• Moi Drodzy!

     • 24 listopada w naszej szkole odbył się pierwszy etap konkursu przedmiotowego z języka polskiego . Wzięło w nim udział 17 uczniów.

      Wszystkim dziękujemy za udział. Serdecznie gratulujemy osobom, które zakwalifikowały się do kolejnego etapu.

       

      Wyniki pierwszego etapu

       

      Nauczyciele języka polskiego

     • Empatyczna klasa - misja na listopad w klasie 3b

     • Listopadowa misja w klasie 3b obfitowała w różnorodne działania i wydarzenia. Uczniowie mocno zaangażowali się w organizację Tygodnia Edukacji Globalnej, poszerzyli swoją wiedzę o zagadnienia związane ze sprawiedliwym handlem i godną pracą. Teraz produkty z logo fairtrade nie będą im obce. Dodatkowo rozpoczęliśmy realizację projektu PAH “Wiem i działam” - mamy już za sobą dwie lekcje. 

      Zagłębienie się w prawa dziecka w ramach Ogólnopolskiego Dnia Praw Dziecka i dzięki bajce w teatrzyku kamishibai pod tytułem “Szkoła Czi-Tam”, to kolejne działanie uczniów klasy trzeciej. Większość z nich jako aktorzy, zaprezentowali bajkę innym uczniom i rozmawiali z rówieśnikami o prawach dzieci na świecie.

      W Tygodniu Edukacji Globalnej mieliśmy przyjemność uczestniczyć w lekcji online z zaproszonym gościem. Pani Khayala Aliyeva, w ramach projektu Zaproś mnie na swoją lekcję, przekazała nam kilka ciekawostek o kulturze, przyrodzie oraz codziennym życiu w  Azerbejdżanie.

      Kończąc działania na listopad zorganizowaliśmy Dzień Życzliwości. Na dobry początek Uczniowie otrzymali wierszyk: 

      Niech uśmiech na Twojej twarzy zagości,
      bo dzisiaj jest Dzień Życzliwości

      oraz rozwiązali tematyczną krzyżówkę. 

      Następnie zorganizowaliśmy klasowy ŻYCZLIWY challenge . Zadanie wywołało mnóstwo uśmiechu i ogromną porcję życzliwości wśród wszystkich uczniów. Później był jeszcze czas na skorzystanie z pakietów komplementów dostępnych na tablicy. “Darmowe” komplementy przypadły dzieciom do gustu i rozdawane były bardzo chętnie. Chętnie je również przyjmowali, zwłaszcza gdy się okazało, że czeka na nich na ławce po skończonym zadaniu.  To był wyjątkowy dzień, ale życzliwość na tym się nie skończyła.

      Teraz mamy już inny wiersz:

      Niech uśmiech na Twojej twarzy zagości,
      To niesie za sobą MOC Życzliwości.

      Agnieszka Żelazna

     • Empatyczna klasa - misja na listopad w klasie 7c

     • Tydzień Edukacji Globalnej, był dobrą okazją do przeprowadzenia w klasie 7c gry „Koło sprawiedliwej czekolady”. Ale zanim zagraliśmy w grę, obejrzeliśmy film , jak dzieci z Afryki ciężko pracują, by powstała czekolada. Film uczniom dał dużo do myślenia, po obejrzeniu mówili o tym, za co są wdzięczni swoim najbliższym, były refleksje na temat tego, z jakimi przeszkodami niektóre dzieci się mierzą na co dzień, poznali jedną z pięknych cech, jaką jest życzliwość. Jest to cecha człowieka , który chce dobra dla innych i jest gotowa działać w tym celu. Zapytani, czy mają w swoim otoczeniu taką osobę, wszyscy uczniowie wymieniali jakie to osoby. Najczęstsze odpowiedzi to: rodzice, dziadkowi, kolega, koleżanka. Uczniowie dowiedzieli się jak mogą po przez kupno odpowiednich produktów z oznaczeniem Fairtrade pomóc najuboższym pracującym.

