• Piernikowy zawrót głowy

     • Na zajęciach z teatrzykiem kamishibai dzieci ozdabiały pierniczki. Było wesoło, kolorowo i smacznie. Jednak czym byłyby zajęcia teatralne bez przedstawienia. 

      Chętni uczniowie angażując swoje wspaniale przystrojone pierniczki wystąpili przed swoimi kolegami. Pomysłów nie brakowało, a śmiechu było jeszcze więcej. 

      I o to chodzi, bo śmiech to zdrowie. 

      Agnieszka Żelazna

     • O aspektach powstawania uzależnień

     • Uczniowie klasy 3b uczestniczyli w zajęciach na temat: Aspekty powstawania uzależnień, prowadzonych przez panią Karolinę Topę w ramach projektu - ZAPROŚ MNIE NA SWOJĄ LEKCJĘ. Dzięki temu spotkaniu uczniowie dowiedzieli się między innymi co to jest uzależnienie, dlaczego ludzie sięgają po środki uzależniające, jak uzależnienie wpływa na nasz organizm oraz jak walczyć z uzależnieniem. Całość prowadziła nas do odpowiedzi na pytanie kluczowe: Jak nie dać się uzależnieniom? 

      Dzieci bardzo poważnie podeszły do tematu i uświadomiły sobie wiele własnych działań i zachowań. Liczne pytania do naszego gościa świadczą o aktywnym i refleksyjnym uczestnictwie w zajęciach.

      Agnieszka Żelazna

     • KONKURS NA NAJPIĘKNIEJSZĄ KARTKĘ ŚWIĄTECZNĄ

     • Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w konkursie najpiękniejszą kartkę świąteczną „Die schönste Weihnachtskarte” dla Konsulatu Generalnego Niemiec we Wrocławiu.

      Zadaniem uczestników konkursu było wykonanie projektu kartki pocztowej, która musiała zawierać motyw bożonarodzeniowy. Technika wykonania pracy była dowolna - liczyła się oryginalność i samodzielność.

      Ze wszystkich stron Polski spłynęło do organizatora ww. konkursu prawie 1 000 kartek

      - to absolutny rekord, jak podaje konsulat na swojej stronie internetowej.

      Serdecznie dziękujemy uczniom naszej szkoły, którzy wykonali przepiękne kartki

      bożonarodzeniowe. W konkursie wzięło udział 60 uczniów z klas II-VIII.

      Jury w składzie: p. Witold Łubieński - nauczyciel języka niemieckiego oraz p. Justyna Brzezińska - nauczyciel plastyki, zakwalifikowało 20 projektów kartek, których skany zostały wysłane do w/w konsulatu.

      Te najpiękniejsze kartki świąteczne można podziwiać na wystawie zorganizowanej w holu naszej szkoły.

      Tekst: Justyna Brzezińska, Witold Łubieński

     • SZKOLNE OBCHODY MIĘDZYNARODOWEGO DNIA OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH

     • W grudniu w naszej szkole odbyły się zajęcia związane z Celem zajęć było przybliżenie społeczności szkolnej problemów osób z niepełnosprawnością intelektualną, wzrokową, słuchową i ruchową, jak również zwiększenie świadomości naszych uczniów w temacie niepełnosprawności.

      Uczniowie klas I-VIII podczas zajęć z wychowawcą oglądnęli prezentację multimedialną „ Każdy inny wszyscy równi ”, wysłuchali utworu – pt.: Tylko w siebie wierz - Paweł Mosiołek & Justyna Łysak-Jończyk (Official Video), odczytali fragment Hymn dla niepełnosprawnych autorstwa Alfreda Mieczkowskiego. Rozmawiali na tematy związane z ograniczeniami, z jakimi na co dzień borykają się osoby z niepełnosprawnością, a także o potrzebie upowszechnianie idei tolerancji, otwartości i szacunku.

      Uczniowie klas II ci, III b, VI a, VII c, VII di, VIII c, VIII di stworzyli wspaniałe plakaty upamiętniające obchody Międzynarodowego Dnia Osób Niepełnosprawnych w naszej szkole.

      Bardzo dziękujemy tym osobom za zaangażowanie.

       

      Organizatorzy: Justyna Brzezińska oraz zespół PPP w SP10

     • Akcja charytatywna dla PCKa

     • W dniu świętego Mikołaja 06.12.21 r. w naszej szkole zakończyliśmy zbiórkę dobroczynną dla Polskiego Czerwonego Krzyża. W zbiórce uczestniczyła cała społeczność szkolna. Każdy, kto chciał wspomóc darem serca potrzebujących za pośrednictwem PCK miał taką możliwość.

