• Godziny pracy biblioteka szkolnej.

      Zapraszamy serdecznie !!!
    • „Dom bez strachu”

      Gorzowskie Centrum Pomocy Rodzinie w partnerstwie z Wydziałem Prewencji Komendy Miejskiej Policji realizuje projekt „Dom bez strachu”- działanie jest realizowane w ramach Programu Osłonowego „Wspieranie Jednostek Samorządu Terytorialnego w Tworzeniu Systemu Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie- edycja 2021”. W ramach realizacji projektu przygotowano SPOT DLA DZIECI, link poniżej...
      Czytaj więcej
    • Telefon zaufania Rzecznika Praw Dziecka

      Ogólnopolska infolinia dla dzieci i młodzieży oraz ich opiekunów POMAGAMY (800 800 605) od 1 listopada br. zastąpiona została telefonem zaufania Rzecznika Praw Dziecka. Nowy bezpłatny numer, pod którym dzieci i młodzież mogą otrzymać wsparcie psychologiczne, to 800 12 12 12. Telefon i czat internetowy są czynne przez całą dobę, siedem dni w tygodniu. Czat nie wymaga logowania oraz instalowania żadnej aplikacji. Połączenia telefonicznie nadal pozo
      Czytaj więcej
    • Aktualności

          • Nowy projekt SPRAWNIE - LOKALNIE - GLOBALNIE

            Drodzy Rodzice, Uczniowie, Nauczyciele i Przyjaciele ,

            jest nam niezwyykle miło poinformować, że projekt SPRAWNIE - LOKALNIE - GLOBALNIE złożony przez nas w ramach IV edycji programu Moje miejsce na Ziemi uzyskał dofinansowanie. Zarząd Fundacji ORLEN zdecydował o przyznaniu nam grantu w wysokości 10 000 zł.

          • „Szkoła do hymnu” 2021 – zapraszamy do wspólnego odśpiewania hymnu narodowego

            W środę 10 listopada zapraszamy wszystkie klasy do wspólnego odśpiewania czterech zwrotek „Mazurka Dąbrowskiego” o symbolicznej godzinie 11:11.

            W ten sposób chcemy włączyć całą społeczności naszej szkoły we wspólne świętowanie kolejnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Z uwagi na trwający stan epidemii proponujemy odśpiewanie hymnu w grupach klasach, przy zachowaniu zasad bezpieczeństwa.

          • Finał rozgrywek w unihokeja

            Na hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 21, w dniu 5 listopada 2021 roku odbyły się rozgrywki w unihokeja w ramach Gorzowskiej Spartakiady Młodzieży, dla młodszej młodzieży szkolnej. Nasi uczniowie w składzie Aleksy Glinkowski, Nikodem Rybicki, Aleksander Palka, Wojtek Woźny, Oliver Pernet, Olaf Beker,, Natan Bukowski, Marcel Gałązka i Michał Jarosiński w roli bramkarza wywalczyli III miejsce. Stając na trzecim stopniu podium otrzymali puchar dla szkoły oraz medal dla każdego zawodnika.

          • Najlepsi wioślarze to uczniowie naszej szkoły

            4 listopada 2021 roku na sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej nr 21 odbyły się zawody # ACTIV ROW na ergometrze wioślarskim. Organizatorem zawodów był współpracujący z nami KS AZS AWF Gorzów Wielkopolski, przy wsparciu Ministerstwa Kultury Dziedzictwa Narodowego i Sportu oraz Fundacja Michała Jelińskiego Active diabet. Uczniowie startowali w trzech grupach wiekowych, w kategorii dziewczyn i chłopców „płynąc” na dystansie 200 metrów oraz w sztafecie 4 x 100 metrów drużyna to 2 chłopców i 2 dziewczyny. Wśród najmłodszych indywidualnie na podium stanęli: Maja Migoda I miejsce i Jakub Szymański III miejsce. Wśród siódmoklasistów najlepsi byli: Maja Soch I miejsce i Filip Druszcz I miejsce. Natomiast w najstarszej kategorii wiekowej pierwsze miejsce zdobyła Agata Kuźma deklasując rywalki. Najwięcej emocji towarzyszyło podczas rywalizacji sztafet, gdzie na sukces pracowała cała drużyna i po

          • Realizacja projektu Emp@tyczna klasa

            Uczniowie naszej szkoły biorą udział w Ogólnopolskim Projekcie Emp@tyczna Klasa. Głównym celem Projektu jest kreowanie u dzieci i młodzieży postawy lojalności, współpracy i pomocy oraz rozwijanie umiejętności odczuwania stanów emocjonalnych innych osób i reagowania na dany sposób zachowania.