      Joanna Śluborska

     • Empatyczna klasa - misja na listopad w świetlicy

     • TOLERANCJA- niszczy bariery, łączy ludzi”

      Właśnie pod takim hasłem w listopadzie w ramach realizacji projektu Empatyczna Klasa w świetlicy szkolnej przeprowadzone zostały lekcje dotyczące takich zagadnień jak: tolerancja, empatia, życzliwość szacunek.Celem zajęć było kształtowanie postawy tolerancji i szacunku wobec innych, rozwijanie zachowań empatycznych, wzmacnianie więzi emocjonalnych, wzajemnego zrozumienia i życzliwości. Zajęcia rozpoczęły się od rozmowy z uczniami na temat "Co Ciebie wyróżnia wśród innych w klasie?"- co sprawia że jesteśmy wyjątkowi i jedyni w swoim rodzaju. Uczniowie doszli do wniosku, że każdy z nich jest inny, każdy ma jakieś cechy, które go wyróżniają wśród innych, ale każdy jest wartością, a wartość człowieka nie zależy od żadnych cech zewnętrznych więc każdy zasługuje na szacunek.

      "Wszyscy jesteśmy tacy sami, choć każdy z nas jest inny" w ten sposób uczniowie poznali pojęcie "tolerancji". Następnie podczas prezentacją multimedialnej poznali treścią wiersza mówiącego o tolerancji i empatii wobec rówieśników, na podstawie którego wypowiadali się o swoich zachowaniach wobec innych, podawali przykłady zachowań tolerancyjnych i nietolerancyjnych, próbowali wczuwać się w stany emocjonalne i sytuacje innych. Przedstawiony został filmik dotyczący osób niepełnosprawnych pt. „niepełnosprawny czyli jaki?” oraz na podstawie filmu „Cudowny chłopak” mogli odpowiedzieć na pytanie czy jedna osoba może zmienić nastawienie innych względem osoby niepełnosprawnej?

      Wiele emocji i pozytywnej dyskusji wywołał cytat:

      Zdarza się czasem, że widzisz człowieka i nie możesz sobie

      wyobrazić, jak to jest być kimś takim, na przykład osobą, która

      porusza się na wózku inwalidzkim albo nie może mówić. Ja jednak

      wiem, że właśnie tak widzą mnie inni ludzie(...).

      Ale we własnych oczach jestem po prostu sobą. Zwykłym dzieckiem".

      z książki "Cudowny chłopak"

      Czasami właściwa postawa i zachowanie względem osób z niepełnosprawnością, pełne zrozumienia, tolerancji
      i otwartości na współdziałanie, przysparza uczniom wiele trudności. Często nie wiedzą co powiedzieć, jak się zachować. Okazuje się, że właściwe i wspierające osobę z niepełnosprawnością zachowanie wcale nie jest trudne wystarczy być tolerancyjnym i kierować się w życiu tym wszystkimi o się na nią składa tj. życzliwością, uprzejmością, otwartością, akceptacjom, zrozumieniem, wyrozumiałością.

      Uczniowie aktywnie brali udział zajęciach, chętnie odpowiadali, byli bardzo zainteresowani tematem. Poznali pojęcie tolerancji i zrozumieli jego znaczenie, potrafili wymienić przyczyny nietolerancji oraz krytycznie analizować zachowania swoje i innych, dokonując właściwego wyboru postawy. Wpłynęło to na wzmocnienie więzi emocjonalnych w grupie, wzajemne zrozumienie, życzliwość wobec siebie, integrację grupy.

      Na koniec uczniowie wspólnie stworzyły i udekorowały gazetkę szkolną z hasłami przewodnimi przeprowadzonych zajęć.

       

      Kamila Trzosek-Bojarska

     • Tydzień Edukacji Globalnej: DZIAŁAJMY RAZEM! To nasz wspólny świat!

     • Między 15 a 22 listopada działo się wiele w naszej szkole. W ramach TEG 2021 prowadziliśmy różnorodne działania. lekcje, gry i warsztaty. Tematem przewodnim było hasło FAIR TRADE czyli SPRAWIEDLIWY HANDEL i GODNA PRACA. Uczniowie z gazetki umieszczonej na szkolnym korytarzu i prowadzonych zajęć, mogli dowiedzieć się, co to jest fairtrade oraz dlaczego to pojęcie i związane z nim działania są takie ważne. 

