• "Szlifujemy" nasze modele 3D

     • Koło informatyczne w naszej szkole to nie tylko technologia, projektowanie czy wydruki 3D. Aby nasze prace prezentowały się idealnie,  zadbaliśmy o ich „doszlifowanie”. Papier ścierny, pilniki, pęsety to narzędzia, z których korzystaliśmy 23 stycznia na zajęciach. Majsterkowanie również jest naszą mocną stroną. Kolejne figury szachowe już drukujemy, ale uwierzcie nam szybko to się nie odbywa.

      Opiekun koła: Monika Markowska

     • BeeBot Pszczółka i wspólne programowanie w 1A

     • W klasie 1A na zajęciach i lekcji wychowania fizycznego dbamy nie tylko o nasz rozwój fizyczny ale również o rozwój umysłowy. BeeBot Pszczółka chętnie nam w tym pomaga. Tworzenie kodów, poprawianie ich nie sprawia nam trudności, a wręcz pobudza kreatywne i logiczne myślenie.

      Zachęcamy do obejrzenia zdjęć.  

     • Konkurs matematyczny

     • W grudniu w naszej szkole odbył się konkurs matematyczny pt.: Matematyczna ozdoba choinkowa. Konkurs polegał na wykonaniu pracy plastycznej z elementów matematycznych. Dzieci poprzez swoje  prace  pokazały  wielką  harmonię matematyki ze świętami. Konkurs pozwolił rozwinąć wyobraźnię matematyczną dzieci, ich zdolności plastyczne i wiarę we własne możliwości. Pobudził  zainteresowania  różnymi technikami plastycznymi.W konkursie nagrodzono prace:

      I miejsce: UKRAINETS DANA 5A,

      II miejsce: WZIĘTKOWIAK KAJETAN 4B, WZIĘTKOWIAK KAMIL 6A,

      III miejsce: PTASZKIEWICZ ALICJA 4A, MYSIUGA ADAM 8C, KREITNER DOMINIK 8C,

      WYRÓŻNIENIA :TREPCZYŃSKA LENA 4A, RODZOCH KAROL 5B, KLUCZYK FILIP 5A.

      Wszystkim, którzy wzięli udział w konkursie serdecznie gratulujemy i zapraszamy do udziału w przyszłorocznym konkursie.

     • Zapachniało piernikami...

     • W grudniu z tej okazji nadchodzących świąt Bożego Narodzenia  na zajęciach koła kulinarnego  uczniowie upiekli pierniczki.

      Najpierw samodzielnie w domu przygotowali ciasto, które należało schłodzić w lodówce. Potem  w pracowni kulinarnej  cierpliwie wałkowali ciasta na stolnicach. Następnie precyzyjnie za pomocą foremek wycinali świąteczne wzory i układali na blaszce do  pieczenia.

      Po upieczeniu pierniczki były dekorowane, bądź od razu próbowane przez uczniów. Było bardzo ciepło i świątecznie.

      Opiekun koła: Alicja Sabino

     • Kiermasz świąteczny „Coś słodkiego na święta”

     • Doczekaliśmy się. 

      Same pyszności, ciasta, ciasteczka, pierniczki, babeczki , mufinki i co tylko sobie wymarzysz. 

      Tak wyglądał nasz kiermasz świąteczny zorganizowany przez samorząd z wielką pomocą  kochanych rodziców naszych uczniów. Wielu z nich odpowiedziało na naszą prośbę o pomoc i stało się. Przez szkolny radiowęzeł słychać było świąteczne piosenki i koncert życzeń z dedykacjami. Uczniowie mogli sami śpiewająco złożyć wszystkim życzenia.

      Atmosfera świąteczna, radosna. Słodkości szybko znikały z naszego stoiska.

      Chcemy też bardzo podziękować, tym wszystkim rodzicom, którzy wspomogli nas piekąc smaczne łakocie.

      Bez Państwa pomocy to wszystko nie byłoby tak radosne i świąteczne. 

      Wszystkim Wam bardzo serdecznie dziękujemy i składamy  najlepsze życzenia.

      Opiekun samorządu: Beata Siwek

     • Pieczenie pierników w klasie 2a

     • Grudzień to okres przedświąteczny, który kojarzony jest przede wszystkim z pieczeniem pierników. Tradycja ta miała miejsce także w klasie 2a.  Uczniowie wspólnie przygotowali ten świąteczny przysmak w pracowni kulinarnej w ramach projektu „Laboratoria przyszłości”. W miłej (i nieco gwarnej atmosferze) dzieci uczyły się wałkować wcześniej przygotowane ciasto, wycinały pierniki z foremek i piekły ciastka w mini piekarnikach. Następnie mogły puścić wodze wyobraźni i pięknie udekorować te brązowe ciasteczka. Zajęcia skończyły się, oczywiście, miłą degustacją.
      Pierniki były pyszne, a każdy uczeń wyszedł z zajęć zadowolony.

      Tekst i foto: Maria Rzepecka

     • Hej, kolęda, kolęda!

     • W ostatnim dniu zajęć lekcyjnych przed Świętami Bożego Narodzenia od rana rozbrzmiewały w naszej szkole kolędy i pastorałki.

      Taką muzyczną niespodziankę przygotował dla całej społeczności szkolnej Samorząd Uczniowski pod kierunkiem p. Beaty Siwek.

      Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z tego wydarzenia.

      Wicedyrektor Justyna Brzezińska

     • Wigilie klasowe 2022

     • „Cicha noc, święta noc…”

      W ostatnim dniu przed świętami odbyły się w naszej szkole świąteczne spotkania. Dzięki pomocy rodziców uczniów w klasach przygotowano uroczysty poczęstunek. Przy pięknie nakrytych stołach w odświętnych strojach, składaliśmy sobie życzenia łamiąc się opłatkiem, śpiewając kolędy. Nie zabrakło też opowieści o tradycjach i zwyczajach świątecznych kultywowanych w Polsce i na świecie.

      Były to piękne, wspólne chwile spędzone w wyjątkowej, świątecznej atmosferze.

      Wicedyrektor Justyna Brzezińska

     • Ważne informacje

     • Pomoc materialna dla uczniów

      W związku z przekazaniem realizacji zadania pomocy materialnej dla uczniów o charakterze socjalnym z Wydziału Edukacji do Gorzowskiego Centrum Pomocy Rodzinie w Gorzowie Wielkopolskim, podajemy Państwu link z dostępem do wszystkich informacji oraz uchwałę nr XXXVIII/682/2021 Rady Miasta Gorzowa Wielkopolskiego z dnia 23 czerwca 2021 r. w sprawie uchwalenia regulaminu udzielania pomocy materialnej o charakterze socjalnym dla uczniów zamieszkałych na terenie Miasta Gorzowa Wielkopolskiego oraz upoważnienia Dyrektora Gorzowskiego Centrum Pomocy Rodzinie w Gorzowie Wielkopolskim do prowadzenia postępowań w sprawach świadczeń pomocy materialnej o charakterze socjalnym dla uczniów zamieszkałych na terenie miasta Gorzowa Wielkopolskiego.

      http://gcprgorzow.pl/pomoc-materialna-dla-uczniow/

      uchwala_w_sprawie_stypendiow.pdf