• Koło techniczne klas 4-6

• TECHNICZNE INNOWACJE

• Z początkiem roku szkolnego 2022/2023 rozpoczęliśmy w naszej szkole realizację programu „Laboratoria Przyszłości”. Szkoła stworzyła nowoczesną pracownię techniczną, w której odbywały się zajęcia angażujące uczniów do rozwijania swoich zainteresowań oraz odkrywania swoich talentów.

Wykorzystując narzędzia do obróbki różnych materiałów uczniowie w ramach zajęć wykonali dwa projekty techniczne – MARIONETKĘ” i „LAPMĘ”. Wycinali, szlifowali, wiercili otwory, kleili na ciepło a na koniec malowali farbami i utrwalali lakierując je. Doskonalili się w wykorzystywaniu sprzętu.

Opiekun koła: Piotr Szczepański

• Marionetka - grudzień 2022/styczeń 2023

• W lutym rozpoczynamy nowy projekt „Lampa”

• Zadanie skierowane jest głównie do uczniów zainteresowanych budową prostych urządzeń elektrycznych. Efektem końcowym projektu jest lampa z abażurem wykonanym z tworzywa sztucznego zasilana z dwóch baterii R6. Konstrukcja lampy złożona jest z abażuru z pianki polietylenowej, ramienia pierwszego, ramienia drugiego, nóżek i przelotek do przewodów elektrycznych, dwóch diod LED.

Zakres wiedzy i umiejętności praktycznych związanych z projektem „Lampa” dotyczy technologii obróbki drewna, materiałów drewnopochodnych, metali, stopów metali, tworzyw sztucznych, połączeń rozłącznych i nierozłącznych różnych materiałów oraz montażu i diagnostyki prostych obwodów elektrycznych.

• Kontynuacja projektu "Marionetka"

• Listopad, to miesiąc, w którym uczniowie skupili się na pracach krawieckich, przygotowując ubranko dla marionetki.

• Projekt "Marionetka"

• Zajęcia techniczne

• W ramach programu "Laboratoria przyszłości" uczniowie naszej szkoły, pod czujnym okiem pana Piotra, rozpoczęli zajęcia techniczne. Na pierwszym spotkaniu zapoznali się z nowym sprzętem, z przepisami BHP i instrukcją obsługi. Na kolejnym spotkaniu rozpoczęli swoją pierwszą przygodę z obróbką drewna.

Na bieżąco będziemy śledzić efekty pracy uczestników w/w zajęć.

Koordynator projektu Justyna Brzezińska