      W czasie zajęć były filmy, zagadki, rebusy, zabawy oraz gry. Starsze klasy poznały zagadnienie głębiej, często też grając w grę “Koło sprawiedliwej czekolady”, która niezwykle namacalnie ukazuje problemy naszego świata i nasze możliwości wpływania na nie. 

      W Tygodniu Edukacji Globalnej mieliśmy też okazję uczestniczyć w niesamowitych warsztatach ekologicznych oraz astronomicznych. 

      Warsztaty ekologiczne odbyły się w ramach projektu „Ekologia w świecie Internetu” realizowanego przez Fundację Eratostenes. Warsztaty ekologiczne zawierały panel z eksperymentami dotyczącymi ekologii, wyjaśniającymi pojęcia takie jak m.in. smog, ale też ukazującymi odnawialne źródła energii. Wspólnie montowaliśmy i uruchomiliśmy model samochodu (zabawki) na wodór. 

      Warsztaty astronomiczne odbyły się w ramach projektu "Astronomiczny Wymiar Wolontariatu" realizowanego przez fundację Fabryka Wiedzy, która posiada w swoich szeregach wykwalifikowanych astronomów. Celem warsztatów astronomicznych "Astronomiczny Wymiar Wolontariatu" było przygotowanie wraz z wolontariuszami akcji pt. „Złotówka za gwiazdkę z nieba”, podczas której uczniowie za pomocą profesjonalnego sprzętu astronomicznego mogli zaobserwować obiekty astronomiczne występujące na naszym niebie m.in. Słońce, Księżyc, a przede wszystkim poznać działanie teleskopu i pracę astronoma oraz budowę układu słonecznego. Zebrana kwota zostanie przeznaczona na wsparcie Szkolnego Klubu Wolontariusza, bądź na wybrany przez wolontariuszy cel charytatywny. 

      Uczniowie klasy 3b i 3c realizowali również zajęcia dotyczące pomocy humanitarnej w ramach projektu PAH - Wiem i działam. 

      W piątek 19 listopada uczniowie ze szkolnego kółka teatralnego pracujący z teatrzykiem kamishibai, wybrali się do kolegów z klasy 1A, 1B, 3b i 3Ci. W związku z Tygodniem Edukacji Globalnej oraz Ogólnopolskim Dniem Praw Dziecka, młodzi aktorzy przedstawili sztukę pod tytułem “Szkoła Czi-Tam”, która mówiła o tym, że nie we wszystkich krajach przestrzegane są prawa dziecka  i była znakomitym sposobem na omówienie praw dzieci w ogóle. Na zakończenie TEG uczniowie klas piątych rozegrali grę Wodne wyzwania, ale o tym już pisaliśmy. 

      Organizator: Agnieszka Żelazna

     • Konkurs „ Świetlikowy Atleta”

     • Pod koniec października 2021 roku w SP10 z OI został przeprowadzony został konkurs pt.” Świetlikowy Atleta”. Konkurs był dedykowany dla uczniów klas1-3-dzieci którzy chcieli aktywnie spędzać czas po lekcjach w świetlicy szkolnej.Świetliki mieli możliwość sprawdzenia swoich możliwości fizycznych w konkurencjach lekkoatletycznych gdzie wykonywali różne konkurencjetj. biegowe, rzutne, skoczne, szybkościowe, sprawnościowe pod bacznym okiem asystentek sportowych -dziewcząt z klasy 8ai 

      Świetlikowymi Atletami zostali:

      I miejsce Kacper Majorek z klasy 3a, zdobywając 17 punktów,

      II miejsce Marta Myśliwiec z klasy 3a, zdobywając 15 punktów,

      III miejsce Hanna Dziobko z klasy 3a, zdobywając z klasy 14 punktów.

       

      GRATULACJE !!!

