• Specjalne spotkanie z gościem

     •  

      UWAGA!!!

      W ramach ogólnopolskiej akcji EMOTIKONKOWE POŻERACZE SMUTKÓW organizujemy specjalne spotkania z gościem.Tym razem na pierwsze spotkanie i jeszcze w tym roku zgodziła się Kira Sukhoboichenko założycielka Międzynarodowego Ruchu Latających Plecaczków / Flying Bag.

      Kira jest niezwykłą, młodą osobą. Jest 15-latką pochodzącą z Krymu na Ukrainie. Obecnie mieszka w Warszawie. Od 10. roku życia działa społecznie, dużo występuje i angażuje się w mnóstwo akcji. Będziemy mogli posłuchać jej historii i uwierzyć, że warto mieć pasje, zainteresowania i dzielić się tym ze światem. Kim jest KIRA?

      Tu wpis na fanpejdżu:

      https://www.facebook.com/emotkowyProjekt/posts/pfbid02g63j3TVVSvf3He1TasDQcA1WGTfoUaKpKaVfe6gPiB4ijoMLyRasEa9tMnnor9AWl

      Kira jest też jedyną niepełnoletnią laureatką Nagroda im. Janusza Korczaka.

      Zapraszam wszystkich chętnych uczniów na spotkanie - szczególnie gorąco polecam się naszemu Samorządowi Uczniowskiemu. Zainteresowanych otrzymaniem linku do spotkania zapraszam do kontaktu przez dziennik z organizatorem. 

      Nie musisz brać udziału w tej konkretnej akcji szycia, ale w spotkaniu możesz wziąć udział.

       

       

      Organizator - Agnieszka Żelazna

     • 43 Wojewódzki Konkurs Plastyczny Polskiego Czerwonego Krzyża

     • Z przyjemnością informujemy, że Kamil Wziętkowiak, uczeń klasy 6a, zajął pierwsze miejsce w Wojewódzkim Konkursie Plastycznym o tematyce Honorowego Krwiodawstwa Polskiego Czerwonego Krzyża. 

      Zwycięzcy gratulujemy, a wszystkich zapraszamy do galerii zdjęć.

      Agnieszka Żelazna

     • NASZE ZMAGANIA KULINARNE

     • Listopad to nadal czas czerpania zdrowia i smaku z natury. Nasi uczniowie wiedzą, że witaminy kryją się w owocach i warzywach. Dlatego w ramach zajęć kulinarnych przygotowali tortille wypełnione samymi zdrowymi składnikami. Nie zabrakło również słodkości- pyszne desery z nasion chia, owoców i mleczka kokosowego wzbudziły w dzieciach wiele radości. Na specjalne życzenie małych kucharzy przyrządzone zostały również frytki. Wszystkie paluszki całe, więc listopadowe zmagania koła uważamy za udane.

      Opiekun koła: Aleksandra Rutkowska

     • Debiut teatralny szkolnego koła recytatorsko – teatralnego

     • Dzień 6 grudnia - Mikołajki, w naszej szkole obchodziliśmy prezentowo, słodko i radośnie. W każdej klasie pojawili się małe i duże Mikołajki, znak rozpoznawczy czerwona czapka z białym pomponem.

      Miłym prezentem dla uczniów naszej szkoły był debiut dzieci z Koła recytatorsko – teatralnego, którzy zaprezentowali w świetlicy szkolnej, w prezencie dla wszystkich dzieci SP 10, uczęszczających do świetlicy bajkę pt.: „Czerwony Kapturek”.

      Przedstawiona przez małych aktorów bajka wszystkim się bardzo podobała i okazała się świetną niespodzianką - prezentem.

      Widzowie byli zachwyceni kostiumami, scenografią oraz grą aktorów, którzy swoje role odegrali znakomicie. Na życzenie nauczycieli oraz uczniów naszej szkoły, przedstawienie zostanie powtórzone w dniu wigilii klasowych.

      Wszystkim widzom bardzo dziękujemy z a podziękowania i wyrazy uznania dla Koła recytatorsko-teatralnego. Szczególne podziękowania składamy Paniom ze świetlicy szkolnej za pomoc w realizacji przedstawienia - przygotowanie pięknej scenografii.

