• Laboratoria Przyszłości - zajęcia koła kulinarnego

     • 26.09.2022 odbyły się pierwsze zajęcia koła kulinarnego klas 4-6.

      Uczniowie mieli okazję wypróbować nowy sprzęt kuchenny podczas pieczenia ciasteczek owsianych. Ta zdrowa i bogata w witaminy oraz inne składniki odżywcze przekąska wyszła pysznie!
      Było bardzo smacznie, zdrowo i wesoło😊

      Opiekun koła Alicja Sabino

     • Lekkoatletyczne Nadzieje Olimpijskie

     • Otwarcie nowego stadionu lekkoatletycznego im. Lubuskich Olimpijczyków odbyło się 16 września 2022 roku. To ważne dla naszego miasta wydarzenie połączono z organizacją dwuboju lekkoatletycznego w kategorii U12 dla uczniów klas czwartych i piątych. W zawodach udział wzięło ponad pół tysiąca młodych sportowców z całego województwa lubuskiego. Naszą szkołę reprezentowała dwudziestopięcioosobowa grupa chłopców i dziewczyn. Największy sukces osiągnął Wojciech Jurek uczeń klasy 4 a zdobywając w dwuboju (skok wzwyż i bieg na 300 m.) III miejsce. Tym wynikiem zapewnił sobie udział w finale ogólnopolskim, który odbędzie się 1 października na obiektach sportowych AWF Warszawa. Gratulujemy i trzymamy kciuki za Wojtka!

      Agnieszka Jędrzejczak

     • Dzień Kropki w klasach 1-3

     • 15 września obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Kropki czyli święto kreatywności, odwagi i zabawy. W tym dniu na całym świecie, organizuje się wiele działań, które pomagają dzieciom odkryć talenty, poznać ich mocne strony i je zaprezentować. W naszej szkole najmłodsi uczniowie od samego rana cieszyli się dniem Kropki. Były kolorowe stroje i projekcja filmu o kropce, która zmieniła świat małej dziewczynki. Nie zabrakło również zakropkowanych zadań, łamigłówek, prac plastycznych, piosenek o kropkach, gier i zabaw sportowych a także kropkowej fotobudki. Odkryliśmy, że świat wokół nas pełen jest kropek. To był wspaniały i niezapomniany dzień! Poniżej krótka fotorelacja.

      Angelika Kornaś

     • Dzień Kropki w naszej szkole

     • 15 września to Światowy Dzień Kropki - dzień kreatywności.

      Świetliki włączyły się w obchody tego dnia z wielką radością. Wspólnie wykonaliśmy czapeczki w kropki, kolorowe prace na kropkowanym papierze. Zaprosiliśmy chętnych uczniów szkoły oraz dorosłych do wykazania się kreatywnością. Wielu chętnych świetnie bawiło się z nami.

     • Pola Nadziei

     • Naszą szkoła po raz kolejny włączyła się do akcji Pola Nadziei gorzowskiego Hospicjum Św. Kamila.
      Cebulki żonkili to symbol solidarności z osobami, które przebywają w hospicjach i są ciężko chore. 

      Zapraszamy całą społeczność szkolną do wsparciat i zakupu cebulek.

      Justyna Brzezińska

      i Szkolne Koło Wolontariatu 

     • Ponownie włączamy się w akcję Przerwa na czytanie

     • Zapraszamy w październiku uczniów naszej szkoły do wzięcia udziału w III Międzynarodowej edycji VII Ogólnopolskiej akcji bicia rekordu w liczbie osób czytających na przerwie pt. Przerwa na czytanie - bicie rekordu w czytaniu na przerwie. Wydarzenie odbywa się w ramach Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych oraz kampanii społecznej Cała Polska czyta dzieciom. 

      Beata Siwek

      Opiekun SU

     • Tytuł honorowego Przyjaciela Gorzowskiej Oświaty

     • Z przyjemnością informujemy, iż w dniu 1 września 2022 roku podczas Miejskiej Inauguracji roku szkolnego 2022/2023 tytuł honorowy Przyjaciela Gorzowskiej Oświaty otrzymała pani Joanna Błażejczak oraz pani Magdalena Kowalińska. Obie panie od lat współpracują z naszą szkołą z dużym zaangażowaniem. 
      Dziękujemy i liczymy na więcej :-)

      Agnieszka Żelazna

      Fot. Łukasz Kulczyński

      Źródło - https://um.gorzow.pl/aktualnosci/pierwszy-szkolny-dzwonek.html

     • 40. rocznica Gorzowskiego Sierpnia

     • We wtorek 31 sierpnia 1982 roku przy Katedrze odbyła się największa manifestacja polityczna na Ziemi Lubuskiej przeciwko trwającemu stanowi wojennemu, doszło do starć z funkcjonariuszami milicji. W 40. Rocznicę Gorzowskiego Sierpnia dla uczczenia tych wydarzeń 31 sierpnia 2022 roku w Katedrze Gorzowskiej odbyła się Msza święta pod przewodnictwem biskupa Tadeusza Lityńskiego z udziałem przedstawicieli władz państwowych i samorządowych, służb mundurowych i delegacji - pocztów sztandarowych Solidarności, szkół średnich i podstawowych. Po Mszy pod Białym Krzyżem złożono wiązanki kwiatów. Naszą szkołę w tych uroczystościach godnie reprezentował poczet sztandarowy w składzie: Maja Pussty, Hanna Kwiatkowska i Dominik Szeszko.

      Opiekun Agnieszka Jędrzejczak

     • Ważne informacje

     • Pomoc materialna dla uczniów

      W związku z przekazaniem realizacji zadania pomocy materialnej dla uczniów o charakterze socjalnym z Wydziału Edukacji do Gorzowskiego Centrum Pomocy Rodzinie w Gorzowie Wielkopolskim, podajemy Państwu link z dostępem do wszystkich informacji oraz uchwałę nr XXXVIII/682/2021 Rady Miasta Gorzowa Wielkopolskiego z dnia 23 czerwca 2021 r. w sprawie uchwalenia regulaminu udzielania pomocy materialnej o charakterze socjalnym dla uczniów zamieszkałych na terenie Miasta Gorzowa Wielkopolskiego oraz upoważnienia Dyrektora Gorzowskiego Centrum Pomocy Rodzinie w Gorzowie Wielkopolskim do prowadzenia postępowań w sprawach świadczeń pomocy materialnej o charakterze socjalnym dla uczniów zamieszkałych na terenie miasta Gorzowa Wielkopolskiego.

      http://gcprgorzow.pl/pomoc-materialna-dla-uczniow/

      uchwala_w_sprawie_stypendiow.pdf

  Nagłówek