• Koło kulinarne klas 1-3

• Zdrowe śniadanie w naszej kuchni - Laboratoria Przyszłości

• Zajęcia kulinarne pełną parą! Styczeń, to miesiąc, kiedy dzieci przygotowywały „Zdrowe śniadanie”. Warsztaty rozpoczynały się częścią teoretyczną uświadamiającą znaczenie śniadania w prawidłowym rozwoju i funkcjonowaniu każdego człowieka. Kolejno uczniowie przystąpili do wykonywania potraw. Warsztaty przebiegły w radosnej i twórczej atmosferze.

Opiekun kola: Aleksandra Rutkowska

• Nasze zmagania kulinarne

• Listopad to nadal czas czerpania zdrowia i smaku z natury. Nasi uczniowie wiedzą, że witaminy kryją się w owocach i warzywach. Dlatego w ramach zajęć kulinarnych przygotowali tortille wypełnione samymi zdrowymi składnikami. Nie zabrakło również słodkości- pyszne desery z nasion chia, owoców i mleczka kokosowego wzbudziły w dzieciach wiele radości. Na specjalne życzenie małych kucharzy przyrządzone zostały również frytki. Wszystkie paluszki całe, więc listopadowe zmagania koła uważamy za udane.

• Bananowe pancakes

• W październiku uczestnicy koła kulinarnego uczestniczyli w zajęciach zorganizowanych w ramach projektu #Laboratoria Przyszłości. Uczniowie przygotowali tym razem zdrowe i pożywne pankejki bananowe. Po przyrządzeniu potrawy, wszyscy uczniowie posprzątali swoje stanowiska pracy, a następnie usiedli do wspólnej degustacji. Zdrowe placuszki były przepyszne i zniknęły szybciej niż się pojawiły na stole.

• Marchewkowo i zdrowo

• Nasi mali kucharze z klas 1-3 podczas zajęć koła kulinarnego nie próżnują. Tym razem uczniowie przygotowali pyszne marchewkowe babeczki .Okazuję się, że słodkości wcale nie muszą być niezdrowe. Dzieci były bardzo zaciekawione samym procesem wypiekania smakołyków. Było smacznie, radośnie, zdrowo! W całej szkole unosił się słodki zapach, który przywiódł do nas wielu zainteresowanych pracowników szkoły.