      Nasza szkoła jak co roku dała dobry przykład „ Dobrego Serca”

      Dziękuję wszystkim za zaangażowanie i udział w akcji charytatywnej w imieniu własnym oraz kierownika Oddziału Rejonowego Polskiego Czerwonego Krzyża w naszym mieście Gorzowie Wielkopolskim, Pani Sandry Roszak.

      n-l Ewa Strzyżykowska

     • SZKOLNA „SZLACHETNA PACZKA DLA SENIORA!"

     • Samorząd Uczniowski już po raz ósmy zwrócił się do całej społeczności szkolnej z ofertą przygotowania Szlachetnej Paczki dla Seniora. Byliśmy pewni, że i tym razem uczniowie nas nie zawiodą.

      Nowością w tym roku było przygotowanie przez klasę spersonalizowanej paczki, co oznaczało dokonanie wyboru przez darczyńcę osoby seniora , której dar serca zostanie przekazany.

      Miejscem złożenia paczek przygotowanych przez daną klasę , była tradycyjnie już szkolna biblioteka. Pamiętaliśmy , by ofiarować tylko nowe rzeczy. Łacznie przygotowano 16 paczek.

      8 paczek przekazaliśmy na ręce księdza Ernesta , uczacego w naszej szkole, by dostarczył je do parafialnego Domu Dziennego Pobytu dla Osób Starszych przy Parafii Św. Józefa.

      Pozostałe dary trafiły do indywidualnych odbiorców. Np. Klasa 8a ofiarowala trzy paczki , które otrzymały: p. Janina F, 82 lata, Bogumiła S, 77 lat i Marianna K. 75 lat.Własną paczkę przygotowała też szkolna świetlica.

      W bibliotece pojawili się też indywidualni darczyńcy np. Grześ Błochowiak z kl. 8e z Mamą oraz Nadia Kanecka z kl.4a , również z Mamą.

      Chylimy czoło przed wszystkimi , którzy przyczynili się do realizacji tego jakże szlachetnego dzieła! Wszak to dar serca od dzieci dla seniorów. Prawdziwa sztafeta pokoleń.

      Na zakończenie , pragniemy wymienić klasy, które wzięły udział w akcji „Szlachetna Paczka dla Seniora”:

      1a, 3c, 4a, 6a,6b, 7c, 7d, 8a, 8b, 8c, 8d, i 8e.

      (Jeśli kogoś ominęliśmy, to serdecznie przepraszamy!).

      Do zobaczenia za rok!

      Wasz Samorząd Uczniowski wraz z opiekunkami.

     • Mikołajki i Dzień Wolontariusza w klasie 3b

     • Znacie hasło: I TY MOŻESZ ZOSTAĆ ŚWIĘTYM MIKOŁAJEM...

      Pamiętajcie, że zawsze też możecie być WOLONTARIUSZAMI i to cały rok. 

      A jak blisko te postaci są ze sobą związane, to już zadanie na dłuższą opowieść

      Ważne jest jedno, że w naszej klasie jest wielu wolontariuszy, na co dzień i tak okazjonalnie. Pomagają sobie nawzajem, rodzicom, nauczycielowi, sąsiadom. Biorą też udział w wielu szkolnych i klasowych akcjach. 

      Tak trzymać!!!

      Agnieszka Żelazna

     • Mikołajki w klasie I B

     • W dniu dzisiejszym 06 grudnia 2021r w klasie I B odbyły się klasowe Mikołajki. Radości było co niemiara , ponieważ odwiedził nas ukradkiem św. Mikołaj przynosząc caaaały worek prezentów 😊 Bawiliśmy się świetnie przy piosenkach o Mikołaju , pałaszując smakołyki dostarczone przez Pomocników Mikołaja - wspaniałych Rodziców uczniów kl. I B 😊

       

      n-l Ewa Strzyzykowska

     • ANDRZEJKI w klasach 1-3

     • Jak szybko ten czas płynie!

      Wkrótce święta Bożego Narodzenia, a my jeszcze wspominamy andrzejkowe zabawy w klasach 1-3 , które odbyły się w ostatnim tygodniu listopada.

      Uczniowie każdej z klas, pod kierunkiem wychowawczyni, bawili się świetnie, i to nie tylko wróżąc sobie w tradycyjny sposób np. z ustawiania butów, losowania imion czy rzucania skórką od jabłka. Wykorzystali do tego tablicę multimedialną, wróżby i losy z internetu. Były także słodkości oraz tańce. Zobaczcie na zdjęciach, które przesłali.

