• Wiosenne dni obchodzone w „Dziesiątce”

     • Samorząd uczniowski przygotował na szczególne wiosenne dni różnorodne akcje.

      Pierwsza to dzień szczególnego kapelusza związany z Dniem Kobiet . Nasze uczennice i nauczycielki ubrały w tym dniu różne nakrycia głowy i otrzymały od uczniów własnoręcznie zrobione kwiaty. Były piękne stroje i kapelusze, woalki,opaski i kwiaty.

      Kolejny ważny dzień to Światowy Dzień Dzieci z Zespołem Downa- nazywany dniem kolorowej skarpetki. Nasi uczniowie sami ozdabiali skarpetki papierowe i tworzyli na korytarzu szkoły najdłuższy szlak skarpetkowy, oczywiście każdy miał na sobie dwie różne kolorowe skarpetki.

      I wreszcie długo oczekiwany dzień wiosny.

      Na korytarzu oprócz dekoracji pojawili się Pani Wiosna i Pan Wiosna we własnej osobie przechadzając się korytarzami zabierali do pochodu wszystkie chętne dzieci,na koniec przywołując wiosnę ogromnym okrzykiem.”Wiosna, wiosna, wiosna”

      Jak zwykle było dużo radości i uśmiechu.

      Zobaczcie naszą relację z tych wydarzeń.

      Samorząd uczestniczył także w akcji charytatywnej: „Wyślij pączka do Afryki” pomagając w ten sposób potrzebującym dzieciom w Afryce.

      Opiekun samorządu: Beata Siwek

       

     • Marcowe rozmaitości na kole informatycznym dla klas 7-8

     • Marzec nazwaliśmy miesiącem rozmaitości. Projektowaliśmy samochody, drukowaliśmy zaległe prace i tworzyliśmy foremki dla uczniów młodszych klas. Nie zabrakło też projektów i wydruków ozdób świątecznych. Niedługo wyeksponujemy nasze prace w witrynie wystawienniczej, którą szkoła zakupiła w ramach #LaboratoriaPrzyszłości.

      Opiekun koła: Monika Markowska

     • Mali programiści w klasie 2B

     • Poniedziałkowe zajęcia w klasie 2B były bardzo inspirujące. Uczniowie w parach programowali małego pingwinka w aplikacji, dostepnej na tabletach. Było radośnie, ciekawie i twórczo. 

      Monika Markowska

     • Montażyści obrazu w klasach 7 i 8

     • W poniedziałek na informatyce uczniowie klas 7 i 8 montowali filmy o tematyce świątecznej . Teraz w szkole, a w przyszłości może przy wielkich produkcjach filmowych. Uczniowie, jak na montażystów obrazu przystało montowali filmy dbając o właściwą synchronizację obrazu i dźwięku oraz jakość techniczną i artystyczną.

      Zapraszamy do obejrzenia filmu z naszych zajęć.

      Monika Markowska

     • Wielkanocne prace na informatyce w klasie 7bi i 8c.

     • W marcu, w ramach #Laboratoria Przyszłości uczniowie klasy 7bi i 8c projektowali ozdoby wielkanocne w aplikacji Tinkercad. Teraz trzeba je wydrukować i niebawem wyeksponować. Jak się domyślacie, czas wydruku prac to nawet kilkadziesiąt godzin, więc musicie uzbroić się w cierpliwość.

      Zachęcam do obejrzenia krótkiego filmu z pracami naszych zdolnych uczniów.

      Monika Markowska

     • WIELKANOCNA ZBIÓRKA SŁODYCZY DLA PCK

     • Ogłaszamy WIELKANOCNĄ ZBIÓRKĘ SŁODYCZY dla podopiecznych Polskiego Czerwonego Krzyża. Okażmy słodkie serce innym. Słodycze przynosimy do wychowawców do 30 marca br.

      Natomiast 31 marca br. szkolne koło wolontariatu przekaże zebrane słodycze przedstawicielowi PCK w Gorzowie Wielkopolskim.

      Opiekun koła: Ewa Strzyżykowska

     • Zaproszeni goście czytają dzieciom, tym razem...