       

      Ze sportowymi pozdrowieniami organizatorki konkursu:

      Kamila Trzosek- Bojarska

      Joanna Śluborska

      Renata Darasz

     • Podziękowanie za udział w akcji „Szkoła do hymnu 2021”

     • Przekazujemy podziękowanie z Ministerstwa Edukacji i Nauki za udział w akcji:

      W imieniu Ministra Edukacji i Nauki Przemysława Czarnka serdecznie dziękuję za udział w akcji „Szkoła do hymnu”. Miło mi poinformować, że w tegorocznej inicjatywie wzięło udział blisko 21 tys. przedszkoli, szkół i placówek oświatowych z kraju oraz ponad 260 placówek polonijnych z całego świata. Cieszymy się, że 10 listopada o godz. 11:11 byli Państwo z nami!”

      Z poważaniem
      Anna OstrowskaRzecznik Prasowy MEN

      Do tegorocznej edycji akcji „Szkoła do hymnu” zgłosiło się prawie 21 tys. szkół, przedszkoli i placówek oświatowych. Hymn narodowy w ostatni dzień roboczy przed Narodowym Świętem Niepodległości o symbolicznej godzinie 11:11 odśpiewało blisko 4 mln uczniów i prawie 380 tys. nauczycieli z całego kraju.

       

      Koordynatorzy akcji w SP10: Justyna Brzezińska, Dagmara Sobacka, Zofia Pytlak- Piątek

     • Wymiana kartek pocztowych z okazji Narodowego Święta Niepodległości „Moja okolica. Moja mała ojczyzna".

     • Uczniowie klasy 8di wzięli udział  w wymianie kartek pocztowych z uczniami 59 szkół z całej Polski w ramach projektu Moja mała ojczyzna. Moja okolica.

      Pisali pozdrowienia i zachęcali  do odwiedzenia wybranych zabytków  z naszej okolicy.

      Sprawiło im to dużo frajdy 😊 Otrzymaliśmy 30 kartek pocztowych, które zawierały  pozdrowienia oraz polecenie jednego miejsca z miasta lub okolicy ucznia wartościowego pod kątem kulturowym lub historycznym.

      Koordynator projektu: Justyna Brzezińska

     • Rozgrywka gry z PAH „Wodne wyzwania”

     • W poniedziałek na zakończenie TEG uczniowie reprezentujący klasy piąte przystąpili do rozegrania wyjątkowej gry.

      Gra ta obrazuje problem braku dostępu do wody w różnych miejscach na świecie i uświadamia o jego wpływie na inne aspekty życia. Osoby uczestniczące poprzez wcielenie się w rodzinę z globalnego Południa na własnej skórze przekonały się, że trudności w dostępie do wody wpływają także bezpośrednio na możliwości edukacji i rozwoju człowieka. Dzięki rozgrywce i omówieniu uczniowie poznali przyczyny braku dostępu do wody na świecie oraz dowiedzieli się, jakie działania można podjąć w celu urzeczywistnienia dostępu do wody pitnej w krajach globalnego Południa. Gra odbywa się w 5 drużynach  i przeniosła nas do pewnej miejscowości, gdzie każda z drużyn wcieliła się w rolę 3-osobowej rodziny.

      Rywalizacja była zaciekła. Rodziny dyskutowały, planowały i obserwowały poczynania innych. Ostatecznie drużyny zajęły kolejne miejsce różnicą jednego punktu.

      Rodzina I w składzie: Fabian Andrzejewski, Zosia Libelt, Wiktoria Tuczyńska - zajęła miejsce IV.

      Rodzina II w składzie: Łukasz Traczyk, Fabian Pawlak, Michał Jarosiński - zajęła miejsce IV.

      Rodzina III w składzie: Olaf Beker, Iza Chlebowska, Błażej Opas - zajęła miejsce III.

      Rodzina V w składzie: Aleksandra Pietrzak, Amelia Szczutowska, Lena Bartłomowicz - zajęła miejsce II.

      Rodzina IV w składzie: Fabian Czerny, Nikodem Rybicki, Natan Bukowski - zajęła miejsce I.

      Dziękuję wszystkim za udział w grze i jej omówieniu.
      Gratuluję wspaniałej rozgrywki, a zwycięzcom - wygranej. 

      Wkrótce więcej materiałów z Tygodnia Edukacji Globalnej,a działo się wiele...