      Renata Stankiewicz

     • Odwiedziny…Świętego Mikołaja w naszej szkole.

     • Jak co roku Samorząd Uczniowski pamiętał o…Świętym Mikołaju. Stąd zakup czekoladowych i lukrowanych pierników oraz słodkich cukierków (cukierki od tajemniczego sponsora  ) za stuprocentowe przebranie całej klasy (na czerwono).

      Mikołajowi - strój wypożyczony od pani księgowej - tym razem przypadł Jankowi Kowalczykowi, a Śnieżynkami były: Maja Pussty i Nadia Chrostek. Oczywiście dziewczynki zadbały o stosowny strój. Podczas dwóch godzin lekcyjnych ekipa Świętego Mikołaja z recytacją na ustach, odwiedziła nie tylko klasy, lecz także pracowników naszej szkoły: Dyrekcję, Sekretariat czy Administrację.

      Natomiast na przerwach rozbrzmiewała świąteczna muzyka, wybierana przez znany już duet: Maciej Woźniak i Karol Hrycaj.

      W gabinetach i na korytarzach nagle zrobiło się…czerwono. Oprócz czapek Mikołaja wymagano w tym roku od uczniów czerwonego stroju! Pojawiły się też... łosie i Śnieżynki. Nowinką były świecące czapki Mikołaja.

      Niesamowitą imprezę mikołajkową przygotowała również niezawodna pani Kamila Trzosek - Bojarska w świetlicy szkolnej. Czego tam nie było? Sami zresztą zobaczcie na zdjęciach....

      Część klas we własnym też zakresie świętowała ten dzień, wręczając sobie np. czekoladowe figurki Mikołaja....

      Na wyróżnienie zasługują klasy: 1a, 1b, 2a, 2b i 2c, 4a,  5a, 7a, 7c oraz 8a, 8b i 8c.

      Nowością w tym roku, oprócz zwykłej informacji o szkolnej imprezie, była za sprawą pani wicedyrektor -Justyny Brzezińskiej – oryginalna wiadomość na Facebooku: Kto ma czapkę Mikołaja, ten unika pytania!

      Kochani! To jeden z ulubionych naszych dni w roku, o czym powiadamia , też w stroju czerwonym i w stosownej czapce...opiekun SU Zofia Pytlak-Piątek.

     • Mamy serce na nakrętki!

     • W piątek 3 grudnia 2021 roku przed budynkiem małej szkoły zostało postawione piękne niebieskie serce na nakrętki. Zostało ono zakupione z pieniędzy zebranych podczas ostatniego kiermaszu zorganizowanego z inicjatywy naszych cudownych rodziców. Mamy więc wreszcie miejsce, w którym zebrane nakrętki można bezpiecznie przechowywać. Zapraszamy do zapełniania naszej błękitnej wolnej przestrzeni.

      Sylwia Głąb – wicedyrektor szkoły

     • ANDRZEJKI W KLASIE 8 di

     • Koniec listopada to czas organizowania zabaw połączonych z wróżbami i przepowiedniami. Uczniowie z klasy 8 di podtrzymując tradycje, przygotowali na zajęcia z wychowawcą wróżby  i zabawy. Nie zabrakło konkursów oraz słodkiego poczęstunku. Uczniowie z humorem przyjęli czasem śmieszne, a czasem bardzo obiecujące wróżby. Przecież, jak mówi przysłowie: „W andrzejkową noc wróżby mają wielką moc” i nikt nie wie, która z przepowiedni może się sprawdzić.

      Justyna Brzezińska, wychowawca klasy 8 di

     • Projekt ARCHIPELAG SKARBÓW

     • W dniach  25-26 listopada 2021 r. uczniowie klas ósmych wzięli udział w warsztatach profilaktycznych w ramach projektu ARCHIPELAG SKARBÓW przeprowadzonych przez trenerów Fundacji Wychowanie i Profilaktyka.

