• Mikołajki w klasie 4a

     • Z okazji Mikołajek uczniowie klasy 4A postanowili wspólnie spędzić czas na pieczeniu Świątecznych pierników. Korzystając z pracowni wyposażonej w ramach projektu #LaboratoriaPrzyszłości wspólnie przygotowywali ciasto, wykrawali i piekli pierniki.  Gdy były już wypieczone cała pracownia zajęła się lukrowaniem oraz ozdabianiem pierniczków. Następnie przyszedł czas na najważniejszą część czyli na degustację.  Pachnące pierniczki zniknęły szybciej niż pojawiły się na stole i jednogłośnie były uznane za PRZEPYSZNE.

      Wychowawca klasy Aneta Rafalska

     • Grudniowe prace koła informatycznego dla klas 7-8

     • W grudniu wydrukowaliśmy wcześniej zaprojektowane figury szachowe. Udało nam się stworzyć i wydrukować wizytówkę na drzwi do naszej pracowni. Zachęcamy do obejrzenia relacji.

      Opiekun koła: Monika Markowska

     • Ozdoby świąteczne w 3D

     • W ramach Laboratoriów Przyszłości tworzyliśmy ozdoby choinkowe. Najpierw samodzielne projekty a później wydruki. Zachęcamy do obejrzenia naszych projektów.

      Monika Markowska

     • Laboratorium przyszłości – świąteczne pieczenie pierników w klasie 1b

     • W grudniu korzystaliśmy z pracowni kulinarnej wyposażonej w ramach projektu „Laboratoria przyszłości”. Wprowadzając się w przedświąteczną atmosferę mieliśmy okazję przygotować ciasto piernikowe a także wykrawać i ozdabiać pierniki. Powstawały piękne kształty i różnobarwne wzory, a zapach pierniczków roznosił się po całej szkole. Zdążyliśmy także upiec i ozdobić babeczki. Wykonane pyszności znikały w mgnieniu oka.

      Angelika Błędzińska

     • Świątecznie w „Dziesiątce.”

     • Nasze przygotowania do świąt Bożego Narodzenia rozpoczęły się już 6 grudnia czyli Mikołajek.

      Tego dnia uczniowie naszej szkoły mogli pochwalić się swoimi ulubionymi świątecznymi skarpetami. Zrobiło się kolorowo i świątecznie, ale Mikołaj przygotował dla dzieci konkretne zadania do wykonania. Każdy mógł spróbować swoich sił w pokonaniu na czas specjalnego labiryntu. Zainteresowanie było tak ogromne,że na korytarzu zrobiła się całkiem długa kolejka a w nagrodę czekały pyszne ciasteczka. Wszyscy uczniowie, a nawet nauczyciele cierpliwie czekali na swoją kolej. Wszędzie  słychać było piosenki o naszym najdroższym Mikołaju. Zabawom i radości  nie było końca. Z niecierpliwością czekamy na dalsze ciekawe imprezy .Samorząd już organizuje nowe projekty.

                                 Beata Siwek opiekun samorządu

     • Klasy I w bibliotece szkolnej

     • 15 grudnia 2022 r. w bibliotece szkolnej odbyło się „Pasowanie na czytelnika” uczniów klas pierwszych zgodnie z wcześniej ustalonym harmonogramem.

      Pierwsze spotkanie uczniów z książką naszej biblioteki poprzedzone zostało częścią artystyczną przedstawioną przez uczennice klasy 5b. Na „scenie bibliotecznej” wystąpiły:

      Ala Libelt

      Amelia Nowodyła

      Hania Kalarus

      Lila Tumanowicz

      Lena Bieniek

      Starsze koleżanki zapoznały dzieci z wybranymi fragmentami utworów literatury dziecięcej oraz zagadkami, których bohaterami były postacie bajkowe.

      Atrakcją uroczystości był solowy występ Hani Kalarus, która w przebraniu Pocahontas pięknie wykonała piosenkę „Kolorowy wiatr” E. Górniak.

      Wszyscy uczniowie wypożyczając swoją pierwszą książkę otrzymali w prezencie zakładki do książek promujące akcję Cała Polska Czyta Dzieciom.

      Organizator: Hanna Słodowska

     • Specjalne spotkanie z gościem

     •  

      UWAGA!!!