            W projekcie biorą udział klasy: 3b i 7c oraz nasze Świetliki.

          • Telefon zaufania Rzecznika Praw Dziecka

            Ogólnopolska infolinia dla dzieci i młodzieży oraz ich opiekunów POMAGAMY (800 800 605) od 1 listopada br. zastąpiona została telefonem zaufania Rzecznika Praw Dziecka. Nowy bezpłatny numer, pod którym dzieci i młodzież mogą otrzymać wsparcie psychologiczne, to 800 12 12 12. Telefon i czat internetowy są czynne przez całą dobę, siedem dni w tygodniu. Czat nie wymaga logowania oraz instalowania żadnej aplikacji. Połączenia telefonicznie nadal pozostaną bezpłatne, a rozmówcy będą mieli zapewnioną dyskrecję i anonimowość.

          • Wycieczka uczniów z klas 7 i 8

            Dnia 21 X 2021 r. 54 uczniów z klas VII i VIII wzięło udział w szkolnej wycieczce dydaktycznej do Międzyrzecza i Gościkowa – Paradyża. Uczniowie byli pod opieką nauczycieli: Renaty Wiśniowskiej - Kallio, Karoliny Herman- Lewy, Grażyny Jakubik i Renaty Matuszek – Jaroszewicz, która wycieczkę zorganizowała i pełniła funkcję kierownika. Zbiórka klas odbyła się o 7.40. Po przywitaniu z pilotem biura turystycznego Project z Gorzowa Wklp., zajęciu miejsc w autokarze i sprawdzeniu listy udaliśmy się do Międzyrzecza. Tam podzieleni na dwie grupy zwiedziliśmy Muzeum Ziemi Międzyrzeckiej i podziwialiśmy unikatową kolekcję portretów trumiennych oraz wysłuchaliśmy ciekawostek na temat pochówków polskiej szlachty.

          • Wyjście klas VIII do teatru

            Dnia 19 X 2021 r. klasy VIII pod opieką nauczycieli i wychowawców poszły na godzinę 13.00 do teatru im. Juliusza Osterwy w Gorzowie Wlkp. na musical pt.: „1980-Ty”.

            Zbiórka przed szkołą miała miejsce o 12.15 i pieszo udaliśmy się w kierunku teatru. Z zachowaniem reżimu sanitarnego zostawiliśmy okrycia w szatni i zajęliśmy wyznaczone miejsca na widowni. Nasza młodzież początkowo bez entuzjazmu ale w miarę rozwoju akcji coraz bardziej zaciekawiona, dała się uwieść piosenkom i grze aktorów zarówno profesjonalnych jak i najmłodszego pokolenia.

          • Międzynarodowy Projekt Edukacyjny "Wirtualne podróże"

            W czwartek 21 października uczniowie klasy 2b rozpoczęli realizację Międzynarodowego Projektu Edukacyjnego "Wirtualne podróże". Za nami pierwsze spotkanie i pierwsza ekscytująca wirtualna podróż po siedmiu kontynentach. Wiemy jakie zadania mamy wykonać i już szykujemy się do tego z całych sił, bo bardzo nam się spodobały pomysły pani Sabiny - autorki projektu. Jesteśmy pełni własnych pomysłów na ich realizacje. Dzięki projektowi uczniowie będą mogli poszerzyć swoją wiedzę na temat swojej małej ojczyzny, Polski, Europy i świata, a także kształtować postawy otwartości, tolerancji i życzliwości wobec otaczających ich ludzi.

          • Pasowanie Pierwszaków

            W dniu 15 października 2021r. w naszej szkole odbyło się pasowanie na ucznia. To ważne wydarzenie prowadzili uczniowie z klas starszych: Maja Pussty i Grzegorz Błochowiak. Uroczyste ślubowanie złożyli uczniowie klas 1a i 1b. Zanim jednak nastąpił ten ważny w życiu każdego pierwszaka moment uczniowie zaprezentowali swoje umiejętności wokalne i recytatorskie. Swoją postawą udowodnili, że są gotowi do złożenia uroczystego ślubowania.W niezwykle podniosłej atmosferze, przed sztandarem szkoły, pierwszacy ślubowali być dobrymi Polakami, godnie reprezentować swoją szkołę, swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom. Po złożeniu ślubowania pani dyrektor Beata Szmit i pani wicedyrektor Sylwia Głąb dokonały symbolicznego pasowania na ucznia wypowiadając słowa: „Pasuję Cię na ucznia…”

          • BohaterON - włącz historię!

