• "Szlifujemy" nasze modele 3D

• Koło informatyczne w naszej szkole to nie tylko technologia, projektowanie czy wydruki 3D. Aby nasze prace prezentowały się idealnie,  zadbaliśmy o ich „doszlifowanie”. Papier ścierny, pilniki, pęsety to narzędzia, z których korzystaliśmy 23 stycznia na zajęciach. Majsterkowanie również jest naszą mocną stroną. Kolejne figury szachowe już drukujemy, ale uwierzcie nam szybko to się nie odbywa.

• BeeBot Pszczółka i wspólne programowanie w 1A

• W klasie 1A na zajęciach i lekcji wychowania fizycznego dbamy nie tylko o nasz rozwój fizyczny ale również o rozwój umysłowy. BeeBot Pszczółka chętnie nam w tym pomaga. Tworzenie kodów, poprawianie ich nie sprawia nam trudności, a wręcz pobudza kreatywne i logiczne myślenie.

Zachęcamy do obejrzenia zdjęć.

• Konkurs matematyczny

• W grudniu w naszej szkole odbył się konkurs matematyczny pt.: Matematyczna ozdoba choinkowa. Konkurs polegał na wykonaniu pracy plastycznej z elementów matematycznych. Dzieci poprzez swoje  prace  pokazały  wielką  harmonię matematyki ze świętami. Konkurs pozwolił rozwinąć wyobraźnię matematyczną dzieci, ich zdolności plastyczne i wiarę we własne możliwości. Pobudził  zainteresowania  różnymi technikami plastycznymi.W konkursie nagrodzono prace:

I miejsce: UKRAINETS DANA 5A,

II miejsce: WZIĘTKOWIAK KAJETAN 4B, WZIĘTKOWIAK KAMIL 6A,

III miejsce: PTASZKIEWICZ ALICJA 4A, MYSIUGA ADAM 8C, KREITNER DOMINIK 8C,

WYRÓŻNIENIA :TREPCZYŃSKA LENA 4A, RODZOCH KAROL 5B, KLUCZYK FILIP 5A.

Wszystkim, którzy wzięli udział w konkursie serdecznie gratulujemy i zapraszamy do udziału w przyszłorocznym konkursie.

• Zapachniało piernikami...

• W grudniu z tej okazji nadchodzących świąt Bożego Narodzenia  na zajęciach koła kulinarnego  uczniowie upiekli pierniczki.

Najpierw samodzielnie w domu przygotowali ciasto, które należało schłodzić w lodówce. Potem  w pracowni kulinarnej  cierpliwie wałkowali ciasta na stolnicach. Następnie precyzyjnie za pomocą foremek wycinali świąteczne wzory i układali na blaszce do  pieczenia.

Po upieczeniu pierniczki były dekorowane, bądź od razu próbowane przez uczniów. Było bardzo ciepło i świątecznie.

Opiekun koła: Alicja Sabino

• Kiermasz świąteczny „Coś słodkiego na święta”

• Doczekaliśmy się.

Tak wyglądał nasz kiermasz świąteczny zorganizowany przez samorząd z wielką pomocą  kochanych rodziców naszych uczniów. Wielu z nich odpowiedziało na naszą prośbę o pomoc i stało się. Przez szkolny radiowęzeł słychać było świąteczne piosenki i koncert życzeń z dedykacjami. Uczniowie mogli sami śpiewająco złożyć wszystkim życzenia.

Atmosfera świąteczna, radosna. Słodkości szybko znikały z naszego stoiska.

Chcemy też bardzo podziękować, tym wszystkim rodzicom, którzy wspomogli nas piekąc smaczne łakocie.

Bez Państwa pomocy to wszystko nie byłoby tak radosne i świąteczne.

Wszystkim Wam bardzo serdecznie dziękujemy i składamy  najlepsze życzenia.

Opiekun samorządu: Beata Siwek

• Pieczenie pierników w klasie 2a

Pierniki były pyszne, a każdy uczeń wyszedł z zajęć zadowolony.

Tekst i foto: Maria Rzepecka

• Hej, kolęda, kolęda!

• W ostatnim dniu zajęć lekcyjnych przed Świętami Bożego Narodzenia od rana rozbrzmiewały w naszej szkole kolędy i pastorałki.

Taką muzyczną niespodziankę przygotował dla całej społeczności szkolnej Samorząd Uczniowski pod kierunkiem p. Beaty Siwek.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z tego wydarzenia.

Wicedyrektor Justyna Brzezińska

• Wigilie klasowe 2022

• „Cicha noc, święta noc…”

W ostatnim dniu przed świętami odbyły się w naszej szkole świąteczne spotkania. Dzięki pomocy rodziców uczniów w klasach przygotowano uroczysty poczęstunek. Przy pięknie nakrytych stołach w odświętnych strojach, składaliśmy sobie życzenia łamiąc się opłatkiem, śpiewając kolędy. Nie zabrakło też opowieści o tradycjach i zwyczajach świątecznych kultywowanych w Polsce i na świecie.

Były to piękne, wspólne chwile spędzone w wyjątkowej, świątecznej atmosferze.

Wicedyrektor Justyna Brzezińska