      W ramach ogólnopolskiej akcji EMOTIKONKOWE POŻERACZE SMUTKÓW organizujemy specjalne spotkania z gościem.Tym razem na pierwsze spotkanie i jeszcze w tym roku zgodziła się Kira Sukhoboichenko założycielka Międzynarodowego Ruchu Latających Plecaczków / Flying Bag.

      Kira jest niezwykłą, młodą osobą. Jest 15-latką pochodzącą z Krymu na Ukrainie. Obecnie mieszka w Warszawie. Od 10. roku życia działa społecznie, dużo występuje i angażuje się w mnóstwo akcji. Będziemy mogli posłuchać jej historii i uwierzyć, że warto mieć pasje, zainteresowania i dzielić się tym ze światem. Kim jest KIRA?

      Tu wpis na fanpejdżu:

      https://www.facebook.com/emotkowyProjekt/posts/pfbid02g63j3TVVSvf3He1TasDQcA1WGTfoUaKpKaVfe6gPiB4ijoMLyRasEa9tMnnor9AWl

      Kira jest też jedyną niepełnoletnią laureatką Nagroda im. Janusza Korczaka.

      Zapraszam wszystkich chętnych uczniów na spotkanie - szczególnie gorąco polecam się naszemu Samorządowi Uczniowskiemu. Zainteresowanych otrzymaniem linku do spotkania zapraszam do kontaktu przez dziennik z organizatorem. 

      Nie musisz brać udziału w tej konkretnej akcji szycia, ale w spotkaniu możesz wziąć udział.

       

       

      Organizator - Agnieszka Żelazna

     • 43 Wojewódzki Konkurs Plastyczny Polskiego Czerwonego Krzyża

     • Z przyjemnością informujemy, że Kamil Wziętkowiak, uczeń klasy 6a, zajął pierwsze miejsce w Wojewódzkim Konkursie Plastycznym o tematyce Honorowego Krwiodawstwa Polskiego Czerwonego Krzyża. 

      Zwycięzcy gratulujemy, a wszystkich zapraszamy do galerii zdjęć.

      Agnieszka Żelazna

     • NASZE ZMAGANIA KULINARNE

     • Listopad to nadal czas czerpania zdrowia i smaku z natury. Nasi uczniowie wiedzą, że witaminy kryją się w owocach i warzywach. Dlatego w ramach zajęć kulinarnych przygotowali tortille wypełnione samymi zdrowymi składnikami. Nie zabrakło również słodkości- pyszne desery z nasion chia, owoców i mleczka kokosowego wzbudziły w dzieciach wiele radości. Na specjalne życzenie małych kucharzy przyrządzone zostały również frytki. Wszystkie paluszki całe, więc listopadowe zmagania koła uważamy za udane.

      Opiekun koła: Aleksandra Rutkowska

     • Debiut teatralny szkolnego koła recytatorsko – teatralnego

     • Dzień 6 grudnia - Mikołajki, w naszej szkole obchodziliśmy prezentowo, słodko i radośnie. W każdej klasie pojawili się małe i duże Mikołajki, znak rozpoznawczy czerwona czapka z białym pomponem.

      Miłym prezentem dla uczniów naszej szkoły był debiut dzieci z Koła recytatorsko – teatralnego, którzy zaprezentowali w świetlicy szkolnej, w prezencie dla wszystkich dzieci SP 10, uczęszczających do świetlicy bajkę pt.: „Czerwony Kapturek”.

      Przedstawiona przez małych aktorów bajka wszystkim się bardzo podobała i okazała się świetną niespodzianką - prezentem.

      Widzowie byli zachwyceni kostiumami, scenografią oraz grą aktorów, którzy swoje role odegrali znakomicie. Na życzenie nauczycieli oraz uczniów naszej szkoły, przedstawienie zostanie powtórzone w dniu wigilii klasowych.

      Wszystkim widzom bardzo dziękujemy z a podziękowania i wyrazy uznania dla Koła recytatorsko-teatralnego. Szczególne podziękowania składamy Paniom ze świetlicy szkolnej za pomoc w realizacji przedstawienia - przygotowanie pięknej scenografii.

      Opiekun koła: Ewa Strzyżykowska

     • Życzenia bożonarodzeniowe dla społeczności szkolnej

     • Uczniowie naszej szkoły przygotowują wirtualną tablicę "Padlet" z życzeniami świątecznymi dla całej społeczności szkolnej. Padlet na bieżąco będzie uzupełniany dlatego już dzisiaj zachęcamy do zapoznania się z pięknymi kartkami świątecznymi, filmikami w formie życzeń i życzeniami bożonarodzeniowymi.

