• Pracowicie na kole informatycznym dla klas 7-8

• Maj i czerwiec to bardzo pracowite miesiące na naszym kole. Robiliśmy i obrabialiśmy zdjęcia wszystkich wydrukowanych przedmiotów, zarówno tych naszych jak i młodszych kolegów z klas 4-6.  Zaimportowaliśmy zdjęcia do programu Canva i stworzyliśmy film z pracami wszystkich uczestników kół informatycznych.  Zachęcamy do obejrzenia.

• Nasze kwietniowe prace

• W kwietniu nie tylko korzystaliśmy ze stron poświęconych udostępnianiu cyfrowych plików projektowych tworzonych przez użytkowników ale również drukowaliśmy nasze prace. Oczywiście wcześniej je musieliśmy zaprojektować przy pomocy Tinkercada.  Zachęcamy do obejrzenia krótkiej relacji.

• Marcowe rozmaitości

• Marzec nazwaliśmy miesiącem rozmaitości. Projektowaliśmy samochody, drukowaliśmy zaległe prace i tworzyliśmy foremki dla uczniów młodszych klas. Nie zabrakło też projektów i wydruków ozdób świątecznych. Niedługo wyeksponujemy nasze prace w witrynie wystawienniczej, którą szkoła zakupiła w ramach #LaboratoriaPrzyszłości.

• Koło informatyczne klas 7-8

• 10 października odbyły się kolejne zajęcia z wykorzystaniem drukarki 3D. Stworzenie projektu to nie taka prosta sprawa, ale uczestnicy koła świetnie sobie poradzili. Na razie wydrukowaliśmy sfinksa, który kolorem nie przypomina oryginału ale kształtem jak najbardziej. Czas wydruku projektu to kilka godzin więc musicie uzbroić się w cierpliwość aby podziwiać kolejne nasze prace.

Zachęcamy do obejrzenia krótkiej relacji z zajęć.

• "Szlifujemy nasze modele 3D"

• Koło informatyczne w naszej szkole to nie tylko technologia, projektowanie czy wydruki 3D. Aby nasze prace prezentowały się idealnie,  zadbaliśmy o ich „doszlifowanie”. Papier ścierny, pilniki, pęsety to narzędzia, z których korzystaliśmy 23 stycznia na zajęciach. Majsterkowanie również jest naszą mocną stroną. Kolejne figury szachowe już drukujemy, ale uwierzcie nam szybko to się nie odbywa.

• Grudniowe prace koła informatycznego dla klas 7-8

• W grudniu wydrukowaliśmy wcześniej zaprojektowane figury szachowe. Udało nam się stworzyć i wydrukować wizytówkę na drzwi do naszej pracowni. Zachęcamy do obejrzenia relacji.

• Listopadowo na zajęciach

• Gdzie się podziały pionki, gońce i wieże z naszej szkolnej świetlicy? Nikt nie wie...., więc dla uczestników koła informatycznego to wyzwanie. Projektujemy dla naszych Świetlików figury szachowe.