      Opiekun koła: Ewa Strzyżykowska

     • Życzenia bożonarodzeniowe dla społeczności szkolnej

     • Uczniowie naszej szkoły przygotowują wirtualną tablicę "Padlet" z życzeniami świątecznymi dla całej społeczności szkolnej. Padlet na bieżąco będzie uzupełniany dlatego już dzisiaj zachęcamy do zapoznania się z pięknymi kartkami świątecznymi, filmikami w formie życzeń i życzeniami bożonarodzeniowymi.

      PADLET - kliknij w link

     • ZAPROSZENIE NA IX ORSZAK TRZECH KRÓLI W GORZOWIE WLKP.

     • W imieniu organizatorów IX Orszaku Trzech Króli w Gorzowie Wlkp., z hasłem przewodnim „Niech prowadzi nas gwiazda!”, zapraszamy Państwa Szkołę; Dyrekcję, Nauczycieli, Dzieci/Młodzież i ich Rodziców do udziału w tym wydarzeniu, które odbędzie się w dniu 6 stycznia 2023 r.

      Uczestnicy Orszaku będą świętować Tajemnicę Objawienia Pańskiego, promować polskie obyczaje, rodzime tradycje, chrześcijańskie wartości - umacniając wzajemne relacje i więzi rodzinne, a także ducha wiary i narodowy patriotyzm.

      Orszak Trzech Króli uroczyście przejdzie z placu Grunwaldzkiego na plac katedralny (ul. Stary Rynek) do „Gorzowskiego Betlejem” gdzie oddany zostanie pokłon nowonarodzonemu Dzieciątku Jezus oraz odbędą się inscenizacje biblijne, historyczne i jasełkowe występy wokalno-muzyczne. Obok postaci biblijnych w Orszaku wystąpią postacie historyczne zasłużone dla naszej państwowości; od jej początków do czasów bliskich współczesnym, m.in. przełomowi królowie, ojcowie odzyskania i umacniania niepodległości, kapłani oddani swemu ludowi i ojczyźnie (święci oraz błogosławieni) – w tym postacie: Mikołaja Kopernika - w 550. rocznicę urodzin, króla Jana III Sobieskiego – w 350. rocznicę zwycięstwa nad Turkami pod Chocimiem, Wojciecha Korfantego – w 100. rocznicę powrotu Górnego Śląska do Polski (…). 

      Wszyscy uczestnicy obdarowani zostaną okolicznościowymi gadżetami, a dzieci otrzymają słodkie niespodzianki. Pragniemy, aby szczególnie dzieci i młodzież zapamiętały swój udział w tym wydarzeniu, zwłaszcza te grupy, które aktywnie będą uczestniczyły w Orszaku oraz w występach i inscenizacjach.

       

      Z wyrazami szacunku

      ks. Henryk Grządko

      Duszpasterz

      Stowarzyszenia Pomocy Bliźniemu

      im. Brata Krystyna w Gorzowie Wlkp.

       

      Augustyn Wiernicki

      Prezes Zarządu

      Stowarzyszenia Pomocy Bliźniemu

      im. Brata Krystyna w Gorzowie Wlkp.

      PROGRAM_IX_Orszaku_Trzech_Kroli_w_Gorzowie_Wlkp..pdf

     • Projektujemy modele 3D

     • W listopadzie odbywały się prace projektowe 3D w pracowni komputerowej. Uczniowie doskonalili swoje umiejętności w tworzeniu własnych projektów.

     • Projekt "Marionetka"

     • Listopad, to miesiąc, w którym uczniowie skupili się na pracach krawieckich, przygotowując ubranko dla marionetki.

     • Zagubione figury szachowe

     • Gdzie się podziały pionki, gońce i wieże z naszej szkolnej świetlicy? Nikt nie wie...., więc dla uczestników koła informatycznego to wyzwanie. Projektujemy dla naszych Świetlików figury szachowe.

      Opiekun koła: Monika Markowska

     • Światowy dzień pluszowego misia w naszej szkole

     • 25 listopada Światowy dzień pluszowego misia.

