• Informatyka w #LaboratoriaPrzyszłości "Zorganizowani ósmoklasiści"

• W kwietniu uczniowie klasy 8bi i 8c na informatyce projektowali organizery. Wykorzystali program Tinkercad i dostępne tam figury geometryczne, z których powstały organizery na biurko. Teraz gumki, ołówki, długopisy i spinacze będą w jednym miejscu. Zapraszamy do obejrzenia naszych prac.

• Laboratoria Przyszłości – 21 marca w klasie 1b

• 21 marca jako że pogoda doskonale odzwierciedlała przysłowie „w marcu jak w garncu” i trudno było witać wiosnę na dworze postanowiliśmy zrobić to w alternatywny sposób. Urządziliśmy sobie dzień pizzy, korzystając z dobrodziejstw pracowni kulinarnej urządzonej w ramach projektu „Laboratoria przyszłości”. Zabawie nie było końca – wcielając się w „masterszefów” wyrabialiśmy ciasto, smarowaliśmy, układaliśmy dodatki, wypiekaliśmy i zajadaliśmy. Dowiedzieliśmy się jak krok po kroku wykonać pizzę we własnym domu. Nie zabrakło również rozmów o sprawach poważnych takich jak obchodzony 21 marca Światowy Dzień Zespołu Downa. Poruszyliśmy temat niepełnosprawności, integracji, szacunku, różnych potrzeb, mocnych i słabych stron oraz wzajemnej pomocy. Dzień uważamy za niezwykle udany!

Angelika Błędzińska

• Wielkanocne prace na informatyce w klasie 7bi i 8c

• W marcu, w ramach #Laboratoria Przyszłości uczniowie klasy 7bi i 8c projektowali ozdoby wielkanocne w aplikacji Tinkercad. Teraz trzeba je wydrukować i niebawem wyeksponować. Jak się domyślacie, czas wydruku prac to nawet kilkadziesiąt godzin, więc musicie uzbroić się w cierpliwość.

Zachęcam do obejrzenia krótkiego filmu z pracami naszych zdolnych uczniów.

• Pieczenie pierników w klasie 2a

Pierniki były pyszne, a każdy uczeń wyszedł z zajęć zadowolony.

Tekst i foto: Maria Rzepecka

• Mikołajki w klasie 4a

• Z okazji Mikołajek uczniowie klasy 4A postanowili wspólnie spędzić czas na pieczeniu Świątecznych pierników. Korzystając z pracowni wyposażonej w ramach projektu #LaboratoriaPrzyszłości wspólnie przygotowywali ciasto, wykrawali i piekli pierniki.  Gdy były już wypieczone cała pracownia zajęła się lukrowaniem oraz ozdabianiem pierniczków. Następnie przyszedł czas na najważniejszą część czyli na degustację.  Pachnące pierniczki zniknęły szybciej niż pojawiły się na stole i jednogłośnie były uznane za PRZEPYSZNE.

Wychowawca klasy Aneta Rafalska

• Ozdoby świąteczne w 3D

• Grudzień to okres świąteczny. W ramach Laboratoriów Przyszłości na informatyce tworzyliśmy ozdoby choinkowe. Najpierw samodzielne projekty a później wydruki. Zachęcamy do obejrzenia naszych projektów.

• Mobilne Laboratoria Przyszłości

• Warsztaty w ramach rządowego programu rozwijania szkolnej infrastruktury oraz umiejętności podstawowych i przekrojowych dzieci i młodzieży - "LABORATORIA PRZYSZŁOŚCI".

• Laboratorium przyszłości – świąteczne pieczenie pierników w klasie 1b

• W grudniu korzystaliśmy z pracowni kulinarnej wyposażonej w ramach projektu „Laboratoria przyszłości”. Wprowadzając się w przedświąteczną atmosferę mieliśmy okazję przygotować ciasto piernikowe a także wykrawać i ozdabiać pierniki. Powstawały piękne kształty i różnobarwne wzory, a zapach pierniczków roznosił się po całej szkole. Zdążyliśmy także upiec i ozdobić babeczki. Wykonane pyszności znikały w mgnieniu oka.

Angelika Błędzińska

• Świąteczne pieczenie pierników w klasie 1c

• Świetliki w Laboratoriach Przyszłości

• Dzień kanapki u Świetlików.

• Dzień Chłopaka w klasie 3c

• Uczniowie klasy 3c z okazji Dnia Chłopaka przenieśli się do #Laboratorium Przyszłości. Dzieci wykonały pyszne gofry. Trzecioklasiści mieli okazję tego dnia utrwalić jednostki masy, objętości, doskonalić umiejętność zrozumienia instrukcji. To był miło spędzony dzień i wspaniały sposób na integracje grupy. Wszystkim chłopcom jeszcze raz życzymy wszystkiego dobrego!

Wychowawca: Aleksandra Rutkowska

• Informatyka klasy 8

• Sprzęt zakupiony do naszej szkoły w ramach Laboratoriów Przyszłości - inicjatywa edukacyjna realizowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów jest wykorzystywany również na lekcjach informatyki. Uczniowie klas 8 tworzyli projekty halloweenowe, które były drukowane przy pomocy drukarki 3D.

• Laboratorium przyszłości – zajęcia kulinarne w klasie 1b

• We wrześniu i październiku korzystaliśmy z pracowni kulinarnej wyposażonej w ramach projektu „Laboratoria przyszłości”. 30 września świętując Dzień Chłopaka mieliśmy okazję dowiedzieć się z jakich produktów powstają gofry oraz samodzielnie je wykonać, natomiast 4 października rozmawialiśmy o zdrowym odżywianiu oraz przygotowywaliśmy pełnowartościowe drugie śniadanie. Dowiedzieliśmy się dlaczego należy jeść owoce i warzywa oraz jak powstaje prawdziwy sok jabłkowy. Eksperymenty sprawiły nam wiele radości a wytwory znikały w mgnieniu oka z kubeczków i talerzy.

Angelika Kornaś