      Organizator - Agnieszka Żelazna

     • „Symbole naszej szkoły – lekcja ze sztandarem”

     • Dnia 10 listopada 2021 r. odbyła się patriotyczna lekcja pod hasłem: „Symbole naszej szkoły – lekcja ze sztandarem” z okazji 11 listopada – Narodowego Święta Niepodległości.

      W uroczystości wzięli udział uczniowie klas I – III, zgodnie z przygotowanym wcześniej harmonogramem.

      Celem lekcji było:

      - uświadomienie uczniom roli symboli narodowych (szkolnych) w życiu i godnego ich traktowania – patron szkoły, godło, hymn narodowy, flaga, sztandar.

      - kształtowanie umiejętności właściwego zachowania podczas oficjalnych uroczystości, szczególnie w czasie śpiewania hymnu narodowego.

      Zaprezentowano sztandar szkoły, który został omówiony oraz poczet sztandarowy szkoły składający się z uczniów klas ósmych:

      Nadia Chrostek

      Zuzanna Seweryńska

      Jan Kowalczyk

       

      W organizacji krótkiej lekcji historii udział wzięli uczniowie z klas 4 - 8: Maja Pussty  i Grzegorz Błochowiak – prowadzenie uroczystości oraz szkolny chór, składający się z uczniów klas 4 i 5, pod kierunkiem p. Dagmary Sobackiej. Podczas uroczystości mieliśmy okazję wysłuchać kilku pieśni patriotycznych oraz instrumentalne ich wykonanie przez muzyczne talenty naszej szkoły – Alę i Zosię Libelt oraz Amelię Nowodyła (gra na skrzypcach), natomiast Ignacy Libelt zaprezentował swoje umiejętności gry na trąbce.

      Lekcja dydaktyczna o charakterze patriotycznym odbyła się zgodnie z Kalendarzem Imprez Szkolnych, w/w uczniom dziękuję za pomoc w organizacji uroczystości. Pani D.Sobackiej za oprawę muzyczną i p.R.Stankiewicz za wykonaną dokumentację fotograficzną.

       

      opracowała: Hanna Słodowska

     • II edycja - Biegamy dla Kobiet chorych na RAKA

     • Moi Drodzy, ruszamy z II edycją wspaniałego projektu - Biegamy dla KOBIET chorych na RAKA. Czas trwania projektu od 15 listopada 2021 r. do  07 stycznia 2022 r.

       

      Zadaniem szkoły biorącej udział w projekcie jest zaangażowanie uczniów w bieg. Każda ze szkół sumuje dystans przebyty przez uczniów i nauczycieli na podstawie zdjęcia uczestnika z krokomierzem, screenów krokomierza (w telefonach, zegarkach itp.)  wskazującym przebyty dystans. Placówka by zdobyć dyplom uczestnictwa w akcji musi przebyć w sumie  dystans  100 km.

      Drugim zadaniem placówki jest wpłacenie na rzecz fundacji "Fundacja Onkologiczna - Życie z rakiem" cegiełki w dowolnej kwocie.

      Tak jak w poprzednim roku szkolnym pragniemy wspomóc fundację wspierającą osoby chorujące na raka długotrwale ale też takie po wczesnej diagnozie. W tych tak trudnych dla nas wszystkich czasach pragniemy zauważyć tych wśród nas, których doświadczyła ta ciężka  choroba.

       

      Zachęcamy do udziału w projekcie wszystkich nauczycieli, wychowawców, uczniów oraz rodziców. Szczegółowych informacji nt. projektu udzielają nauczyciele wychowania fizycznego.

       

      Zespół nauczycieli wychowania fizycznego

     • Narodowe Święto Niepodległości w naszej szkole...

     • Święto państwowe, które przypada 11 listopada, w naszej szkole było, jak zwykle, hucznie obchodzone już w wigilię tego święta (ze względu na wolny dzień od pracy).

      Jest to święto uchwalone ustawą z dnia 23 kwietnia 1937 roku w celu upamiętnienia odzyskania niepodległości przez Polskę w roku 1918! Zostało zniesione, a następnie przywrócone w okresie transformacji systemowej w roku 1989. Tyle historii.

