.

      Oto krótka relacja z tego wydarzenia.

      Beata Siewk

     • Dzień Ziemi w klasach I-III

     • 21 kwietnia obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Ziemi. Wszystkie klasy aktywnie włączyły się w świętowanie. Podjęliśmy temat dbania o planetę, pochylimy się nad segregacją śmieci i dowiedzieliśmy się dlaczego jest to tak ważne. Uczyliśmy się również jak można wykorzystywać surowce wtórne. Każda klasa korzystając z pięknej pogody odbyła również zajęcia w terenie. Obserwowaliśmy budzącą się do życia przyrodę, sadziliśmy drzewa i kwiaty oraz porządkowaliśmy szkolne klomby. Dzień uważamy za niezwykle udany!

       

      Angelika Błędzińska

     • Kwiecień w 1b

     • Kwiecień w klasie 1b obfitował w przeróżne wydarzenia. Przywitaliśmy go wykonując pyszne sałatki owocowe i rozmawiając o witaminach i zdrowym stylu życia. W kolejnych dniach odwiedziły nas dzieci z Przedszkola nr 27, które w przyszłym roku będą uczniami naszej szkoły. Wspólne zajęcia i dyskusje przebiegały bardzo żywiołowo. Czekała nas również lekcja otwarta pod hasłem: „Sprawnie liczymy, świetnie się bawimy”, którą obserwowali nauczyciele edukacji wczesnoszkolnej. Później przszyła kolej na obchody Międzynarodowego Dnia Ziemi, a koniec kwietnia zakończyliśmy przygotowywaniem się do uroczystości majowych. Ale napracowaliśmy się w tym kwietniu.

      Angelika Błędzińska

     • Koło informatyczne klas 7-8

     • W kwietniu nie tylko korzystaliśmy ze stron poświęconych udostępnianiu cyfrowych plików projektowych tworzonych przez użytkowników ale również drukowaliśmy nasze prace. Oczywiście wcześniej je musieliśmy zaprojektować przy pomocy Tinkercada i niektóre z nich wyszlifować. 

      Zachęcamy do obejrzenia krótkiej relacji.

      Opiekun koła: Monika Markowska

    • Ważne informacje

    • Pomoc materialna dla uczniów

     W związku z przekazaniem realizacji zadania pomocy materialnej dla uczniów o charakterze socjalnym z Wydziału Edukacji do Gorzowskiego Centrum Pomocy Rodzinie w Gorzowie Wielkopolskim, podajemy Państwu link z dostępem do wszystkich informacji oraz uchwałę nr XXXVIII/682/2021 Rady Miasta Gorzowa Wielkopolskiego z dnia 23 czerwca 2021 r. w sprawie uchwalenia regulaminu udzielania pomocy materialnej o charakterze socjalnym dla uczniów zamieszkałych na terenie Miasta Gorzowa Wielkopolskiego oraz upoważnienia Dyrektora Gorzowskiego Centrum Pomocy Rodzinie w Gorzowie Wielkopolskim do prowadzenia postępowań w sprawach świadczeń pomocy materialnej o charakterze socjalnym dla uczniów zamieszkałych na terenie miasta Gorzowa Wielkopolskiego.

     http://gcprgorzow.pl/pomoc-materialna-dla-uczniow/

     uchwala_w_sprawie_stypendiow.pdf

Nagłówek