            Nasza szkoła po raz kolejny włączyła się w ogólnopolski projekt „BohaterON w Twojej Szkole”. Akcja ma na celu upamiętnienie i uhonorowanie uczestników powstania warszawskiego, promocję postaw patriotycznych i popularyzowanie historii Polski XX wieku.

            Nazwa akcji stanowi połączenie dwóch słów – polskiego „bohater” oraz angielskiego „ON”, czyli „włączyć”. Angielskie „ON” dosłownie włącza historię bohaterów Powstania Warszawskiego w życiu młodych Polaków. Nazwa ma również sygnalizować chęć włączenia do świadomości społecznej indywidualnych historii Powstańców poprzez nowoczesny patriotyzm.

          • Tydzień Empatii w klasie 3b - misja na październik wykonana!!!

            Klasa 3b realizując projekt Empatyczna Klasa podjęła różne działania. Oprócz wycieczki do Wojcieszyc prowadziliśmy wiele rozmów między innymi w oparciu o wiersz Dorota Gellner - "Zły Humorek" oraz film “Operacja człowiek w czerni”, który oglądaliśmy w ramach NOCY BIBLIOTEK. Całą klasą też włączyliśmy się do akcji Pola Nadziei.

          • Dzień Nauczyciela w naszej szkole

            Już w przeddzień Święta Edukacji Narodowej społeczność szkolna przystąpiła do obchodów tego wyjątkowego Dnia. Wszelkim życzeniom towarzyszyła przepiękna dekoracja plastyczna wykonana pod kierunkiem nauczyciela plastyki p. Dagmary Sobackiej, w której znalazły się m.in. oryginalne, wykonane przez uczniów laurki.

          • Wycieczka do Wojcieszyc na rozpoczęcia realizacji projektu “Empatyczna klasa”

            Uczniowie klasy 3b wybrali się na wycieczkę do miejsca zwanego Agroturystyką Wojcieszyce. Tajemniczo brzmiące z nazwy miejsce, kryje wiele niespodzianek i dostarcza dzieciom mnóstwa radości, a dodatkowo przybliża im świat zwierząt hodowlanych. Nasi uczniowie poznali tam życie, budowę i zwyczaje kur. Dokonali zbioru jajek i dokładnie zapoznali się z jego budową oraz znaczeniem i zastosowaniem. Wśród ssaków hodowlanych dzieci poznały króliki, kozy i owce. Wiedzą już czym różnią się między sobą i od ptaków. Najważniejsze, że wiedzą jak zachować się w towarzystwie zwierząt. W spokojnej atmosferze, z uśmiechem na twarzy, bez krzyków i przekomarzania się odwiedzały wszystkie zwierzątka, głaskały je i karmiły. Wszyscy czerpali z tego ogromną przyjemność.

          • Dzień Drzewa.

            Drzewa - spotykamy codziennie, ale czy je dobrze znamy i doceniamy ich rolę w życiu? Warto dowiedzieć się o nich więcej, poznać ich zwyczaje i tajemnice oraz nauczyć się rozpoznawać gatunki, które najczęściej występują w naszym otoczeniu. Wyposażeni w fiszki uczniowie klasy 2 b, wybrali się w czwartek 7 października na wycieczkę dydaktyczną wokół terenu szkoły w poszukiwaniu drzew rozpoznawanych po liściach. Przy okazji uczniowie doskonalili umiejętności pomiaru obwodów pni drzew, zamieniali centymetry na metry, szukali najwyższego drzewa.

          • Code Week 2021r.

            W dniach od 11.10 - 22.10 uczniowie klasy 2b biorą udział w międzynarodowym wyzwaniu Code Week 2021 oraz ogólnopolskim konkursie kodowania i programowania. Zgłosiliśmy 10 wyzwań, w które włożymy wiele pracy i serca. Dziś prezentujemy pierwsze z nich.

            Elżbieta Zapotocka

      • WOJEWÓDZKI OŚRODEK METODYCZNY
      • KO w Gorzowie Wlkp.
      • MEiN
      • UM w Gorzowie Wlkp.
      • OKE
    • Biuletyn informacji publicznej
    • Media społecznościowe

      • Sobota18.05.2024
    • Galeria zdjęć

        brak danych