      „Czy to jutro ,czy to dziś, wszystkim jest potrzebny miś.”

      Ach co to był za dzień. Na korytarzach grasowały misie wszelkiego rodzaju misie i te duże i te najmniejsze najbardziej ulubione.

      Był to dzień pluszowego misia, a ponieważ najczęściej miśki to super przytulanki do snu dlatego mogliśmy przyjść do szkoły w swoich ulubionych piżamach.

      Na parterze szkoły powstała specjalna strefa spania i odpoczynku przy dźwiękach kołysanek i piosenek o misiach. Wszyscy , uczniowie i nauczyciele  włączyli się do wspólnej zabawy.

      Można było również zrobić sobie selfie z ulubionym misiem w budce zdjęciowej. Niezapomniany dzień radości , zabawy i odpoczynku, bo każdy przebrany nie był pytany. Zapraszam na relację fotograficzną. Warto zobaczyć.

      Opiekun samorządu Beata Siwek

     • Dzień życzliwości w „Dziesiątce”

     • 21 listopada przypadał Światowy Dzień Życzliwości pod hasłem: „Znajdź się wśród życzliwych.”

      To był szalony dzień. Samorząd uczniowski przygotował specjalną dekorację na korytarzu szkoły.

      Powstało tam wielkie drzewo życzliwości, a uczniowie w tym dniu ubrani byli w kolor zółty -symbol tego dnia. Czekało nas kilka zadań: ozdobienie drzwi swojej klasy w uśmiechnięte emotki, wybór najbardziej życzliwego ucznia z klasy i życzliwe życzenia dla swoich kolegów, koleżanek oraz nauczycieli, które były odczytane przez szkolny radiowęzeł.

      Na sam koniec czekał wszystkich wspólny taniec na korytarzu całej szkoły. Tańczyliśmy na wszystkich piętrach. Nasi uczniowie chętnie włączyli się do zabawy i panowała super życzliwa atmosfera. Mamy nadzieję, że to tylko początek super dni w naszej podstawówce. Czekamy na więcej już niedługo kolejna zabawa.

      Opiekun samorządu Beata Siwek

     • VI EDYCJA AKCJI „PRZYJAZNA ZIMA”

     • Zapraszamy po raz kolejny do przyłączenia się do akcji „Przyjazna Zima”, organizowanej we  współpracy z Komendą Miejską Policji w Gorzowie Wlkp.

      Akcja trwać będzie od 21 listopada do 15 grudnia 2022r., ma na celu pomoc dla osób samotnych i potrzebujących w naszym mieści.

      Wzorem lat ubiegłych zbieramy:

      - środki higieny osobiste,

      - środki czystości,

      - artykuły gospodarstwa domowego,

      - artykuły spożywcze o długim terminie ważności.

      Akcja potrwa w naszej szkole do 15 grudnia 2022 r., w/w artykuły przynosimy do wychowawców. 16 grudnia 2022 r. zostaną one odebrane przez funkcjonariuszy policji.

      Okażmy wrażliwość na potrzebę drugiego człowieka i podzielmy się tym co mamy.

      Zbiórkę czas zacząć 😊

      Koordynator akcji w szkole Ewa Strzyżykowska

     • Konkurs fotograficzny „4 pory roku”

     • W roku szkolnym 2022/2023 ruszyła kolejna edycja konkursu fotograficznego „4 pory roku”. Uczniowie w ramach zadania wykonują fotografie przedstawiające charakterystyczne elementy ukazujące piękno przyrody podczas kolejnych pór roku.

      W pierwszym etapie konkursu zatytułowanym „Dary jesieni” uczniowie mieli za zadania pokazać dary przyrody, którymi obdarowuje nas jesień. Uczniowie spisali się wyśmienicie i zaprezentowali jesień z najlepszej strony, pokazując, że nie jest to czas słoty i  szarych, ponurych dni,  lecz pora jawiąca się pięknymi barwami i obfitością przyrody.

      Ze względu na duże zainteresowanie konkursem i wielu, wielu prac organizatorzy podzielili fotografie na dwie kategorię – klasy 1-3 oraz 4-8.