      Szkoła z tej okazji została udekorowana emblematami o barwach narodowych pod kierunkiem niezawodnej pani D. Sobackiej.

      O godzinie 11.11 (nawiązanie do daty Święta), na znak dany ze szkolnego radiowęzła przez SU, cała szkoła (przy otwartych drzwiach) odśpiewała hymn Polski. Łącznie 364 uczniów naszej szkoły wraz z Dyrekcją, nauczycielami i obsługą administracyjną szkoły zaśpiewało jednocześnie hymn państwowy.

       

      Dla klas 1-3 przygotowano pod czujnym okiem pani Hanny Słodowskiej i wicedyrektor Sylwii Głąb. specjalne lekcje ze sztandarem. Konferansjerkę prowadzili Uczniowie klas 7 i 8: Maja Pussty i Grzegorz Błochowiak. Oprawę muzyczną przygotowała p. Dagmara Sobacka. Poczet sztandarowy wystąpił w składzie: Zuzanna Seweryńska, Jan Kowalczyk i Nadia Chrostek. Zdjęcia wykonywała pani Renata Stankiewicz.

      Dla klas 4-8 Samorząd Uczniowski przygotował następujące zadania do realizacji:

      a) w przeddzień Święta przychodzimy do szkoły ubrani na galowo,

      b) mamy na sobie wykonane własnoręcznie kotyliony, których instrukcję zrobienia przesłano specjalnym linkiem,

      c) o godz. 11.11 w gabinetach klasowych śpiewamy hymn Polski,

      d) klasy 4-8 wykonują godło naszego kraju dowolna techniką, które zostanie zaprezentowane w gablocie SU.

      Ponadto dla klas 7-8, pod kierunkiem p. Renaty Matuszek-Jaroszewicz, zaplanowano działania związane z realizacją zadań ogólnopolskiej kampanii historycznej BohaterOn, czego efektem końcowym będą kartki dla wybranego powstańca. Instrukcja wykonania została przekazana uczniom.

      Dla klas 4-8 – pod nadzorem pani wicedyrektor Justyny Brzezińskiej- przygotowano i przesłano harmonogram szkolnych obchodów do realizacji na poszczególnych lekcjach, czyli szczegółowy plan uwzględniający: prezentacje, zadania, ćwiczenia interaktywne oraz... karaoke. Wszystko w formie padletu!

       

      Powyższe zadania zostały wykonane. A na szczególną pochwałę zasługuje aż 15 klas, które miały 100% wykonanie zadania odnośnie stroju galowego i posiadania kotylionu. Aż 93.79 % uczniów naszej szkoły zasłużyło na miano ucznia-patrioty. Wyróżnione klasy, to:1a, 1b, 2a, 2b, 2c, 3a, 3b, 3c, 4a, 4b, 5a, 7a, 7c, 8c i 8e. Gratulujemy!

      Wasz Samorząd Uczniowski

      Zebrały i opracowały: Zofia Pytlak-Piątek Hanna Słodowska

     • UWAGA, KONKURS !!!

     • REGULAMIN SZKOLNEGO KONKURSU “GLOBALNY DETEKTYW” DLA UCZNIÓW KLAS 1-8 

      1. Konkurs trwa od 15 listopada do 21 listopada 2021 roku do godziny 23.59, na terenie miasta Gorzowa Wielkopolskiego. 

      2. Zadanie konkursowe polega na odszukaniu w sklepach produktów oznaczonych logo Fairtrade, zrobieniu zdjęcia produktu ( z widocznym logo) wraz ze swoim wizerunkiem, a następnie wysłanie zdjęcia wraz z opisem zawierającym: imię, nazwisko, klasę, nazwę produktu oraz sklep, w którym odnaleziono produkt na adres e mail: gorzowskadziesiatka@gmail.com 

      3. Produkty dostępne w Polsce można wyszukać na stronie internetowej organizacji Fairtrade Polska https://www.fairtrade.org.pl/produkty/ 

      4. Osoby, które znajdą najwięcej produktów zostaną nagrodzone nagrodami rzeczowymi (3 nagrody główne w klasach 1-3 oraz w klasach 4-8). Pozostałe osoby zostaną nagrodzone punktami, które sumują się z punktami zgromadzonymi w czasie zajęć z wychowawcą. 