      PADLET - kliknij w link

     • ZAPROSZENIE NA IX ORSZAK TRZECH KRÓLI W GORZOWIE WLKP.

     • W imieniu organizatorów IX Orszaku Trzech Króli w Gorzowie Wlkp., z hasłem przewodnim „Niech prowadzi nas gwiazda!”, zapraszamy Państwa Szkołę; Dyrekcję, Nauczycieli, Dzieci/Młodzież i ich Rodziców do udziału w tym wydarzeniu, które odbędzie się w dniu 6 stycznia 2023 r.

      Uczestnicy Orszaku będą świętować Tajemnicę Objawienia Pańskiego, promować polskie obyczaje, rodzime tradycje, chrześcijańskie wartości - umacniając wzajemne relacje i więzi rodzinne, a także ducha wiary i narodowy patriotyzm.

      Orszak Trzech Króli uroczyście przejdzie z placu Grunwaldzkiego na plac katedralny (ul. Stary Rynek) do „Gorzowskiego Betlejem” gdzie oddany zostanie pokłon nowonarodzonemu Dzieciątku Jezus oraz odbędą się inscenizacje biblijne, historyczne i jasełkowe występy wokalno-muzyczne. Obok postaci biblijnych w Orszaku wystąpią postacie historyczne zasłużone dla naszej państwowości; od jej początków do czasów bliskich współczesnym, m.in. przełomowi królowie, ojcowie odzyskania i umacniania niepodległości, kapłani oddani swemu ludowi i ojczyźnie (święci oraz błogosławieni) – w tym postacie: Mikołaja Kopernika - w 550. rocznicę urodzin, króla Jana III Sobieskiego – w 350. rocznicę zwycięstwa nad Turkami pod Chocimiem, Wojciecha Korfantego – w 100. rocznicę powrotu Górnego Śląska do Polski (…). 

      Wszyscy uczestnicy obdarowani zostaną okolicznościowymi gadżetami, a dzieci otrzymają słodkie niespodzianki. Pragniemy, aby szczególnie dzieci i młodzież zapamiętały swój udział w tym wydarzeniu, zwłaszcza te grupy, które aktywnie będą uczestniczyły w Orszaku oraz w występach i inscenizacjach.

       

      Z wyrazami szacunku

      ks. Henryk Grządko

      Duszpasterz

      Stowarzyszenia Pomocy Bliźniemu

      im. Brata Krystyna w Gorzowie Wlkp.

       

      Augustyn Wiernicki

      Prezes Zarządu

      Stowarzyszenia Pomocy Bliźniemu

      im. Brata Krystyna w Gorzowie Wlkp.

      PROGRAM_IX_Orszaku_Trzech_Kroli_w_Gorzowie_Wlkp..pdf

     • Projektujemy modele 3D

     • W listopadzie odbywały się prace projektowe 3D w pracowni komputerowej. Uczniowie doskonalili swoje umiejętności w tworzeniu własnych projektów.

     • Projekt "Marionetka"

     • Listopad, to miesiąc, w którym uczniowie skupili się na pracach krawieckich, przygotowując ubranko dla marionetki.

     • Ważne informacje

     • Pomoc materialna dla uczniów

      W związku z przekazaniem realizacji zadania pomocy materialnej dla uczniów o charakterze socjalnym z Wydziału Edukacji do Gorzowskiego Centrum Pomocy Rodzinie w Gorzowie Wielkopolskim, podajemy Państwu link z dostępem do wszystkich informacji oraz uchwałę nr XXXVIII/682/2021 Rady Miasta Gorzowa Wielkopolskiego z dnia 23 czerwca 2021 r. w sprawie uchwalenia regulaminu udzielania pomocy materialnej o charakterze socjalnym dla uczniów zamieszkałych na terenie Miasta Gorzowa Wielkopolskiego oraz upoważnienia Dyrektora Gorzowskiego Centrum Pomocy Rodzinie w Gorzowie Wielkopolskim do prowadzenia postępowań w sprawach świadczeń pomocy materialnej o charakterze socjalnym dla uczniów zamieszkałych na terenie miasta Gorzowa Wielkopolskiego.

      http://gcprgorzow.pl/pomoc-materialna-dla-uczniow/

      uchwala_w_sprawie_stypendiow.pdf

  Nagłówek