      Czterogodzinne spotkania przeprowadzone były bardzo dynamicznie w formie multimedialnego „show”, bogatego w quizy, krótkie filmiki i muzykę, co skutecznie zaangażowało młodzież. Podczas warsztatów uczniowie zostali zaczarowani w poszukiwaczy skarbów, którymi są głębokie szczęście, trwała miłość i realizacja w życiu własnych pasji i marzeń. Na spotkaniach młodzież otrzymała konkretne wskazówki, jak radzić sobie z zakochaniem, złością i gniewem, jak budować relacje oparte na zaufaniu i szacunku. Trenerzy omówili także problemy takie jak uzależnienie od seksu i pornografii oraz mechanizmy powodujące uzależnienie od alkoholu i narkotyków. Ważną częścią warsztatów był trening asertywności, podczas którego uczestnicy ćwiczyli  jak przeciwstawiać się presji rówieśników. Na koniec warsztatów wszyscy śpiewali „Szantę z Archipelagu Skarbów”.

       

      Wychowawcy klas 8

     • Konkurs „Mistrz Recyklingu”

     • 3 grudnia 2021 roku w SP10 z OI rozstrzygnięty został proekologiczny konkurs plastyczny pt. „Mistrz Recyklingu”. Konkurs był dedykowany dla uczniów klas 1-3. Zadanie polegało na stworzeniu prac plastycznych z odpadów powstających codziennie w gospodarstwach domowych(plastik, metal, papier itp.) i przyniesieniu swoich dzieł do szkoły.

      W konkursie wzięło udział 7 uczniów. W głosowaniu oceniano pomysłowość i oryginalność, pracochłonność, estetykę.

      Ponieważ poziom prac konkursowych był bardzo wyrównany, komisja konkursowa postanowiła oprócz trzech nagród głównych przyznać także wyróżnienia wraz z upominkami ☺

       

      Laureatami „Mistrzami Recyklingu” zostali:

      I miejsce Urszula Ścieżka z klasy 1 b, zdobywając 17 punktów,

      II miejsce Aleksandra Błaszczyk z klasy I b, zdobywając 15 punktów,

      III miejsce Wojciech Ścieżka z klasy 2c, zdobywając z klasy 14 punktów.

       

      Wyróżnienia

      Adrian Adamczyk z klasy 3a

      Marta Myśliwiec z klasy 3a

      Grzegorz Kasierski z klasy 2b

      Maksymilian Chrostek z klasy 2c

       

      GRATULACJE !!!

      Organizatorki konkursu:

      Kamila Trzosek- Bojarska

      Renata Darasz

      Hanna Słodowska

     • SŁODKIE MIKOŁAJKI

     • 6 grudnia w świetlicy szkolnej obchodziliśmy Mikołajki. Uczniowie klas I-III ubrani w śliczne czerwone czapeczki Mikołaja, już od samego rana uczestniczyli w grach i zabawach mikołajkowych. Nie zabrakło również wspólnych śpiewów  przy dźwiękach świątecznej muzyki. Na koniec każdy ze Świetlików otrzymał słodki upominek oraz zrobiliśmy sobie mikołajkowe kino.

      Atmosfera w świetlicy była w pełni magiczna i sprawiła, że wszyscy poczuli mikołajkowy klimat.

      Kamila Trzosek-Bojarska

     • WIRTUALNE PODRÓŻE 2B

     • W listopadzie uczniowie kl. 2b w ramach realizowanego projektu " Wirtualne podróże" - wędrowali po Polsce. W tak wspaniałą i uroczą podróż, podczas lekcji na żywo zabrała nas Pani Sabina Piłat - autorka projektu. No i jak tu nie wierzyć słowom bajkopisarza - Stanisława Jachowicza " Cudze chwalicie, swego nie znacie, sami nie wiecie co posiadacie".

      E. Zapotocka

    • Ważne informacje

    • Pomoc materialna dla uczniów

     W związku z przekazaniem realizacji zadania pomocy materialnej dla uczniów o charakterze socjalnym z Wydziału Edukacji do Gorzowskiego Centrum Pomocy Rodzinie w Gorzowie Wielkopolskim, podajemy Państwu link z dostępem do wszystkich informacji oraz uchwałę nr XXXVIII/682/2021 Rady Miasta Gorzowa Wielkopolskiego z dnia 23 czerwca 2021 r. w sprawie uchwalenia regulaminu udzielania pomocy materialnej o charakterze socjalnym dla uczniów zamieszkałych na terenie Miasta Gorzowa Wielkopolskiego oraz upoważnienia Dyrektora Gorzowskiego Centrum Pomocy Rodzinie w Gorzowie Wielkopolskim do prowadzenia postępowań w sprawach świadczeń pomocy materialnej o charakterze socjalnym dla uczniów zamieszkałych na terenie miasta Gorzowa Wielkopolskiego.

     http://gcprgorzow.pl/pomoc-materialna-dla-uczniow/

     uchwala_w_sprawie_stypendiow.pdf