      Z przyjemnością informujemy, że zwycięzcami I etapu zostają:

      W kategorii klas 1-3:
      I miejsce - Agata Rodzoch 3b
      II miejsce - Lena Sobczak 3b
      III miejsce - Małgorzata Wojtkowiak 3b

      Osoby wyróżnione:
      Hanna Walawender 3b
      Hanna Rodzoch 3b
      Oliwier Węgrzyn 3b
      Maja Kulczycka 3b

      W kategorii klas 4-8:
      I miejsce - Adrian Adamczyk 4a
      II miejsce - Alicja Ptaszkiewicz 4a
      III miejsce - Paweł Duszyński 8c

      Osoby wyróżnione:
      Amelia Taube 4b
      Liliana Tumanowicz 5b
      Julia Czerniewska 4b
      Natasza Pieńczykowska 5c
      Oliwia Banak 8d

      Zwycięzcom serdecznie gratulujemy i zapraszamy do udziały w kolejnych etapach konkursu.

      Prace naszych uczniów można podziwiać przy gabinecie 301.

      Monika Kosakowska
      Alicja Sabino

     • „Jesteśmy Niepodlegli”

     • Z okazji Święta Niepodległości uczniowie naszej szkoły brali udział w szczególnych akcjach związanych z rocznicą tego święta.

      Obchody trwały dwa dni.

      9 listopada to dzień wspólnego śpiewu pieśni patriotycznych i barw biało-czerwonych. Każdy uczeń nosił w tym dniu barwy narodowe, a na przerwach wszystkie klasy śpiewały patriotyczne pieśni.

      10 listopada braliśmy udział we wspólnym śpiewaniu hymnu o godzinie 12.00 pod hasłem „Niepodległa do Hymnu”.

      Cała szkoła wspólnie na korytarzach w postawie patriotycznej odśpiewała hymn narodowy.

      Po hymnie utworzyliśmy najdłuższą flagę obejmującą swoją długością wszystkie budynki naszej szkoły.

      Wszystkie klasy połączyły swoje flagi i w ten sposób powstała  ta jedna najdłuższa.

      Wszyscy czuli się odpowiedzialni i swoją postawą pokazali ,że jesteśmy wielką polską biało-czerwoną rodziną.

     • Szkolny konkurs na wykonanie projektu oraz urządzenie klombu

     • To wydarzenie przeznaczone było dla wszystkich chętnych klas 1-3 z naszej szkoły. 

      Brały w nim udział całe zespoły klasowe, czyli uczniowie oraz ich rodzice i wychowawca. 

      Zadanie konkursowe polegało na wykonaniu projektu klombu oraz jego zagospodarowanie zgodnie z wytycznymi. Należało również dostarczyć projekt oraz zdjęcia przedstawiające prace przy klombie wraz z efektem końcowym. 

      W konkursie wzięły udział wszystkie klasy pierwsze oraz drugie i klasa 3b. 

      Nagrodą główną w konkursie były bilety na spektakl pt.: “Pinokio” dla całej klasy wraz z opiekunami. Wszystkie aktywne w tym temacie klasy otrzymały pamiątkowy dyplom, a organizator postanowił przyznać nagrodę za drugie i trzecie miejsce. 

      Oto wyniki konkursu:

      miejsce I - klasa 2A

      miejsce II - klasa 3B

      miejsce III - klasa 1Bi oraz klasa 1C.

       

      Serdecznie dziękuję za zaangażowanie i zapraszam do oglądania zdjęć, a przede wszystkim klombów.

      Chociaż myślę, że tak wspaniale wyglądają, iż nie ma w szkole nikogo, kto by jeszcze nie zwrócił na nie uwagi. 


       

      Organizator konkursu

       Agnieszka Żelazna

       

     • „Niepodległa do hymnu”

     • Nasza szkoła wzięła udział w akcji „Niepodległa do hymnu”. W samo południe 10 listopada włączyliśmy się we wspólne świętowanie. Pokazaliśmy , że w kolejną rocznicę odzyskania niepodległości jesteśmy jedną, biało-czerwoną rodziną. Poprzez wspólne odśpiewanie „Mazurka Dąbrowskiego” włączyliśmy całą społeczności naszej szkoły we wspólne świętowanie kolejnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

      Oto krótka fotorelacja z tego wydarzania.