      5. Ogłoszenie wyników konkursu w grudniu.

      6. Konkurs rozgrywany w ramach projektu SPRAWNIE - LOKALNIE - GLOBALNIE

      Organizator konkursu Agnieszka Żelazna

     • Nowy projekt SPRAWNIE - LOKALNIE - GLOBALNIE

     • Drodzy Rodzice, Uczniowie, Nauczyciele i Przyjaciele ,

      jest nam niezwyykle miło poinformować, że projekt SPRAWNIE - LOKALNIE - GLOBALNIE złożony przez nas w ramach IV edycji programu Moje miejsce na Ziemi uzyskał dofinansowanie. Zarząd Fundacji ORLEN zdecydował o przyznaniu nam grantu w wysokości 10 000 zł.

      Twórca projektu Agnieszka Żelazna

     • „Szkoła do hymnu” 2021 – zapraszamy do wspólnego odśpiewania hymnu narodowego

     • W środę 10 listopada zapraszamy wszystkie klasy do wspólnego odśpiewania czterech zwrotek „Mazurka Dąbrowskiego” o symbolicznej godzinie 11:11.

      W ten sposób chcemy włączyć całą społeczności naszej szkoły we wspólne świętowanie kolejnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Z uwagi na trwający stan epidemii proponujemy odśpiewanie hymnu w grupach klasach, przy zachowaniu zasad bezpieczeństwa.

      10 listopada uczniowie przychodzą do szkoły w stroju galowym. Przygotowujemy na ten dzień także kokardy narodowe. Poniżej link do instrukcji, jak samemu lub całą klasą zrobić biało-czerwone kokardy, którymi można przyozdobić swoje ubranie: https://portal.librus.pl/rodzina/artykuly/jak-zrobic-kotylion-z-papieru-instrukcja-krok-po-kroku.

      Kokardy narodowe zostaną zliczone przez SU, a zwycięska klasa otrzyma niespodziankę.

      Koordynatorzy akcji: Dagmara Sobacka, Justyna Brzezińska, Zofia Pytlak-Piątek

     • Finał rozgrywek w unihokeja

     • Na hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 21, w dniu 5 listopada 2021 roku odbyły się rozgrywki w unihokeja w ramach Gorzowskiej Spartakiady Młodzieży, dla młodszej młodzieży szkolnej. Nasi uczniowie w składzie Aleksy Glinkowski, Nikodem Rybicki, Aleksander Palka, Wojtek Woźny, Oliver Pernet, Olaf Beker,, Natan Bukowski, Marcel Gałązka i Michał Jarosiński w roli bramkarza wywalczyli III miejsce. Stając na trzecim stopniu podium otrzymali puchar dla szkoły oraz medal dla każdego zawodnika.

      Gratulacje dla drużyny!

      Agnieszka Jędrzejczak

    • Ważne informacje

    • Pomoc materialna dla uczniów

     W związku z przekazaniem realizacji zadania pomocy materialnej dla uczniów o charakterze socjalnym z Wydziału Edukacji do Gorzowskiego Centrum Pomocy Rodzinie w Gorzowie Wielkopolskim, podajemy Państwu link z dostępem do wszystkich informacji oraz uchwałę nr XXXVIII/682/2021 Rady Miasta Gorzowa Wielkopolskiego z dnia 23 czerwca 2021 r. w sprawie uchwalenia regulaminu udzielania pomocy materialnej o charakterze socjalnym dla uczniów zamieszkałych na terenie Miasta Gorzowa Wielkopolskiego oraz upoważnienia Dyrektora Gorzowskiego Centrum Pomocy Rodzinie w Gorzowie Wielkopolskim do prowadzenia postępowań w sprawach świadczeń pomocy materialnej o charakterze socjalnym dla uczniów zamieszkałych na terenie miasta Gorzowa Wielkopolskiego.

     http://gcprgorzow.pl/pomoc-materialna-dla-uczniow/

     uchwala_w_sprawie_stypendiow.pdf

Nagłówek