     • W poniedziałek 13 marca 2023 r. w Szkole Podstawowej nr 10 z OI gościliśmy Panią Ewę Rawę, Lubuskiego Kuratora Oświaty. Pani Kurator wsparła nas w realizacji projektu czytelniczego w klasach I-III pod nazwą Czytankomania  oraz w klasie IV w akcji czytelniczej Czytamy lektury. W klasach I b i I c nasz gość przeczytał najmłodszym uczniom opowiadania z książki pt. Cukierku, ty łobuzie. Z kolei klasa IV a wysłuchała jednego rozdziału lektury obowiązkowej pt. Mikołajek. Pani Rawa porozmawiała z uczniami na temat przeczytanych fragmentów. Dzieci chętnie odpowiadały na pytania. Na koniec każda klasa, w której gościła Pani Kurator, otrzymała upominki: pięknie wydaną książkę o historii Polski oraz maskotkę. Uczniowie wręczyli podziękowania naszemu gościowi. Jestem nam bardzo miło, że Pani Kurator przyjęła nasze zaproszenie.

      Beata Gizińska-Gigoła

     • „Czytamy razem” - spotkanie z Mateuszem

     • 28.02.2023 r. dzieci świetlicowe miały okazję gościć absolwenta naszej szkoły Mateusza Domaradzkiego. Starszy kolega opowiedział historię swojego życia po opuszczeniu murów naszej szkoły, w roku 2016. W ciepłych i miłych słowach wspominał lata spędzone w SP-10. Opowiadał o przyjaźniach, które przetrwały do dziś.

      Celem spotkania było rozwijanie zainteresowań czytelniczych oraz zachęcenie uczniów do systematycznego korzystania z księgozbioru biblioteki szkolnej.

      „Wdzięczne krety” to jeden z utworów zbioru pt. „12 leśnych bajek”, który został wybrany przez Mateusza do głośnego czytania.

      W bajkowej i serdecznej atmosferze pożegnaliśmy naszego gościa.

      Spotkanie zorganizowały Hanna Słodowska i Anna Wachnowicz.

      opracowała: Hanna Słodowska

     • Emotikonkowe Pożeracze Smutków

     • Nasza szkoła bierze udział w międzynarodowej akcji szycia dobra w ramach Emotikonkowych Pożeraczy Smutków.

      Global Kids Sewing Party to trwające miesiąc święto, podczas którego dzieci mogą uszyć miękkiego stworka na prezent dla kogoś ze swojej społeczności lub na cel charytatywny. Rozpoczęło się ono w 2019 roku, dzięki współpracy z Children's Museum of the Arts w Nowym Jorku i jego programem Civickids.

      Dzieci dołączając, uczą się nie tylko, w wielu przypadkach, jak szyć i tworzyć przytulaki, ale także, że wspólnota oznacza wspieranie i troskę o siebie nawzajem… i dowiadują się, że jest to coś, co mogą robić od razu.

      W marcu u nas wielka akcja szycia.

      Organiator akcji
      Agnieszka Żelana

     • Ważne informacje

     • Pomoc materialna dla uczniów

      W związku z przekazaniem realizacji zadania pomocy materialnej dla uczniów o charakterze socjalnym z Wydziału Edukacji do Gorzowskiego Centrum Pomocy Rodzinie w Gorzowie Wielkopolskim, podajemy Państwu link z dostępem do wszystkich informacji oraz uchwałę nr XXXVIII/682/2021 Rady Miasta Gorzowa Wielkopolskiego z dnia 23 czerwca 2021 r. w sprawie uchwalenia regulaminu udzielania pomocy materialnej o charakterze socjalnym dla uczniów zamieszkałych na terenie Miasta Gorzowa Wielkopolskiego oraz upoważnienia Dyrektora Gorzowskiego Centrum Pomocy Rodzinie w Gorzowie Wielkopolskim do prowadzenia postępowań w sprawach świadczeń pomocy materialnej o charakterze socjalnym dla uczniów zamieszkałych na terenie miasta Gorzowa Wielkopolskiego.

      http://gcprgorzow.pl/pomoc-materialna-dla-uczniow/

      uchwala_w_sprawie_stypendiow.pdf