• #Łączy nas pamięć - AKCJA ŻONKILE W NASZEJ SZKOLE


     • Po raz kolejny uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Akcji Żonkile organizowanej przez Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN w Warszawie.

      Celem akcji jest propagowanie wiedzy na temat Powstania w getcie warszawskim i upamiętnienie bohaterstwa walczących.

      Dlaczego żonkile?

      Marek Edelman, jeden z przywódców Powstania, co roku składał w miejscach pamięci związanych z zagładą Żydów bukiet żółtych kwiatów – często właśnie żonkili. Kwiaty te symbolizują pamięć, szacunek i nadzieję. Kwitną w tym samym czasie, gdy obchodzona jest rocznica Powstania.

      Akcji od początku towarzyszy hasło „Łączy nas pamięć”, które podkreśla siłę wspólnoty, znaczenie solidarności, potrzebę dialogu ponad podziałami. Pamięć o przeszłości jest jedną z nadrzędnych wartości, które nas jednoczą i nadają nam wspólną tożsamość.

      W ramach tegorocznej akcji uczniowie poznali historię Powstania, jego głównych bohaterów, na lekcjach języka polskiego obejrzeli filmy „Takich dwóch, jak nas trzech" i „Zdążyć przed Panem Bogiem". Została im także przedstawiona prezentacja, która powstała w oparciu o materiały przygotowane dla nauczycieli na stronie Muzeum Polin. Uczniowie wykonali także symboliczne papierowe żonkile oraz 19 kwietnia przyszli ubrani na żółto.

      Koordynatorzy akcji SP10

     • Wizyta 6-latków w szkole.

     • 18 kwietnia naszą szkołę odwiedziły dwie grupy 6-latków z Przedszkola nr 27. Razem ze swoimi paniami zwiedzały szkołę, aby przygotować się do pójścia do klasy pierwszej wraz z początkiem nowego roku szkolnego. Jedna grupa odwiedziła szkolną bibliotekę, gdzie miała okazję wziąć udział w lekcji dotyczącej czytania książek. W tym samym czasie dzieci z  drugiej grupy dołączyły na lekcję do klasy 1b, gdzie wraz z „pierwszakami” tropiły literę N. Nie zabrakło wspólnych zadań, zabaw, rozmów. Przedszkolaki dobrze czuły się w naszej szkole. Mamy nadzieję, że nasze spotkania choć trochę pomogą im przygotować się do tej nowej przygody zostania uczniami, która czeka na nich już niebawem.

      Angelika Błędzińska

      Przedszkolaki w bibliotece szkolnej

       

      Podczas spotkania przedstawione zostały przedszkolakom znane utwory polskiej i obcej literatury dla dzieci. Swoje umiejętności recytatorskie zaprezentowały uczennice klasy 5b:

      Lena Bieniek

      Hania Kalarus

      Ala Libelt

      Amelia Nowodyła

      Lila Tumanowicz

      oraz uczennica z klasy 1c – Iga Tadeusz – wyróżniona w Szkolnym Konkursie Recytatorskim dla klas 1-3 zorganizowanym przez p. Ewę Strzyżykowską.

                  Uczennice zapoznały  młodsze koleżanki i kolegów z wybranymi utworami poezji dziecięcej oraz zagadkami, których bohaterami były postacie z baśni i bajek.

                  Atrakcją spotkania okazał się solowy występ Hani Kalarus, która wykonała piosenkę „Kolorowy wiatr” E. Górniak z baśni pt. „Pocahontas”. Natomist przy pomocy Wychowawczyni, „w rewanżu”, 6-latki pięknie zaśpiewały piosenkę o tematyce wiosennej.

                  Na zakończenie spotkania dzieci otrzymały w prezencie zakładki do książek promujące ogólnopolską akcję Cała Polska Czyta Dzieciom.

                                                                                                                                        opracowała: Hanna Słodowska

     • ROZSTRZGNIĘCIE KONKURSU FOTOGRAFICZNEGO DLA UCZNIÓW KLAS I - III "MOJE ZAWARCIE Z POCZTÓWEK ROMANA PICIŃSKIEGO"

     • Z przyjemnością informujemy, że konkurs fotograficzny " Moje Zawarcie z pocztówek Romana Picińskiego" został rozstrzygnięty. Jak zawsze możemy polegać na naszych wspaniałych uczniach. Komisja konkursowa miała niezwykle trudne zadanie, ponieważ każda praca była piękna i niepowtarzalna. Po burzliwej naradzie jury wybrało nagrodzone prace.

      I miejsce: Maja Kulczycka III b, Oliwier Węgrzyn III b,

      II miejsce: Grzegorz Kasierski III b, Małgorzata Wojtkowiak III b,

      III miejsce: Maja Maciejewska III b.

      Wyróżnienie: Agata Rodzoch III b.

      Hanna Rodzoch III b.

      Mariia Levchenko III b.

       

      Dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział w konkursie.

      Zwycięzcą gratulujemy i zapraszamy do udziału w następnych konkursach!