      Koordynatorzy akcji: Justyna Brzezińska i Beata Siwek

     • Bananowe pancakes

     • W październiku uczestnicy koła kulinarnego uczestniczyli w zajęciach zorganizowanych w ramach projektu #Laboratoria Przyszłości. Uczniowie przygotowali tym razem zdrowe i pożywne pankejki bananowe. Po przyrządzeniu potrawy, wszyscy uczniowie posprzątali swoje stanowiska pracy, a następnie usiedli do wspólnej degustacji. Zdrowe placuszki były przepyszne i zniknęły szybciej niż się pojawiły na stole.

      Opiekun koła: Aleksandra Rutkowska

     • „Symbole naszej szkoły – lekcja ze sztandarem”

     • Dnia 10 listopada 2022 r. (czwartek) odbyła się patriotyczna lekcja pod hasłem: „Symbole naszej szkoły – lekcja ze sztandarem” z okazji 11 listopada – Narodowego Święta Niepodległości.

      W uroczystości wzięli udział uczniowie klas pierwszych, zgodnie z przygotowanym wcześniej harmonogramem.

      Celem lekcji było:

      - uświadomienie uczniom roli symboli narodowych (szkolnych) w życiu i godnego ich traktowania (patron szkoły, godło, hymn narodowy, flaga, sztandar),

      - kształtowanie umiejętności właściwego zachowania podczas oficjalnych uroczystości, szczególnie w czasie śpiewania hymnu narodowego.

      Zaprezentowano sztandar szkoły, który został omówiony oraz poczet sztandarowy szkoły składający się z uczniów klas ósmych:

      Hanna Kwiatkowska

      Maja Socha

      Cyprian Ziemecki

      W organizacji krótkiej lekcji historii udział wzięły uczennice: Julia Rabińska, kl.7b oraz Kornelia Siwek, kl.6b – prowadzenie uroczystości oraz prezentacja utworów literatury polskiej o tematyce patriotycznej. Podczas uroczystości mieliśmy okazję wysłuchać pieśni patriotycznych wykonanych przez uczniów klasy pierwszej, w której odbywała się lekcja. Dzieci zaśpiewały następujące pieśni patriotyczne:

      klasa Ia - „Pierwsza brygada”

      klasa Ib - „Przybyli Ułani”

      klasa Ic – „Rota”

      Dziękuję wychowawcom klas pierwszych za przygotowanie klasy pod względem muzycznym.

      Lekcja dydaktyczna o charakterze patriotycznym odbyła się zgodnie z Kalendarzem Imprez Szkolnych, w/w uczniom dziękuję za pomoc w organizacji uroczystości.

      opracowała: Hanna Słodowska

       

    • Ważne informacje

    • Pomoc materialna dla uczniów

     W związku z przekazaniem realizacji zadania pomocy materialnej dla uczniów o charakterze socjalnym z Wydziału Edukacji do Gorzowskiego Centrum Pomocy Rodzinie w Gorzowie Wielkopolskim, podajemy Państwu link z dostępem do wszystkich informacji oraz uchwałę nr XXXVIII/682/2021 Rady Miasta Gorzowa Wielkopolskiego z dnia 23 czerwca 2021 r. w sprawie uchwalenia regulaminu udzielania pomocy materialnej o charakterze socjalnym dla uczniów zamieszkałych na terenie Miasta Gorzowa Wielkopolskiego oraz upoważnienia Dyrektora Gorzowskiego Centrum Pomocy Rodzinie w Gorzowie Wielkopolskim do prowadzenia postępowań w sprawach świadczeń pomocy materialnej o charakterze socjalnym dla uczniów zamieszkałych na terenie miasta Gorzowa Wielkopolskiego.

     http://gcprgorzow.pl/pomoc-materialna-dla-uczniow/

     uchwala_w_sprawie_stypendiow.pdf

Nagłówek