• Koło kulinarne 4-6

• Na początek nowego roku przygotowaliśmy zastrzyk sporej dawki witamin w postaci sałatki owocowej. Do jej przygotowania użyliśmy: pomarańczy, mandarynek kiwi, mango, ananasa i malin. Najwięcej czasu zajęło staranne pokrojenie owoców, a potem  była już tylko sama przyjemność jedzenia. Z pewnością sałatkę zrobimy jeszcze nie raz!

Na kolejnych zajęciach  zrobiliśmy racuchy z jabłkami. Dla porównania smaku testowaliśmy  dwa przepisy. Oba okazały się udane i smaczne, bo racuchy znikały zanim zdążyły wystygnąć.

Opiekun koła: Alicja Sabino

• Zapachniało piernikami…

• W grudniu z tej okazji nadchodzących świąt Bożego Narodzenia  na zajęciach koła kulinarnego  uczniowie upiekli pierniczki.

Najpierw samodzielnie w domu przygotowali ciasto, które należało schłodzić w lodówce. Potem  w pracowni kulinarnej  cierpliwie wałkowali ciasta na stolnicach. Następnie precyzyjnie za pomocą foremek wycinali świąteczne wzory i układali na blaszce do  pieczenia.

Po upieczeniu pierniczki były dekorowane, bądź od razu próbowane przez uczniów. Było bardzo ciepło i świątecznie.

Opiekun koła: Alicja Sabino

• 11 października uczestnicy koła kulinarnego klas 4-6 upiekli gofry.

Przygotowanie ciasta nie zabrało za dużo czasu, więc najważniejsze było oczekiwania na upieczenie się gofrów. Nasz sprzęt kuchenny - nowe gofrownice spisały się na medal. Gorące gofry były rozchwytywane i natychmiast próbowane. Jak smakowały i wyglądały pokazują zdjęcia. Dodatki do gofrów uczniowie dobierali według własnych smaków.

Zajęcia jak zwykle skończyły się zaskakująco szybko.

Opiekun koła Alicja Sabino

• Koło kulinarne klas 4-6

• 26.09.2022 odbyły się pierwsze zajęcia koła kulinarnego klas 4-6.

Uczniowie mieli okazję wypróbować nowy sprzęt kuchenny podczas pieczenia ciasteczek owsianych. Ta zdrowa i bogata w witaminy oraz inne składniki odżywcze przekąska wyszła pysznie! Było bardzo smacznie, zdrowo i wesoło😊
          Opiekun koła Alicja Sabino