       

      Elżbieta Zapotocka

     • Laboratoria Przyszłości – 21 marca w klasie 1b

     • 21 marca jako że pogoda doskonale odzwierciedlała przysłowie „w marcu jak w garncu” i trudno było witać wiosnę na dworze postanowiliśmy zrobić to w alternatywny sposób. Urządziliśmy sobie dzień pizzy, korzystając z dobrodziejstw pracowni kulinarnej urządzonej w ramach projektu „Laboratoria przyszłości”. Zabawie nie było końca – wcielając się w „masterszefów” wyrabialiśmy ciasto, smarowaliśmy, układaliśmy dodatki, wypiekaliśmy i zajadaliśmy. Dowiedzieliśmy się jak krok po kroku wykonać pizzę we własnym domu. Nie zabrakło również rozmów o sprawach poważnych takich jak obchodzony 21 marca Światowy Dzień Zespołu Downa. Poruszyliśmy temat niepełnosprawności, integracji, szacunku, różnych potrzeb, mocnych i słabych stron oraz wzajemnej pomocy. Dzień uważamy za niezwykle udany!

      Powyżej krótka fotorelacja.

      Angelika Błędzińska

     • Konkurs fotograficzny „4 pory roku”

     • Zakończył się kolejny etap konkursu fotograficznego, w którym uczniowie naszej szkoły prezentowali swój talent i zamiłowanie do przyrody.

      Podczas drugiego etapu zatytułowanego „Zimowe momenty” uczniowie mieli za zadania pokazać przyrodę otuloną zimowym puchem. Wszyscy uczestnicy spisali się wyśmienicie ukazując zimę jako piękną i magiczną porę roku.

      Z przyjemnością informujemy, że zwycięzcami II etapu zostają:

      I miejsce - Dana Ukrainets 5a i Julia Czerniewska 4b

      II miejsce - Maja Kulczycka 3b i Agata Żygulska 4c

      III miejsce - Lena Trepczyńska 4a

      Osoby wyróżnione:

      Bartek Pieńczykowski 5c

      Paweł Duszyński 8c

      Alicja Ptaszkiewicz 4a

      Oliwia Banak 8d

      Prace naszych uczniów można podziwiać przy gabinecie 301

      Zwycięzcom serdecznie gratulujemy !!!

      Zapraszamy również do udziały w kolejnym etapie konkursu „Barwy wiosny” podczas którego należy ukazać kolorowe oblicze wiosny.

      Więcej informacji w ogłoszeniach – dziennik elektroniczny.

      Monika Kosakowska
      Alicja Sabino

     • 22 marca 2023 roku gościliśmy w progach naszej szkoły przedszkolaki z Rodzicami.

     • Były to dzieci, które od pierwszego września rozpoczną naukę w klasie 1. Wkrótce Rodzice muszą podjąć decyzję do której szkoły będzie uczęszczała ich pociecha.

      Aby zminimalizować ewentualny stres i niepewności w nowym miejscu umożliwiliśmy przyszłym uczniom zapoznanie się z wyglądem i wyposażeniem gabinetów, rozkładem pomieszczeń w budynku oraz wzięcie udziału w zajęciach. W tym czasie rodzice mieli możliwość spotkania się z dyrekcją placówki. Pani dyrektor szkoły Beata Szmit i wicedyrektor Agnieszka Żelazna wyczerpująco opowiadały o ,,życiu szkoły” i udzieliły odpowiedzi na pytania rodziców. Na spotkaniu były także panie: Angelika Błędzińska, Jolanta Katsavos, Renata Masztalerz, Beata Rasch, Maria Rzepecka, Renata Stankiewicz, Ewa Strzyżykowska, Elżbieta Zapotocka.

      Mamy nadzieję, że zarówno dzieciom jak i rodzicom podobało się u nas i spotkamy się na rozpoczęciu roku szkolnego 2023/2024

      Renata Stankiewicz

     • Ważne informacje

     • Pomoc materialna dla uczniów

      W związku z przekazaniem realizacji zadania pomocy materialnej dla uczniów o charakterze socjalnym z Wydziału Edukacji do Gorzowskiego Centrum Pomocy Rodzinie w Gorzowie Wielkopolskim, podajemy Państwu link z dostępem do wszystkich informacji oraz uchwałę nr XXXVIII/682/2021 Rady Miasta Gorzowa Wielkopolskiego z dnia 23 czerwca 2021 r. w sprawie uchwalenia regulaminu udzielania pomocy materialnej o charakterze socjalnym dla uczniów zamieszkałych na terenie Miasta Gorzowa Wielkopolskiego oraz upoważnienia Dyrektora Gorzowskiego Centrum Pomocy Rodzinie w Gorzowie Wielkopolskim do prowadzenia postępowań w sprawach świadczeń pomocy materialnej o charakterze socjalnym dla uczniów zamieszkałych na terenie miasta Gorzowa Wielkopolskiego.

      http://gcprgorzow.pl/pomoc-materialna-dla-uczniow/

      uchwala_w_sprawie_stypendiow.pdf